PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spyder v.s. GV 650 ??

teoman25
03.Ekim.2011, 06:37
herkese selam bu muhteşem forumun üyeleri :)
ciddi olarak aklıma bir şeyler takıldı ve sizlere sorup paylaşmak istiyorum..

bir çok forumda, satılık/alınık ilanlarında, kişiler kendi motorlarını satarken, opsiyonel olarak hyosung GV 650 ile takas yapmak istediklerini gördüm.. biraz inceledim GV650 yi..
yanlış hatırlamıyorsam japon marka ve cc olarak yüksek bir motor. 2 el ilanlarındada en genç 2008 modelleri yayında. fakat bikaç hafta öncesine kadar birsürü 2011 SPYDER 2.el modelleri satılık ilanlarından kaldırıldı ki; daha 1000km bile yapmamış sürücüler Spyderlarını satışa koymuşlardı.. ve bu bende ACEBA? ?? diye bir sürü soru işareti oluşturdu

benim en büyük çelişkiye düştüğüm nokta şu;
özellikle 2011 Spyder Modeline (250/350cc) takıntılı bir şekilde bağlıyım,, idealim bi SPYDER motorumun olması. velhasıl yukarda yazdıklarım ve hyosung Gv650 aklımı çelmiyor değil..
sizlerden istediğim (fiyat mevzusunu saymazsak eğer) SPYDER ve GV650'yi + ve - yönleriyle deneyimlerinizle bilgilerinizle değerlendirmeniz...
yada deneyimi olanlar Daytona-GV650'yide karşılaştırabilirler..
okuyan veya cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ediyorum

slamdunk_tr
03.Ekim.2011, 09:22
Elma ile armutu kıyaslıyoruz ama madem sormuşun, ben de en gereksiz olanını yazayım.. :)

- GV 650'nin 0 - 100km hızlanması 4 saniyenin altında. Spyder'ı bilmiyorum. :)

CELİL
03.Ekim.2011, 10:54
merhaba teoman hyosung GV 650 kore malı japon kalitesinde sınfının en seri kuvvetli makinası 72 bg 220 km çıkabilen hepimizin favorisi bir makina fakat
tam tarihi bilemiyorum fakat 2006 senesinde galiba türkiyeye global firması getirdi 2010 yılında kanununi makinayı globalden zorla aldı türkiyeye enjektörlü 80 bg olarak getirmeye başladı ve bir kaç makinadan sonra makinayı getirmez oldu parçaları çok pahalı ve kanuninin servislerinin eline kalıyorsun 2010 a kadar gelen makinaların kronik bazı surunları vardı biri dışında diğerleri kullanıcıların çabalarıyla çözüldü gibi fakat konjektör yakma sorunu nerdeyse her makinanın başına geliyor yapıyorlar bazıları düzeliyor bazıları tekrar yakıyor bunun dışında çok hoş makina
Gelelim SPYDER e makinası çin olan orta sınıf fiatına ve çin makinalarına göre en uygun ve sağlam makinadır tarz olarak rakipsizdir bu tarz seri üretim bir makina yok bu makinayı alanlar sırf tarzı için alıyorlar makinanın kullanıcıları arızadan veya başka bir sıkıntısından değil ya paraya sıkıştıklarından yada tarz değiştirmek istediklerinden heveslerini alınca bu makinayı satılıga çıkarıyorlar fakat aslında pekte satmak istemiyorlar makinaya istedikleri fiatlara bakarsan sıfırla nerdeyse aynı fiata o rakamı veren herkes gider sıfırını peşin fiatına taksit kampanyasıyla daha uyguna alır 8)

Uzay
03.Ekim.2011, 11:11
Elma ile armut bile değil bu karşılaştırma :? Elma ile helikopter falan :)

Eski bir GV650 kullanıcısı olarak Celil ağabeyimin söylediklerinin üzerine ekleyebileceğim gek şey Güney kelimesi :p

Güney Kore :p

CELİL
03.Ekim.2011, 11:19
Elma ile armut bile değil bu karşılaştırma :? Elma ile helikopter falan :)

Eski bir GV650 kullanıcısı olarak Celil ağabeyimin söylediklerinin üzerine ekleyebileceğim gek şey Güney kelimesi :p

Güney Kore :p
sonunda uzayda yazdı :mrgreen:

slamdunk_tr
03.Ekim.2011, 12:10
Görüntü;

350cc Spyder tam bir cruiser görünümünde. Oturuş pozisyonu da bunu destekliyor. Kesinlikle ilgi çekici bir görüntü var. Ancak deponun altındaki motorun V olmaması oradaki hacmin tamamen dolmamasına, yani dolgun bir görüntü ortaya çıkmamasına neden oluyor. Yine de bu tarza yaklaşan başka bir makina yok.
GV 650 ise sport cruiser denilebilecek bir tarzda. Güçlü motoru, ön maşa açısı ve oturuş pozisyonu nedeniyle bunu söyleyebiliyorum. (Hatta benim kullandığım 9B'yi de gidon ve oturuş pozisyonu açısından GV 650'ye benzetiyorum. Hatta çemberi biraz daha genişletip Suzuki intruder M800'i de yine gidon, oturuş pozisyonu ve dizayn olarak bu ailenin büyük abisi yapabilirim) GV 650'nin dizaynı da bence emsalsiz denilebilecekler arasında.

