PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RR ailesinin hangi modelini almalıyım? Klasik 250 ? Daytano250_350? Spyder 250_350 ?

cicada
09.Eylül.2017, 00:49
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.
Motorumu sattım. 2 yıldır motorsuz arabayla dolaşıyorum. Tekrar motor almaya karar verdim.
Günlük en az 70 km yol yapacağım. Geçmiş yazılarımı okursanız uzun yol yapmayı sevdiğimi görürsünüz.
RR ailesine katılmak istiyorum. Sizlerden ricam. Hangi modeli? Neden tercih etmeliyim? kaç cc olmalı ? Yakıt tüketimi nedir?
Celil abi yaziların değerli ve diğer tüm RR ailesi. Deneyimlerinizi Paylaşırsanız memnun olurum.
Tabi en son da bana motor Bulacağız ...
Sevgiler saygılar....

kaan tokyol
10.Eylül.2017, 02:35
bana göre 250 spyder almak daha mantıklı hem güze görünüyor hemde 250 lilikler arasında tatmin eden bi gidişi var yanlış bilmiyorsa 20 25 kuruş falan yakıyordu kullanan arkadaşlar daha kesin bilgi verirler eminim ki

Ömer
10.Eylül.2017, 11:21
İmkanın varsa etrafında kullanabileceğin makineleri denemek en güzeli. Karar vermende kolaylık sağlar.
Tabi yoksa yapacak bir şey yok.
Bu keyif işi birinin hoşuna giden yanı senin gitmeyebilir, yada tam tersi bir durum olur.

cicada
10.Eylül.2017, 18:53
bana göre 250 spyder almak daha mantıklı hem güze görünüyor hemde 250 lilikler arasında tatmin eden bi gidişi var yanlış bilmiyorsa 20 25 kuruş falan yakıyordu kullanan arkadaşlar daha kesin bilgi verirler eminim ki

Hiç bir kişiden net sonuç alamadım yakıt konusunda. En azından 1 depo ile kaç km gittiğini bile soyleyebilsek sonuca gideriz. 1 depo kaç lt ve kaç km götürüyor. Asıl soru bu olsa gerek. 250 ve 350 arasında çok kalıyorum.

cicada
10.Eylül.2017, 18:55
İmkanın varsa etrafında kullanabileceğin makineleri denemek en güzeli. Karar vermende kolaylık sağlar.
Tabi yoksa yapacak bir şey yok.
Bu keyif işi birinin hoşuna giden yanı senin gitmeyebilir, yada tam tersi bir durum olur.

Malesef etrafımda deneyebilecegim kimse yok. Keyif işi olduğu için chopper istiyorum. Hızla işimdi olmaz fakat yokuşta bayılıp kalmasını da istemem. Tabi yakıt ta çok önemli bir durum.

Ömer
10.Eylül.2017, 19:17
2013 yılından beri 250'lik Spyder kullanıyorum. Kullanım ile birlikte yakıt değişiyor. Çok aşırı agresif kullanırsan 185 km sonra yedek depoya geçersin. Bugünkü şartlarda 50 TL'lik benzin yapar. Bu da km'de 0,27 krş yakması demektir.
Normal kullanırsan ortalama 220 km sonra yedek depoya geçersin. Bu da 0,22 krş km başına yakıt tüketimi demektir.
Ben 1,80 boyunda 115 kg ağırlığındayım. Koruyucu ekipman, yan çantalar vs. yani sürekli artçı ile geziyormuşum gibi düşünüyorum.
Yakıt değerlendirmesini için sanırım yeterlidir.

Seyahatlerimin çoğunu Celil Başkan ile yaptığımız için onda 350 Spyder vardı. Çoğu yerde zorlanmadan takip edebiliyordum.
Tabi 350 ile 250 cc arasında fark yok demek abesle iştigal olur. Fakat öyle çok büyük farklılıklar var demek te olmaz.

Büyükçekmece'den Beylik düzüne çıkan ve namı değer Deve Bağırtan rampası'ndan hiç sıkıntı yaşatmadan çıkarıyor. Bu rampa meşhur ve çok bilinen olduğu için örnek veriyorum.

Umarım yazdıklarım sana faydalı olmuştur. Bu arada fırsatçılık olarak algılanmasın düşünürsen 250'lik Spyder olarak, benim, Kadir Ercan'ın makineleri satılık. Aktif grup üyelerine zaten yazdım ilandaki fiyattan daha uygun bir şeyler yapılacak diye. Eminim Kadir de aynı şeyi yapacaktır.
Diğer modellerle ilgili bizim ikinci el bölümünde diğer arkadaşların ilanları da var.

Önemli olan senin hangi marka ve modelde karar kılacağın, gerisi kolay.
Kolay gelsin.

Malesef etrafımda deneyebilecegim kimse yok. Keyif işi olduğu için chopper istiyorum. Hızla işimdi olmaz fakat yokuşta bayılıp kalmasını da istemem. Tabi yakıt ta çok önemli bir durum.

cicada
11.Eylül.2017, 10:42
2013 yılından beri 250'lik Spyder kullanıyorum. Kullanım ile birlikte yakıt değişiyor. Çok aşırı agresif kullanırsan 185 km sonra yedek depoya geçersin. Bugünkü şartlarda 50 TL'lik benzin yapar. Bu da km'de 0,27 krş yakması demektir.
Normal kullanırsan ortalama 220 km sonra yedek depoya geçersin. Bu da 0,22 krş km başına yakıt tüketimi demektir.
Ben 1,80 boyunda 115 kg ağırlığındayım. Koruyucu ekipman, yan çantalar vs. yani sürekli artçı ile geziyormuşum gibi düşünüyorum.
Yakıt değerlendirmesini için sanırım yeterlidir.

Seyahatlerimin çoğunu Celil Başkan ile yaptığımız için onda 350 Spyder vardı. Çoğu yerde zorlanmadan takip edebiliyordum.
Tabi 350 ile 250 cc arasında fark yok demek abesle iştigal olur. Fakat öyle çok büyük farklılıklar var demek te olmaz.

Büyükçekmece'den Beylik düzüne çıkan ve namı değer Deve Bağırtan rampası'ndan hiç sıkıntı yaşatmadan çıkarıyor. Bu rampa meşhur ve çok bilinen olduğu için örnek veriyorum.

Umarım yazdıklarım sana faydalı olmuştur. Bu arada fırsatçılık olarak algılanmasın düşünürsen 250'lik Spyder olarak, benim, Kadir Ercan'ın makineleri satılık. Aktif grup üyelerine zaten yazdım ilandaki fiyattan daha uygun bir şeyler yapılacak diye. Eminim Kadir de aynı şeyi yapacaktır.
Diğer modellerle ilgili bizim ikinci el bölümünde diğer arkadaşların ilanları da var.

Önemli olan senin hangi marka ve modelde karar kılacağın, gerisi kolay.
Kolay gelsin.

Alabileceğim en iyi cevaplardi. Vakit ayırıp yazdığın için teşekkür ederim. Motorlarınızin fotoğraflarını görmek isterim. İkinci el kısmına bakacağım.

Cydia
11.Eylül.2017, 12:07
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.
Motorumu sattım. 2 yıldır motorsuz arabayla dolaşıyorum. Tekrar motor almaya karar verdim.
Günlük en az 70 km yol yapacağım. Geçmiş yazılarımı okursanız uzun yol yapmayı sevdiğimi görürsünüz.
RR ailesine katılmak istiyorum. Sizlerden ricam. Hangi modeli? Neden tercih etmeliyim? kaç cc olmalı ? Yakıt tüketimi nedir?
Celil abi yaziların değerli ve diğer tüm RR ailesi. Deneyimlerinizi Paylaşırsanız memnun olurum.
Tabi en son da bana motor Bulacağız ...
Sevgiler saygılar....

Bu yaz 2400KM uzun yol sürüşü yaptık son durağımız göcek'ti. Çanakkalenin dağlarını rampalarını geçtik, izmir aydın kuşadası vs. dolandık, Köyceğiz marmaris akyaka göcek fethiye rampalarını aştık, motorun arkası full çadır ekipmanı ve çantalarımızla dolu olduğu halde rampalarda vs. sorun yaşamadık, zaten su soğutma rahatlığı vardı hararet sorunu da yaşamadık.

250 Daytona tavsiye ederim. Spyder da olabilir ama klasik soru, şehir içinde pratik mi ? dönüşlerde biraz rahatsızlık verebiliyor mu ?

