PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk vitesli motorum DD 150E-2

Erdal Akk
24.Ekim.2016, 22:29
Merhaba arkadaşlar, 1.78 boy 70 kiloyum. İlk kez vitesli motor kullanacağım ve bunun için DD 150E-2 modelini uygun gördüm ve büyük ihtimal yarın alacağım. Sizce bu motorlar uzun yolculuk yapabilir miyim ? Ve gidonunu kaldırmam ne kadar mal olur ? Ve acaba bu modelin herhangi bir kronik sıkıntısı varmı nelere dikkat etmem gerekiyor sizce ? Çok teşekkürler. Böyle bir oluşumun olması beni mutlu etti gerçekten.

Eray Gürman
24.Ekim.2016, 22:57
motorunla alakalı bizleri görsel ve özellik olarak bilgilendirebilirsen ve fiyat oalrakda tabi.. içimizde aynı tipte motor satan kişiler var, belki daha temizini almış olursun

aramıza hoşgeldin erdal buluşmalardada görüşürüz inşallah

Bypale
24.Ekim.2016, 23:08
Merhaba arkadaşlar, 1.78 boy 70 kiloyum. İlk kez vitesli motor kullanacağım ve bunun için DD 150E-2 modelini uygun gördüm ve büyük ihtimal yarın alacağım. Sizce bu motorlar uzun yolculuk yapabilir miyim ? Ve gidonunu kaldırmam ne kadar mal olur ? Ve acaba bu modelin herhangi bir kronik sıkıntısı varmı nelere dikkat etmem gerekiyor sizce ? Çok teşekkürler. Böyle bir oluşumun olması beni mutlu etti gerçekten.

Erdal öncelikle kendini tanışma başlığında tanıtırsan kiminle muhatap olacağımızı biliriz :)
Bu bir forum kuralıdır

WOLF
25.Ekim.2016, 00:26
erdal uzun yol düşünüyorsan 150 liği aklına bile getirme derim.

AMZ35
25.Ekim.2016, 00:53
Ben o makineyi kullandım regal markasının en memnun kaldığım modelidir. Uzun yola da kaçar yolda bırakmaz. İki vida tutuyorsa elin hele hiçbir sorun yok senin için. İki kişi çok hızlı gitmiyor ama iyi çekiyor. Kronik olarak bi şey yaşamadım ama arka disk kitleye yapıyor sorun da fren merkezinden kaynaklanıyor. Her makine yapmıyor ama aklında bulunsun

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anilsedali
25.Ekim.2016, 09:58
Öncelikle merhaba,

dd150 e2 ile ilgili detaylı değerlendirmelerimin bulunduğu başlık aşağıda yer alıyor.
Konuyu oradan takip edebilir, yorumları inceleyebilirsin.

http://www.raptorriders.com.tr/forums/showthread.php?9564-150-CC-Performans%FD-ve-Yak%FDt-T%FCketimi-ve-Vites-Ge%E7i%FEleri-Hakk%FDnda-Yeni-Ba%FElayanlara&highlight=150cc

Uzun yol konusuna gelince 150cc motorlarla dünyayı dolaşan birçok insan var.
Üstelik chopper bile değil. Yani klasik kasanın gidonundan, oturağına kadar herşeyi çok rahat.
Bu motorla istersen dünyayı dolaşabilirsin.
Regal raptor modellerinin tek sıkıntısı zaman ve titreşimle ortadan kaybolan, gevşeyen vidalardır.
Yanında anahtar takımı bulundurursan hiçbir zaman yolda kalmazsın.

Diğer detayları başlıktan takip edebilirsin.

Tabii kullanmayan kişilerin önyargılı yorumları hep olacaktır.

MedCezir_FKE
25.Ekim.2016, 11:51
bence cc olarak düşük bir seçim olur uzun yolculuklar için ama kısa mesafeli gezintiler için idealdir diye düşünüyorum. bence minimum 250 cc bir makine alırsan daha mutlu olursun ilerleyen süreçte.

Rednexi
25.Ekim.2016, 14:00
https://www.youtube.com/watch?v=uodPyPqI1d8

buyur kardeşim kendi vlog kanalımdaki video'm biraz aklındaki soruları yok edebilir diye umut ediyorum :) bu arada 150E2 ile bi abim 65 yaşında 3.500 kmlik bir tura çıktı ve sorun yaşamadan geri döndü.

Aybars
25.Ekim.2016, 14:23
Öncelikle aramıza hoşgeldin ;) motor kısmına gelirsek sehır ıcınde gayet ıyı fakat uzun yol düşünüyorsak kesınlıkle alma pişman olursun... En az 250 ilk tavsıye ederım ;)

Tugay Güreşen
25.Ekim.2016, 15:20
Bende bir DD150 kullanıcısıyım ve benimde ilk vitesli motorum motoru aldığım ilk gün hiç bir sıkıntı yaşamadan kullandım ve daha önce vitesli bir motor kullanmamıştım başlangıç için uygun kullanımı rahat bir motor, max hızı 110 ama o hıza çıktığında sürüş konforu denen birşey kalmıyor malesef o yüzden uzun yoldaki tek sıkıntısı hız gitmek istediğin yere hızlı gitmek istiyorsan 150cc çokta uygun değil anlayacağın,ama gideceğim yere varayımda zaman önemli değil dersen başlangıç için gayet ideal tabi bir süre sonra daha güçlü bir makine istiyor insan :)

Flowride
25.Ekim.2016, 20:13
Uzun yolda titresin disinda bi sikinti yasayacagini dusunmuyorum benim motorumda 150cc fakat regal degil. Ama bu cc motorlarin ortak sikinti noktasidir yuksek hizda titresim. Bence iyi bi tercih hayirli olsun simdiden

gzmgzm
12.Kasım.2016, 13:49
Merhaba. Ben de yeni kullanıcılardanım. regal raptor dd 150e-2 aldım ve benim için de ilk deneyim. Arka fren sorununu yaşıyorum sıkça. Çözüm nedir? Ne kadara mal olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Peder
13.Kasım.2016, 15:01
İdeal bir seçim. Uzun yola tabiki gidilir. Gidenler de oldu. Baktığın sürece yolda bırakmaz. Gidonu yükseltme maliyeti gaz debriyaj teli vs de işin içine gireceğinden biraz yüksek olabilir. 500-1000 tl arası tahmini bir fiyat çıkar.

atay iman
26.Kasım.2016, 12:52
öncelikle hoş geldin.izmir rr dan tugay da var dicektim ki kendisi zaten yazmış :) ben de başlangıç motoru olarak küçük cc tercih ettim,250 lik clasik kullanıyorum.ama şu an böyle bi yükseltme geereksinimi hissediyorum.üstelik 4-5 aydır motor kullanıyorum.

acryvz
26.Kasım.2016, 14:31
aramıza hoşgeldin ... başlangıç için bende tavsiye etmiyorum ... ben 250 lik başlangıç motoru aldım ayı dolmadan 600 - 900 geçmeyi planlıyorum ... ama kafan karışmasın herşey ne beklediğin ile ilgili ... Saygılar