PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsun'dan selamlar

cnrsgr
24.Temmuz.2015, 22:50
Selamlar herkese.

Adım Caner Sağır. 93'doğumlu, 2014 model DD125E sahibiyim. 5.senesini okuyacağım Samsun OMÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim, geçtiğimiz ay kitapçılardaki yerini alan 'Bir Yalnız Kolay Yetişmiyor' isimli kitabın yazarı, derin bir Samsunspor ve Samsun sevdalısı, son olarak da part time olarak başladığım Grafikerlik&Fotoğrafçılık mesleği ile hayata devam etmekteyim. Samsun gibi yakın mesafe bir şehirde yaşıyor olsam da; müşteri-dükkan-okul-ev arası günlük ortalama 20-25 TL yok harcaması yaptığımda çocukluk hayali olan Chopper'a 125lik ile giriş yaptım. Ödemesini yaptım, lakin ehliyet olmadan trafiğe çıkmayı kendime yakıştıramadığın için, bi delilik yaparım korkusuna karşın motoru halen eski sahibinde tutuyorum. İnşallah 1 veya 2 ağustosta gerçekleşecek direksiyon sınavı sonrası motoruma kavuşacağım. :))

Fazla soru sorup, fazla merak edip, fazla araştıran birisiyim; başını şişiril bunaltacağım dostlar şimdiden hakkını helal etsin :)

Lastiğimiz düz bassın :)

berkehrercan
25.Temmuz.2015, 00:55
hoşgeldin kardeşim sor sorabildiğin kadar

CELİL
25.Temmuz.2015, 10:06
Merhaba Caner Samsun'dan aramıza hoş geldin
Yeni RR hayırlı olsun güle güle kullan ehliyeti almadan motorla yola çıkmamakla doğru yapmışsın kısa sürede ehliyetine ve motoruna kavuşur keyfini çıkarmaya başlarsın inşallah buradan hepimiz elimizden geldiğince yardımcı oluruz

sedarth
25.Temmuz.2015, 11:25
Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız sürüşler.

Saygılar.

spue
25.Temmuz.2015, 11:35
hoş geldin Caner, kazasız sorunsuz çok çok km.'ler dilerim.

Potenza
25.Temmuz.2015, 17:41
Bir samsunlu ve samsunsporlu olarak sana hos geldin demek isterim Caner :)

cnrsgr
25.Temmuz.2015, 21:45
Herkese çok teşekkür ederim, şimdilik forumdaki bilgileri okuyarak deneyimlerden faydalanmaya çalışıyorum, cevaplanmış soruları tekrar sormamak için :) en yakın zamanda başlar soru yağmurum :) :)

penguennoktanet
26.Temmuz.2015, 01:38
Hoş geldin Caner,

Vaktin müsait olduğunda, bende odamda isem (dekanlık girişindeki Spyder) çay/kahve içmeye beklerim. Bilgisayar Mühendisliği 203 nolu oda.

Ehliyetini almadan trafiğe çıkmaman isabetli bir karar. Bir de ne olursa olsun, korumaların olmadan motora binme lütfen.

cnrsgr
28.Temmuz.2015, 00:23
Hoş geldin Caner,

Vaktin müsait olduğunda, bende odamda isem (dekanlık girişindeki Spyder) çay/kahve içmeye beklerim. Bilgisayar Mühendisliği 203 nolu oda.

Ehliyetini almadan trafiğe çıkmaman isabetli bir karar. Bir de ne olursa olsun, korumaların olmadan motora binme lütfen.

Hocam, Spyder'ı görmeden geçirdiğim gün yok okul vakti :)

Mutlaka uğrayacağım yanınıza, lakin koruma demirini Samsun'da nerde bulabileceğim konusunda bi ön bilgi verebilir misiniz :)

penguennoktanet
28.Temmuz.2015, 02:15
Hocam, Spyder'ı görmeden geçirdiğim gün yok okul vakti :)

Mutlaka uğrayacağım yanınıza, lakin koruma demirini Samsun'da nerde bulabileceğim konusunda bi ön bilgi verebilir misiniz :)

Benim koruma demirim yok. Regal'e özgü hazır bir koruma demiri de var mı bilmiyorum. Ama sanayide Vahdet Usta var. VN800'ü olan bir arkadaşım kendisine özel koruma demirini ona yaptırdı. Baya da hoş duruyor.

