PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba arkadaslar.

serdarozgec
12.Eylül.2011, 02:12
Bugunlerde herseyde yeniyim. 2 gun once yani cuma gunu a2 ehliyetimle birlikte ayakustu bir rr250 9e aldim. Motor deneyimim yok denecek kadar az. Amacim pratik yapmak ve hafta sonlari 4 - 5 saat uzakliktaki cevre illere yolculuk yapmak. Deneyimim olmadigi icin sorunum cok. Ilk sorunum guvenlik. Bununla ilgili bir topic actim. Tecrubeleriniz ve bilgilerinizle beni de aydinlatirsaniz sevinirim. Kazasiz belasiz mutlu ve zevkli surusler diliyorum.

DIESEL
12.Eylül.2011, 03:02
burdan bıkac ıpucu verım sana
1. önündekı arabayla mesafenı herzaman normalın ıkı katı tut helekı ıstanbul gıbı anıden durabılen bı trafıkte

2. dıreksıyonu kırıp gaza yuklenmek cogu zaman frene basmaktan daha etkılıdır. ön fren çift disk degılse cok guvenme helekı arka frenıne hıc guvenme. motoru durduran ön frendır orantulı basman gerek aklından cıkarma

3. vırajlara gırerken herzaman nolursa olsun hızını dusur vıtesıde. acıktan al vırajı kı gorus acın genış olsun. yola dokulen yağ logar kapagı ve vırajın ortasında sıkısan trafıgı onceden farketmen lazım

4. en onemlısı bu bence, trafıkte kesınlıkle gorunmez oldugunu dusun.. duruculerle aynada fln gozgoze gelsen bıle.

5. sarı ısıkta gecıcam dıye ınat etme. istanbul daha yesıl yanmadan kornaya basıp gecmeye calısan hayvanlarla dolu

6. kamyonlardan uzak dur. tekerlerı yolda ne varsa fırlatıyor ustune. suruculerı zatem kasap.

7. normalde sağ serıt en guvenlısıdır ama istanbulda helekı e5 de sağ serıde gıren cıkan bellı değil. orta serıdı kullan kacıs alanın cok olsun

8. konvoya raslarsen - asker ugurlaması dugun fln - bırak gecsınler arkalarına takılma en sacma kazalar konvoylarda olur.

9. ambulans gorursen yolda sakın arkasına takılma :D ben yaptım pek hos olmuyo ,:d

10. gıysılerın onemlıdır para harcamaktan korkma. ve bıraz sıkı olması senın yararınadır.bakkala gıtsen bıle kaskını tak kaza gelıyorum demıyo

** unutma 2 teker uzerındesın tutunacak hıcbıseyın yok ve kaput dedıgın sey aslında gogus kafesındır.hıcbıryere acele etme 10 dk gec gıt tek parca gıt :D

CELİL
12.Eylül.2011, 09:52
Merhaba serdar aramıza hoş geldin 8)
motorun hayırlı olsun kazsız belasız kullan 8)nazar