PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eski yeni!!

moonchild
20.Eylül.2008, 10:48
Şımarık bir apartman çocuğu gibi hissediyorum kendimi. Ailesi etrafında fır dönen ama bunun kıymetini bilmeyen bir salak gibi. Acemi bir eskiyim bu grupta. Beni tanıyanlar tanıyor, sağolsunlar sevenler olduğunu da tahmin ediyorum. Ama gelin görün ki bu sezonu buruşturup çöp attım resmen. Bitti işte yaz ve ben tek bir buluşmada bile yoktum. Yol yapamadım, muhabbetinize katılamadım, motorcu olamadım kısacası bu yaz.

Aslında beni buralara kadar getirip sizlerle tanışmama vesile olan motorum, bu yaz yaşadığım tüm motorsuzluğun da asıl nedeni! Yine eskiden beni tanıyan arkadaşlarımın konuya vakıf oldukları gibi üst üste gelen (ama tamamı giderilmiş olan) sorunlar motosikletten değil ama motorumdan soğuttu beni. Bir gün gelip motorumu toz-pis içinde bırakacağım, nooluyo ne gidiyo diye yanına bile uğramayacağım aklıma hiç gelmezdi. İdikurt çifti (o zaman sadece 2 kişiydiler), Doğan ve Chopell'le ilk tanıştığımız Poyrazlar festivalinde yağmur yağacak diye selenin üstüne naylonlar geçirmemizi falan unutamıyorum :) Şimdiyse resmen kaderine teslim ettim motorumu... Üstüne binmeye, kontağa basmaya korkuyorum! Gittiğiniz yol boyunca motoru dinlemekten yorulmak nasıl bişey anlatamam arkadaşlar! Ve en azından benim gibi birini bir süre sonra bıktıran bişey olduğunu biliyorum.

Her neyse, elbette tüm bunlar koca yazı RR ailesinden uzak geçirmem ve yeni arkadaşlarla tanışma fırsatını tepmem için yeterli sebep değildi, ama öyle oldu işte. Engel olamadım... Kıskanıyorum sanırım sizleri biraz!! :)) Gerçekten, espri yapıyor gibi görünebilirim ordan ama hakkaten motoruna atlayıp cayır cayır yol alabilen hepinizi kıskanıyorum. Ben artık o güvenle atlayamıyorum motorumun üstüne!! En kısa zamanda motor değiştirmek, kendi pasımı atmak ve aranıza katılmak istiyorum. Ama galiba yeni bir motor alana kadar çok aktif olamayacağım. Acı veriyor ya resmen motoruma binemiyor olmak!! Onu artık sevmiyor olmak! Salakça bulabilirsiniz ama durum bu dostlarım...

Bu kopukluk döneminde sadece aranızda olmadığım için üzülecek kadar karşılıklı sevgi içinde olduğumuz dostlarım olduğunu biliyorum. Ayrı kaldığımız için üzgünüm! Telafi edeceğim falan da diyemeyeceğim, geçen zamanın telafisi olmuyor ne yazık ki. Şu an sadece en kısa zamanda aranıza dönmeyi ümit ve hayal ediyorum. Tekerlerimin altında akan asfalta ve önümde uzayıp giden motor grubuna bakıp gülümseyeceğim günü hayal ediyorum.

Bu vesileyle sanal da olsa yeni bir başlangıç yapmak, bir anlamda belki de günah çıkarmak, eski ve tabi ki yeni dostlarıma merhaba demek ve motorumun bu duruma gelmesinde emeği geçen tüm usta geçinen arkadaşlara "allah yolunuzu açık etsin. bana ve motoruma uzak, nereye isterseniz oraya yakın olun" demek istedim.

En kısa zamanda görüşmek, tanışmak dileğiyle...

Eski motorcu, geçici kelebek Moon

carvalho
20.Eylül.2008, 11:36
Serhat kardeşim, hoşgeldin, doğru yerdesin :)

Abicim sen şu keh keh'i fazla küçümsüyorsun. HErkesin başına birşeyler geldi, ama herkes halletti sonunda. Gel harekete geçelim tekrar yürür yapalım emektar keh keh'i. O yürür hale gelsin -ki eminim ufak bir bakımla gelecektir- sen yine motorunu değiştirirsin.