Masraf/Bakım vs;
GV 650'nin parçalarını uzak doğu'dan sipariş ile getirtmek gerekiyor. Buna rağmen parçalar Spyder'dan pahalı. Vergi dilimi açısından ikisi de 250 - 650 arasına düştüğü için bir farkları yok ancak aynı vergiyi vereceksem daha büyük bir motor tercihim olurdu. Yakıt açısından ise hiç atmayayım. İkisini de sürenler söylesin. Ya da atayım, GV 650 %10-20 fazla yakar.. :)

DIESEL
03.Ekim.2011, 13:58
usta fiyat yakıt tuketımı ve güç bakımından kıyasalamak saçmalık olur... cc olarak biri diğerinin iki katı neticede.... servis yedek parca ve kronık arzılar acısından bakmakta fayda var. onuda celıl dokturmuş zaten. bak ben yaptıgım son kazada debriyaj takımını komple dagatmısım parcası sırf 400 e yakın tuttu daytonamın. tut kı gv 650 olsa bende parca fıyatım rahat vururdu 700 lere fln cunki siparişle yurtdısı gelıyolar. ıstanbulda gv nın parcaları bulmak imkanız denecek kadar zor. gv 250 ıle kaza yapan adaşımın 4 hafta parca bekledıgını bılıyorum ben...

slamdunk_tr
03.Ekim.2011, 15:01
İki motoru fiyat, yakıt tüketimi, güç, görüntü, giderler açısından kıyaslamayacaksan neye göre kıyaslayacaksın ki? Aynı siklette ve kulvarda değil diyorsan ki biz en başta onu dedik, zaten bu başlığı silmek gerek.. Maksat, soru sorulmuş, cevapsız kalmasın.

teoman25
03.Ekim.2011, 15:29
Cevaplarınız için hepinize teşekkür ediyorum..
biraz ince eleyip sık dokuyorum bu konuda
gerçekten çok yararlı bilgiler çok sağolun,
en kısa zamanada sakarya civarında bir SPYDER'la aranıza katılmak dileğiyle :))

guento
03.Ekim.2011, 17:53
Daytona 350cc ye de bi bak derim ;)

DosT
03.Ekim.2011, 23:23
Selamlar ,

bu spyder da ne var yahau daytona sanki daha hoşi gibi ne dersiniz ? demiycem spyder galiba :D

Gv650 kanuni aldğını bende duymuştum direk 1000tl zam yapmış sanırım ve bende ne zaman bir gv650 görsem servisde celil ağabey'in dediği gibi konjektör problemi var.

teoman25
04.Ekim.2011, 00:10
evet GV650 den beni soğuttuğunuz için çok teşekkür ediyorum:)
seçeneğim 2ye indi... ama hala SPYDER, Daytonadan ağır basıyor benm için..
tek endişem uzun maşalı olduğu için dönüş açısının geniş olması

CELİL
04.Ekim.2011, 09:12
SPYDER kasası çok karizmatik fakat DAYTONA nın dengesi ve manevrası çok daha iyi :cheesy:

guento
04.Ekim.2011, 10:02
Bu arada bende ilk seferinde SPYDER düşünüyordum. Hatta Regalle tanışanların büyük çoğunluğu REGALİ ilk Spyder sayesinde tanıyorlar. Malum ilgi çekici tasarımdan ;) Ama ben şahsen ilk motorum olacağından ve "Yeni" DAYTONA yı da yakından görme fırsatım olunca... Tercihim Daytona oldu.
Olay kısaca motorların "Manevra kabiliyeti" farkı.. Yani bence,
Şehir içinde ve dışında Daytona rahattır,
Spyder ise şehir dışı yollarda rahattır..
diye düşünmekteyim 8)

teoman25
04.Ekim.2011, 14:33
içten içe hep korktuğumda budur:D
spyder'a vurulup Daytona yı almak:D bakalım eğer maddi olarak zorlanırsam illa spydera kalıcam:) daytonada çok dolgun bir motor, spyder biraz cılız kalıyor gibi yanında ama, galiba 2sinide canlı kanlı görüp tartıp biçmek gerekecek

slamdunk_tr
04.Ekim.2011, 14:37
içten içe hep korktuğumda budur:D
spyder'a vurulup Daytona yı almak:D bakalım eğer maddi olarak zorlanırsam illa spydera kalıcam:) daytonada çok dolgun bir motor, spyder biraz cılız kalıyor gibi yanında ama, galiba 2sinide canlı kanlı görüp tartıp biçmek gerekecek

Tart ama biçme hocam... :) :cheesy:

teoman25
04.Ekim.2011, 15:41
Tart ama biçme hocam... :) :cheesy:

:D:D:D:D peki öyle yapalım :))

ağfndrdm
04.Ekim.2011, 21:48
vakti zamanda bende 250 spyder almak için girdim tükkana
çıktım birde ne göreyim
anaaa!! bi baktım altımda daytona var..:p

teoman25
04.Ekim.2011, 21:57
vakti zamanda bende 250 spyder almak için girdim tükkana
çıktım birde ne göreyim
anaaa!! bi baktım altımda daytona var..:p

:D:D:D daytona alırsam galiba 2.el alabilirim, sıfırı çok kasar maddi olarak:)
ama ben kararsız kalırım galiba:)

DIESEL
05.Ekim.2011, 00:26
hazır siz spy-daytona derken bugun öğrendıgım bıseyı solıyım. Türkiye'de son 3 aydır 0 regal sıkıntısı vardı özellikle 0 daytona ve spyder bulmak imkansız gibi bişeydi... bunun sebebıde Türkiye dağıtıcısı olan emre moto nun gümrükte yaşadığı sorunlardı. bugün bu sorunu çözmüşler. ilk motorlar bayilere cıktı bugün. fakat şöyle bir sıkıntı var yeni gelen partıde satış fiyatları uçmuş. 1 ay önce 0 daytona nın satış fiyatı 8.250 iken şuan 9.140 tl olmuş. tabi ruhsat plaka masrafları dahil değil.
buna nazaran konusuyorum 0 ı 8.250 ıken ıkıncı elı 7.000 den assa olmayn motorum 0 ı 9.140 olunca ıkıncı el fıyatlarıda zıplayacak halıyle. buyuzden TEOMANIM ne alacaksan mıllet uyanmadan hemen al. dua edersın bana... ben bu durumu önceden bildiğim için 7.00 tl yı 1.400 km de olan daytonaya acımadan verdım.. sımdı ıstesem 8.000 e ılan korum 7.500 e de kafam rahat satarım. çünki zaten sahibinden de 7 adet daytona var 2. el. başkada yok :D 125 lık regal bile 4.500 gibi bişey olmuş gerisini hesaplayın.
sitedekinleri bilgilendirmek amacıyla yenı konu açıp coppy yapcam yazıyı

teoman25
05.Ekim.2011, 03:58
taze haber olmasıyla çok güzel bir bilgilendirme teşekkrlerimi sunuyorum.fakat;
şimdi adam 8250tl verip aldığı motora 1000lerce kilometre binip yine aldığı fiyata satması saçma olmayacakmı:) insanlar bunu ister istemez söylecektir..
al 8.250 ye ,, 2000-3000 km yol yap.. bende senden 7900-8000 liraya alayım..
2.el satanlar bunu göz önünde tutar gibi geliyor ama, dediğinde olursa el yakar demektir bu. benim motoru bir an önce almamda kadroya geçmeme bağlı,, başa gelirse çekeceğiz demektir :(

DIESEL
05.Ekim.2011, 08:18
valla arz talep meselesi toman. 0 a paran yetmıyorsa ıkıncı el alacaksın demektir. 2. el de piyasada fazla yok sa -ki yok- kimse kimsenin göz yaşına bakmaz. koyar fiyatını istiyosan alma der. ben satmicam daytona mı. daha adam gibi bi uzun yol yapıp sevişemedik bile :D ama benim daytona bayim bile koy ilana 8.000 den 7.500 unstune satarsın dedıyse sen dusun gerısını....

ttcustom18
15.Ekim.2011, 13:50
<LI class=bg-main sizset="0" sizcache="2253">MERHABALAR ABİLER BEN REGAL RAPTORUN BU MODELİNİ ALMAK İSTİYORUM DD 250E-10 (http://www.raptorriders.net/search.php?b[search]=dd-250e-10&c=114595) AMA ÖNCELİKLE SİZDEN BİLGİ ALMAK İSTEDİM NASIL Bİ MOTORDUR ? SÜRÜŞ RAHATLIĞI NEDİR PERFORMANSI NASILDIR ÇOK AĞRIZA YAPARMI :s KALİTE BAKIMINDAN NASILDIR BİLGİLENDİREBİLİRSENİZ GERÇEKTEN SEVİNİRİM ?

