PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cruise Control

BLUEBORAN
18.Şubat.2016, 00:03
Merhabalar,

Motorlar ile uzun yollar yapar iken, gezer iken sağ kolun, bileğin yorulmaması için aynı arabalardaki gibi Cruise Control işlevi gören plastik parçalar var(mış). Bunlardan kullanan var mı? Var ise bilgi verebilir mi? aşağıdaki linklerde kullanım videosu ve Cruise Control örnekleri var.

https://www.youtube.com/watch?v=u1R99DeQU6k

http://tr.aliexpress.com/price/cruise-control-motorcycles_price.html

detailer
18.Şubat.2016, 00:10
Aliexpressteki videodan farklı bir aparat. Aliexpresteki aparat Türkiyede 20 liraya satılıyor. Kullanmadim. Sanal pazarda görmüştüm. Aliexpres daha hesapliymis. Denenebilir.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BLUEBORAN
19.Şubat.2016, 00:37
Aliexpressteki videodan farklı bir aparat. Aliexpresteki aparat Türkiyede 20 liraya satılıyor. Kullanmadim. Sanal pazarda görmüştüm. Aliexpres daha hesapliymis. Denenebilir.

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motoru alınca, alıp denemek istiyorum. Araba kullanırken Cruise Control çok yarar sağlıyor. Umarım motorda da öyle olur.

2_rock
19.Şubat.2016, 00:44
Ankarada kurk nick li mehmet abimizde var var kullandığını ve çok memnun olduğunu söyledi görünce yazacaktır zaten

tbaylan
19.Şubat.2016, 10:20
Ben kullanmadım ama güvenlik açısından doğru bulmuyorum bu aparatı. Arabada bile sabit gazla giderken yola dalıp tehlikeli hareketler içerisine girebiliyorken motosiklette durum çok daha tehlikeli bir hal alır

ob1kanobi
19.Şubat.2016, 12:18
Benim motorun kendi standart donanımında crouse control bulunmakta. Henüz hiç kullanmadım :) uzun yolda da olsam sabit hızla gitmek hoşuma gitmiyor demek ki. Aparatın fiyatı çok yüksek değil, "ben çok uzun yol yaparım, böyle bir şey hayatımı kolaylaştırır" diyorsan alıp deneyin bence...

Sent from my iPhone using Tapatalk

penguennoktanet
19.Şubat.2016, 14:09
Samsun Ordu arası gidip gelen biri olarak (bazen sabah çıkıp akşama döndüğüm oluyor) yolda bazen sağ elimi bir sallama ve rahatlatma isteği duyuyorum. Böyle bir aparat ile bir 5 dakika düzlükte bilek dinlendirmek iyi gelebilir :)

Tabiki yoğun trafikte kullanmak pek akıl karı değil :)

Peder
19.Şubat.2016, 16:20
Uzun ve sakin yollarda işe yarayabilir bence

kurt
19.Şubat.2016, 20:40
Evet ben ebay'dan getirttim, dediğiniz gibi uzun yol için düşünmüştüm daha kullanmak nasip olmadı! uzun yolda iyi olur (bizim gibi yaşlılar arada eline kan gitmesi için hareket etmesi lazım):cheesy:

2_rock
20.Şubat.2016, 00:02
ben bizzat gördüm bu plastik dalgayı çok basit ve alınabilecek bir parça .isteyen arkadaşlar bence alıp kullanabilirler .uzun yol için güzel bir aparat ve fiyatlarıda çok uygun