Motorun yoksa kelebek gel abicim, bak yarın akşam Topkapı suriçi'ndeyiz, iftar yapacağız. Gel de şu 1 senenin hesabını ver bize. En son seni askere uğurlarken görüşmüştük be, tophane'de...

Ekibi biraz değişmiş göreceksin ama sonsuz makara aynen devam etmekte...

Özledik...

moonchild
20.Eylül.2008, 12:16
Kardeşim KehKeh yürüyo zaten, yürümem demiyo bir süredir. Ama benim tepesine binecek isteğim kalmadı. Ne zaman marşa basıp yola çıksam, ha şimdi durdu-ha duracak diye diye gidiyorum ve sıkıldım. Neyse meselenin bu kısmını çok detaylandırmak istemiyorum, takıntı benimki heralde ama kendi kendimi tedavi edemedim.

Yarın akşamki iftara katılmayı çok istiyodum ve başlığı takip ediyodum ama adımı da yazdırmadım bir aile organizasyonu ihtimali nedeniyle. Ama son anda bi değişiklik olursa 1 sandalye konabilir heralde diye düşünüyrum, atlar gelirim.

Ben de özledim...

kıvılcım
20.Eylül.2008, 12:51
yahu işin aslı bu tamirat işin çilvesi bu motor işi insanı meslek sahibi ediyor ister istemez sen gel bir cesarette bulun iftara gel senin motorda arkadaşlarını görürde belki utanır bir daha arıza yapmaz:cheesy::cheesy::cheesy:

Tayfun
20.Eylül.2008, 18:32
ya serhatçım bin motoruna allahını seversen ya, motora düşecem diye binersen düşersin, bozulacak diye binersen bozarsın, gezecem diye binersende gezersin, at negatif ruhunu, çık selenin üzerine kokla biraz rüzgarı, 2 ara gaz ver benden olsun bak nasıl geliyorsun kendine, nedir bizim parolamız LIVE TO RIDE madem sürmek için yaşıyoruz sür o zaman :p

kıvılcım
21.Eylül.2008, 04:29
aynen katılıyorum ölümden öte ölüm yok ölücem diye sokaga çıkmasanda ölücen kardeşcagızım

ugurcuk
21.Eylül.2008, 10:59
beni bilenler bilir motoru en pis olan benimdir binerim sadece ama anlarım ne sıkıntısı var ne arısazı var diye üzerine titremem aman bozulursa ne olur diye bozulmamak zorunda o çünkü götürmek zorunda beni gittiğim her yere ben ona güvenip biniosam üzerine oda beni götürmek zorunda. gün geldi freni koptu ama götürdü, gün geldi devirdaim çalışmadı radyatorden dışarı verdi antifirizi ama götürdü, fanı çalışmadı ısıdan zorlandı ama götürdü. anlıyacağın serhatcım git bin motoruna ve kalırsa naparım deme sadece gidiyoruz de. sorun çıkartırsa durma devam et . biraz fazla şımartmışsın sen o ufaklığı :) yağmurda selesi ıslanmasın diye naylon örtecek kadar biraz aklı başına gelsin :D
ben seni gitti saymadım ki hoşgeldin diyeyim :D

chopell
21.Eylül.2008, 11:22
serhatııımmm.. :) sen nasıl istiyorsan öyle katıl gruba.. :) en azından askerliği yemiş olman bile sevindiriyor beni.. :) sanaldan da olsa var olduğunu biliyoruz aktif olarak.. :)
poyrazlarda ki hallerimiz öyle güzeldi ki.. çok güzel başlangıçlar yaptık beraber dostluk, paylaşım adına.. motorlarımız da tazeydi o vakit.. şımartmak yerine kıymet bilmek diyelim.. ilk gözağrıları unutulmuyor netice de.. evet selçuk'un dediği gibi biraz değişti site, lakin dostluklar hep baki unutma.. :)
ben de artık burdan katılabiliyorum genelde.. ayrı ayrı görüşüyorum insanlarla, lakin sevdiklerimle kalabalık toplantı hallerinde bir arada olamıyorum.. hatta bazen üzülüyorum, kıskanıyorum senin de dediğin gibi birarada olamamayı.. unutulduğumu dahi düşünüyorum gözden ırak gönülden ırak felsefesi ile.. gel gör ki sevdiğim insanlar zaten hayatımda.. ve motorum olduğunda benim de toz attıra attıra geleceğim istanbula, toplantılara.. :)
senin ne hissettiğini çok iyi anlıyorum motorunla ilgili.. doğanla az mı yollarda kaldık, tehlikeler atlattık.. regalin cilveleri işte.. :) bir süre uzak kalınca özleyeceğini düşünüyorum yol yapmayı, rüzgarı hissetmeyi.. :) şimdi hiç kasma kendini, içinden nasıl geliyorsa öyle yap.. gerçekten istediğin anlarda gelecek çünkü.. :)
senin için, özellikle çin malı olmayan, sıkıntılara düşürmeyecek, gönlünden geçenin en iyisi olacak bir 2 teker diliyorum en kısa zamanda.. tabi olmayanlara da.. ;)
o zaman yine taze olacak motorlarımız ve yine selesini yağmurdan korumak için naylonla kaplayacağız.. :) :) :cheesy:

sevgilerimle..

ugurcuk
21.Eylül.2008, 11:41
kafama taşç geldi :D

chopell
21.Eylül.2008, 11:56
kafama taşç geldi :D

aşkolsun uğurcuk.. sen kalbimi biliyorsun benim.. :)
serhat ı çok iyi anladığımı belirtmek istedim ben bu yazımda.. hem de paylaşımların ne kadar güzel olduğunu.. :)
istersen seninkinin selesini de şımartırız.. :P :) naylon renkli olsun ama.. :P :)
görüntü ivrenç oluyo o zaman.. :P :)

doğan
21.Eylül.2008, 12:39
Serhatım neler hissettiğini iyi anlıyorum. çünkü bi dönem bende senin gibi hissettim.Motora binerken inşallah bişi olmaz diye korkarak, yolda giderken acaba fan çalışıyormu, akü şarj oluyormu diye kendi, kendimle konuşmanın nasıl bi duygu olduğunu iyi biliyorum. cumhuriyet bayramında 100 lerce motorla beraber sürerken motorun hararet yapıp o güzel geziyi yarıda bırakmak zorunda kalmıştım bende. o yüzden anlıyorum seni. ama inat ettim ve o nazlandıkça ben üstüne gittim ve kazanan ben oldum. şimdi motorum 11.000 de ve 9000 km dir çok şükür hiçbir sorun yaşamıyorum. motoruma olan güvenimin yerine gelmesi kolay olmadı ama artık binerken o kaygıları yaşamıyorum. Bende şuna inandım, motorun üstüne ne kadar çok titrersen o kadar naz yapıyor. sadece yol yapmayı düşünürsen de asla yolda bırakmıyor.
Motorlu yada motorsuz seni seviyoruz. motorsuz olman bizden ayrı kalmana neden olmamalı.

moonchild
22.Eylül.2008, 15:16
Valla sağolun, ne diyim!! Motorun cilvesi nazı bi yana, sizin varlığınız dostluğunuz yeter! En kısa zamanda görüşmek dileğiyle, sevgiler!! :)

yenikoylu_ua
22.Eylül.2008, 22:32
Kardeşim bırak motoru sen gel özlettin valla seni görmek yeter bize

ugurcuk
22.Eylül.2008, 22:53
bende geliim mi abi :)

yenikoylu_ua
23.Eylül.2008, 14:04
Gelcen tabi bide izinmi istiyon gelmiyene ceza kescem bundan sona

ugurcuk
23.Eylül.2008, 21:39
abi vben motorumu satıom sen alırmısın :)