PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zorunlu Trafik Sigortası hakkında yardım !

met38
09.Şubat.2016, 14:19
forumda çok güncel ve ciddi konu göremedim. mevcut gelişmelerle bu başlığın herkese faydası olacağını düşünüyorum. en uygun yollu nasıl, nereden halledilir, tecrübesi olan varsa paylaşımları bekliyorum. yoksa ağız tadıyla motora binemeyeceğiz :x

arkadaşlar tanışma başlığımda da belirtmiştim, bu trafik sigortası baş belası oldu. özellikle genç yaştaki arkadaşlara çok yüksek çıkıyor. örneğin; 19 yaşındaki kardeşime minimum 630 tl teklif aldık :cry: bende 24 yaşında olduğum için üzerime almamın çok etkisi olmaz dendi..

herkesin koşullarına göre şirketler farklı rakamlar veriyor ama, 19 yaşında poliçesi başlamamış biri için ergo (25 yaş altı diye motor için teklif dahi vermedi), hdi, allianz, neova, halk gibi şirketler uygun rakam vermedi (800 küsürden başlayıp 3000lere gidiyor)

en düşük generali 672tl dedi, ki o bile çok :cry: birde sbn diye bi şirketten 630 teklifini almışız.

babamdan vekaletnamem var aslında ama motor biraz gizli saklı bi durum şu anda. yüzsüzlük etmek son çarem olacak :cheesy:

şirket ve yöntem önerilerinizi bekliyorum.

Peder
09.Şubat.2016, 14:36
en iyi yöntem aile büyüklerinden trafik sicili temiz birinin üzerine yaptırmak. en makul fiyatlatı bu şekilde alırsınız.
ben haftalarca süren fiyat araştırmam sonucunda sigortasepeti.com diye bir yere denk geldim.
piyasadaki tüm şirketlerden teklif alıp en uygun fiyatı sunuyorlar.
gayet ilgili ve dürüstler. kargo ile sigorta evraklarını yanında ruhsatlık ve kaza tutanağı hediyesi ile gönderiyorlar.
buraya bir danışın fiyat alın derim

Bypale
09.Şubat.2016, 14:42
Demir sigorta diye bi firma var. Ankarada araştır. Yada internetten. Bide ona sor. Daha önce 800 lerden 400 küsürlere yaptıran olmuştu diye hatırlıyorum.

ckaraca
09.Şubat.2016, 14:59
Bende ergodan 29 ocakta 501TL teklif aldım (motor 41 Plakaydı). 01 Şubatta gittim 616TL oldu dediler yıkıldım. Plaka zeyilinde de fiyatın artmasından korka korka yinede yaptırdım. Sonra 35 plaka olurca sigorta 313TL ye düştü.

Emin ol o stres bana yetti. Umarım en hesaplısını bulursun. :)

e.erbaş
09.Şubat.2016, 15:02
Demir,ergo ve sampo bana vermedi sigorta.En uygun halk sigortadan çıktı ve yaptırdım 555 tl.Astronomik rakamlar veren şirketlerde var tabi sigortada durum böyle malesef. :)

detailer
09.Şubat.2016, 16:38
Samsun'da, 2012 model CVT Qashqai'nin 2015 10. ayda sigortası 287 lira, 2013 model dd250e-6c'nin sigortası 2015 12. ayda 410 lira. Sicilimiz temiz, yaş 32. Motosiklet sürücüleri olarak eylem yapmamız lazım. Kendi kendime düşünüyorum, hadi ben hobi olarak motosiklet ediniyorum ne gelirse eyvallah, peki ihtiyaçtan-araba alamadığından ucuz yollu az yakan bir motor alan kişinin günahı nedir.

Ekleme: Şimdi arkadaşa sordum. 2016 yılında sıfır alınmış 2015 honda crv (150.000 TL) 2016 ocak ayında sigortası 300 TL.

Bahadır
09.Şubat.2016, 18:22
Samsun'da, 2012 model CVT Qashqai'nin 2015 10. ayda sigortası 287 lira, 2013 model dd250e-6c'nin sigortası 2015 12. ayda 410 lira. Sicilimiz temiz, yaş 32. Motosiklet sürücüleri olarak eylem yapmamız lazım. Kendi kendime düşünüyorum, hadi ben hobi olarak motosiklet ediniyorum ne gelirse eyvallah, peki ihtiyaçtan-araba alamadığından ucuz yollu az yakan bir motor alan kişinin günahı nedir.

Ekleme: Şimdi arkadaşa sordum. 2016 yılında sıfır alınmış 2015 honda crv (150.000 TL) 2016 ocak ayında sigortası 300 TL.

Bu konuyu motosiklet federasyonuna bildirmek gerekir.Eylem yapılması kararını onlar verirse katılım daha fazla olur 8)

met38
09.Şubat.2016, 22:37
en iyi yöntem aile büyüklerinden trafik sicili temiz birinin üzerine yaptırmak. en makul fiyatlatı bu şekilde alırsınız.
ben haftalarca süren fiyat araştırmam sonucunda sigortasepeti.com diye bir yere denk geldim.
piyasadaki tüm şirketlerden teklif alıp en uygun fiyatı sunuyorlar.
gayet ilgili ve dürüstler. kargo ile sigorta evraklarını yanında ruhsatlık ve kaza tutanağı hediyesi ile gönderiyorlar.
buraya bir danışın fiyat alın derim

yanılmıyorsam sizin tavsiyenizle teklif almıştım oradan. teşekkür ederim :) fiyatları yine çok uygun olmadı maalesef

met38
09.Şubat.2016, 22:43
Demir sigorta diye bi firma var. Ankarada araştır. Yada internetten. Bide ona sor. Daha önce 800 lerden 400 küsürlere yaptıran olmuştu diye hatırlıyorum.

aslında listeme eklemiştim ama teklif aldım mı almadım mı hatırlamıyorum. teşekkür ederim deneyeceğim şansımı :)

Bende ergodan 29 ocakta 501TL teklif aldım (motor 41 Plakaydı). 01 Şubatta gittim 616TL oldu dediler yıkıldım. Plaka zeyilinde de fiyatın artmasından korka korka yinede yaptırdım. Sonra 35 plaka olurca sigorta 313TL ye düştü.

Emin ol o stres bana yetti. Umarım en hesaplısını bulursun. :)

abi plaka 48 ama ikamet ankara. birde biraderin yaş 19 olunca plaka bile kurtaramadı :cheesy: koalay operatörü dalga geçti nerdeyse. yaşı sordu, 19 deyince ooohhfff diyo artist :cheesy:
bakalım, mümkün olduğunca fırsatçılığımızı konuşturacağız

met38
09.Şubat.2016, 22:54

abi bugün bu yazdığınızı okuduktan sonra yollardaki kuryelere falan daha bi dikkatli baktım. kask, koruma, tedbir olmayan o kadar çok kişi var ki... ehliyet ve sigortası bile şüpheli bence bir çoğunun... yani bende hali hazırda okulundan mezun olmuş, henüz düzenli bi geliri olmayan biriyim. bu rakamlar tüm planımı alt üst etti, resmen bütçeyi aştı. bakalım hayırlısı...

babamada 2013 corsa almıştık geçen sene nisanda. onun da sicil temiz. 300 çıkmıştı. motor daha fazla çıkamaz diye düşünüyorum

met38
09.Şubat.2016, 23:02
Bu konuyu motosiklet federasyonuna bildirmek gerekir.Eylem yapılması kararını onlar verirse katılım daha fazla olur 8)

ses getirir mi acaba bu iş ? hukuki olarak hak aramak da mantıklı olabilir... bildiğime göre ingilterede de sigortalar çok pahalı. hatta bazı 2.el araçların sigortalama rakamlarının, en az aracın piyasa fiyatı kadar olduğunu duymuştum. benzer bir sisteme mi geçiliyor acaba ?

detailer
10.Şubat.2016, 00:00
ses getirir mi acaba bu iş ? hukuki olarak hak aramak da mantıklı olabilir... bildiğime göre ingilterede de sigortalar çok pahalı. hatta bazı 2.el araçların sigortalama rakamlarının, en az aracın piyasa fiyatı kadar olduğunu duymuştum. benzer bir sisteme mi geçiliyor acaba ?
Avrupadaki sosyal ve ekonomik refah seviyesine ulaşmadan, avrupa emsal gösterilerek Türkiyede yapilan vergi düzenlemeleri gücüme gidiyor. Avrupada tamir ücretleri pahalı olduğundan ve araç yaşlandıkça vergisi vs. arttığından avrupalılar sıfır araca yöneliyor. Ama avrupada sıfır araç otv'si bizdeki kadar yüksek değil. O yüzden onlarda 2. el fiyatları da düşük. Gelgelelim Türkiyede tam tersi. Sıfır aracın otv yüksek, vergi yuksek, sigorta yüksek. O yüzden yolda gitmeyen 2. el araçlarin fiyatlari yuksek. Bu millete lüks haram edilmiş.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

met38
10.Şubat.2016, 00:43
Avrupadaki sosyal ve ekonomik refah seviyesine ulaşmadan, avrupa emsal gösterilerek Türkiyede yapilan vergi düzenlemeleri gücüme gidiyor. Avrupada tamir ücretleri pahalı olduğundan ve araç yaşlandıkça vergisi vs. arttığından avrupalılar sıfır araca yöneliyor. Ama avrupada sıfır araç otv'si bizdeki kadar yüksek değil. O yüzden onlarda 2. el fiyatları da düşük. Gelgelelim Türkiyede tam tersi. Sıfır aracın otv yüksek, vergi yuksek, sigorta yüksek. O yüzden yolda gitmeyen 2. el araçlarin fiyatlari yuksek. Bu millete lüks haram edilmiş.

dediklerinize büyük oranda katılıyorum. mevcut düzende böylesi vergi ve vergi benzeri giderleri tüketiciye orantısız şekilde yüklemek adil değil...

lakin, ne hikmetse, her geçen yıl sıfır araç satış rakamları artıyor, piyasa araçlarının birçoğunun bayisi 3-6 ay sıra veriyor. ve en lüks araçları da yollarda görebiliyoruz. bugüne kadar, bugatti hariç, yeni çıkmış çoğu lüks aracı yolda gördüğüme eminim. alan alıyor yine... ayrıca sıfır fiyatlarını farklı ülkelerdeki sitelere girip kıyas yapabilirsiniz. genel anlamda uçurum kalmadı.. mevzu alım gücüyle alakalı ama onu da kültürümüz telafi ediyor. "at, avrat, silah" üçlemesindeki "at" bizim milletimiz için fazlasıyla önemli.

2_rock
10.Şubat.2016, 01:04
kardeşim bende en son öyle böyle araştıma derken heryerden ve başka şehirleden dahi fiyat aldım yaşım 25 olmasına rağmen 832 lira ödedim evlat acısı gibi .onun için en uygun fiyatı bulup hemen yaptır derim .ve bulduğun fiyatlar bence uygun düşün 2 ocakta yaptırdım 832 lira

detailer
10.Şubat.2016, 03:29
dediklerinize büyük oranda katılıyorum. mevcut düzende böylesi vergi ve vergi benzeri giderleri tüketiciye orantısız şekilde yüklemek adil değil...

lakin, ne hikmetse, her geçen yıl sıfır araç satış rakamları artıyor, piyasa araçlarının birçoğunun bayisi 3-6 ay sıra veriyor. ve en lüks araçları da yollarda görebiliyoruz. bugüne kadar, bugatti hariç, yeni çıkmış çoğu lüks aracı yolda gördüğüme eminim. alan alıyor yine... ayrıca sıfır fiyatlarını farklı ülkelerdeki sitelere girip kıyas yapabilirsiniz. genel anlamda uçurum kalmadı.. mevzu alım gücüyle alakalı ama onu da kültürümüz telafi ediyor. "at, avrat, silah" üçlemesindeki "at" bizim milletimiz için fazlasıyla önemli.
Aynen bir miktar ben de size katılıyorum. Ekonomik kriz ne yazıkki orta sınıfı eritiyor. Yoksa zengin yine zengin fakir yine fakir. O yüzden lüks araçları görmeye devam edeceğiz. Bir de artık hepimiz kredi zengini olduk, para biriktirmekle sahip olunamayacak şeyleri kredi cekerek ediniyoruz.

met38
10.Şubat.2016, 22:01
kardeşim bende en son öyle böyle araştıma derken heryerden ve başka şehirleden dahi fiyat aldım yaşım 25 olmasına rağmen 832 lira ödedim evlat acısı gibi .onun için en uygun fiyatı bulup hemen yaptır derim .ve bulduğun fiyatlar bence uygun düşün 2 ocakta yaptırdım 832 lira

aldora, uğur abinin tavsiye ettiği demir sigorta 498 tl teklif verdi kardeşim. bi dahaki için senin de aklında olsun 8)

Bypale
11.Şubat.2016, 00:51
aldora, uğur abinin tavsiye ettiği demir sigorta 498 tl teklif verdi kardeşim. bi dahaki için senin de aklında olsun 8)

Aslında yinede çok bu çıkan rakamlar. Ama. En ucuzu buysa yapçak bişe yok. Hayırlı olsun kardeşim. Kazasız belasız sürüşler. 8)

ozgur0007
12.Şubat.2016, 00:37
Bende yeni yaptırdım. Anadolu Sigorta En ucuzu 2 haftadır araştırıyorum 621 lira. Zorunlu soyundan başka bsey deyil

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
16.Şubat.2016, 13:07
2013 Spyder için güncel Zorunlu fiyatları :(

Güncel rakamlar şöyle;

Allianz 1001
Halk 758
HDI 1400
Axa 1006
And 938
Ergo 1275
Sompo 1513

Rakamlar bunlar

CELİL
16.Şubat.2016, 13:08

Güncel rakamlar şöyle;

Allianz 1001
Halk 758
HDI 1400
Axa 1006
And 938
Ergo 1275
Sompo 1513

Rakamlar bunlar
Allah kolaylık versin yine başına siğorta belası çıktı :( satıştan sonra eski siğortayı iptal edince yenisine uygun fiyat geliyor deniyor siğortayı iptal ettirip öyle fiyat al 8)

met38
16.Şubat.2016, 13:50

Güncel rakamlar şöyle;

Allianz 1001
Halk 758
HDI 1400
Axa 1006
And 938
Ergo 1275
Sompo 1513

Rakamlar bunlar

Demir sigortaya bakmanızı öneririm. 498tl teklif almıştım

Barisinal
16.Şubat.2016, 13:53
Nolcak bu sigorta fiyatları ile halimiz :(

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer
16.Şubat.2016, 14:11
Allah kolaylık versin yine başına siğorta belası çıktı :( satıştan sonra eski siğortayı iptal edince yenisine uygun fiyat geliyor deniyor siğortayı iptal ettirip öyle fiyat al 8)

Benim dayı oğlu yapıyor, araştırdı en uygun halk bulmuş :(

Ömer
16.Şubat.2016, 14:12
Demir sigortaya bakmanızı öneririm. 498tl teklif almıştım

Bundan öncekini 450 TL'ye yaptırmıştım. Onu iptal edip yeniden yaptırınca rakam iki katına çıktı :(

Bypale
16.Şubat.2016, 14:14
Bundan öncekini 450 TL'ye yaptırmıştım. Onu iptal edip yeniden yaptırınca rakam iki katına çıktı :(

Ömer abi met38de yüksek fiyatlar çıkmıştı. Demirden yaptırdı. Araştır bence

Bahadır
19.Şubat.2016, 16:15
3 gündür sigorta fiyatları alıyorum sağdan soldan. 900 liradan aşağı fiyat çıkmıyordu.Bugün güzel haber geldi:Demir sigorta 465 lira:Rockn Roll:
Yardım ettikleri için Alper abiye,Süleyman abiye ve Serkan abiye teşekkür ederim :)

Not:Sözümü unutmadım.Toplantıda görüşmek üzere 8):)

Peder
19.Şubat.2016, 16:35
Sigorta fiyatlarındaki faiş oranları görünce cebimden çıkmış kadar üzülüyorum yeminle

CaNeR
19.Şubat.2016, 16:56
3 gündür sigorta fiyatları alıyorum sağdan soldan. 900 liradan aşağı fiyat çıkmıyordu.Bugün güzel haber geldi:Demir sigorta 465 lira:Rockn Roll:
Yardım ettikleri için Alper abiye,Süleyman abiye ve Serkan abiye teşekkür ederim :)

La ne köfte adamsın he bana ağustosda 550 tl sıkıştı :x

Birkan Bozkuş
19.Şubat.2016, 17:01

Hadi hayırlı olsun bahadır.:)

CELİL
19.Şubat.2016, 17:11
Bahadır Gözün aydın çok iyi fiyat hadi geçmiş olsun 8)

Birkan Bozkuş
19.Şubat.2016, 17:21
La ne köfte adamsın he bana ağustosda 550 tl sıkıştı :x

Bana mayıstı galiba 1000TL sıkıştı :cry::cry:

Ömer
19.Şubat.2016, 19:07
Arkadaşlar biraz önce Demir Sigorta acentası ile görüştüm. İki gün önce Halk sigortaya yaptırdığım 768 TL sigortayı iptal edip yerine Demir sigortadan 512 TL'ye yaptırdım. Kazancım 256 TL Celil ve Bahadır 'a teşekkürler.

spue
19.Şubat.2016, 19:13
Arkadaşlar biraz önce Demir Sigorta acentası ile görüştüm. İki gün önce Halk sigortaya yaptırdığım 768 TL sigortayı iptal edip yerine Demir sigortadan 512 TL'ye yaptırdım. Kazancım 256 TL Celil ve Bahadır 'a teşekkürler.

arka lastiğe gömmeye başla... €'ları yanına....:)8)

Birkan Bozkuş
19.Şubat.2016, 19:14
Bu gidişle her hafta tatlı yiyicez gibi duruyo :cheesy::cheesy:

2_rock
20.Şubat.2016, 00:05
Ankaradan mustafa kardeşimiz geçen hafta 250 daytona aldı ve babasının üstüne babası 40 kusur yasında sigortaya 200 tl ödemişler

ereneren
20.Şubat.2016, 00:22
Ankaradan mustafa kardeşimiz geçen hafta 250 daytona aldı ve babasının üstüne babası 40 kusur yasında sigortaya 200 tl ödemişler

süper valla önümüzdeki ay benim sigorta geliyo korkutuyo beni valla :cheesy::cheesy:

2_rock
20.Şubat.2016, 00:33
süper valla önümüzdeki ay benim sigorta geliyo korkutuyo beni valla :cheesy::cheesy:

eren kafadan 400 500 hazırla

ereneren
20.Şubat.2016, 01:10
eren kafadan 400 500 hazırla

ben daha fazlasına hazırlıyorum kendimi :)

2_rock
20.Şubat.2016, 01:14
ben daha fazlasına hazırlıyorum kendimi :)

bence daha fazlası gelmez

ereneren
20.Şubat.2016, 01:25
bence daha fazlası gelmez

inşallah kardeşim :cheesy:

2_rock
20.Şubat.2016, 21:17
Eren hiç fiyat araştırması yaptın mı demir sigortayı öneriyorlar ankarada 3 yerde var birtanesini hosderede bir bak istersen yada doğa

kurt
20.Şubat.2016, 21:22
Aynen arkadaşlar ben söleyim gülmeyin 110 tl ağostosta yaptırdım:)

ereneren
20.Şubat.2016, 21:43
abi sen yaştan falan kurtarıyon :) arastırma yapmadım kardeşimde zaten sistemden bakıyolar en uygun fiyatı hangi sirket veriyosa onu yapıyolar genelde axa allianz falan cıkıyodu

2_rock
20.Şubat.2016, 21:44
Aynen arkadaşlar ben söleyim gülmeyin 110 tl ağostosta yaptırdım:)

Yüksek motor alınca senin üstüne yaptırmam abi o zaman :cheesy:

YaKoPss
23.Haziran.2016, 21:23
Merhabalar ismin Yagız Az once Kayıt oldum sıteye 5yıl once regal raptor dd250 e9 um wardı satmıstım 2gun once tekrar aynısını aldım 2010 model benım yasım 23 zorunlu trafık sıgortası ıcın sıgortam.net en uygun fıyatı sızın ıcın soyleyım deyıp aapardından 799tl dedı keske daha buyuk yazabılsem de 800 TL onerebılecegınız bısey varsa yardım lutfen plaka 55 ama ankaradayım yardım yoksa tapa gaz duvara vurmayı dusunuyorum :)

CELİL
23.Haziran.2016, 21:29
Merhabalar ismin Yagız Az once Kayıt oldum sıteye 5yıl once regal raptor dd250 e9 um wardı satmıstım 2gun once tekrar aynısını aldım 2010 model benım yasım 23 zorunlu trafık sıgortası ıcın sıgortam.net en uygun fıyatı sızın ıcın soyleyım deyıp aapardından 799tl dedı keske daha buyuk yazabılsem de 800 TL onerebılecegınız bısey varsa yardım lutfen plaka 55 ama ankaradayım yardım yoksa tapa gaz duvara vurmayı dusunuyorum :)

Merhaba Yağız aramıza hoş geldin kendin için tanışma başlığı açarsan oradan hoş geldin diyelim 8)
Sorununa gelince malesef siğorta fiyatları felaket derecede arttı sana verilen rakam bile ucuz kalmış ama her firmadan tek tek fiyat al her firma birbirinden çok farklı fiyatlar veriyor kolay gelsin

YaKoPss
23.Haziran.2016, 21:46
Merhaba Yağız aramıza hoş geldin kendin için tanışma başlığı açarsan oradan hoş geldin diyelim 8)
Sorununa gelince malesef siğorta fiyatları felaket derecede arttı sana verilen rakam bile ucuz kalmış ama her firmadan tek tek fiyat al her firma birbirinden çok farklı fiyatlar veriyor kolay gelsin

cok tesekkur ederım forumlar konusunda acemıyım tanısma kısmını bıraz kurcalayıp bulup yapıcam:)

detailer
24.Haziran.2016, 01:06
Ben samsundayim 55 plaka, yaş 33 herhangi bir hasarsizlik indirimi olmadan 420 TL'ye Aralık ayında yaptırdım.

DenizT
24.Haziran.2016, 04:09
Ben samsundayim 55 plaka, yaş 33 herhangi bir hasarsizlik indirimi olmadan 420 TL'ye Aralık ayında yaptırdım.

Abi 18-25 yaş arası büyük risk grubu oluyormuş iyiden o kadar fazla çıkıyor hatta çoğu sigorta firması bu yaş grubuna sigorta bile yaptırmıyor banada 1,347tl gibi bir rakam çıkmıştı. Babama devrettim 375tl ye yatırdık. Ben 21 yaşındayım babam 45 yaşında. Yaş ne kadar artarsa sigorta fiyatı o kadar düşüyor.

Tugay Güreşen
24.Haziran.2016, 10:43
Ben sırf bu yüzden kendi üstüme almadım motoru babamın üstüne aldım babamın üstüne 1 araba 1 motor olmasına rağmen benim motora ergo sigortadan 455 lira teklif geldi mecburen yaptırdık bizde seneye sompo japan ne kadar vericek bir ona bakıcam bakalım..

alibaba07
27.Haziran.2016, 13:45
Bugün yeni motorumun sigortası yapildi. 392 TL ye maloldu. Sigortam.net sitesi en düşük 520 tl çıkarmıştı. Kendi sigortacım en güzeli 😂

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AnadoluKartalı41
27.Haziran.2016, 14:22
41 plakalı 2011 model Kanuni bs 100 motor var kendi üzerime aldım , yaşım 21 ilk gittiğim sigorta 2 bin 250 tl çıkarttı bir hafta kadar bekledim sonra babam kendi sigortacısına gitmiş 560 TL demişler ikiletmeden hemen yaptırdım :cheesy: :cheesy: