PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Daelim - regal raptor - hyosung

Heroic
03.Aralık.2016, 21:17
Selamlar herkese ..

Uzun zamandır cruiser arayışı içerisindeyim kafama yatan 3 tane model var. Bunlar da başlıkta belirttiğim gibi:

-Daelim Daystar 250

http://www.epey.com/resim/26180/t_daelim-daystar-250-1.jpg

-Regal Raptor Daytona 250

http://www.motosikletcim.com/FileUpload/bs436678/UrunResim/15390086.jpg

-Hyosung GV250

http://www.yakittuketimi.net/wp-content/uploads/2012/06/Hyosung_GV250.jpg

Hepsi çok yakışıklı motorlar birbirine yakın fiyatlar..
Daha motora yabancıyım ilk motorum olacak. ( 187 boy 90 kiloyum)
Yazdığım motorların özelliklerini donanımını odur budurunu genel olarak biliyorum fakat sizin yorumlarınızı da almayı çok isterim.

burock
03.Aralık.2016, 22:07
Merhaba ,
Bence hepsi candır. hepsinin kendine göre karakteri var. sen kendini hangisinin üstünde huzurlu mutlu ve en önemlisi güvende hissediyorsan o senin motorun ,yol arkadaşın olacaktır. motorun şeklini değil aklının ve mantığının sesini dinle :)

Aybars
03.Aralık.2016, 22:11
Kardeşim herşeyin hayırlısı olsun tabıde bende 350 ghost var şiddetle tavsiye ederim ;) zira ben satıyorum ;)

Oğuzhan Ocak
03.Aralık.2016, 22:35
Valla sahsen bende cok düşündüm ama regal bence o chopper hissini oluşturmayı başarmış tasarımı da daha guzel kanımca

nedemek
04.Aralık.2016, 00:05
dostum 185 boyunda 85 kiloyum daytona 250 kullanıyorum ve oldukça memnun, rahatım daha önce bir kaç tur daelim daystar kullanma şansım oldu açıkçası daytona kadar rahat edemedim oturuş şeklimde bacaklarım pek bi rahatsız hissetti. ama hyosung konusunda bir şey diyemeyeceğim

WOLF
04.Aralık.2016, 10:59
Benim tercihim daytona ile gv 250. Ama bütçeye göre tabi 350 lilik alırsan uzun yolda çok daha iyi olur.

Heroic
04.Aralık.2016, 11:23
Kardeşim herşeyin hayırlısı olsun tabıde bende 350 ghost var şiddetle tavsiye ederim ;) zira ben satıyorum ;)

Usta ben Ghost'u hiç arastırmadım fakat görüntü aynı Daytona onu biliyorum :cheesy: düşünebilirim ghost u da seninle bi iletişime gecsem whatsapp'tan veya başka bi yerden bu konuda konuşsak uyar mı ?

Heroic
04.Aralık.2016, 11:23
Valla sahsen bende cok düşündüm ama regal bence o chopper hissini oluşturmayı başarmış tasarımı da daha guzel kanımca

Görüntü açısından ben de Regal'den yanayım tabii ki. Fakat kullanıcı yorumlarını okuyunca Daystar'a ve Hyosung'a inanılmaz bi övgü yağmuru var.

Aybars
04.Aralık.2016, 11:25
Usta ben Ghost'u hiç arastırmadım fakat görüntü aynı Daytona onu biliyorum :cheesy: düşünebilirim ghost u da seninle bi iletişime gecsem whatsapp'tan veya başka bi yerden bu konuda konuşsak uyar mı ?

Tabıkı olur istersen fotoğrafta atabılırım sen müsait olunca bana ulaş ;) 05542709044

Heroic
04.Aralık.2016, 11:28
dostum 185 boyunda 85 kiloyum daytona 250 kullanıyorum ve oldukça memnun, rahatım daha önce bir kaç tur daelim daystar kullanma şansım oldu açıkçası daytona kadar rahat edemedim oturuş şeklimde bacaklarım pek bi rahatsız hissetti. ama hyosung konusunda bir şey diyemeyeceğim

Zaten Hyosung'la Daelim, Daytona'ya göre bi tık kücük sanırım ? Daha üçünün de üstüne oturabilme şansım olmadı merak ediyorum açıkçası.

Heroic
04.Aralık.2016, 11:32
Benim tercihim daytona ile gv 250. Ama bütçeye göre tabi 350 lilik alırsan uzun yolda çok daha iyi olur.

