PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Bakım ve Açık Egzoz

GökhanMüezzinoğlu
01.Nisan.2015, 11:42
Herkese selamlar. İlk bakımımı 310 km de motorumu aldığım Galeri İlyas Maltepe servisinde yaptırdım. İlk bakımda, motor yağ değişimi, somun ve vida kontrolleri, zincir gerginliği ve yağmala, soğutma suyu ve kafama takılan sorunları söyleyerek gayet ilgili bir şekilde yaptırdım. İlk servis ücreti olarak 70 TL aldılar ve bence gayet makul. Bunun dışında egzoz açtırmak istedim fakat servis yapamıyormuş. Fikirtepede başka bir motosikletci önerdiler hemen gittim. 50 TL ye ucunu kestirip 2 perde açtık 1 perdesi duruyor hala. Hepsini açarsak çok cırtlak ses çıkacağını söyledi oradaki usta. Ses hoşuma gitti rölantide gayet güzel fakat gaza yüklenince biraz fazla bağırıyor gibi geldi. Naçizane sizlerinde fikrini merak ediyorum. Buyrun buda videosu

https://www.youtube.com/watch?v=ZlJXstW89k0

isac
01.Nisan.2015, 12:27
Bence çok hoş olmuş.
Ben de yaptırmayı düşünüyorum zaten.
Şehir içinde pek problem olmayacağını düşünüyorum ama benim merak ettiğim acaba uzun yolda ne kadar kafa şişirir?

Trkr
01.Nisan.2015, 13:55
en güzeli orjinal egsozu çıkartıp başka açık egsoz takmak. muayenede de sıkıntı olabilir açık egsoz.

ersupalit
01.Nisan.2015, 13:58
Videoyu bir türlü açamadım... Linkini yazabilir misiniz lütfen, uygulamadan açıp izleyebileyim ;)

GökhanMüezzinoğlu
01.Nisan.2015, 14:05
Videoyu bir türlü açamadım... Linkini yazabilir misiniz lütfen, uygulamadan açıp izleyebileyim ;)

https:// www.youtube.com / watch?v=ZlJXstW89k0

GökhanMüezzinoğlu
01.Nisan.2015, 14:06
en güzeli orjinal egsozu çıkartıp başka açık egsoz takmak. muayenede de sıkıntı olabilir açık egsoz.

2018 e kadar muayene sıkıntım yok o zamana kadarda model yükseltirim zaten :)

berkehrercan
01.Nisan.2015, 20:08
Hocam keske bi gaz verseydin videoda burada anlatmak yerine bir fikrimiz olurdu.Rolanti sesi cok hos olmus ama orjinal egsozu olsaydi ustunde yapardim kesin.

Bahadır
02.Nisan.2015, 09:23
Açık egzozda da boru egzozda da rölanti yükseldiğinde ses bozulur.Ben orjinal egzoza dokunmak istemedim.Boru egzoz yaptırdım.Düşük rölantide ses çok güzel8)

GökhanMüezzinoğlu
02.Nisan.2015, 11:30
Açık egzozda da boru egzozda da rölanti yükseldiğinde ses bozulur.Ben orjinal egzoza dokunmak istemedim.Boru egzoz yaptırdım.Düşük rölantide ses çok güzel8)

Yani boruya geçsemde bişey değişmeyecek tam olarakta bunu öğrenmek istiyordum :)

Kurttanadam
05.Mart.2017, 01:12
Egzozu açtırdığınız usta neredeydi acaba ben de gitmek isterim

kaan tokyol
05.Mart.2017, 23:10
bence hoş olmuş en azından rölanti sesi 8)

Ercan_35
06.Mart.2017, 04:22
Bence ses gayet güzel ayarında olmuş benimde haziranda vize var, sonrasında bende düşünüyorum, vizede bu tarz açık egzozlar sıkıntı oluyor mu? Deneyimi olan var mı?