PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AFYONKARAHİSAR'dan Merhaba

Kaynarca
01.Nisan.2008, 12:32
Dün Antalya'dan sıfır km bir DADYW CLASS 250cc aldım.. Afyonkarahisar'a getirdim motoru. Üniversitede öğretim görevlisiyim. Bu benim ilk motorum. Motorla ilgili her türlü tavsiyenize ihtiyacım olacak. Bilmem gerekenleri aktarırsanız sevinirim. Saygılarımla...

foreman
01.Nisan.2008, 12:40
aramıza hos geldınız...
sorularınızın tum cevapları forumumuz ıcerısınde mevcut...
kucuk bı arama ıle kafanızda kı tum soru ısaretlerını kaldırabılırsınız...
hayırlı olsun.
allah kaza bela vermesın...

Kaynarca
01.Nisan.2008, 12:57
Tsk ederim. Bu arada gezi grubunuza da katılmak isterim. Bilgilerinize...

Aksu
01.Nisan.2008, 13:10
Kaynarca hoca hoşgeldin,
Benim kızım da AKÜ Türk Dili Edebiyatı nı bitirdi.
İl grupları olarak Eskişehir ve Ankara var size yakın, havalar düzelsin de yaparız birşeyler.

haluka28
01.Nisan.2008, 13:31
aramıza hoş geldiniz

gitarist murat
01.Nisan.2008, 14:04
hoşgeldiniz...bende yeniyim sitede ama herkes yardımcı olmaya çalışıyor..kazasız belasız sürüşler...hayırlı olsun...

dhnsyd
01.Nisan.2008, 14:29
hoşgeldin...

oakgun68
01.Nisan.2008, 17:02
hoşgeldiniz...

orkun
01.Nisan.2008, 17:06
aramıza hoş geldin

Tayfun
01.Nisan.2008, 17:28
Hoşgeldiniz, inşallah antalyadan afyona giderken motora çok yüklenme olmamıştır, motor için rodaj önemli bir mevzudur, hatta motorun ilk 24 saati bile çok önemlidir ve peyder pey kullanılmalıdır. ilk 500 km 50 km ikinci 500 km dede 60 km ile motor alıştırılmalıdır, 1000 km den sonra kademeli olarak motor son devrine kadar alıştırılmalıdır...

carvalho
01.Nisan.2008, 17:37
Burak hoşgeldin. Adını listeye yazdım bile....

Class almakla da iyi yapmışisın laf aramızda...

Merakımdan soruyorum. HAngi bölümde öğretim görevlisisin?

dinyeper
01.Nisan.2008, 17:40
Hocam hoş geldiniz hayırlı olsun!Çok isbetli bi kara vermişsiniz.Ankara yada bekleriz!

altug
01.Nisan.2008, 19:41
aramıza hoşgeldiniz.

kaanka
01.Nisan.2008, 20:40
aramıza hoş geldin... buarada motorunda hayırlı olsun....

RoS
01.Nisan.2008, 20:43
hocam hoş geldin.... Ben de sana ünüversite hakkında bilgi edinmem için bişeyler sorabilirmiyim daha sonra :)

müslüm baba
02.Nisan.2008, 00:31
Hocam hoş geldiniz hayırlı olsun, siz hemen uzun yol tecrübesini edindiniz artık aramızda görürüz sizi allah kaza bela vermesin.

Kaynarca
02.Nisan.2008, 09:19
Merhaba,
Öncelikle motoru Antalya'dan Afyon'a sürerek getirmediğimi belirtmeliyim. Aslında komik bir taşıma oldu diyebilirim. Afyon'dan bir Fiat Doblo kiraladım bu iş için. Ben rahatça sığar diye düşünüyordum ama öyle olmadı :) Sürücü koltugu hariç diğer tüm koltukları söktük ve çaprazlama sığdırdık motoru. (biraz Türk işi oldu farkındayım :) )

Rodaj konusunda hassasım denilenleri harfiyen uyguluyorum. Aslına bakılırsa motor hakkında daha pek bişey anlamış da değilim, zamanla taşlar yerine oturacaktır sanırım.