Abi peki Daystar'ı tercih etmeme nedenini sorabilir miyim ?

FurkanC.
04.Aralık.2016, 12:20
Dostum daelim i bilmemde hyo da sorun yaşarsın daytonaya göre çok küçük oturuş pozisyonu falan da güzel değil daelimde tek silindir bende ordan bi eksi o yüzden daytona derim 350 lik sende dene anlıycaksın demek istediğimi

gorkemYılmaz
04.Aralık.2016, 13:50
Hysoung v motor ve Kore malı buda önemli bir detay benim tercihim kesinlikle hysoung olurdu

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UğurOrhon
05.Aralık.2016, 04:27
Selamlar. Öncelikle şunu bilmek lazım. Motor zevk işidir, o yüzden gönlündeki seçmende fayda vardır. Gönlündeki makineyi seçmezsen en ufak sıkıntıda soğursun ama hoşuna gideni aldıysan ne cefa etse canını sıkmaz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UğurOrhon
05.Aralık.2016, 05:07
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/2fdf67309cab0c207b05c467fab34a25.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/a30934a8575f4356b2940c6f1fd6370e.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/89ccc89f9ec13091728a0d8bc3759781.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/fba54b67f15deafdb5807394a5ddc491.jpg

Burada motorların hem teknik özelliklerini hem de ebatlarını bulabilirsin. Ebatları konusunda en doğru fikre üstüne oturup, kendi fotoğrafını çektirip üstünde nasıl durduğuna bakarak ve mümkünse bir test sürüşü yaparak ulaşman daha mantıklı olur. Onun haricinde yakıt konusunda enjeksiyonluların daha avantajlı olduğundan haberdarsındır sanıyorum. Performans ve işçilik kalitesi bakımından sıralaması Hyosung, Daystar, Regal olarak görünüyor. Yedek parça fiyatları ve temini konusunda ise Regal ön plana çıkıyor. GV250 kullanıcısı olarak Hyosung hakkındaki daha detaylı sorularını da cevaplayabilirim.

Tekerine taş değmesin.

acryvz
05.Aralık.2016, 14:42
Daytona 350 ....

UğurOrhon
05.Aralık.2016, 15:16
Daystar ın tek piston olması, amantisör sistemindeki zayıflıklar, vibrasyonu, hızlanınca motordan gelen tuhaf sesler... Daytona nın sıralı silindir olması, buna bağlı vibrasyonu, 350cclik modelinin dahi Gv ve daystarın performansını verememesi, (kaldı ki 350cc nin yakıtını yakacaksın, vergisini ödeyeceksin ama 250cc performansı bile alamayacaksın) Bu arada şunu bilmek lazım, motor işi özellikle de ikinci el motor işi şanstır. Gider ikinci el en alâ japon alırsın, iki ay sonra elinde patlar. Çin malı alırsın 5 sezon seni gezdirir. Ama mesnetsiz şekilde hiçbir markaya alma, sorun yaşarsın demek mantıklı değil. Hele kıyasladığın markaların vaziyeti ortadayken.
Görüntü benim için çok önemli, illa ki uzun olsun diyorsan, en rahatı olmasa da en yakışıklısı daytona tabi ki. Ben 1.81 e 95 kilo bi adamım Gv250nin ebatı yetiyor, koltuğunun rahatlığı regalle, daystar ile kıyaslandığında çok iyi. Boydan 6-7 cm farklı durabilir tabi üstünde. Oturup bakmak lazım.
Umarım gönlündeki makinaya kavuşursun.

Rider07
06.Aralık.2016, 10:17
Selamlar. Öncelikle şunu bilmek lazım. Motor zevk işidir, o yüzden gönlündeki seçmende fayda vardır. Gönlündeki makineyi seçmezsen en ufak sıkıntıda soğursun ama hoşuna gideni aldıysan ne cefa etse canını sıkmaz.

Katılıyorum. Kalbinin sesini dinle 😉🤘🏻

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

temurbeg
20.Aralık.2016, 17:14
Daelim kullanmadım. GV250 ve Daytona250 kullandım. Tercihim Daytona oldu. Bir mağazaya girdiğinizde üstünüze tam olan kıyafeti deneyince "aha işte bu bunu alayım" dersiniz ya.. Benim içinde daytona öyle oldu. Yalan yok ilk önce şekline kandım :). Daytona ile çevre yolunda boş halde 120 rahat gördüm. Denediğim GV250 ile de 145 gördüm. Testi aynı yolda yaptım ve artçısız çantasız ikiside. GV250 karbüratörlü modeldi. Aşağı yukarı Daytona ile aynı yakıtı vardı. Parça konusunda Hyosung daha masraflıydı. Daytona daha ucuzdu (Aldıktan sonra tabi başıma birkaç bişey geldi iç pazardaki parça o an pahalı geldi bana, bende çinden getirtmeyi denedim ve geldi.)

Son olarak titreşim olayına geleyim. Açıkcası ben çok fazla titreşimden rahatsız olan birisi değilim. Koltuk rahatsızlığı konusundada yine aynı şey, ondanda çok fazla rahatsızlık duymadım.

Geriye görünüşü kaldı. İlk başa döndüm ve Daytona ile GV250'yi yan yana koydum fotoğrafını çektim. Ben zaten Daytonayı çoktan tercih etmiştim fakat çevremdekilere sormak istedim. İstisnasız herkes Daytona dedi.

Gittim aldım, içime sindi. 20km fazla hız yapıyor diye GV250'yi seçmek ve fazla para vermek istemedim.
Herkesin zevki farklı ama GV250'nin tipinde bir albenisi yok.

Fatih Ucek
20.Aralık.2016, 17:45
bu soruya verilecek cevap bellidir burada ya :) tolga hariç herkes aynı şeyi söyler sana adamım :)

alibaba07
20.Aralık.2016, 17:46
Daelim kullanmadım. GV250 ve Daytona250 kullandım. Tercihim Daytona oldu. Bir mağazaya girdiğinizde üstünüze tam olan kıyafeti deneyince "aha işte bu bunu alayım" dersiniz ya.. Benim içinde daytona öyle oldu. Yalan yok ilk önce şekline kandım :). Daytona ile çevre yolunda boş halde 120 rahat gördüm. Denediğim GV250 ile de 145 gördüm. Testi aynı yolda yaptım ve artçısız çantasız ikiside. GV250 karbüratörlü modeldi. Aşağı yukarı Daytona ile aynı yakıtı vardı. Parça konusunda Hyosung daha masraflıydı. Daytona daha ucuzdu (Aldıktan sonra tabi başıma birkaç bişey geldi iç pazardaki parça o an pahalı geldi bana, bende çinden getirtmeyi denedim ve geldi.)

Son olarak titreşim olayına geleyim. Açıkcası ben çok fazla titreşimden rahatsız olan birisi değilim. Koltuk rahatsızlığı konusundada yine aynı şey, ondanda çok fazla rahatsızlık duymadım.

Geriye görünüşü kaldı. İlk başa döndüm ve Daytona ile GV250'yi yan yana koydum fotoğrafını çektim. Ben zaten Daytonayı çoktan tercih etmiştim fakat çevremdekilere sormak istedim. İstisnasız herkes Daytona dedi.

Gittim aldım, içime sindi. 20km fazla hız yapıyor diye GV250'yi seçmek ve fazla para vermek istemedim.
Herkesin zevki farklı ama GV250'nin tipinde bir albenisi yok.
Regal raptor zaten tipi ile cezbediyor. Harbiden çok güzel motor yapmış adamlar.

temurbeg
20.Aralık.2016, 18:13
Regal raptor zaten tipi ile cezbediyor. Harbiden çok güzel motor yapmış adamlar.

V motor koysalar, GV250 mi Daelim mi Regal mi diye kimse sormaz. Piyasa Daytona dolar :)

HelmettolgA
22.Aralık.2016, 00:41
Kardesım merhaba oncelıkle bır gv 250 kullanıcısı olarak dogruları soylemek lazım kalıte saglamlık gıdıs olarak super bır motosıklettır.Ama gv 250 senın ıcın kucuk kalır boy olarak daytonaya gore kısadır.Yanı anlıcagın ben tavsıye etmem ama yok boy deıl motorun ıslevi :) dıyorsan gv 250 candırrrr.SAYGILAR

Peder
22.Aralık.2016, 02:28
Hem sana en çok yakışacak hemde kendisi yakışıklı olduğu için Daytona derdim. Hem piyasası da daha hareketlidir

Heroic
11.Şubat.2017, 13:47
Selamlar herkese tekrardan bu konuyu tekrardan güncel hale getirmek istedim. Ehliyetime az kaldı hala kararsızım gv250 nin yedek parça konusunda cok sıkıntın olur dedikleri icin vazgecmeye basladım sonucta ogrenci adamım :D regal raptor sahibi olmayanlar daelim bak rr çin malıdır bosver onu bilmem ne diye laflarında boğuyorlar beni biraz daha eksi artı yonunden yardımcı olabilecek bi arkadas varsa lütfen yardımcı olsun

atay iman
11.Şubat.2017, 21:53
bence hepsini bir kez test et.her makinenin ruhu var,sana uygun olanı tercih et derim.birde grupta aybars (ümit ergen) in makinasına da bir bak derim.hem bilindik bi cihaz almak her zaman avantajlıdır.

fthblkglu
13.Şubat.2017, 12:40
Daelimde çin malı bildiğim kadarıyla bencede gv sana biraz küçük kalır dostum rr daelimden güzel duruyor görünüş açısından chopper havasını yanaıtan en iyi motor bana göre ��

Heroic
13.Şubat.2017, 21:14
Daelimde çin malı bildiğim kadarıyla bencede gv sana biraz küçük kalır dostum rr daelimden güzel duruyor görünüş açısından chopper havasını yanaıtan en iyi motor bana göre ��
yok yav daelim kore malı gv yi zaten kafamdan attım yedek parca sıkıntısı fazlaymıs ve pahalıymıs. daytona ve daelim arasında kalmamın sebebi ise daytonanın tipi bildiğin adamı cezbediyor yav.Ayrıca daelimin 2.el piyasası hiç yok sayılır.Etrafımda 2-3 kisi var daelim kullanan hepsi cok memnun onlar kafamı celdi .sanırım daelim alıcam teşekkürler yorumun icin 8)

Bypale
13.Şubat.2017, 21:45
yok yav daelim kore malı gv yi zaten kafamdan attım yedek parca sıkıntısı fazlaymıs ve pahalıymıs. daytona ve daelim arasında kalmamın sebebi ise daytonanın tipi bildiğin adamı cezbediyor yav.Ayrıca daelimin 2.el piyasası hiç yok sayılır.Etrafımda 2-3 kisi var daelim kullanan hepsi cok memnun onlar kafamı celdi .sanırım daelim alıcam teşekkürler yorumun icin 8)

Bence sen daelimide ele. Kullananlar aklını çelsede regalraptor daytona daelim daystatra göre piyasaya daha hakim. Ve yakın sürede parça sıkıntısı çekebilirsin. Devamı olmayan bir model. Ve hala bayilerde satılmamış 2014 -2015 modellerini bile bulmak mümkün. İyi bir değerlendirme yap. Zarar etme kardeşim. 8)

FouL
13.Şubat.2017, 21:47
Chopper almak istiyorsan makinan Daytona Yada spyder..

cruiser almak istiyorsan daelim veya hysoung arasinda tercih etmelisiniz..
Tarzina göre seçebilirsin daelimin modeli oldukça küçük eğer boylu poslu iri cüsseli isen altında küçük kalabilir..

Heroic
22.Ağustos.2018, 14:01
Evet eskiden acmis oldugum konuyu hortlatmis gibi olucam fakat yaklasik 2 hafta once motorumu aldim :) aldigim motor 3 u de degil uzun bir kararsizliktan sonra lifan lf250b almaya karar verdim ve aydin dan aldim 0km 2016 aralik fabrika cikisli . Yaklasik 750 km lik yol aldim suana kadar memnunum 500km bakimini yaptırdım. Motosiklet hakkinda herhangi bir sorunuz olursa tecrube ettigim kadariyla cevaplayabilirim :)
Motorumun suanki hali :
https://i.hizliresim.com/5yXjY5.jpg

CELİL
22.Ağustos.2018, 14:34
Merhaba Gökay yeni makinen hayırlı olsun keyifle kullan inşallah nazar 8)

MaviBeyTc
22.Ağustos.2018, 14:51
Gökay yeni makinen hayırlı olsun bir problem yaşamaman temennisiyle, tekerine taş değmesin iyi sürüşler...

Mehmet A.
23.Ağustos.2018, 00:00
hayırlı olsun tekerin düz bassın :)

Akcollu
23.Ağustos.2018, 11:41
Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel sürüşlerin olsun :)

M6 Note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mxsrn
23.Ağustos.2018, 12:40
hayırlı olsun, tekeriniz dün bassın8)

erkopaşa
23.Ağustos.2018, 21:19
Hayırlı olsun. Kazasız belasız uzun yıllarda kullanırsın inşallah.

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi