PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Dikilitaş Ali Usta

aslanburclu
29.Ocak.2007, 01:33
http://upload6.postimage.org/72187/alusta5359751082.jpg
Gayrettepe den yıldız yokuşuna doğru ilerlerken darphane kavşağindan girip (levha var dikilitaş diye )darphanenin arkasından dolaşıp aynı yoldan aşağı sonra ufak bir meydan var sol tarafta bir supermarket o tarafa dönüp ara sokaktan devam---- devam ederken solunuzda ufak bir dikilitaş var hemen yanında ki dükkan YELLW-ROCK bayraklarını göreceksiniz dükanın tlf.nosu:0212 327 72 83

aslanburclu
29.Ocak.2007, 01:36
GERÇEKTEN GÜVENEBİLECEĞİMİZ BİR USTA SAYGILI VE İYİ BİR İNSAN MOTORUDA REGALRAPTOR E9 BİLGİLERİNİZE....

HEPİNİZE SAYGILAR VE SEVGİLER.

aidikurt
29.Ocak.2007, 03:41
yanlız adres kroki biraz detaylı bilgi verirmisin?

aslanburclu
29.Ocak.2007, 21:28
krokiyi çizememde kısaca şöyle tarif edeyim.
gayrettepe den yıldız yokuşuna doğru ilerlerken darphane kavşağindan girip (levha var dikilitaş diye )darphanenin arkasından dolaşıp aynı yoldan aşağı sonra ufak bir meydan var sol tarafta bir supermarket o tarafa dönüp ara sokaktan devam---- devam ederken solunuzda ufak bir dikilitaş var hemen yanında ki dükkan YELLW-ROCK bayraklarını göreceksiniz dükanın tlf.nosu:0212 327 72 83

ilkerkoparal
03.Şubat.2007, 12:59
arkadaşlar ali usta aykondan ayrılan ustamız ve gerçekten iyi bir usta en önemlisi ise motorumuzu en iyi bilen ustalardan biridir. aykonda kasalar içinde demonte halde gelen motorların montajını bile yapmaktaydı güvenebileceğiniz iyi bir usta avrupa yakasındaki raptorculara tavsiye ederim...
http://upload6.postimage.org/72187/alusta5359751082.jpg (http://upload6.postimage.org/72187/photo_hosting.html)

spydx
04.Şubat.2007, 22:26
selam peki burası sarıkayaların motorlarının garantisini devam ettirebiliyormu.. ben katrancıya gidiyordum memnun değildim. 1 kere emre ltd ye gösterdim oradan memnunum ama garanti dışı kalır diyorlar onun burası (ai usta) bana uyabilir eğer garanti bozulmuyorsa.....

aslanburclu
04.Şubat.2007, 23:57
aynen devam ettiriyor hiç merak etme

caser
05.Şubat.2007, 19:35
Peki Ali Usta' da elektrikçilik özeliği de var mı?
Yani aldığımız malzemeyi takıp, röle filan da bağlayabilir mi?

El_Mariachi
09.Şubat.2007, 22:29
arkadaşlar diğer motosiklet sitelerinden takip ettiğim kadarı ile aykon kapanmadan önce herkes ali usta hakkında cok iyi şeyler söylüyordu, kulaktan dolma bilgilerle de olsa, iyi bir forum takipçisi olarak, ali ustayı bilmeyen arkadaşlara ali usta avrupa yakasının doktoru olacaktır :idea: diyebilirim, hepimizse hayırlı uğurlu olsun :mrgreen:

caser
19.Şubat.2007, 14:47
Artık insanlar intenetin ve haberleşmenin gücünü anlasalar iyi olacak.
Ben Yeni levent'teyim ve Ali Usta biçilimiş kaftandı benim için . Ama değilmi ki '' agresus'' şikayetçi oldu, Ali usta potansiyel müşteri olan beni de kaybetti.

ethanol
15.Mart.2007, 12:22
bende bir kamyon bulsam atıcam lanet motoru kasaya götürücem valla o kadar kızgınım

emrahkucukgirgin
15.Mart.2007, 12:27
Senin ne sorunun var ki?

müslüm baba
15.Mart.2007, 15:07
bende bir kamyon bulsam atıcam lanet motoru kasaya götürücem valla o kadar kızgınım

Kardeşim sana yardımcı olalım motorun neyi var, evin ne tarafta.

ethanol
15.Mart.2007, 15:14
müslüm abi ben aldım motoru aldıkdan sonra bir kere sürdüm sonra garaa koydum bir daha çalışmadı ama aküden değil vurdurmaya da çalışdım çalışıyor stop ediyor ağır ağır devirden düşüp stop ediyor bırakdım bir aydır garajda yatıyor abi

müslüm baba
15.Mart.2007, 15:32
müslüm abi ben aldım motoru aldıkdan sonra bir kere sürdüm sonra garaa koydum bir daha çalışmadı ama aküden değil vurdurmaya da çalışdım çalışıyor stop ediyor ağır ağır devirden düşüp stop ediyor bırakdım bir aydır garajda yatıyor abi

Kardeşim ben size bir tiyo vereyim motor yattıktan sonra karbüratördeki benzin havayla temas ettiğinden özelliğini kaybediyor, biz eskiden yatan motoru çalıştırmadan karbüratördeki benzini boşaltırdık, bu işlemi yapmamak için motoru stop etmeden benzin musluğunu kapatır motorun kendiliğinden stop etmesini beklerdikyani karbüratördeki benzini bitirir öyle motoru yatmaya bırakırdık, şimdi senin yapacağın şey benzin musluğunu kapatıp karbüratördeki benzini boşaltman gerek, daha sonra bujileri değiştirmen gerek çünkü yatan bujilerde bozulabilir, bu iki işlemi yaparsan motorun çalışır, ama yapamam diyorsan evin nered onu söyle hemen yol yardımıyla aldıralım motorunu.

ÇeLeBi MuRaT
15.Mart.2007, 18:37
Abi cidden altan motor üzerine servis tanımıyom.Adamlar profosyonel bence kaz gibi yolma çabalrı yok ben iki kere gittim dükkanlarına tavsiyede ederim..

ethanol
23.Mart.2007, 02:25
müslüm baba leventteyim ali usta yı aradım ona yakınım olmadı gelsin baksın diyorum sizi yormıyayım altan motoruda aradım onalr araba yollarsak ek para alırız dediler ali usta yakın bana o daha mantıklı geldi zaten motor ehliyetimde yok trafiğe çıkmakda yemez :)

ethanol
31.Mart.2007, 19:16
motoru cuma günü geldi ali usta aldı götürdü pazartesi alıcam bakalım hayırlısı

El_Mariachi
02.Nisan.2007, 14:01
arkadaşlar ben motoru katrancıdan aldım, alırken gayet memnundum, acaba servis olarak nasıldır?
servis olarak da memnun kalabilir miyim? tecrübeli arkadaşlardan paylaşım lütfen :)

alper_tim
02.Nisan.2007, 14:32
bence dostum katrancıda bakım yaptıracaksan yağını kendin al
ordaki yağ fıçıdan koyuluyor bence hiç güvenli değil
bakım olayı içinde fikrim eğer servislerinde araba yoksa güzel bakım yaparlar herhalde
ama servisde araç varsa senin motorla pek ilgilenemeyebilirler

ÇeLeBi MuRaT
02.Nisan.2007, 14:43
Dostum Altan motor....uzun lafın kısası

caser
02.Nisan.2007, 16:26
Ben size baska bir mekanikci tavsiye edeyyim.
Yeni levent sanayii de " ARI MOTOR" sahibi de Ali Usta .
Ama bu Ali ile Dikilitas'taki Ali'yi karistirmayin 8)
Yolda kalana da bakar, Dukkanina gittiginizde de ilgilenir, gulec yuzlu, sohbeti hos, harika bir arkadastir.
Yaw illa tamir de gerekmez ,gidip bir tanisin.

ethanol
02.Nisan.2007, 17:53
Ben size baska bir mekanikci tavsiye edeyyim.
Yeni levent sanayii de " ARI MOTOR" sahibi de Ali Usta .
Ama bu Ali ile Dikilitas'taki Ali'yi karistirmayin 8)
Yolda kalana da bakar, Dukkanina gittiginizde de ilgilenir, gulec yuzlu, sohbeti hos, harika bir arkadastir.
Yaw illa tamir de gerekmez ,gidip bir tanisin.

caser hocam bende leventteyim ben seni arıycakdım aslında usta için arada demişdin sağolasın hatta ama hem garantisi bozulmasın isteidm çünkü ali usta resmi servisi hemde bir resmi servise girsin istedim sonuçda patlağı çatlağı bizim görmediğimiz yerleri varsa garantiden halolur diye

ethanol
04.Nisan.2007, 12:53
olmadı ali ustam olmadı 110 milyon karşılığı bir yağ değişimi bir motor yıkama üstüne sabahı çalışmayan bir motor tebrik ederim

Tayfun
04.Nisan.2007, 13:23
Hangi işlermler karşılığı 110 ytl ödedin şefim ya, fiyat fazla geldi gözüme..

infinitedreams
04.Nisan.2007, 13:43
Ya bu başlığı epeydir görüyorum ama Ali (soyadını bilmiyorum)'ye Usta dendiği için hiç tıklamadım.
Hala bir şeyler yazıldığını görünce dayanamayıp bakayım dedim.

Arkadaşlar, başlıkta bir illüzyon var... orada gördüğünüz isim yanındaki ünvanla birleşince 'yok' oluyor, biline. Ali diye biri var tabii ki Dikilitaş'ta... belki tam bir beyefendidir, iyidir, hoştur, misavirperverdir falan... ama kesinlikle 'usta' değildir. Şöyle de diyebilirim... "ben ne kadar astronotsam, o da o kadar ustadır.

Motorumu sürmesi için bile vermem!

ethanol
04.Nisan.2007, 13:59
senin motorunu sürmesi için bile vermiyceğin usta ya sarıkayalar resmi servislik vermiş

infinitedreams
04.Nisan.2007, 14:38
senin motorunu sürmesi için bile vermiyceğin usta ya sarıkayalar resmi servislik vermişAncak Sarıkayalar verir zaten. Suzuki vermezdi ama yetkili servisliği... çünkü onlar seçici davranıyor. Mesela Altan Motor'a veriyor.
:)

PEREJA
04.Nisan.2007, 23:07
öncelikle buradan tüm rr cilere selamlar bu siteyi daha yeni gordum bende benim gibi regalciler nerde takılıyor diye merak ediyordum burayı buldugum iyi oldu. ben ilk regal raptor alanlardanım 2005 model kırmızı bir regalim var ali usta denilen (usta herhal soyadı sakın aldanmayın) gorusleri okudum bende bilmenizi isterimki aykon ilk acıldıgında o usta denilen adam motor problemini anlamak icin dosyalara bakıyordu evet komıik ama gercek bu herif motora bakarak sorunu anlıyamıyo motor kullanan kisinin sikayetlerinden yola cıkarak ve buyuk ihtimalle sarıkayaların regal raptor icin verdigi egitimde (boyle bir egitimin varlıgından emin degılım sadece tahmınen yazıyorum) kullanılan dosyasına bakarak tamiratta bulunmaya calısıyordu. He aradan baya zaman gecti ben ve benim gibi motorcuların motorlarına deneme yanılma yontemıyle yaptıgı islemlerle; tamirat ve motor bakımını ogrenmısse onu bılemem sadece usta isminin gercekten usta olana verilmesinden yana biri olarak duyduklarımı degil gorduklerimi size aktarmak istedim. Hepinize kazasız ve güvenli surus dilerim herkese saygılar
Bu arada motorum 2-3 ay kadar yattı su an yerinden kalkıcagını hic sanmıyorum. Bu yüzden özelikle bakırköy taraflarında olan ve 1. lastik degisimi 2.frenin daha guvenilir bir markayla degisimi 3. elektrik kacagini bulup onarabilecek 4. uzun yola cikacagimdan cok titiz bir genel bakım yapabilecek 5. zincir degisimini gerceklestirecek bir usta aramaktayim simdiden yardimlariniz icin tesekkurler.

aslanburclu
04.Nisan.2007, 23:59
ya arkadaşlar peki sarıkayalardan (müslüm babanın bana söylediği ile sahiplarinden ) alper aru bey ile yaptığımız görüşmede oda ali usta dedi başka bişey demedi benim motordaki problemi ve servislerin yaptığı işlemi söyledik tamam salı günü beni arayın motoru gerekirse fabrikaya alırız dediydi neyse salı günü aradık alper bey ben ali usta ile bir görüşeyim sizi cepten ararım dedi ve hala rayacak yani ben diyorumki bu regal motorları bi alan birde alamayan pişman anasını satayım adamlar ithalatcısı servisi bir olmuş herkes bişeyler diyo en iyi biziz diyo ben analamdım bu işi yoksa bu beyler gün geçirip milletin garantilerini mi geçirmek istemiyo ben anlyamıyorum anlayan varsa hele bir anlatsın yawww

ethanol
05.Nisan.2007, 00:11
ben yarın perpaya tükodere gitmeyi planlıyorum benle gelicek varsa bağlantıya geçsin sarı kayaları şikayet edicem

aslanburclu
05.Nisan.2007, 00:15
önce sarıkayaları ara

02583716567 sonra 4 ncü hattı yani satış bölümü ordan alper aru beyi iste sonra anlat derdini ondan sonrada istediğin kadar giydir giydirebildiğine

ethanol
05.Nisan.2007, 00:19
benim tarzım değil ben giydiririm onlar beni arar

Tayfun
05.Nisan.2007, 22:19

Ya varya yarıldım öldüm resmen bu cümleye :D :D :D :D :D :D :D süper varya gözümden yaşlar geldi aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaa :cheesy:

aslanburclu
05.Nisan.2007, 22:23
kızma ama

hadi görelim tarzını

tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır unutma bu atasözünü

ethanol
05.Nisan.2007, 22:27
evet burayada yazıyım sabah tükoder e gittim adamlara olayı anlattım adamalr şu durumda %100 haklısın dediler üç beş kişiyi daha aynı şikayetten bulursan lisanslarını bile iptal edebiliriz dediler. ama usuldendir sen bri telden ara sarıkayalara bir konuş dediler vel hazıl iş yerime gittim sarıkayaları aradım anlattım olayı çok samimi içden davrandılar beni yarım saat sonra aradılar sorunun çözülüceğini söylediler ali ustayı aramışlar ali ustada 15 dakka geçmedi zaten aradı beni gel halledelim dedi sağolsun sorun olmaz dedi. bende tükoderi aradım anlattım olayı o zaman şikayetinizi çekelim dediler halolmassa yeniden koyarız işleme dediler ok sağolun dedim.

dediğim gidi

aslanburclu
05.Nisan.2007, 22:43
gördün demi güzel kardeşim

senin tarzın olmamış veya geçmemiş ne dedim tatlısöz bak sarıkayaları deliğinden çıkarmış

bende arayacağımda motorumu elimden alırlar sonrada öldü derler diye çekiniyom

ethanol
05.Nisan.2007, 23:03
hocam ben aramasam da zaten tükoder olaya el koymuşdu gene arıycaklardı aramasalarda telafi edilicekdi adli yollarla bizim aramızdaki fark ben motor umrumda değil paslansın çürüsün gerekirse ben oalyı artık kişiselleştirdim farkımız bu saygılar

aslanburclu
05.Nisan.2007, 23:13
du yarin bi ali ustanın orda bi göreyim senin makinayı

ethanol
05.Nisan.2007, 23:17
benim makina ali ustanın orda değil evin garajında çalışmayan makina nasıl gidicek oraya

aslanburclu
05.Nisan.2007, 23:26
eğer levent veya etiler bölgesindeysen sana yardımcı olurum yarın bana özelden bi mesaj at

ethanol
05.Nisan.2007, 23:34
4 leventteyim hocam bende olayların böyle tatsızlıklara varmasını istemezdim
ben telde de dedim bu olay ali ustalık olayda değil bu esas sarıkayaları ilgilendiriyor ayıplı ise mal yani defolu ise ya mağduriyetimi telafi etsinler yada değişsinler yada paramı versinler fark etmez (bu arada paraylada işim olmaz alırım o parayı tsk ye hiybe ederim parada gözüm yok ) alsınlar bu motoruda jilet fabrikasımamı veriyorlar permatik mi yaparlar alıp yapıp birinemi satarlar onları ilgilendirir. neyse bakalım yarın belli olur şekil şemal gidişat

agresus
06.Nisan.2007, 04:33
ethanolum çiğerim.. senin bu yaptığını temmuzda ben yapmayı düşündümdü.. 4. kez radyotörüm patladığında... ama motoru üstüme almadıydım daha... ali denen şeref yoksunu sırıtarak bişi yapamıycaamı çünkü makine sahibi olmadığımı ve makine sahibi şikaye etse de satışı bende olduğu için hiç bi sonuç alamayacağımı söylemişti.. emin ol o neüdüğü belirsiz kişi senden benden daha ii biliyo mevzuatı... çok ii etmişsin... kutluyorum...

ilk sayfalarda da yazmaya çalıştımdı.. bu adam usta diil ... sadece gözünü para bürümüşş bi tüccar.. uzak durun bu adamdan... ve herkesleride uzaklaştırın...

emrahss
06.Nisan.2007, 08:56
ethanolum çiğerim.. senin bu yaptığını temmuzda ben yapmayı düşündümdü.. 4. kez radyotörüm patladığında... ama motoru üstüme almadıydım daha... ali denen şeref yoksunu sırıtarak bişi yapamıycaamı çünkü makine sahibi olmadığımı ve makine sahibi şikaye etse de satışı bende olduğu için hiç bi sonuç alamayacağımı söylemişti.. emin ol o neüdüğü belirsiz kişi senden benden daha ii biliyo mevzuatı... çok ii etmişsin... kutluyorum...

ilk sayfalarda da yazmaya çalıştımdı.. bu adam usta diil ... sadece gözünü para bürümüşş bi tüccar.. uzak durun bu adamdan... ve herkesleride uzaklaştırın...

Adamım, o herif nassıl bir mantık kurmuş ya. Helal olsun valla :?

Tayfun
06.Nisan.2007, 10:31
Valla dükkanı beyoğlu sınırları içinde olsaydı ali usta çok çekerdi benden :D

aslanburclu
07.Nisan.2007, 01:09
ya arkadaşlar valla bu gazla bugün gittim dikilitaşa ya ne iş dedim

valla oda bi anlattı bu sefer ben şaşırdım ethonal (emrah ) kardeşimizde biraz abartıyo gibi geldi valla motoruna baya bi işlem yapılmış . ali ustanın da şikayeti ( her şeyi yapmış yağı suyu bujileri yıkaması ayarları ve servis bakımı ta adresine kadar gitmiş almış çalıştırmış vermiş eee gelelim sonuca arkadaşın ne ehliyeti ne motor bilgisi ne tecrübesi nede standart çalışma tecrübesi olduğu söylendi ve bizide cuk diye oturtdurdu tabii at sahibine göre kişner biz en iyisi güzel bi konsey kurup usta ve biniciyi karşılıklı oturtup anlamamız lazımmmmm. şimdilik ben ne diyeceğimi şaşırdımmm

ethanol
07.Nisan.2007, 02:39
hocam ehliyetim ve tecrübem olmadığını her defasında konulardada söyledim motor sürüyorum ama trafiğe çıkıcak kadar tecrübeli değilim motor evime kadar bırakıldıysa bedavaya bırakılmadı motoru bırakan arkadaşa 10 milyon dönmesi için taksi parası verildi bu 110 milyonluk servis ücretinin dışındadır bunlar söylenmez şimdi ama söyletiyorsunuz. yani bedavaya bir şey yapılmadı ayrıca bu gün arkadaşım geldi kendisinde bmw motor vardır kendi ustasını getirdi adam söktü her şeyi temizledi bilemem nesinde hava varmış falan dedi vel hasıl haloldu üstüne adam para bile almadı sağolsun ali ustamı hayla seviyroum helalda olsun verdiğim para şimdilik böyle

okan
07.Nisan.2007, 02:45
yavv şimdi ben karıştırdım .. bu ali usta iyi adammı kötü adammı :?: veyaa şööle diim iyi ustamı kötü ustamı... :?:

ethanol
07.Nisan.2007, 03:26
yavv şimdi ben karıştırdım .. bu ali usta iyi adammı kötü adammı :?: veyaa şööle diim iyi ustamı kötü ustamı... :?:

ben bunu diyebilicek tecrübede profesyönellikde bir insan değilim o yüzden ne iyi diyebilirim ne kötü bana sadece türkiyede bir motora verilen servis ücreti fazla geldi arabası olan birisi olarak oda belki doğaldır bilemiyorum ama bana fazla geldi ben bunu belirttim ben yukardaki hiç bir yazdımda ali ustaya kötü bir şey demedim bunuda belirtttim çünkü bunu diyebilicek tecrübem yok. ama diğer arkadaşların yorumundan en azından bir izlenim edine bilirsin

agresus
07.Nisan.2007, 03:38
okanım yiğidim.. kötü usta... hatta usta bile diil... sadece bi şaklaban... gomtanım gıymetlim... makinenin içinden gelen tıkırtı için motor takozu söktüren bi -af burun- denyodan bahsediyorusss... adam daha hangi parçanın ne işe yaradığını bilmiyo... isal olsa bujiden biliyo... bildiğin kara cahil... senin makinede gözle görülür bi düzelme oldumu?.. olmadı... koca sarıkayalar bile Müslüm babanın motor parçalarını başka bi ustaya ( mustafa ustadır.. ama başka ii ustalarda vardır.. eminim..) gönderiyo şanzımanı toparlasın diye... yapma etme eyleme... bu adamın neler yaptığını yazdım... şimdi de öölee biri yok diyo... hatırlamıyorum diyo... gidelimm hemen hatırlayıp bi sürü bahane sayacak... adam karaktersizzz... sinirlendiğim için özüerdilerim ama tepkim sana diil şerefsize.... :duvar:

okan
07.Nisan.2007, 09:16
okanım yiğidim.. kötü usta... hatta usta bile diil... sadece bi şaklaban... gomtanım gıymetlim... makinenin içinden gelen tıkırtı için motor takozu söktüren bi -af burun- denyodan bahsediyorusss... adam daha hangi parçanın ne işe yaradığını bilmiyo... isal olsa bujiden biliyo... bildiğin kara cahil... senin makinede gözle görülür bi düzelme oldumu?.. olmadı... koca sarıkayalar bile Müslüm babanın motor parçalarını başka bi ustaya ( mustafa ustadır.. ama başka ii ustalarda vardır.. eminim..) gönderiyo şanzımanı toparlasın diye... yapma etme eyleme... bu adamın neler yaptığını yazdım... şimdi de öölee biri yok diyo... hatırlamıyorum diyo... gidelimm hemen hatırlayıp bi sürü bahane sayacak... adam karaktersizzz... sinirlendiğim için özüerdilerim ama tepkim sana diil şerefsize.... :duvar:kardeşim seni bu kadar sinirlendirdiğine göre demekki yanlış tarafları varmış...boş ver kafana takma her koyun kendi bacağından asılır.... varsa bi haksızlığı ...allaha havale et gitsin....seni bölle sinirli görmeye alışkın diiilim... relax ol.... :lol: üsme beni.... temammı .. temam ...dimi temam... :) :wink:

aslanburclu
07.Nisan.2007, 09:21
şşşşşşiiiişşşşşt sakin ol sinirlerine hakim ol

agresusum valla haklısın şerefsizlik diz boyu bak şimdi şu işe kafam takıldı kinonun kaseti gibim benimde şikayetim var yaww sarıkayalar napıyo her isteyene her istediği malzemeyi gönderiyormu yoksa bize gelincemi araya servis falan karıştırıyolar mesela bi eksost istedik oda servis aracılığı ile olur 375 ytl + kargo+takma sen bu işe ne dersin senin tabirince ne diyelim :? :scared: :-1: :ban:

ethanol
07.Nisan.2007, 12:47
şşşşşşiiiişşşşşt sakin ol sinirlerine hakim ol

agresusum valla haklısın şerefsizlik diz boyu bak şimdi şu işe kafam takıldı kinonun kaseti gibim benimde şikayetim var yaww sarıkayalar napıyo her isteyene her istediği malzemeyi gönderiyormu yoksa bize gelincemi araya servis falan karıştırıyolar mesela bi eksost istedik oda servis aracılığı ile olur 375 ytl + kargo+takma sen bu işe ne dersin senin tabirince ne diyelim :? :scared: :-1: :ban:

hocam bak ben tükoderde oturduğumda adamlar bana anlattı eyer aldığın üründe ayıplı bri parça varsa fabrika o parçayı para istemeden koşulsuz sana tedarik etmek zorunda.. yasalar önünde buna mecbur ama biz milletçene hakkımızı aramaya çekindiğimiz için bunları ne yazık ki yaşıyoruz. milletde toplu bir inanış var mesela garanti belgen giderse kaybolursa garantin bozulur alakaı bile yokmuş adamalr diyor senin aletetnin ne olursa fatura nosu tahsil no su şase motor nosu onalrda var onlardan çıkan bir ürünse o ürüne destek vermek zorundalar aslında yasalar tüketiciyi deli gibi koruyor yeterki hakkınızı aramayı bilin tükoder deki avukat bey bana dedi senin gibi aynı motordan almış fabrikadan müzdarip 5 kişi bul o fabrikanın motor getirtme lisansını bile iptal ettiririz dedi. bu tüko der zamanıdna köprü parası olmak üzere pek çok başarılı eylemede imza atmış bri kurum arkasında da avrupa birliği var avrupa birliğinden ödülleri var. yerleri biri kadıköyde biri perpa da

aslanburclu
07.Nisan.2007, 12:50
ya abicim bu haltı biz ettik eksost tu kestik ses cıksın diye oda bol carıltılı bir teneke sesi çıkardı burda hatalı benim onun için yeni eksost istedim. allah var sezarın hakkı sezara demişler

Tayfun
08.Nisan.2007, 02:09
Yaşar abi o kadar egzost parasını bence daha güzel ve karizma yapacak bir egzosta bayıl, o paraya harley sesi verecek egzost bile takılır bence.

agresus
08.Nisan.2007, 02:34
baba afedersiniss şerefsiz bunlarr... egzost 375 ytl, yok karbüratörler 600 küsür... debriyaj baskı balata 120lira... bu ne be...kaç paralık bi makine ki... şeytan diyo al bi ikinci el regal, bozuldukça parçala parçala kullan anasını satiim... yok yok... harbiden ahlaksızlık bu... makine güzel olmasına güzelde yine bizim insanımızda iş yok... nası bu hale geldik, getirildik anlayamıyorum... kimsede allah korkusu kalmamış arkadaşş... 375 lira egsost haa... ucuz satıyolar valla makineyi...

