PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhaba ! Ben emre :)

emrekusluk
12.Şubat.2017, 21:12
Selamun aleyküm, galiba yaşıt olarak hepinizden ufağım 21 yaşındayım. Allah nasip ederse bu yaz okuldan mezun olduktan sonra regal raptor daytona 250 almayı düşünüyorum.

Ama endişelerim var, ne gibi diye sorarsanız motoru kötüleyende var çok memnun kalan da ne yapmalıyım bilmiyorum.
top speed nerelerde ?
uzun yola çıktığım zaman kaç km/h hız ile yolculuk yapabilirim
rahatlık konusunda nasıl
vs vs..

varsa dahası onuda yazarsanız memnun olurum, hepinize çok teşekkürler !

TEKERİNİZ DÜZ BASSIN !

GorkemSen
12.Şubat.2017, 21:28
Merhaba Emre Başta Hoşgeldin Demek İstiyorum
Bu arada Bende Ereğlidenim
Soruna Gelicek Olursak Benim Bilgimin Çinler Arasındaki En iyi Cruiser Tarzı Markadır Regal Forumdaki Aktif ve Deneyimli Kullanıcılar Seni Daha İyi bilgilendiricektir
İyi akşamlar

CELİL
12.Şubat.2017, 21:28
Merhaba Emre . Konya'dan aramıza hoş geldin :)

Forumlarda gezinirsen Daytona hakkında İstediğinden fazla bilgiye ulaşırsın bulamadığın her şeyi buradan sorabilirsin hepimiz yardımcı oluruz 8)

Aybars
12.Şubat.2017, 21:32
Ailemize hoşgeldin kardeşim 8) tekerin her daim düz bassın 8)

nedemek
12.Şubat.2017, 21:35
Emre hoş geldin, daytona bakarsan bağ olur bakmazsan diğer tüm motorlar gibi problem çıkarır. şahsen ben makinamdan oldukça memnunum (ah bir de egzoz yaptırabilmiş olsam daha da memnun olacağım) :) top speed konusunda forumda herkes farklı deneyimlerini aktarmış daha önce ama chopper/crusier makinalardan aman aman bir hız beklemek yanlış olur 8)

gabriel cash
12.Şubat.2017, 23:12
Merhaba Emre, aramıza hoş geldin. Öncelikle umarım gönlündeki makineye bir an önce kavuşursun.

Sorularına genel bir yanıt vermek gerekirse fiyat/performans değerlendirmesi açısından regal raptor oldukça iyi bir puanlamaya sahip. fiyatına bağlı olarak illa ki sıkıntılar çıkaracaktır. sıkıntı çıkarmasını istemiyorsan çok daha fazla meblağlar ödemen lazım ancak o alacağın makineler de sıkıntı çıkaracaktır illa ki :) o yüzden öyle çok aman aman bir beklenti içerisine girmemen lazım. tabi bu "çok dandik dübelek bir makine" anlamına gelmiyor.

uzun yolda yapacağın hız sana bağlı. ben şahsen 130 km/h'nin üzerine çıkmıyorum 350 cc kullanmama rağmen. evet, devamını bassam gider makine ancak çok da zorlamak istemiyorum. o yüzden 120-130 olsun benim olsun :)

rahatlık konusu sanırım biraz göreceli. ben pek rahat bulmazken başkaları çok rahat buluyor. muadil motorlarda bulunan ve ciddi anlamda rahatsızlık veren vibrasyon regallerde yok denecek kadar az.

Yaşını da göz önüne alarak öyle tahmin ediyorum ki ilk motorun olacak ya da çok fazla vitesli motor kullanmamışsındır. Başlangıç ya da geçiş aşaması için uygun bir motordur regaller. Eğer ki elin yakınsa, imkanın da varsa birçok arızasını sen bile çözersin. Forumdan yardım istersen emin herkes yardımcı olur.

Yine kafana takılan şeyler olursa sormaktan çekinme :)

WOLF
12.Şubat.2017, 23:22
merhaba. hoş geldin. uzun yol düşünüyorsan 350 derim kesinlikle.

acryvz
12.Şubat.2017, 23:35
Aramıza hışgeldin Emre ... Celil başkanın tavsiyesi Gökselin açıklamalarına ekleyek bir şey yok ... Gönlündeki motora kavuşmanı dilerim....

Kerem Düzgün
12.Şubat.2017, 23:48
RR ailesine hosgeldin kardesim sen sor kafana takilan sorulari herkes yardimci olacaktir. 👍

Poseidon tarafindan gönderildi...

Bypale
13.Şubat.2017, 00:37
Kardeşim aramıza hoşgeldin. Göksel baya bi açıklamış zaten. Bulmak istediklerin forumda bulamayıp sormak istediklerindede bizler buradayız. İnşallah gönlündeki makinayada biran önce kavuşursun 8)

emrekusluk
13.Şubat.2017, 00:50
Hepinize çok teşekkür ediyorum, hoş buldum.
İlk defa bir forumda böyle ilgili üyeler ve yöneticiler gördüm :)
sorumun cevabını fazlasıyla vermişsiniz tanıştığıma memnun oldum :)

bozbirbaykus
13.Şubat.2017, 01:18
Hoş geldin aramıza :)

Murat Kemah
13.Şubat.2017, 02:41
Aramıza hoş geldin kardeşim.

centaur
13.Şubat.2017, 08:43
Emre Merhaba..
Öncelikle genç arkadaşlarımızın bize güç kattığını ve bu aileyi daha iyi yerlere taşıyacağından emin olduğumu söylemek isterim. Kimse anasının karnından motorcu olmuyor hepimiz zamanla,pratikle tecrübe ediyoruz.

Daytonayı sormuşsun. Başkanımız da arkadaşlar da gereken yorumları yapmışlar. Bu bir segment meselesi.. Elbet bizim makinelerin de sıkıntılı yönleri vardır ama inan motoruna bakar,onu önemsersen doğabilecek olumsuzluklar da minimum seviyede olacak. Yani bu mantıkla Indıan bile alsan bakmadığın vakit bağ yerine dağ olacak :) Japondan önceki son durak,ilk kalp ağrısıdır regal.. İnşallah en kısa sürede kavuşursun daytonana..

Yeni arkadaşlarımıza hep söylerim bir daha tekrar edeyim. Bir evin mutfağı ne kadar önemliyse RR Ailesi için de forum o derecede hayati öneme sahip.. Teorik & teknik eğitimimizi burada alır, okur,bilgi edinir ve aslında en önemlisi sadece etkinliklerde tanışabileceğimiz aile fertleriyle buradan tanışır ve yüzünü bile görmediğimiz insanlarla her gün yanyanaymış gibi sohbet ederiz. Motorunu aldığında yollarda ve bilhassa forumda aktif olman dileğiyle; aileye hoşgeldin..

CaNeR
13.Şubat.2017, 09:32
Aramıza hoşgeldin 8)

Crixus
13.Şubat.2017, 09:45
Welcome to RR Emre :Rockn Roll:

FouL
13.Şubat.2017, 09:58
Hoşgeldin emre Aramıza.. Bir Harley alana kadar en iyisi ve en yakışıklısı bu emre : ) al.. bin.. sür.. boz.. tamir et.. mutlu ol.. : )

alibaba07
13.Şubat.2017, 10:18
Aramıza hoşgeldin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan07
13.Şubat.2017, 10:51
Hoşgeldin. Umarım gönlündeki makineye kavuşursun.

fthblkglu
13.Şubat.2017, 12:44
Aramıza hoşgeldin kardeşim tekerin düz bassın 😊

Mehmet Üstünbaş
13.Şubat.2017, 16:49
Aramıza hoş geldin.

HelmettolgA
13.Şubat.2017, 18:33
Hayirli olsun kardesim umarim kafandaki sorulara cevap olmustur arkadaslarimin yanitlari.Umarim diledigin motora kavusursun.

Rider07
13.Şubat.2017, 22:37
Hoşgeldin aramıza tekerin duz bassin ☺️

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burock
13.Şubat.2017, 23:30
merhaba Emre ,aramıza hoşgeldin.

gorkemYılmaz
14.Şubat.2017, 00:03
Rr ailesine hosgeldin

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaan tokyol
14.Şubat.2017, 02:18
Hoş geldin burda her türlü soruna cevap bulursun8)

chiave
14.Şubat.2017, 21:16
adaş kardeşim hoş geldin.

benim de ilk motorum ve halen kullandığım daytona 250 modeli.

daytona'na iyi bakarsan o da sana iyi cevap verir. ama özellikle binmediğin zaman ilgilenmezsen sana problem çıkartabilir. hiç bir zaman bir japon kadar olmayabilir ama emsalleri arasında bana göre en iyisi.

hız konusuna gelirsek, bir cruiser motorundan zaten öyle hız beklemek çok doğru olmaz kanımca. aslolan torktur. ancak o da 250 lik bir motorda seni memnun edecek kadar olmayabilir.

ben 130 km yapmıştım. onun üzerine çıkmak sürücüyü rahatsız edebilir oturuş pozisyonu açısından. ki zaten 250 cc lik bir cruiserden de çok şey beklememek gerekir.

rahatlık konusunda da beni tatmin etti. selesi gayet başarılı. alacağın modelin gidonu oturuş pozisyonunu etkileyecektir. kartal gidon ya da spor gidon.

neyi almaya karar verirsen şimdiden hayırlı ola 8)

Can Akkuzuluoglu
14.Şubat.2017, 22:16
Emre hoşgeldin [emoji869]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RAFOCANN
14.Şubat.2017, 22:38
aramıza hoş geldin

Agahgezgin
15.Şubat.2017, 14:32
Hayırlı olsun aramıza hoşgeldin

UğurOrhon
17.Şubat.2017, 18:54
Aramıza hoşgeldin Emre. Sorularınla ilgili herşeyi forumun çeşitli konularında bulabilirsin. Umarım bir an evvel yollarda yerini alırsın

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi