PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DD150E-2F yardım

onuryavuz1
19.Nisan.2016, 13:52
Öncelikle herkese merhabalar

Yaklaşık 1.5 ay önce çok büyük heveslerle aldığım motorum 1 ay içinde beni 2 kere ustaya götürtmesi ile birlikte moralimi çok bozdu.Motoru aldığım gibi ustaya götürdüm ve herşeyini yenilettim.Bundan 2 hafta sonra yolda stop ettikten sonra beni yolda bıraktı.Aküye bağlı kablolar yandı bidaha böyle bi problem vermez dedi yapan usta.Dün tekrar aynı problemle karşı karşıya kaldım.Motoru vurdurmaya çalışmaktan bıktım moralim çok bozuldu.Acaba aramızdaki DD150E-2 kullanıcıları da bu tarz problemler yaşadılar mı veya bu problemler bana mı has :)

İlk motorum olduğundan pek tecrübem de olmadığından anlamıyorum motordan.Son sorum ise sizin motorlarınız marşı tekte alıyor mu? Benim motorumun marş alması için en azından 5-6 sn marş düğmesine basılı tutuyorum bazen çekip tekrar bi 5 sn basmam gerekebiliyo çalışması için.
Motorum 2013 model 6000 km de.bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Foruma da yeni üye oldum eğer ihlal ettiğim bir kural varsa şimdiden affola
Saygılar

Rednexi
19.Nisan.2016, 14:09
dostum önce tanıtma konusunda kendinden bize biraz bahsedersen iyi olur direk böyle sorun ile foruma atlamak iyi değil ama seni anlıyoruz ,

sorunun cevabı aynı model bendede var bende 2 veya 2.5 aydır kullanıyorum Allaha şükür bir sorun ile karşılaşmadım memnunum bence güzel bi ustaya götürmen daha mantıklı

onuryavuz1
19.Nisan.2016, 14:11
Daha önce böyle bi forumda yer almadım o yüzden bilmiyordum hatamızı mazur görün teşekkürler

detailer
19.Nisan.2016, 14:28
Eskişehir'deki RaptorRiders ekibiyle temas kurun, ustaya gitmeden evvel ekipten destek almak iyidir.

spue
19.Nisan.2016, 14:54
Selam Onur,
Sorduğun soruların tek bir cevabı yok. Elektrik aksamının komple yanması, elektrik tesisatında çok ciddi bir arızanın olduğunu gösteriyor. Tesisattaki şasenin mutlaka bulunması gerekir. İkinci el bir makine ise sonradan takılan ve sökülen bir kablo da olabilir. Ucu açık veya zedelenmiş bir kablonun değmesi sonucunda olabilir. Ama gittiğin ustaya değil, oradaki arkadaşlarımızın önerdiği yere götürmen de yarar var.

Motorun ilk marşta çalışması ve çalışmaması bir çok nedeni var, Havanın soğuk olup olmaması, bujilerin temiz olmaması, ayarlarının tam olması, akü, jikle açık kapalı gibi nedenler ama 2 kerede alıyorsa pek problem yok demektir. Uzun süre binmeyecek olursan benzin vanasını kapatmayı öneririm.
2013 model ve 6000 km. deki bir makine çok hor kullanılmadığı sürece çok fazla sorun çıkarmaz.
tanışma başlığında yazmıştım, Eskişehir'deki kardeşlerimiz ile kontak kurarsan daha detaylı bilgiler alırsın.8)

ereneren
19.Nisan.2016, 15:00
merhaba onur eskişehir il teşkilatımız kurulmak üzere onlarla temasa gec görünce vecap verirler onlarda zaten tanıdık bildik ustaya götürürler yardımcı olurlar marşa okadar cok basınca alma sebebi belki iyi bi karbüratör ayarı hava ayarı gerekiyoda olabilir mars dinamosu falan eskisehirdeki kardeşlerimiz yardımcı olcaklardır

onuryavuz1
19.Nisan.2016, 16:02
Herkese cevaplari icin cok tesekkur ederim.eskisehir'deki arkadaslara danisip bu isi cozebilcegime inaniyorum cok sagolun saygilar

ob1kanobi
19.Nisan.2016, 16:21
Onur kardeşim, diğer arkadaşlar da gerekli önerileri yazmışlar. Aklın yolu bir. Oradaki kardeşlerimizden yardım alman en mantıklısı. Sonuçta kul yapısı. İlla ki problem çıkacaktır. Hatta genel anlamda makinalar oldukça basit olduğundan çözümler de çok karmaşık olmayacaktır. Moralini bozma, oradaki kardeşlerimizden destek al, birlikten doğan gücün keyfini sür. ;)

srwnk
22.Nisan.2016, 16:02
Onur, önce moralini bozma, motor hevesini dinç tut. Sıfır motorumu 10-12 gün kullanmadığımda aküsü bitti. Yeni aküyü takarken kapak kapansın diye kabloları arkaya doğru toplamışlar. Kapağı ittiklerinde de kablolar araya sıkışmış. Bir gün yolda giderken çıt derdi durdu. Allahtan babadan kalma ihtiyati tedbirler kablosuz aletsiz çıkmam yola. Sağa çekip yanan kabloyu yenileyip devam ettim. Fabrika aküsü çöp. Jikle açık kalmış buji kurum bağlamışsa ateşlemede sıkıntı çekersin. Ben jikle açık 5km yol yaptım. Ki gene servise gidiyordum şansıma bujinin de değiştirdim. Bir de çok arka fren kullandığında balatalar sıkılı kalabilir. Sağ arkada küçük somun başı gibi bir vida var. Onu gevşettiğinde 1 damladan az yağ atıyor. Fren açılır rahatlar. Ama son hatırladığından daha gevşek tutar. Kullandıkça yolunu bulur.

Sent from my iPad using Tapatalk