Ben her gün işe 35KM yapıyorum. Yedek depoya ortalama 210KM sonunda düşüyorum. 200km'de bir depo doldurursam sorunsuz gidiyorum. Ortalama 24-25 Kuruş yakıyor.

denizyoruk
11.Eylül.2017, 12:33
illa RR alacağım diyorsan Daytona 250 yada 350 ideal. 350 cok gereklimi dersen pek sanmıyorum. bu işin de sınırı yokki arkadaş :D 250 yerine 350 mi alsam 350 ye cıktım madem 600 lük yapayım diye diye gidiyor :D Birazda şans a ihtiyacın var tabi :)

Bypale
11.Eylül.2017, 16:26
Deniz merhaba. Daha önce forum framenden kanuni tiger modeli kullandığını varsayarak 250 klasiği eliyorum. Boyutları aynı olduğundan hayatında bir değişiklik olmasını istediğini düşünüyorum. Spyder ve daytona arasında mekanik olarak herşey aynı. Lakin 250-350 arasında biraz değişiklikler var. Geçmişte 350 daytona kullanıyordum. Kullanımı şehir içinde spydera göre kolay çekişi ve torkuda 250liklere göre iyidir. Rampalarda bunu hissedersin. Şunuda ekliyim spyder daha ilgi çekici bir model. Uzun maşasıyla alevli depo çamurluk desenleriyle piyasadaki rağbeti daytonaya göre %5 yada 10 daha fazla. Yakıt olarak aralarında çok fark yok. Hatta 250lik makinalardan daha az benzin aldığım zamanlarda oldu. Bunun sebebide çift karbüratörlü olması. Bu yüzden yakıt ayarı çok hassastır. Ama alt tarafta arkadaşların yaktığı yakıtları alıyodum bende. Ama daytona yada spyder alacaksan 250lik işini görür. Uzun yollar artçılı kullanım olacaksa 350den şaşma derim. En önemli tavsiyede bilindik bir makina almanı öneririm. Piyasada malesef çok fırsatçı insan var. Sormak istediğin eksik cevabınız varsa ekleyebilirsin. Burdayız hep. İnşallah biran önce istediğin motora kavuşursun 8)

cicada
12.Eylül.2017, 00:29
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ben eskiden kanuni tiger 250 kullaniyordum. Eski paylasimlarimdan hatırlarsanız Edirneden Muğla ya 2 defa mola vererek geliyordum. 3 defa muğla edirne maceram oldu artçı da oldu bir defasında. Tiger yol tutuşu koltuk rahatlığı muhteşemdi. Tek bir sıkıntısı vardı oda aşırı bir titreşim olayı. Ayrıca 20 litre benzin alıyordu deposu ağzına kadar dolu olarak ve ortalama 550 km yol alıyordu.

Spyder koltuğuna oturmuştum sadece bir zamanlar ama tiger kadar konfor ve rahatı görmemiştim. Ama bir koltuk döşemesi ile sorun çözülebilir diye düşünüyorum. Fakat RR hiç kullanmadım. Sürüş kalitesini hiç bilmiyorum.

Aslına bakarsanız hayallerimdeki motor yamaha dragstar 650 cc. Onu almak istiyordum vaz geçtim çünkü ise motorla gidip geleceğim. Kullandığım araba km de 0.30 kuruş yakıyor. Yağmur çamur motorla ise gideceksen bari yakiti cimri olsun diyorum. Tabi buna bakarken de beni yollarda bırakmicak aynı zamanda da görünüşü güzel olsun istiyorum.

Celil abi bilir eskiden beri gözüm var spyder da fakat daytona da ilgimi çekmeye başladı. Ama bir arkadaş motorunu satıyor. Daytona 350 cc . 60 tl ye depo doluyor 180 km gidiyor dedi. Hesapladım benim arabadan daha fazla yakiyor. Şaşırdım.

Bundan dolayıdır ki kullanicilar olarak bana en doğru yolu gösterebilecek olan sizlersinizdir.

Motor alacağım kesin ama karar vermek çok zor.....

Ömer
12.Eylül.2017, 10:12
Dragstar veya shadow üzerinde dur. Zaten yeteri kadar 250 cc kullanmışsın. Büyük cc makineleri normal kullanırsan yakıtında normal olur. Aradaki yakıt farkı açılmaz ve sende üzülmezsin.

WOLF
12.Eylül.2017, 11:16
bende eski daytona 350 kullanıcısıydım. illa regalse 350 daytona öneririm. ömer abi ye katılıyorum. uzun yoluda seviyorsan çinden uzak dur.

cicada
12.Eylül.2017, 19:28
Dragstar aldı başını gitti 20 bin üzerinde. Malum okadar çıkartamam şu an için. Durum böyle olunca 650 cc ler bir kaç yıl daha ötelemek zorunda kalıyorum. 250 nin hangi modeli alınmalı değişik modelleri var. pek anlam veremedim 9, 9b, c, 10 vs daha bir çok modeli var. bir de RR sitesine girdiğimde 250 cc motorda max yük 150 kg iken nedense 350 cc de 100 kg olarak vermişler. cc arttıkça max yük de artması gerekmezmiydi?
Ben 104 kiloyum. artçı alamıcam anlamına geliyor sanki. buna çadır vs de eklenir ise.....

