PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni başlagınç kararsızlık

sezgin
26.Nisan.2015, 15:01
Merhaba arkadaşlar aranıza İstanbul dan katılıyorum bazı sorularım olacak eaki bir motor kullanıcısıyım yıllar sonra bu tutkum tekrar canlandı ve regal raptor 150 lik planlıyorum bütçem az oldugu için 2.el planlıyorum ama sorunda yaşamak istemiyorum 😀vitesli motor kullanmadım rahat kulana bilirimmiyim etrafımdakiler Çin malı yaramaz diyorlar şanzıman sorunlu diyorlar yakıt nasıldır parça bulunabiliyormu yardım ederseniz sevinirim:utangaç:

berkehrercan
26.Nisan.2015, 19:41
Abi regal raptor kullanmayalarin bi onyargisi o cin mali yaramaz falan bilmeden salliyorlar.Aman uyma onlara parcasi marcasi heryerde var.Vitesede birkac gunde alisir rahat rahat kullanirsin

Efnib İhsan
26.Nisan.2015, 19:58
Aynı kaygılar bende de vardı. Ama ben vitesli ya da vitessiz hiç motor kullanmamıştım senin aksine. Biranda gözü karartıp aldım. İlk kullandığım motor kendi motorumdu. Sana naçizane tavsiyem eğer istiyorsan hiç düşünme. Pişman olmayacaksın. Ben olmadım en azından.

Potenza
26.Nisan.2015, 23:11
Onlar konuşurlar, biz keyifle sürmeye devam ederiz..

sezgin
27.Nisan.2015, 00:38
saolun arkadaşlar enkısa zamanda temiz bi makina bulursam almayı düşünüyorum haklısınız benim honda civic aracım var onuda alırken herkes alma şöyle böyle dediler aldıktan sonra hepsinin agzı açık kaldı bu araba uzaymekigi gibi dediler inşallah motorda bçyle olur ..

sezgin
27.Nisan.2015, 00:40
Aynı kaygılar bende de vardı. Ama ben vitesli ya da vitessiz hiç motor kullanmamıştım senin aksine. Biranda gözü karartıp aldım. İlk kullandığım motor kendi motorumdu. Sana naçizane tavsiyem eğer istiyorsan hiç düşünme. Pişman olmayacaksın. Ben olmadım en azından.

kardeş sende 150 lik kullanıyorsun yakıtı ve çekişi nasıl sence benim için yakıt önemli araba biraz fazla yakıyorda:)

Efnib İhsan
27.Nisan.2015, 03:15
kardeş sende 150 lik kullanıyorsun yakıtı ve çekişi nasıl sence benim için yakıt önemli araba biraz fazla yakıyorda:)

Acemilik evresinde olduğumu da göz önünde bulundurursak, genellikle gerektiğinden fazla devirli kullanmama, 110kg olmama, ve yaptığım yolun aşağı yukarı 3te 1inde artçılı gitmeme rağmen ortalama kmde 14-17 kuruş arası yaktım (2014 ağustos-eylül fiyatlarıyla). Çekiş olarak artçı varken dik yokuşlarda biraz zorlanmadım değil. Onun haricinde atalet kazanırken de çok fazla bişey bekleme. Ama benim gibi iri bir bünye ve 150cclik motor kombinasyonu ile gayet iyi bir tablo çizdi bence. İlk 2,5 ayda 3500 km yaptım. Gayet memnunum.

sezgin
27.Nisan.2015, 03:23
Acemilik evresinde olduğumu da göz önünde bulundurursak, genellikle gerektiğinden fazla devirli kullanmama, 110kg olmama, ve yaptığım yolun aşağı yukarı 3te 1inde artçılı gitmeme rağmen ortalama kmde 14-17 kuruş arası yaktım (2014 ağustos-eylül fiyatlarıyla). Çekiş olarak artçı varken dik yokuşlarda biraz zorlanmadım değil. Onun haricinde atalet kazanırken de çok fazla bişey bekleme. Ama benim gibi iri bir bünye ve 150cclik motor kombinasyonu ile gayet iyi bir tablo çizdi bence. İlk 2,5 ayda 3500 km yaptım. Gayet memnunum.

gayet iyi degerler bence ben 85 kilo 1 87 boyum var çok sırıtmaz inşallah ilgine teşekkürler kardeşim8)

akinci
27.Nisan.2015, 14:51
sezgin merhaba. bende 2 ay oldu 150 lik motor aldım. sana tavsiyem alabiliyorsan 250 lik al . regal raptor bence iyi bi marka ve sağlam . çin olduğuna bakma fiyat olarakda diğerlerinden pahalı zaten ama parasını hak ediyor bence.

Ömer
27.Nisan.2015, 18:44
Sezgin, motorlu veya motorsuz bir sefer buluşmaya gelsen yeterli olacaktır :)
Forumu okusan zaten buluşmaya kesin kendi regalinle gelirsin o ayrı :)

CELİL
28.Nisan.2015, 00:37
Merhaba sezgin aramıza hoş geldin
inşallah kısa sürede gönlündeki motora kavuşursun

sezgin
28.Nisan.2015, 21:41
Sezgin, motorlu veya motorsuz bir sefer buluşmaya gelsen yeterli olacaktır :)
Forumu okusan zaten buluşmaya kesin kendi regalinle gelirsin o ayrı :)

kardeşim inşallah gelmek nasip olur beni baya hefeslendirdin:)

sezgin
28.Nisan.2015, 21:44
Merhaba sezgin aramıza hoş geldin
inşallah kısa sürede gönlündeki motora kavuşursun

hoşbulduk celil bey iyidilekleriniz için teşekkür ederim gerçekten formunuzu çok beyendim çok sıcak ve yardım severbi ortam var insaallah makinamızı alırsak daha sık görüşme imkanı buluruz8)

sezgin
28.Nisan.2015, 21:49
sezgin merhaba. bende 2 ay oldu 150 lik motor aldım. sana tavsiyem alabiliyorsan 250 lik al . regal raptor bence iyi bi marka ve sağlam . çin olduğuna bakma fiyat olarakda diğerlerinden pahalı zaten ama parasını hak ediyor bence.

üstat benim kafamda 150lik vardı sebebide hem vitesli motor tecrübem olmaması hemde daha az yakar rahat rahat gezerim düşüncesiydi şimdi sen böyle deyince 250 lik düşmeye başladım ama neden 250 lik artılarını eksilerini yazarsan sevinirim bir 150 lik kullanıcısı olarak senin fikirlerin benim için önemli8)