PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel Havayı Değerlendiremiyorum :(

Aygün
04.Şubat.2015, 16:14
Sabah kalktım havanın bu kadar güzel olması ilk motorumu aklıma getirdi hazırlandım indim aşağıı garajın kumandasına bi bastım otomatik kepenk açılmadı basmaya devam ettim tekrar açılmadı. Arızalanmıştı anlayacağınız nedenini de bilmiyorum. Bu guzel havada daytonamın garajda yatıcak olması beni çok üzdü. Bi kaç kepenk tamircisiyle konuştum adamların servis ücreti 200 tl herhangi bi parça değişirse ekstra parça ücreti + kdv. Daha önce böyle bi şey başına gelen var mı ?

CELİL
04.Şubat.2015, 16:29
Geçmiş olsun Aygün çok kötü bir durum inşallah kolay halledersin :(

Ömer
04.Şubat.2015, 17:08
Sabah kalktım havanın bu kadar güzel olması ilk motorumu aklıma getirdi hazırlandım indim aşağıı garajın kumandasına bi bastım otomatik kepenk açılmadı basmaya devam ettim tekrar açılmadı. Arızalanmıştı anlayacağınız nedenini de bilmiyorum. Bu guzel havada daytonamın garajda yatıcak olması beni çok üzdü. Bi kaç kepenk tamircisiyle konuştum adamların servis ücreti 200 tl herhangi bi parça değişirse ekstra parça ücreti + kdv. Daha önce böyle bi şey başına gelen var mı ?

Maalesef kepenklerin ortak sıkıntısı. Üst kısımda manuel olarak açmak için bir mekanizma var. Bazılarında ise anahtarlı bir kutunun içinde mekananik mekanizma var.
Sendeki nasıl bilmiyorum ama manuel olarak açmaya imkan sağlıyor. en kısa yoldan bu şekilde çözebilirsin.
elektrik kesilmeleri vs. gibi konular düşünülerek bu ek özelliğin olması gerekiyor. Bazıları takmıyorlar. ama zorunlu takılması gereken bir sistem.
Hem işyerinde hem evin otoparkında kepenkli kapı vardı maalesef. Ev otoparkını demir sürgülü kapı ile otomatik hale getirene kadar kepenkler sürekli arıza çıkardı. en güzeli klasik yöntem. Geçmiş olsun.

özgürr
04.Şubat.2015, 18:20
Büyük geçmiş olsun. Büyük talihsizlik.

drmahoo
04.Şubat.2015, 18:32
Geçmiş olsun.

Aygün
04.Şubat.2015, 18:38
Hepinize teşekkür ederim sağolun. Ömer abi o mekanizma var ama iç tarafta ulaşamıyorum anlayacağın. Bu da çok saçma olmuş içerde olması böyle bi durumda işe yaramıyo. Dışarda olsa önüne gelen açar o da mantıksız. İçerde olması sanırım eğer içerdeyken böyle bi arızalı olursa açılabilmesi için

Bahadır
04.Şubat.2015, 21:58
Boşver her işte bi hayır vardır diye düşün bence 8)