PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5000 KM Bakımı

laerrof
29.Haziran.2016, 17:11
Arkadaşlar motorumu 3667 Km de yetkili servisten almış bayi kendisi aynı şekilde. Motoru göndermeden bakımını yapıp göndereceklerini söylemişlerdi. Garanti belgesini elime aldığımda 5000 Km bakımı kısmı kaşelenmiş imzalanmıştı. Motorumla 2000 km yi geçtim ve Cuma akşamı da kısmetse uzun yol yapacağım.

Şimdi motora 3600 deyken yapılan 5000 bakımının bana bir faydası dokunmayacağı kanısıdayım bu nedenle yarın akşama bakımı bir arkadaşımla beraber kendim yapmak istiyorum ki servis garantisi devam eden motor için 200 lira gibi bir fiyat talep etti ve yağ olarak Castrol kullanacaklarmış.

5000 Km bakımında yapılan işlemler nedir ? Yağ ve yağ filtresi değişimi dışında. Bujiyi yazmıyorum çünkü 2000 km falan oldu buji değişeli en kötü 3000 daha götümesi grekiyor NGK bujiler. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ? Artık garantisi bitene kadar 7000 km yi aşarsam 7000 bakımı için servise giderim.

CaNeR
29.Haziran.2016, 18:39
Ender bakımlar regal marka motorlar için ortalama 2000 binde bir yapılıyor. Yağ filtresi olmadığı için yağı değiştirmek önemli, bujileri değiştirmene gerek yok. 3000 binde 5000 bakımı yapılmış sorun değil ara bakım olarak düşün bunu. Sen 5000 de yinede yaptır bakımını. Garantisi devam ettiği için serviste yapman daha iyi olacaktır ama maddi yönden sıkışık bi durumun varsa bence yağını kendin değiştir ardından temizleyebiliyorsan hava filtreni temizle ardından bütün civatalarını kendin kontrol ederek emin olarak sık bu yeterli olacaktır ama garanti belgesinde yazan bakım kilometrelerini çok geçirmemeye çalış 8)

Tugay Güreşen
29.Haziran.2016, 19:23
İnan Caner abinin dediklerinden fazlasını yapmayacaklardır serviste, o yüzden kendin yapabilirsin ama para sıkıntın yoksa ben işimi sağlama alayım diyorsan ayrı :)

laerrof
29.Haziran.2016, 19:37
O zaman yarın akşama operasyon var :) ayrıca bir konuda daha danışsam size geçenlerde İzmitte motoru devirdim depoda ezik yok ama çizikler oldu beyaz ojeyle kapatmaya çalıştım ama çok kapatmadı tabi. Sticker ile de kapatmak istemiyorum. Tekrar onu boyatsam nerede ve ne kadara mal edebilirim.