Vahdet usta'nın yeri (çok bodoslama olacak) Piazza girişine girer gibi girip, köprüden hemen sonra ırmak boyundan devam et. Bir araba yıkamacısının yanında. Önündeki motorlardan tanırsın hemen :)

Resmi adresini ayrıca öğrenip yazarım :)

Ömer
28.Temmuz.2015, 10:19
Caner hoşgeldin, motorun hayırlı olsun. nazar

cnrsgr
30.Temmuz.2015, 12:44
Benim koruma demirim yok. Regal'e özgü hazır bir koruma demiri de var mı bilmiyorum. Ama sanayide Vahdet Usta var. VN800'ü olan bir arkadaşım kendisine özel koruma demirini ona yaptırdı. Baya da hoş duruyor.

Vahdet usta'nın yeri (çok bodoslama olacak) Piazza girişine girer gibi girip, köprüden hemen sonra ırmak boyundan devam et. Bir araba yıkamacısının yanında. Önündeki motorlardan tanırsın hemen :)

Resmi adresini ayrıca öğrenip yazarım :)

Hocam tarifi çok net aldım, çok sağolun, nasipse salı günü ehliyete, çarşamba günü motora kavuşuyorum, ilk fırsatta da sanayiye :)

tbaylan
30.Temmuz.2015, 15:37
Selamlar herkese.

Adım Caner Sağır. 93'doğumlu, 2014 model DD125E sahibiyim. 5.senesini okuyacağım Samsun OMÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim, geçtiğimiz ay kitapçılardaki yerini alan 'Bir Yalnız Kolay Yetişmiyor' isimli kitabın yazarı, derin bir Samsunspor ve Samsun sevdalısı, son olarak da part time olarak başladığım Grafikerlik&Fotoğrafçılık mesleği ile hayata devam etmekteyim. Samsun gibi yakın mesafe bir şehirde yaşıyor olsam da; müşteri-dükkan-okul-ev arası günlük ortalama 20-25 TL yok harcaması yaptığımda çocukluk hayali olan Chopper'a 125lik ile giriş yaptım. Ödemesini yaptım, lakin ehliyet olmadan trafiğe çıkmayı kendime yakıştıramadığın için, bi delilik yaparım korkusuna karşın motoru halen eski sahibinde tutuyorum. İnşallah 1 veya 2 ağustosta gerçekleşecek direksiyon sınavı sonrası motoruma kavuşacağım. :))

Fazla soru sorup, fazla merak edip, fazla araştıran birisiyim; başını şişiril bunaltacağım dostlar şimdiden hakkını helal etsin :)

Lastiğimiz düz bassın :)

Forumda Samsun'lu hemşehrilerim artmaya başladı. Bu çok sevindirici bir haber. Artık toplaşıp Samsun kanadını canlandırırsınız orada. Caner kardeşim foruma hoşgeldin. Kazasız belasız sürersin inşallah. Herşeyden önce koruyucu ekipmanını mutlak suretle kullanmamanda fayda var. Sevdiğimiz ve bizi seven insanları üzmemeliyiz şahsımca.

Ehliyet meselesine gelirsek; Ehliyetsiz kullanmamanda fayda var bence de. Geçenlerde Tuğrul adında bi arkadaşla konuştum. Adam 7 ayda 9000 km yol yapmış, herifin ehliyeti bile yok. Hiç hoş bir durum değil bu tabii. Senin gibi düşünen arkadaşlarımızın olması gerçekten hoş bir durum:))

Farın da, yolun da açık olsun.

Sevgiler.

tb

leonraptor
01.Ağustos.2015, 09:42
Caner hayırlı olsun tatilden dolayı 2 haftadır takılamıyordum siteye Yakın çevreden arkadaşları buradan görmek ne kadar güzel ;-) gezi planlarsanız haberim olsun yolunuz bu tarafa düşerse beklerim önümüzdeki haftalarda Sanırım Sinop ta motorsiklet festivali varmış motorcu bi arkadaşım söyledi

grolof
01.Ağustos.2015, 11:25
Caner merhaba
Aramıza hoş geldin,bende atakumda oturuyorum,gerçi size göre yaşım çok fazla ama toplu olarak bir yere giderseniz bende sizi takip etmeye çalışırım.Bir an evvel motoruna ve ehliyetine kavuşmanı diliyorum.
Atakumdan samsuna girişte liman kavşağını geçince sağ tarafta sağlam motor var o koruma demirini oraya bir sor istersen,onun 150 metre ilerisindede yine sağda diyaneti geçince yantur var biraz pahalı satar ama genelde regal ile ilgili herşeyi bulabiliyorum.
Samsunlu arkadaşlar uygun bir zamanda bir araya gelip tanışsak iyi olur,hem fikir alışverişinde bulunur hemde ufak bir gezi yaparız.

cnrsgr
03.Eylül.2015, 23:15
Farın da, yolun da açık olsun.

Sevgiler.

tb

Caner hayırlı olsun tatilden dolayı 2 haftadır takılamıyordum siteye Yakın çevreden arkadaşları buradan görmek ne kadar güzel ;-) gezi planlarsanız haberim olsun yolunuz bu tarafa düşerse beklerim önümüzdeki haftalarda Sanırım Sinop ta motorsiklet festivali varmış motorcu bi arkadaşım söyledi

Caner merhaba
Aramıza hoş geldin,bende atakumda oturuyorum,gerçi size göre yaşım çok fazla ama toplu olarak bir yere giderseniz bende sizi takip etmeye çalışırım.Bir an evvel motoruna ve ehliyetine kavuşmanı diliyorum.

Herkese hoşgeldin dilekleri, tavsiyeleri ve güzel temennileri için teşekkür ediyorum. Planladığımın biraz daha ileri tarihlerine denk geldi ama motoruma kavuştum çok şükür. Şu an için tek eksiğim sigorta, en kısa zamanda onu da halledicem ama şimdiden 700 km'yi gördüm şehir içi.

İlk defa bugün Gazi caddesi'nden Adliye'ye inen, Elit Pastanesi'nin yan arasındaki ıslak zeminde bir kayma yaşadım ve düştüm. Hızım çok düşüktü, o yüzden bende bi hasar yok, ama motor vites kutusunun üstüne düştüğü için sanırım viteslerde bir sıkıntı var, vites düşerken biraz zorluyor beni.

Onun dışında aldığım motor bana geldiğinde 140km'de idi ibresi, gıcır gıcır. Benden sonra 800'ü geçti işte 10 günde :) Bugün yağını değiştirdim, içindeki yağ 1 yıllıktı, değişmesi gerektiğini bilmiyordum, bir arkadaşım söyledi ve bende gidip değiştirdim. Yarında tekrar vites kutusuna baktırmak için gidicem.

Ama Samsun'da piyasada bir tutuşmazlık var veya ben yeni-cahil olduğum için beni keklemeye çalışıyorlar. Koruma demirine 50 TL diyen de var, 300 TL diyen de var; hangisi doğru söylüyor, hangisi kaliteli hiç bir mantık yürütemiyorum :)

Ayrıca Samsun'daki Raptor sürücüleri ile; her kim müsait olursa istediği zaman çay ısmarlayabilirim, freelance çalıştığım için genelde iş ile alakalı saat sınırlamam pek olmuyor :)

leonraptor
04.Eylül.2015, 18:47
Bükülme veya gevşeme olabilir bir ustaya göstermen gerekebilir. Islak havalar pek motosiklet için uygun değil kullanmazsan benim gibi riski aza indirirsin. onunla geçmiş olsun.

grolof
05.Eylül.2015, 18:16
Caner özelden cep numaramı yazdım,istediğinde beni arıyabilirsin,parça ve tamirci konusunda sana yardımcı olabilirim ve tabi çayda içeriz.
Bu arada geçmiş olsun.