Ömer
12.Eylül.2017, 21:05
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170912/82df84f9eea23b81610731487b1be90b.jpg

Resimde gördüğün göremediğin + 115 kg ağırlıktayım + full korumalı kıyafetler.
Taşıma problemi yok. Hatta artçı veya artçısız fark etmiyor hep aynı gidiyor.
Kısacası yük ve yolcu anlamında sıkıntı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

WOLF
12.Eylül.2017, 21:08
yinede 350 derim :)

cicada
12.Eylül.2017, 21:30
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170912/82df84f9eea23b81610731487b1be90b.jpg

Resimde gördüğün göremediğin + 115 kg ağırlıktayım + full korumalı kıyafetler.
Taşıma problemi yok. Hatta artçı veya artçısız fark etmiyor hep aynı gidiyor.
Kısacası yük ve yolcu anlamında sıkıntı yok.

sizin makine 250 cc idi sanırım. 150 kg taşır diyor max. ki taşıyorda fotoğrafınızdan belli. 350 cc 100 kg da kalıyor. taşımasına taşıyacaktır fakat amortisör vb yerlerde sıkıntı yaratır mı bunu merak ediyorum. Ömer bey siz 250 cc nin yeterli olacağını söylüyorsunuz değil mi? Wolf 350 de ısrarlı.

RR almaya karar verdim. Fakat spyder mı ? Daytona mı? ve 250 mi 350 mi? sahibinden.com adresinden araştırmalar yapıyorum fakat bahsettiğim gibi e, c, 6, 9, 9b, 10 gibi ifadeler ile modeller verilmiş. benim istediğim dışarda gördüğüm iri kadroya sahip olan modeli. sanki 650 likmiş gibi duruyor. hangi modelidir?

Ömer
12.Eylül.2017, 21:44
Spyder uzunluk olarak 650-750-900 CC büyük hacimli motor şaselerinden daha uzun.
Benim 250 CC ve DD250-E10 yani Spyder modeli.
Birçok kampa gittim, uzun yol, rampa, yayla vs. Tam dolu olarak çıktım bir problem yaşamadım. Bu ne çekiş ne de konfor anlamında bir problem yaşatmadı.
Tek tırmandığım rampayı artçı ile aynı çıktım. Bizim makineler tek neyse artçı ile de neredeyse aynı performans sergiliyor.
Bunu kendim yaşayıp görmesem banada inanmakta zor gelirdi.
YouTube a girip RAPTOR Riders veya Ömer Yahşi yaz 100 den fazla video var. Grup sürüşlerinde 150-250-350 modelleri görürsün. Özellikle 150 ve 250 CC motorların artçılı oldukları halde rampalarda gösterdikleri performansı izleye bilirsin.

cicada
12.Eylül.2017, 21:45
725[ATTACH=CONFIG]725[/ATTACH

Bir zamanlar kullandığım motorum....

cicada
12.Eylül.2017, 22:14
içim 350 spyder diyor. sonra daytona mı diye değişiyor. 250 cc den geldim. ne kadar fark eder 350 ile bilemem ama tekrar 250 almak doğrumu bilemedim.
Kafam iyice allak bullak oldu.

cicada
13.Eylül.2017, 12:52
Sevgili dostlar...

Spyder almaya karar verdim. 250 cc ve 350 cc lere bakıyorum.
Sizlerden ricam sıfır mı almalıyım yoksa 2. el mi olsun?
2. el olacaksa motorda nelere dikkat etmeliyim alırken.

Tüm grup üyelerinden görüşleri bekliyorum.

Saygılar....

cicada
13.Eylül.2017, 12:56
Yeni bir konu açarak mı sorayım bu soruyu daha faydalı mı olur sizce ????

cicada
13.Eylül.2017, 20:46
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-yetimoglundan-super-firsat-regal-raptor-spaydeer-250cc-381127565/detay/

Adresindeki sıfır motor için yazılmış olan açıklamaya bir bakarmısınız?

erenk
21.Ekim.2017, 20:50
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-yetimoglundan-super-firsat-regal-raptor-spaydeer-250cc-381127565/detay/

Adresindeki sıfır motor için yazılmış olan açıklamaya bir bakarmısınız?

Eger düşünürseniz daha büyük bir Cruiser almak için spyder 250 motorumu satmayı düşünüyorum. 2015 model 4600km servis bakımlı motorum fiyat 11.500 lira. Hasar kaydı kazası düşmesi yok tertemiz motorum. Önde uzun kısa led far var ve rüzgar cami takili düşünürseniz fotoğraflarını yollayabilirim.
Eren KOŞUN : 0505 677 6464