Tayfun
08.Nisan.2007, 02:37
Ya benim bildiğim egzostun tanesi 90 ytl idi, bu nasıl bir fiyat böyle, demek japon motoru olsa, 1 milyardan aşağı çıkamıycaz işin içinden...

aidikurt
08.Nisan.2007, 03:25
ya 375 egzost olurmu sende git baska marka al smokehead falan al hem ses falan dahada hos oluyor 200 ytl onlar

Anonymous
14.Nisan.2007, 00:34
herkeze slm ve sevgiler ben aykondan tuncay hatırlayan vardır umarım bu siteden yeni haberim oldu ve hemen üye oldum ama motosiklet.net yazılarından gördüğüm bireysel savaşlarıda burda görmekten üzüntü duydum arkadaşımızın biri ona çok bozuk çalıyo bence fazla abartıyor aliyi tanıyamamış yada aykondayken tanımış şimdi gitsin görsün sezarın hakkı sezara arkadaşlar ben 14. motosikletle uğraştım ve usta seçimi böyle olmaz abiler ve kardeşler lütfen olaylara ılımlı olalım kulanmış olduğunuz makine tasarımı diyer tasarımlardan farklıdır ve bi ustanın kitapla çalışması doğaldır hiçbir makine birbirine benzemez elektronıkciler nasıl şemayla çalışıyorsa buda onungibi bişeydir adam işini sağlam yapmaya çalışıyor benim anlamadığım butür arkadaşlar sitelerde kötüleyip sonrada derdinin devasını ali ustada bulmasıdır ve bu tür olaylar çok gördüm şunuda belirtim benim regalim yok ve regalle bağlantımda yok artık sadece siz dostlarım varsınız ve sizlerin iğliği için yazıyorum bu çümleleri ister aliye ister veliye gidin sizin kararınızdır benim fikrim ali sebebide istanbulun bütün bayilerine telefon aracılığıyla bilgi dağıtmasıdır sizlerin altan dediğiniz süper ustalarında yapamadığı bütün sorunları halletmesidir ben bunlara şahidim ve bilmesem yazmam. neyse arkadaşlar artık yaz geldi inşallah atlarız makinelere orası senin burası benim gezeriz herşey gönlünüzce olsun allah hepinizi trafik canavarında korusun.

infinitedreams
14.Nisan.2007, 01:06
herkeze slm ve sevgiler ben aykondan tuncay hatırlayan vardır umarım bu siteden yeni haberim oldu ve hemen üye oldum ama motosiklet.net yazılarından gördüğüm bireysel savaşlarıda burda görmekten üzüntü duydum arkadaşımızın biri ona çok bozuk çalıyo bence fazla abartıyor aliyi tanıyamamış yada aykondayken tanımış şimdi gitsin görsün sezarın hakkı sezara arkadaşlar ben 14. motosikletle uğraştım ve usta seçimi böyle olmaz abiler ve kardeşler lütfen olaylara ılımlı olalım kulanmış olduğunuz makine tasarımı diyer tasarımlardan farklıdır ve bi ustanın kitapla çalışması doğaldır hiçbir makine birbirine benzemez elektronıkciler nasıl şemayla çalışıyorsa buda onungibi bişeydir adam işini sağlam yapmaya çalışıyor benim anlamadığım butür arkadaşlar sitelerde kötüleyip sonrada derdinin devasını ali ustada bulmasıdır ve bu tür olaylar çok gördüm şunuda belirtim benim regalim yok ve regalle bağlantımda yok artık sadece siz dostlarım varsınız ve sizlerin iğliği için yazıyorum bu çümleleri ister aliye ister veliye gidin sizin kararınızdır benim fikrim ali sebebide istanbulun bütün bayilerine telefon aracılığıyla bilgi dağıtmasıdır sizlerin altan dediğiniz süper ustalarında yapamadığı bütün sorunları halletmesidir ben bunlara şahidim ve bilmesem yazmam. neyse arkadaşlar artık yaz geldi inşallah atlarız makinelere orası senin burası benim gezeriz herşey gönlünüzce olsun allah hepinizi trafik canavarında korusun.Tuncay selam. Hatıyorsundur, Nihat ben.

Ali'yi (usta demiyorum) tavsiye etmek bir yana, herkese uzak durması yönünde telkinde bulunanlardan sadece biriyim. Şu ana kadar kendisine sorduğum hiçbir soruya net ve tatmin edici bir cevap aldığım olmadı. 3000 bakımına gittiğimde hava filtresini, 4500'e gittiğimdeyse ön fren balatalarını kesinlikle değiştirmek zorunda olduğumu söylemişti ve ikisini de değiştirmemiştim. Balatalarla 9000'e kadar hiç bir sorun yaşamadan devam ettim ve bin km daha giderdim de... hava filtresinde de hala bir sorun yok. Jikleyle ilgili sorunuma bulduğu komik çözümü de unutmuş olamazsın herhalde. Göstergemi garantiden değiştirtmişti bir de... 500 küsür km'ye gelmiş, sağı solu çizik bir göstergeydi 'yeni' diye taktığı şey. Üzülerek söylüyorum, kendisinin motorumla ilgili yaptığı tek olumlu şey bakıma götürdüğümde motorumu yıkatmak için iyi bir yıkamacıya yönlendirmesi oldu.
Ayrıca 'Altan dediğiniz süper ustalar' derken kastettiğin yerin zaten Altan. O ismi lakap olarak biz uydurmadık.
Kendileri sağolsunlar Ali'nin aksine en saçma sapan soruyu bile ilgiyle dinleyip tatmin edici cevaplar verebiliyorlar. Oraya gitmeye başladığımdan beri motorumun çekişi de, sesi de, yakışı da düzeldi.

Neyseki ben bu sorunları -şimdilik- atlattım ve usta, serviş işine kafa yormuyorum.

Hazır seni de bulmuşken sorayım; nerdesin, neler yapıyorsun, nasılsın? Biz sık sık buluşuyoruz hala... ama seni görmeyeli çok oldu. En son Darülaceze'de görüşmüştük sanırım. Bir ses ver, yerini söyle... çayını içmeye gelelim abi.

aslanburclu
14.Nisan.2007, 01:15
sevgili last-yakuzam topsakallım kaytan bıyıklım ali ustayı gerçekten severim ama

sarıkayaların yedek parça ikmali ve ali usta şimdi sınavda bakalım sınıfı geçebileceklermi

görcez bakalım şu benim motor bi çıksın oldu oldu ali 1 numara ama bi tekledi bi hırladı alide bitti regal raptor cinsinden bütün motorlar bitti tabii benim reglamımla artık bu ithal makinaların en ince ayrıntısına kadar ne olduğunu biliyorum

Anonymous
14.Nisan.2007, 01:16
vayyyy kardeşim benim :cheesy: la özledim seni ya beni sorarsan şuan çalışmıyom ve iş arıyom aga şöförlükte olsa yapacam yeter yattığım yahu ali işini bence çok abartmışınız bence tabi benim genel düşüncem ali iyi bir usta sen en son ne zaman gittin ona ina aykondan çok daha farklı çalışması var orda adama hamallık bile yaptırıyorlardı be ben olsam bende onungibi hizmet verirdim aga lütfen aykonla bir tutmayın adamın şimdi olanakları var yahu neyse görüşelim nihatcığım vallaha özledim seni be kendine iyi bak

Tayfun
26.Nisan.2007, 22:59
Valla banada hamallık yaptırdınız siz, bir dahaki serviste para vermiycem size :P :P :P

aslanburclu
26.Nisan.2007, 23:34
ya barkadaşlar kim ne derse desin ali usta hakikaten iyi usta tamam iki arkadaşla aykonlarda olmuş bi hadise ama kendi işi değilmiş tabi orda usta anlarsınız ama şimdi kendi işinin ustası şimdiye kadar kendi işinde kimseye bir yanlışı olmamış şimdiden sonrada olmaz çünkü arkadaşın ekmek kapısı yolunuz düşerse uğrayın bi çayını için ne olursa olsun sarıkayalar arkasında kale oda sarıkayaların önünde duvar ama ben şunu izledim devamlı müşteriden yana regalcilerden yana....

Tayfun
26.Nisan.2007, 23:41
Valla ali ustanın üzerine bu kadar gitmeyin bence arkadaşlar, ben şimdiye kadar ali ustadan ters bir tavır ve olumsuz birşey görmedim, motorumun şimdiye kadarki bütün bakımlarınıda kendisi yapmıştır, neticede herkes ekmeğini haketmek için uğraşır, kimseyi rencide etmemek gerekir çünki hepimiz insanız...

okan
27.Nisan.2007, 00:38
Valla ali ustanın üzerine bu kadar gitmeyin bence arkadaşlar, ben şimdiye kadar ali ustadan ters bir tavır ve olumsuz birşey görmedim, motorumun şimdiye kadarki bütün bakımlarınıda kendisi yapmıştır, neticede herkes ekmeğini haketmek için uğraşır, kimseyi rencide etmemek gerekir çünki hepimiz insanız...balda istermisin üstüne .. yağ biras yavan kaçmasın..yağğğcccııııı... :lol: :lol: :lol:

DELI KURT
27.Nisan.2007, 01:28
komutanım bu ali usta tokatlımı eger tokatlı alı dayı ıse onu ben cok ıyı tanırım ve sızlere o konuda yardımcı olabılırım en azından kısılıgı hakkında

aslanburclu
27.Nisan.2007, 01:40
dayı cinsinden deellll
bana göre yeğen cinsinden 30 ile 35 yaşlarında

DELI KURT
27.Nisan.2007, 01:45
tanımıyorum ozaman komutanım benım dedıgım 40 yas ustu mecıdıyekoyde servısı vardı baya oluyor ama su an devam edıp etmedıgınıde bılmıyorum

UnicornKnight
10.Mayıs.2007, 01:01
motosiklet.net'den hatırlayanlar olacaktır illa ki...vaktiyle ali usta+aykon+sarıkayalar üçlüsü ile en çok kapışanlardan biri bendim münferit bir takım nedenlerden dolayı...uzun uzadıya ne konuları anlatacağım tekrardan ne de yağ çekme kabilinden şeyler yazacağım...söylemek istediklerimi kısaca şöyle özetleyeyim;
aykon'da kendi işi dışında kırk türlü işe koşturulan bir ali usta mevcuttu,dolayısıyla pek çok konuda üstünkörü iş yapmaktaydı,yapmak zorundaydı...ne zamanki çirkefe bağlıyordunuz o zaman işler yoluna giriyordu...
şimdiyse kendi yerine ve kendi işine sahip o ali usta...ve inanın bana aradaki farkı kendi gözlerinizle görmeniz lazım...ben de,unicornum da ali ustanın işçiliğinden çok memnunuz...
farkı görmek için şöyle bir uğramak,bir çayını kahvesini içmek lazım...burda "çamur at izi kalsın" şiarıyla çemkirmelerde bulunmakla olmuyor bu işler...
bir yağ değişimine 110 milyon alan sözde servislerde duyduk biz bizzat canı yananlardan...
dediğim gibi,farkı kendi gözünüzle görün...farkı görmeden bir insanın mesleğiyle oynarcasına ithamlarda bulunmayın...

El_Mariachi
31.Mayıs.2007, 00:48
arkadaşlar ben de ali usta ile bir anımı paylaşmak istiyorum,
ben motorumu katrancıdan aldım, 500 ve 1000 bakımlarımı orada yaptırdım.
1500lü km'lerde benmn akü bozuldu. gittim katrancıya, orada hazırda olanlardan vermedi,
sebep: sarıkayalar vermeyebilirmiş. iyi de ben bi aksesuar takmadım bişey yapmadım,
benim hatam olan bişey deil ki, garanti karşılamalı, 3 gün git gel yoook.
artık motoru vurdurarak çalıştırmaktan utanır oldum, sonra ali ustaya gittim.
dedim bir tanışayım, hem bir de ona sorayım. arkadaşlar adam aynı gün akümü taktı.
dediki tabiki değiştireceğiz, daha kaç km.desin yaa.. aynı gün elindeki yeni akü ile işimi halletti
ve radyatörümün delik olduğunu düşünüyordum, sıvı lekeleri vardı o bölgede,
katrancıda bana oraya radyatörün suyu damlamıştır demişlerdi ki nasıl bi dökülme ise artık..
ali usta gördü ve ben söylemeden bunun radyatörü delik dedi ve
hemen sipariş ett, 2 gün içinde de onu değiştirdi. gidip oturup muhabbet edebileceğim
sıcak bir ortam beni karşıladı ve tuncay kardeşime de selamlar, bu hengamede onunla da tanıştık.
diyeceğim o ki, insanlar bazı kötü şeyler yaşamış olabilir, ama bence ali usta iyi bir usta ve
kendisinin biraz fazla üstüne gidildiğini düşünüyorum.

rüzgarınız bol olsun..

agresus
31.Mayıs.2007, 00:58
canlar... siz ya topik takip etmiyosunuss yada çook az giriyosunuss.. ula benden daha çok çeken adam yoktu aliden ama biss o işi çözdük biraderler... istanbulada olupda o rumelihisarına gelmeyen arkadaşlar kaçırdı tabi fekat biss ali usta kalkana kadar beraber oturduk sorunları konuştuk... sizer anlattığım herşeyin hesabını sordum ve sadece doorudur yaptım dedi... ve bi şekilde telafi ediceğini sözünü verdi... ve bunu o çay topiğinde de yazdımdı... neyse.. sizde bi şekilde eleştiri yapıcaksanız önce topik takibi yapın bakalım...

El_Mariachi
31.Mayıs.2007, 01:02
kardeşim haklısın topikleri takip etmek lazım,
ben eleştiri olsun diye değil, sadece bi dara düştüğümde bana destek oldu,
o sebeple paylaşmak istedim. yoksa bu bir eleştiri sayılmaz :wink:

polo
31.Mayıs.2007, 01:12
volkanım nasılsın iymisin bu gün de ali nin yanındaydım hakinenin radyötörünü degişti kolamızı ısmarladı sag olsun.

agresus
31.Mayıs.2007, 03:09
eyvallah elli mariaccim.. müzisyenim gitaristim desperadom... bi ara ali de mi görşürüsss yoksam bi toplaşmadamı karşılaşırıs yakın bi tarihte işşallah....

polo abim eroll abim güssel abim... ali o gece çayımı ödiicekti kaçtıydı.. du bak ben bi ara gidiim de şu sıcaklarda bi kola masrafına da ben sokiim onu...

El_Mariachi
31.Mayıs.2007, 21:50
su yakında zamanda bi buluşalım agresusum balıkadamım ;)
2000 km oldu benm daha siteden doru dürüst kimseynan tanışamadık yauuu :)
hade inşallah dielim..

thoraman
31.Mayıs.2007, 23:29
sevgili müslüm baba neden bu önyargı ben motorumu sürekli ali ustaya götürürüm parça değişimi, ustalık, fiyat hepsinde 10 numaradır 11000 km deyim motorumla allaha şükür hiç bir sıkıntım olmadı performansıda canvar gibi devrini aldımı 4. viteste 120-130 görüyor çok memnunum herşey bir yana ali usta BİR MOTORCU DOSTUDUR! bence herkesin kendi tercihi isteyen istediği ustaya gider ama sizin gibi değerli bir insan böyle iddialar ortaya atarsa adamcağızın ekmeği ile oynamış olursunuz bilmeyen görmeyen hakikaten kötü biri zanneder ve gitmez bence tarafsız kalın zaman zaten en iyi servisin neresi olduğunu gösterecektir.. saygılarımla...

El_Mariachi
01.Haziran.2007, 00:03
melihim thoramanım slm.lar...
seninle de ali usta sayesinde tanıştık diyebilirz
eheheheu
ali usta motorcuların buluşma noktası :P

thoraman
01.Haziran.2007, 00:05
aynen öle hala gülüyom aklıma geldikçe senin amortisör ayarını yapışımıza muhahaha..

El_Mariachi
01.Haziran.2007, 00:07
ya o ark ev ark.ımdı ve motora binecem die tutturdu.
kıyamıorum da motora bindirmeye, malum ark.ın kilo durumu. hemen dedim bari
amartisörü yukseltelim ehehehehehe
:D

polo
01.Haziran.2007, 00:14
thoraman motorun yapılınca bir gittin pir gittn hala yoldasın dur artık bu arada iyisindir selam

thoraman
01.Haziran.2007, 00:16
iyiyim valla ya keyfim yerinde yok gene uğruyorum arada beleş çay içmeye denk gelmiyoruz demekki:D

agresus
01.Haziran.2007, 04:22
ali usta hakkında atıp tutanlar onun hakkında olmadık şeyler konuşanlar hatta ali ustaya küfür edenler bir anda ali usta taraftarı olmuş beyler ya göründüğünüz gibi olun yada olduğunuz gibi görünün.

Ali usta bu işi bilmiyor, sağlam motorları bozuyor bence herkes bu konuda dikkatli olmalı çünkü artık uzun yollara çıkıyoruz, bir hata 20-30 motorun gününü rezil edebilir.

babacım bu aralar yoğunluğundan her halde siteyi pek takip edemiyorsun... Ali usta için benden daha geçirgen laf eden bulamazsın.. bkz ilk sayfa... her dediğiminde arkasındayım.... hatta bu hususta yaşar gomtanımın bile kalbini kırmışlığım mevcudtur... fakat 2 hafta önce yapılan bi yüzleşme var.. dertlerin sıkıntıların anlatıldığı, konuşulduğu bi çaylı sohbet varr... Ali en azından bana yaptığı herşeyi kabul ediyor.... bazı kendini bilmez ustalar gibi bahaneler yada olmadık yalanlar uydurmuyor... bu bu sebeplerden dolayı yapılmıştır diyor... bunları dediği için saygı duyarım bu adama.. en azından hatasını kabullenme büyüklüğünü gösteriyor... bi çok arkadaşımız "yeni ali ustadan" memnun... bu geçmişte yaptığı hataları değiştirmez kabul ediyorum... fakat usta usta diye diye -af buyrun- g.tü kaldırılmış adamlar da gördük... makineyi yaptık yapıyoruz yalanları altında -yine af buyrun- anasını belleyenleride... en azından hatasını kabul ettiği için saygıyı hak eder bu adam.. bozuk yağı yanmış yağ göstergesi olarak satmaya çalışmıyo en azından... yada damacanalarla getirdiği yağı bilmem ne marka diyenlere de güvenmek çok mantıklı gelmiyor bana... aliden kaçarken doluya yakalnmamak gerek baba...

aidikurt
01.Haziran.2007, 11:47
ali usta hakkında atıp tutanlar onun hakkında olmadık şeyler konuşanlar hatta ali ustaya küfür edenler bir anda ali usta taraftarı olmuş beyler ya göründüğünüz gibi olun yada olduğunuz gibi görünün.

