PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motorumu alcam yardımınıza gercekten ihtiyacım var.

Necrach
02.Mayıs.2008, 21:57
Herkeze selamlar arkadaslar.. Yaklasık 1-2 haftadır forumu takip ediyorum dün yada ondan önceki günde üye oldum 2. Post umu yapıyorum Aranızda olmakdan cok mutluyum epey sey ögreniyorum yeni bir motor tutkunu oldugumdan dolayı.. Regal raptoru görünüsünden dolayı cok istiyordum fakat Forumda okuduklarıma göre arkadaslar cok sıkıntı cekiyor Yedek parca fiyatları gercekden cok ucuk gözümü epey korkuttu. Ve sürekli sorun cıkarması gözümü dahada korkuttu zaten zorlukla alcagım motora sürekli servis parası vercek durumum yok 3-4 milyar arası Sıfır veya 2. el cruiser tarzında bir motor düsünüyorum farklı bir model olabilir regal raptor üzerine yorumlarınız olabilir. Gercekden sitedeki usta motorcuların tavsiyelerine ihtiyacım var cok tesekür ediyorum simdiden yazacak olan arkadslara..

Tayfun
02.Mayıs.2008, 22:16
Bak şimdi dostum, motor işi şans işidir birazda, 2 arkadaş gider aynı yerden aynı marka motoru alırsınız, birinizinki iyi çıkar diğeri ise uğraştırabilir hep. Ondan sonra kullanmakta önemli, paldır küldür gidersen havlu atar motor, adam gibi kullanırsan utandırmaz seni.

Necrach
02.Mayıs.2008, 22:27
Sagol Tayfun msj attıgın icin zaten senin msjlarını epey okudum forumda Sen regal tavsiye edeceksin büyük olasılıkla dogrumudur ?

ugurcuk
02.Mayıs.2008, 22:33
wallaaa bizim regallerin tek sıkıntısı yağına suyuna bakmak onun dısında çok zor sorun yaratıyor bakınız benimkine :D
temiz gören yoktur motoru ama bakımları km si km si yapılır şaşmaz :)

aslanburclu
03.Mayıs.2008, 02:13
arkadaşım sen çekinmeden al kim demiş sıkıntı yaratıyor parçaları pahalı diye onu diyenler ilk kullanan arkadaşlar tayfunun dediği gibi paldır küldür düşe kalka ve motorların canını çıkararak öğreniyorlar öğrenene kadarda motorlar elden çıkıyor sonra ufak bi göstermelik bakımla ve çok cüzzi fiyata elden çıkarıyorlar ...

ha sen ikinci el alacaksın aman dikkat et adam gibi kullanan ve kullanılan arkadaşların motorlarına bak ..

sana bi tavsiye daha gönül verdiğin veya almak istediğin motoru alım sözünü ve pazarlıpını yapmadan sitede bizimle paylaş bildiğimiz motorları ve kullanıcıları gayet açık kalblilikle sana söyleriz sende bu söylevlerden sonra kesin kararını verirsin . ama aldıktan sonra bize aldım bu nasıl dersen olmaz bizimde sana söyliyeceğimiz güle güle bin demek kalır.

tekrar diyorum arkadaşların hepsi sana özeldende gelir herşeyi söyler...

bak mesela bende satmak istiyorum nedenine (( en son 4,5 a verecem)) gelince ankarada epeydir takip ettiğim ve hoşuma giden bir vn800 var onun için....

gençer
03.Mayıs.2008, 13:20
işine karışmak gibi olmasın ama 3-4 bin YTL ye motor alıcam demişsin. bu 3-4 bin YTL nin dışında kask, koruma(mont,pantolon), eldiven...ve saire ye ayıracak başka paran yoksa alacağın motoru 3000-3500 arasında sıkıştırmaya çalış.. yok onlar için ayrı para ayırdım dersen. ozaman problem yok.(bu arada A2 ehliyeti aldığını düşünüyorum) . regal ile sıkıntı çeken arkadaşların topikleri seni biraz korkutmuş sanırım. en iyi çinli olduğunu da okumuşsundur değilmi::)):) motor seçerken birsürü faktör var tabii ilk motorunmu? mesela.. böyle olmıycak bu .. arkadaş bu hafta sonu millet abanta geziye gitti biliyorsundur.. abanttan gelsinler yediklerini içtiklerini sohpetlerini anlatmak için muhakkak bi toplantı düzenlenecektir toplantıya gel orada uzun uzadıya sohpet etme fırsatı bulursun..

Necrach
05.Mayıs.2008, 09:11
Gelmeyi cok isterdim ama malesef calışıyorum.. Bu gün tanıdıgım bi abim var motorlardan iyi anlayan onla gidip bakacaz Regal Raptor satan yere tanıdıgıymıs ayrietten bakalm nolcak epey heycanlıyım :mrgreen:

VENOM
05.Mayıs.2008, 09:19
kesinlikle tavsiye ederm oldukça sağlam geçen hafta ortalama 90 km ile giderken yan yoldan önüme atlayan arabaya girdim sadece farlar sinyaller ve aynalar kırıldı :mrgreen:

kaanka
05.Mayıs.2008, 09:37
dostum regal bu fiyatlarda alabileceğin en kaliteli motordur, imkanın varsa hiç düşünme al...

bozkurt
05.Mayıs.2008, 17:44
Regal Raptor'un üstüne kendi sınıfında başka motor tanımam.Konuşturmamda!İşşteee bu kadarrrrr!!!
Sağlıcakla kal.

Mr.Quanta
05.Mayıs.2008, 22:13
ankarada epeydir takip ettiğim ve hoşuma giden bir vn800 var onun için....

yasar gomtanim, eger sen o motoru alirsan bozusuruz ama bak seninle :D:D:D bi tur verirsin dimi abi. hastasiyim ya ben vn800'un.ooff oofff. gecen saolsun bi arkadas soyle bi calistirip oturmama izin verdi. allahim motor budur dedim icimden

hocam bu arada her yeni gelen arkadasimiz(yanlis anlama herkes aileden) ayni seyden sikayetci. herkesin sikintisi var, bi suru problem yazilmis foruma die. dogru, cunku sadece problemi olanlar baslik aciyo. ben simdiye kadar hic kimsenin motorum cok saglam heyoo die baslik acmadigini gormedim :D:D:D:D:D:D:D

aslanburclu
05.Mayıs.2008, 22:47
kardeşmerak etme elimdeki makinayı istediğim fiyata veremezsem vn800üde almam tabiisende bi tur binemezsin hehe

Necrach
06.Mayıs.2008, 09:23
Dün gittim bakmaya Regal Raptor satan biryer var bizim orda 6bin km de motor gayet temiz görünüyor 3.200 YTL fiyat cekti adam sizce iyimidir bu fiyat ?

carvalho
06.Mayıs.2008, 09:56
Dün gittim bakmaya Regal Raptor satan biryer var bizim orda 6bin km de motor gayet temiz görünüyor 3.200 YTL fiyat cekti adam sizce iyimidir bu fiyat ?

Buna cevap vermek çok zor. Motor ne durumda bilmek lazım, nasıl kullanılmış...

Motorun mekanik yahut başka herhangi bir problemi olmadığını garanti ederlerse fiyat çok çok iyi...

Necrach
06.Mayıs.2008, 12:43
motorun nerelerine dikkat edim varmı tavsiyeleri olan arkadaslar ?

carvalho
06.Mayıs.2008, 13:22
Teknik bilgin ne durumdadır bilmiyorum ama eğer yeniysen sen anlayamazsın. Bilen biriyle gidip ona motoru kullandırtmanda fayda var.

Mr.Quanta
06.Mayıs.2008, 15:50
motorun nerelerine dikkat edim varmı tavsiyeleri olan arkadaslar ?

hocam amortisorlere bi baktir. onden kazasi var mi ogrenmek amaciyla. tecrubeli bi kullanici gidonun yamuk olup olmadigini hemen anlar.

yana yatma, dusme seni hic korkutmasin. koruma demirlerindeki ciziklere de aldirma eger varsa. cunku koruma demiri epitopu 100 milyon bisey. yalan soylemek cok kolay. erkekce "kaza yaptim sadece koruma demirleri cizildi, aha da bak" derse benim gozume daha cok girer mesela. motorun hor kullanilip kullanilmadigina bak ve adamin agzini ara. "bunla basmak ne guzel olur haa" falan deyip "evet evet ben de gecen gun bi sahin'le kapistim, cok iyi kaciyo " yanitini alirsan kosarak kac oradan.

motor mekanizmasi hakkinda sinirli bilgi istersen eger, bujilerine bakabilirsin. bujilerin renklerine gore motordaki belli problemleri belirleyebilirsin. atiyorum sari ise yanlis atesleme vs. vs.

buradan sonra sozu ustalarima birakiyorum. benden bu kadar :love:

Necrach
06.Mayıs.2008, 16:31
Cok sagol vermis oldugunuz bilgiler icin bu gün insallah bi abimin vakti olursa onla gidecem oda bakcak motora.