Bu arada ismim Burak KAYNARCA.. Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klâsik Türk Müziği Bölümü'nde öğretim görevlisiyim. Branşım Ud'dur. Üniversitede yakınları olanlar için (özellikle öğrenci yakınları olanlara) elimden geleni yapmaya da hazırım. Kendilerini uzakta hissetmesinler.. (Ayrıca ROS, istediginiz soruyu sorabilirsiniz)

Ankara ve Eskişehir bana yakın. Zaten Ankara'lıyım ancak görevim sebebiyle 8 yıldır Afyon'da bulunuyorum.

Afyon'da RR yetkili servisi yok. Varmış yetkili servisligini geri almışlar. Şimdi ise yeni bir servislik vereceklermiş inceleme yapıyorlarmış. Bu arada benim motorun 500 KM deki ilk bakımını nasıl yaptıracagım bilmiyorum. Sanırım Kütahya'ya giderim bakım için. Bunun dışında kask, korumalıklar, mont vs.. henüz yok. Bu konuda da tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Öncelikle emniyeti esas alanlardanım bu anlamda marka ve model tavsiyeleriniz benim için çok faydalı olacaktır.

Gezi grubu için de teşekkürler, Ayvalık'ı şimdiden programıma aldım.

İlgilenen, vakit ayıran herkese teşekkür eder saygılar sunarım..

aslanburclu
02.Nisan.2008, 09:39
hocam aramıza hoş geldin

bozkurt
02.Nisan.2008, 10:15
Burak aramıza hoşgeldin.Motorun hayırlı uğurlu olsun.Umarım kapalı bir garajın veya park yerin vardır.Motoru kapatırken benzin musluğunu kapatmayı ve açarken açmayı unutma.Sağ elcikteki kırmızı anahtarı açık pozisyonda bırakma!Ayak çalıştırmaya bağlı ise kaldırmadan çalıştırmaya çalışma!AKÜYÜ BİTİRSİN!
Bunlar ilk aklıma gelenler.
Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

Kaynarca
02.Nisan.2008, 10:26
Tesekkur ederim bozkurt, işte bu tarz tavsiyelere çok ihtiyacım var.

bozkurt
02.Nisan.2008, 10:30
Burak,ehliyetin var dimi?Daha ömce hangi tip motor kullandın?

Kaynarca
02.Nisan.2008, 10:31
Bu arada kapalı garajım var olmasaydı Afyon'da buyuk sorun yasardım sanırım. Ayrıca size sormak istedigim birsey daha var. Mesela 1-2 saatligine alışveris, spor vs. icin motoru sokakta bırakmamız gerektiginde ne yapmalıyız? Zincirle filan mı kilitlenmeli motor yoksa birşey yapmaya gerek yok mu? Cunku Afyon'da dikkat ceken bi motor oldugu icin (hatta suanda ikincisi yok sanırım, satan bayisi de yok zaten) kolayca alıp goturulebilir mi diye dusunuyorum. Sizce 1-2 saatlik parklarda motor nasıl emniyete alınır?

Kaynarca
02.Nisan.2008, 10:35
12 yıllık B sınıfı ehliyetim var. Motorsiklet ehliyet kursuna basvurdum bu ayın sonunda motor sınavına Mayıs ayı sonunda da direksiyon sınavına girip en gec haziran basında ehliyetimi alabilecekmişim. Ehliyetim suan itibariyle olmadıgı icin de pek cıkartmıyorum motoru. Ancak kullanmakta cok da acemi sayılmam sadece ozellikle yeni aldıgım bu motorla pratik yapmaya ihtiyacım var. Onu da trafige kapalı alanlarda yapmayı planlıyorum ama dedigim gibi ehliyetimin olmaması elimi kolumu baglıyor.

bozkurt
02.Nisan.2008, 10:56
Evet,gelelim fasülyenin faydalarına.Afedersin ''Eşeği sağlam kazığa bağlamadan allaha yalvarma''atasözünden yola çıkarsak,en azından direksiyon kilidini kullan ve kesinlikle anahtarı üzerinde bırakma.Yine benzin musluğunu kapat ki sen yokken birisi gaz koluyla oynayıp motora benzin akıtmasın.Sonra boğulur.Eğer alışkanlığın varsa motoru viteste kapat.Ama alışkanlığın varsa.VEEEEEE en önemlisi KASK sız ve korumasız beş metre bile gitsen motora binme ve bindirme.Eğer istersen disk kilidi alabilirsin.Kullanımı basittir.Ama onuda unutup yürüme.Umarım faydası olmuştur.Kazasız sürüşler.
Sağlıcakla kal.

Kaynarca
02.Nisan.2008, 11:43
Full Face kasklar mı iyidir? ve hangi marka? Disk kilidi olarak da hangi markayı tavsiye edersiniz?

zafer szn 55
02.Nisan.2008, 11:45
samsundan selamlar hoş geldiniz

carvalho
02.Nisan.2008, 11:58
Full Face kasklar mı iyidir? ve hangi marka? Disk kilidi olarak da hangi markayı tavsiye edersiniz?

Full face kask en iyisidir ancak kullanım rahatlığı açısından yine full face ancak çeneden açılır kasklar daha tercih edilir. Ben çeneden açılır Nolan N 102 kullanıyorum ve tavsiye ederim. Eğer daha düşük fiyat olsun diyorsan Cox, LAzer (fiyatı fuarda 140 euro idi ve çok kalitelidir), Airoh kaskları tercih edebilirsin. Alacağın kask muhakkak "ce" standardında olmalıdır; bu etiketinde yazar.

Disk kilidi zannediyorum standart sayılabilen bir alet. Marka çok önemli değil. Kolay kolay kilidi açamazlar.

müslüm baba
02.Nisan.2008, 13:17
Hocam Motorun Hayrlı olsun inşallah sizi aramızda görürüz,bu motorla ilgili her halde en çok ben uğraşmışımdır ben aldığımda daha servisler bujisinin bile nasıl söküldüğünü bilmiyorlardı o yüzden bir kaç arkadaşın silindir üst kapağını söktüler,ama sonra alışıldı şimdi bize bu motor çok basit geliyor her yerini tanıyoruz.

Aşağıdaki lingi bi incele istersen.

http://www.raptorriders.net/forums/showthread.php?p=57753#post57753

Kaynarca
02.Nisan.2008, 19:16
Okudum Müslüm Baba, çok faydalı oldu teşekkürler..

okan
02.Nisan.2008, 20:26
Burak hoşgeldin...
motorun bozuldumu Müslüm dedeyi arayacan... gece bozulursa Aksu dedeyi...8)

inci
02.Nisan.2008, 23:37
üyeliğiniz de motorunuzda hayırlı olsun ,hoşgeldiniz aramıza ...

Aksu
02.Nisan.2008, 23:56
Burak hoşgeldin...
motorun bozuldumu Müslüm dedeyi arayacan... gece bozulursa Aksu dedeyi...8)
:cheesy::cheesy::cheesy: Burak hoca sen yine 24 saat beni arayabilirsin, Müslüm dede uzak, sana o gelene kadar gündüz mesaisi biter gece benim mesaiye de girip olaya müdahale edemez, sonuçta hep beni arayacaksın. 8)

gata
03.Nisan.2008, 00:08
Aramıza hoşgeldin. Sitemizde bütün soru işaretlerinden kurtulabilirsin...

Kaynarca
03.Nisan.2008, 01:05
:) ilginiz bile yeter, tesekkurler..