PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nikelaj Kromaj

Uzay
01.Aralık.2009, 14:09
Selam arkadaşlar,

İstanbul'da, özellikle de Maslak Atatürk Oto Sanayi ve civarında koruma demirini kaplatabileceğim bir yer önerebilir misiniz?

İnternetten birkaç numara buldum, aradım ama olumsuz :?

Bir de bizim orjinal koruma demirlerinin kaplaması nikel mi krom mu? Üstüne birşey daha kaplattırmam gerekiyor mu? Ben nikel gördüm. Babamın kromu var hesabı :D

CELİL
01.Aralık.2009, 14:22
Selam arkadaşlar,

İstanbul'da, özellikle de Maslak Atatürk Oto Sanayi ve civarında koruma demirini kaplatabileceğim bir yer önerebilir misiniz?

İnternetten birkaç numara buldum, aradım ama olumsuz :?

Bir de bizim orjinal koruma demirlerinin kaplaması nikel mi krom mu? Üstüne birşey daha kaplattırmam gerekiyor mu? Ben nikel gördüm. Babamın kromu var hesabı :D
bende seninle konuyu takip edeyim ben yan kapakları kromaj kaplatmak istiyorum

montana72
01.Aralık.2009, 20:16
uzay merhaba; bahsettıgın kromaj kaplama işlerinin piyasası otaraflar pek degildir,sana nokta atısı yaptırayım bosu bosuna arayıp bulacagım dıye benzın yakma vakit harcama.... direk iki telliye gel pazarlıgını yap,bırak ertesi gün al git... bukadar basit kardesim...
ikitelli bankalar cad. bitiminde galvo sanayi sit bu işin yeridir.

buarada bizim motorların krom aksamları vernikli kromdur oyuzden çizilmedigi sürece pas yapmaz... yani onu kaplat sonra bunu kaplat vs vs para tuzaklarına gelme.
saygılar.

Uzay
01.Aralık.2009, 22:15
Çok teşekkür ederim bilgi için. İkitelli beni biraz üzdü okuduğumda :) Oraya gidene kadar internet üzerinden biraz daha debeleneceğim ama dediğiniz gibi (ve yaptığım araştırmalar da bunu gösteriyor) bu taraflarda pek yapan yok.

Saygılar, sevgiler

BULL
02.Aralık.2009, 02:51
bide pendikte biyer biliyorum ben ama sen orayada gitmezsin :p

CELİL
02.Aralık.2009, 10:19
uzay merhaba; bahsettıgın kromaj kaplama işlerinin piyasası otaraflar pek degildir,sana nokta atısı yaptırayım bosu bosuna arayıp bulacagım dıye benzın yakma vakit harcama.... direk iki telliye gel pazarlıgını yap,bırak ertesi gün al git... bukadar basit kardesim...
ikitelli bankalar cad. bitiminde galvo sanayi sit bu işin yeridir.

buarada bizim motorların krom aksamları vernikli kromdur oyuzden çizilmedigi sürece pas yapmaz... yani onu kaplat sonra bunu kaplat vs vs para tuzaklarına gelme.
saygılar.
merhaba ben büyükçekmecede oturduğum içn ikitelli bana daha yakın yan kapak içinde orada yaptırabilirmiyiz biliyorsunuz plastik olduğu için farklı yerler yapıyormuş

Uzay
02.Aralık.2009, 11:27
bide pendikte biyer biliyorum ben ama sen orayada gitmezsin :p

Gitmem. 2-3 saate çıkaracaksa belki ve haftasonu tabii ki:)

CELİL
02.Aralık.2009, 12:15
Gitmem. 2-3 saate çıkaracaksa belki ve haftasonu tabii ki:)
uzay internetten birde bunları buldum
http://www.ercanmotorcycle.com/aksesuar.html
http://www.yuzeyislemler.com/galvanoteknik/metalkaplama.htm

Uzay
02.Aralık.2009, 12:22
uzay internetten birde bunları buldum
http://www.ercanmotorcycle.com/aksesuar.html

Aslansın abim benim beeeee. Milyarlarca kaplamacı bulmuşsun :p
Ellerine sağlık

CELİL
02.Aralık.2009, 13:25
Aslansın abim benim beeeee. Milyarlarca kaplamacı bulmuşsun :p
Ellerine sağlık
sağol araşırırken benim yan kapaklarıda yanında sorarasın artık :cheesy:

montana72
02.Aralık.2009, 13:55
merhaba ben büyükçekmecede oturduğum içn ikitelli bana daha yakın yan kapak içinde orada yaptırabilirmiyiz biliyorsunuz plastik olduğu için farklı yerler yapıyormuş

celil bey merhaba bu bahsettıgım yer tamamen kaplama işi yapan site içlerinden biri elbet yapıyordur sanırım,benim plastık kaplama için işim düsmedi.

Uzay
02.Aralık.2009, 15:34
Celil abinin verdiği bu linkte bir çok kaplamacı var.

Bana yakın muhitte olanlardan birkaçını aradım. Çoğunda telefonu açan olmadı :)
Telefona çıkanlardan biri ise atölyesinin sadece büyük silindirler için uygun olduğunu diğer küçük ve ince ayrıntılı metallerde kaplamada gölge kaldığını söyledi ve beni Pala Nikelaj'a yönlendirdi. Piyasada Pala Polisaj veya Pala Kromaj olarak da biliniyor. Zaten bir sitede bu adla karşılaşıp kenara not etmiştim ;)

İşler kesat olduğu için koca fırını / havuzu açmak istemediler. Telefon etmemi ve uygun olan günde gelmemi rica ettiler. Tamam dedim. Fiyatı sordum ve 50 TL dedi usta. Ben de indirim mevzusuna girmek istemedim piyasayı bilmediğim için. Bu ücret karşılığında tamamen pası ve eski kaplamayı söküp yenisini yapacaklarmış 3-4 saat içerisinde.

Sanırım gideceğim. Fiyat hakkında yorumu / bilgisi olan var mıdır?

Celil abi senin için de plastik üzerine kaplama yapıp yapmadıklarını sordum, yapmıyorlarmış, üzgünüm. Ama senin verdiğin linkte birkaç plastik üzerine kaplama yapan yer var.

Saygılar sevgiler

CELİL
02.Aralık.2009, 15:45
sağol bende araştırırım acele etmiyorum uygun zamanda halledicem sana çözüm olduğuna sevindim kolay gelsin 8)

CELİL
02.Aralık.2009, 15:47
celil bey merhaba bu bahsettıgım yer tamamen kaplama işi yapan site içlerinden biri elbet yapıyordur sanırım,benim plastık kaplama için işim düsmedi.
sağol uygun bir zamanda gidip araştırıcam 8)

cenkerdemir
02.Aralık.2009, 20:22
selam arkadaşlar hasköy tarafında bir yer varmış
tel nosu 2538051 isim abdullah bende bir tanıdktan aldım bilgileri
inşalah işinize yarar

foreman
03.Aralık.2009, 04:56
İşler kesat olduğu için koca fırını / havuzu açmak istemediler. Telefon etmemi ve uygun olan günde gelmemi rica ettiler. Tamam dedim. Fiyatı sordum ve 50 TL dedi usta. Ben de indirim mevzusuna girmek istemedim piyasayı bilmediğim için. Bu ücret karşılığında tamamen pası ve eski kaplamayı söküp yenisini yapacaklarmış 3-4 saat içerisinde.

Sanırım gideceğim. Fiyat hakkında yorumu / bilgisi olan var mıdır?

uzayım.fıyat gayet mantıklı.
fii tarihinde benım makınada kı bır parcayı benım fırlama elamanım hatır ve dost ısıne 30 lıraya yaptırmıstı...
nerde ve nasıl yaptırdıgını bılmıyorum ama adam benım elamana telefon actı ve kazanın sıcak oldugunu malzemeyı cok ıyı temızlıyerek ona gotürmesını ıstedıgını bılıyorum...
malzemeyı cok ıyı temızledık ve adama gonderdık...2 gun sonra aldık.10 uzerınden 6 lık bır ıscılık vardı.ama ıdare eder.