Ali usta bu işi bilmiyor, sağlam motorları bozuyor bence herkes bu konuda dikkatli olmalı çünkü artık uzun yollara çıkıyoruz, bir hata 20-30 motorun gününü rezil edebilir.
Müslüm baba ne bu hiddet bu celal
sen uyarını yaptın bundan sonrası herkesin özgür iradesi

Tayfun
04.Haziran.2007, 01:31
Ali ustalarda bi karışıklık oldu heralde :D

aslanburclu
04.Haziran.2007, 02:01

yapma müslüm baba sana ne halt etti bilmem ama şu anda benim takur tukur makina oldu isviçre saati gibi tıkır tıkır sıfırdan yeniden topladığı ve motorun %70 parçasını değiştirdiği makinamla 2 ayda 2500 km.yaptım ve halada yapıyorum bir yerleri patlasın çatlasın diye allah ne verdiyse basıyorum bütün tam gaz sevkini çıkarıyorum hala bir numara yok daha ne deyim sana canım feda senin için yiğidi öldürürüm ama hakkına diyecek yok sana ne yaptı hala bilmiyorum ama bana verdiği sinavdan aldığı puan 10 üzerinden *lı 10.........

müslüm baba
04.Haziran.2007, 11:03

yapma müslüm baba sana ne halt etti bilmem ama şu anda benim takur tukur makina oldu isviçre saati gibi tıkır tıkır sıfırdan yeniden topladığı ve motorun %70 parçasını değiştirdiği makinamla 2 ayda 2500 km.yaptım ve halada yapıyorum bir yerleri patlasın çatlasın diye allah ne verdiyse basıyorum bütün tam gaz sevkini çıkarıyorum hala bir numara yok daha ne deyim sana canım feda senin için yiğidi öldürürüm ama hakkına diyecek yok sana ne yaptı hala bilmiyorum ama bana verdiği sinavdan aldığı puan 10 üzerinden *lı 10.........

Yaw işte bende bunları diyorum Ali usta herkesle aynı ilgilenmiyor seçmece 1-2 kişinin motorunu tam anlamıyla yapıyor diğer sessiz olanlara haftaya gel diyor,gelincede baştan savma iş yapıyor,bana sanki parası olanla olmayanı ayırıyor gibi geliyor.

agresus
04.Haziran.2007, 13:34
Yaw işte bende bunları diyorum Ali usta herkesle aynı ilgilenmiyor seçmece 1-2 kişinin motorunu tam anlamıyla yapıyor diğer sessiz olanlara haftaya gel diyor,gelincede baştan savma iş yapıyor,bana sanki parası olanla olmayanı ayırıyor gibi geliyor.

babacım sana mı öyle geliyor yoksa gerçekten bi sıkıntı yaşadın mı bu adamla... hadi ben yaşadım ve her türlü laf etme hakkına da bu sayede kavuştum..sen ne yaşadın bi paylaş bizimle de öğrenelim...

alper_tim
04.Haziran.2007, 13:52
valla ali usta gördüğüm kadarıyla herkesle aynı seviyede ilgilenmeye gayret ediyor ben bunu hissettim
c.tesi günü benim motorun eski karbüratörü geri taktık motora ve zinciri oringli zincir taktık
ve arkadaşlar motorumda vibrasyon yarı yarıya azalmakla beraber motorun performansı 2 ye katlandı
eline sağlık ali usta sağol
şimdi bi kaldı krankı değiştirmek ondan sora hiç vibrasyonum kalmıcak inş.

Aksu
04.Haziran.2007, 14:13
Arkadaşlar Ali usta Aykon da çalışırken maaşlı bir ustaydı. Motor piyasaya yeni çıkmıştı, işi başından aşkındı ve milleti sallayıp duruyordu. Şimdiki Ali usta kendi dükkanında çalışan bir adam. Tabii ki davranışları değişecek para kazanacak. Fark burda.

mustafa
25.Ocak.2012, 00:38
Arkadaşlar ben motoru aldığımda gittim ali ustaya...biraz ezbere aldım motoru ve sorunları vardı...ali usta motoru uzaktan görür görmez saymaya başladı şusu var busu var diye....ben içimden eyvah...miçtk...bi motor parası da ustaya vericez diye düşünmeye başladım ama hiç öyle olmadı...ali usta benim neye ihtiyacım olduğunu ve nelerin acil olduğunu anlatarak makinayı gayet güzel toparladı ve ödemede de kolaylık yaptı. Bence İstanbuldaki önemli adamlardan biridir...

Tier
24.Şubat.2015, 16:22
teşekkürler bilgilendirme için

Alphous
29.Ağustos.2015, 18:02
Demirtas motor mu? Su hizli konusan, kir sacli adam mi ali usta? Sok marketin yaninda kucuk bir dukkan?

Lawyer crouser
22.Eylül.2015, 11:08
Merhaba arkadaslar ali ustanin acik adresini verebilirmisiniz.
Ayrica ben anadolu yakasindayim bu yakada hem guzel bakim yapip hem iyeklemeyen bi usta varmi acaba.
Tesekkurer.

CELİL
22.Eylül.2015, 11:12
Merhaba arkadaslar ali ustanin acik adresini verebilirmisiniz.
Ayrica ben anadolu yakasindayim bu yakada hem guzel bakim yapip hem iyeklemeyen bi usta varmi acaba.
Tesekkurer.
Ali ustanın sayfa üstünde linki var Demirtaş motor orada tüm bilgiler var

ibrahimyılmaz
22.Eylül.2015, 11:51
Arkadaslar bana bu on amortisorun plastik keçelerinden lazim izmirden bulamadim burda motoshop var orda bile yok acaba ali usta gonderim falan yapiyormu orjinal olsun istiyorum..

LG-H955 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nickziki
28.Eylül.2015, 11:28
Arkadaslar bana bu on amortisorun plastik keçelerinden lazim izmirden bulamadim burda motoshop var orda bile yok acaba ali usta gonderim falan yapiyormu orjinal olsun istiyorum..

Ali usta görüşüp derdinizi anlatın derim. Gönderim yapıyor. Ben bir parça istedim aynı gün çıkardı. Yalnız biraz hızlı konuşur :)

ibrahimyılmaz
28.Eylül.2015, 11:49
Ali usta görüşüp derdinizi anlatın derim. Gönderim yapıyor. Ben bir parça istedim aynı gün çıkardı. Yalnız biraz hızlı konuşur :)
Sagolasin cumartesi aldim ali ustadan bugun vercekti kargoya da iki keceye 100 lira istemeseydi iyiydide napalim bulamayinca...