PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dostlara ve Foreman'a Soru..?

orpheus
28.Mart.2010, 04:51
Fatih dün gece ilk tanıştıgımızda bişey söylemiştim sana hatırlarsan chooper yapımı ile ilgili...
Senin bilebilecegini düşündüm...
ÇIKMA 1000 YADA 1100 LÜK MOTORSİKLET MOTORU NEREDEN BULURUM....????????

Periscope
28.Mart.2010, 05:30
Fatih dün gece ilk tanıştıgımızda bişey söylemiştim sana hatırlarsan chooper yapımı ile ilgili...
Senin bilebilecegini düşündüm...
ÇIKMA 1000 YADA 1100 LÜK MOTORSİKLET MOTORU NEREDEN BULURUM....????????

Babacım hayırdır,hazırı dururken başlamadan kendin mi imal edeceksin ?

Kaza yapmış,perte çıkmış chopperların motorunu kullanabilir misin acaba ?

orpheus
29.Mart.2010, 00:06
Babacım hayırdır,hazırı dururken başlamadan kendin mi imal edeceksin ?

Kaza yapmış,perte çıkmış chopperların motorunu kullanabilir misin acaba ?
Mümkün aslında...
ve varya çok daha iyi olur....
fetihin söyledigi bişi şimşek çaktırdı aklımdada..:D
Var öyle bir proje alt yapısı hazır ama hayata geçmesi vakit alacak...
Nerden bulurum onu söyle sen bana ...?
Bu arada motoru ne zaman teslim alıyosun?
Kılıç kalkan ekibi getireyim notere:D:D:D

Periscope
29.Mart.2010, 00:28
Mümkün aslında...
ve varya çok daha iyi olur....
fetihin söyledigi bişi şimşek çaktırdı aklımdada..:D
Var öyle bir proje alt yapısı hazır ama hayata geçmesi vakit alacak...
Nerden bulurum onu söyle sen bana ...?
Bu arada motoru ne zaman teslim alıyosun?
Kılıç kalkan ekibi getireyim notere:D:D:D

Fatih ile el sıkıştık ama daha parayı halledemedik.Parayı hazır edince tekrar bir araya gelecez inşallah.

Pert motor duyarsam haber veririm.

cenkerdemir
29.Mart.2010, 10:31
hayırlısıyla kazasız belasız kullanmayı nasip olur inşallah.

orpheus
29.Mart.2010, 12:47
Fatih ile el sıkıştık ama daha parayı halledemedik.Parayı hazır edince tekrar bir araya gelecez inşallah.

Pert motor duyarsam haber veririm.
Tamamdır kardeşlik...

yenikoylu_ua
29.Mart.2010, 14:05
Onur kardeşim hiç girme derim bu işe.Yeni kanunlara göre artık hangi motorlu taşıt olursa olsun motor değişikliğine izin verilmiyor sadece aynı cc ve aynı marka faturalı motora izin veriliyo bunların dışında olacak her türlü değişimde yeni proje ve trafik uyumluluk belgesi istiyolar yani bu senin yapmayı planladığın motorlada alakalı bununda masrafı geçen sene 50.000 tl civarındaydı.ama dersenki ruhsata gerek yok ben öle binicem yap yok ruhsat çıkartacaksan ucuza mal olmaz bilesin o paralara ne motorlar alınır

orpheus
29.Mart.2010, 16:18
Onur kardeşim hiç girme derim bu işe.Yeni kanunlara göre artık hangi motorlu taşıt olursa olsun motor değişikliğine izin verilmiyor sadece aynı cc ve aynı marka faturalı motora izin veriliyo bunların dışında olacak her türlü değişimde yeni proje ve trafik uyumluluk belgesi istiyolar yani bu senin yapmayı planladığın motorlada alakalı bununda masrafı geçen sene 50.000 tl civarındaydı.ama dersenki ruhsata gerek yok ben öle binicem yap yok ruhsat çıkartacaksan ucuza mal olmaz bilesin o paralara ne motorlar alınır
aslında geçen sene başları hem cepten hem vakitten müsait zamanlarda su amerikan chooper daki motorlardan birini modellemiştim..
Şase ve bir miktar yedek parçası hazır ve alınmıştı...
Tamamen kendimce oldum olası hayata geçirmek istedigim bişeydi..
zaten ancak bu sene sonu elime alabilirmişim gibi gözüküyo..
Boyahane desen var, imalathane desen oda var...:D
Motor bilgisi sınırlı ama o sorunda tamamdır...
Ucuza yada pahalıya maliyetinin olması pek umurumda degildi...
Aslında o dönem tam amerikadan motor ve şanzuman sipariş etmek üzereydim..
Geri kalan aksamları burada üretmem mümkün jantına kadar...
O akşam fatihle konuşurken al bi tane regal motoru koy üstüne diyince şimsek çaktı kafamda ..:D:D
Çıkma araba motoru bulabiliyosak motorsiklet içinde motor ve şanzuman buluruz diye düşündüm...
:D:D
Ama dedim ya bu biraz kendimle ego savaşı...:D
Sizlerle tanışama kadar bunu paylaştıgım bir yada iki kişi vardı..:D
Hatta bir arkadaşım inatla firma kuralım ben avrupaya fuarlara çıkartırım diyip diyip duruyor..:D
Anlıcan uzun bir süre beklemede kalacak..
Ama eninde sonunda 100 metrede gidip patlasada yapılacak bu motor..:D:D:D

orpheus
29.Mart.2010, 16:20
Ve dizaynı avatar resmimdekine çok yakın bir dizaynda...:D

Uzay
29.Mart.2010, 16:25
Madem inat ettin, yap bence de 8) Ama onu yapana kadar bir regal al ve bin derim. Ya vazgeçersin, ya da daha hızlandırırsın çalışmalarını

yenikoylu_ua
29.Mart.2010, 16:27
aslında geçen sene başları hem cepten hem vakitten müsait zamanlarda su amerikan chooper daki motorlardan birini modellemiştim..
Şase ve bir miktar yedek parçası hazır ve alınmıştı...
Tamamen kendimce oldum olası hayata geçirmek istedigim bişeydi..
zaten ancak bu sene sonu elime alabilirmişim gibi gözüküyo..
Boyahane desen var, imalathane desen oda var...:D
Motor bilgisi sınırlı ama o sorunda tamamdır...
Ucuza yada pahalıya maliyetinin olması pek umurumda degildi...
Aslında o dönem tam amerikadan motor ve şanzuman sipariş etmek üzereydim..
Geri kalan aksamları burada üretmem mümkün jantına kadar...
O akşam fatihle konuşurken al bi tane regal motoru koy üstüne diyince şimsek çaktı kafamda ..:D:D
Çıkma araba motoru bulabiliyosak motorsiklet içinde motor ve şanzuman buluruz diye düşündüm...
:D:D
Ama dedim ya bu biraz kendimle ego savaşı...:D
Sizlerle tanışama kadar bunu paylaştıgım bir yada iki kişi vardı..:D
Hatta bir arkadaşım inatla firma kuralım ben avrupaya fuarlara çıkartırım diyip diyip duruyor..:D
Anlıcan uzun bir süre beklemede kalacak..
Ama eninde sonunda 100 metrede gidip patlasada yapılacak bu motor..:D:D:D

Bak firma kuracaksan iş değişir zannedersem proje ücretini firmaolarak alıyorsun biraz daha pahalı ama bir kereye mahsus oluyor o zaman değer tabiki

cenkerdemir
29.Mart.2010, 16:33
yapabiliyorsan yap hocam ilerde keşke yapsaydım diyeceğine yapdım ama olmadı denedim en azından dersin. :cheesy:

orpheus
30.Mart.2010, 11:09
Aynen dostlar....

carvalho
30.Mart.2010, 11:19
Uzaya katılıyorum. Custom motor yapacağım diye sezonu kaçırma derim. Sen al motorunu, gezelim güzel güzel, hem daha da gaza gelirsin, işi hızlandırırsın...

foreman
30.Mart.2010, 11:48
:) yaparız neden olmasın...ama bu ıse sıfırdan degılde hazır bır motoru oynayarak yapmak kagıt kurek derdınden kurtarır...ne ruhsatı ıle ugrasırsın nede tescılınde...

kawa500
30.Mart.2010, 14:07
125 cc çin malı komple motorlar faturalı olarak geçen sene satılıyordu...400-500 arası bir şeydi....İstanbul da sirkeci ye, İzmir de de çankaya taraflarına sorabilirsiniz...

orpheus
30.Mart.2010, 16:58
Arkadaşlar bir şeyi netleştirmek istiyorum...:D:D
ilk fırsatta regali alacagım zaten ...
Ancak sıfırdan yapmak istedigim custom chooper çok uzun zamandır aklımda olan belki iki sene sonra bitecek bir proje...
oldukçada maliyetli...ve vakit emek isteyen bir iş...
Neden şimdi konuştum bunu sizler gibi tecrübeli arkadaşların fikirlerini paylaşmak için..
İşallah nisan ayı içerisinde motorumla eşlik edecegim sizlere...:D

(Ulen bu evdeki hesabın çarşıya uydugu bir gün yokmudur kardeşim..:D)

Balkan Ayisi
28.Şubat.2013, 19:02
Selam arkadaslar.
Sifirdan motor yapmak bencede cok maliyetli + proje tescil laboratuvar test sonuclari dernek onaylari trafik tescil falan derken hazir imal edilmis bir harley fiyatina kafa kafaya geliyor.
Baslangic olarak maliyet bakimindan eski tescilli amaca yakin bir donor motor almak. Mesela 80~90li yillardan bir chopper uzerinde istedigin degisikligi yapip deneme yanilma yolu ile hem ogrenmek hem tecrube etmek. Bu sekilde trafik tescil sikintisida olmaz. Bunlari yaptiktan sonra sifirdan yapmak daha mantikli chunku OCC ye ozenerek boyle birseye kalkismak hicde ucuz birsey degil bitis rakami 20 000~30 000$lara varir. Denemek icin okadar paraniz varsa no problem.

marlox
28.Şubat.2013, 23:37
hocam konu tarihlerine dikkat edersek sevinirim...