CELİL
17.Ekim.2011, 10:15
Merhaba tuğrul aramıza hoş geldin 8)
sorularına aradığın bütün cevaplar detaylarıyla forumlarda mevcut
ön biği olarak SPYDER 250E-10 kasa olarak rakipsiz bir makina motoru sulu ve fan soğutmalı şehir içi ve şehir dışı için çok uygun makınası 21 bğ 140 km ye çıkabiliyor süspansiyonu sert arkada gizli çift amortsörü var ön çatal ileride olduğu için dönüş açısı dar dengesi kalkışda biraz daha zor alışmak ister ama kısa sürede alışılıyor 8)

ttcustom18
17.Ekim.2011, 14:08
Merhaba celil abi şuan bi hondam var cbf 150 sıfır almıştım ama tarzım olmadığı için satıyorum motorcu olarak cok köklü bi ailenin çocuğuyum babam eski tamircilerden amcalarımda suan devam ediyor ama nedense hiç biride bana custom tavsiye etmiyorlar bende harley'E param yetmediği için regal düşünüyorum gönül ister daha iyi düzgün makinalara binmek ama yaşım daha 18 verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim abi.

guento
17.Ekim.2011, 16:25
Celil abi sen regalini satmamışmıydın? :D bu arada ne varsa Daytona 350 de var :P :)))

CELİL
17.Ekim.2011, 17:03
Celil abi sen regalini satmamışmıydın? :D bu arada ne varsa Daytona 350 de var :P :)))
merhaba enes geçici bir süre regalim yok şuan hyo gv 250 ye biniyorum fakat satışa çıkardım satınca 2011 model SPYDER 250e-10 a niyetim var kısmet 8)

slamdunk_tr
17.Ekim.2011, 17:28
merhaba enes geçici bir süre regalim yok şuan hyo gv 250 ye biniyorum fakat satışa çıkardım satınca 2011 model SPYDER 250e-10 a niyetim var kısmet 8)

aramızda hyo'cu vaaaaaaaarrrr...!!!!!! . :p

CELİL
17.Ekim.2011, 17:29
aramızda hyo'cu vaaaaaaaarrrr...!!!!!! . :p
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

TWO-WHEEL TANGO
17.Ekim.2011, 17:37
bu arada ne varsa Daytona 350 de var :P :)))
Daha büyük bir makinem olsa dahi Daytona'yı kesinlikle satmam. Sağa sola gitmelik commuter niyetine kullanılacak en yakışıklı ve güçlü cruiser..8)

guento
17.Ekim.2011, 18:14
Daha büyük bir makinem olsa dahi Daytona'yı kesinlikle satmam. Sağa sola gitmelik commuter niyetine kullanılacak en yakışıklı ve güçlü cruiser..8)

İlk motorum DAYTONA olduğu için çok şanslıyım :mrgreen: nazar Daytona aslında "evladiyelik" bi motor. Satanlarda ya ihtiyaçtan satıyor ya da daha büyük cc li motor almak için para denkleştirmek için... :cheesy: (Bunca "aragazdan" sonra inşalla yarın yolda kalmam) :p:cheesy:

guento
17.Ekim.2011, 18:15

Abi gel senide DAYTONA cı yapalım, 250lilik kesmes seni şimdi :mrgreen:8)

TWO-WHEEL TANGO
17.Ekim.2011, 19:48
Ağır gitmek istiyorum orta şeritte salına salına gidiyorum. Hızlı gitmek istiyorum, sol şeritte 110-120 ye rahatlıkla çıkıyorum. Daha zorlasam 140..Trafik ışıklarında durduktan sonra yeşil yandığında lider benim...Az yakıyor.. harley 883 den daha geniş arka lastiği var, ve makine 883 ten daha uzun, daha heybetli. Cruiser'lara göre hafif.. Az yakıyor, bu çok önemli..Yakışıklı makine..Görüntüsü ilgi çekiyor. Daha ne isteyeyim. Bir tek uzun yolda kullanacağım bir endurom olsun isterim.. 600cc 250cc arasında çok çok ideal bir makine.. nazar
Reklamları izlediniz..:mrgreen:

Rona
17.Ekim.2011, 21:23
Bende gel benim Daytonayı sana verelim dedim ama Spyder aşkı Sarmış Celil abiyi.
Aşk bacayı sarınca araya girmek mümkün değil tabi:mrgreen:.

teoman25
19.Ekim.2011, 06:29
Bende gel benim Daytonayı sana verelim dedim ama Spyder aşkı Sarmış Celil abiyi.
Aşk bacayı sarınca araya girmek mümkün değil tabi:mrgreen:.

Celil abiyle aynı tutkuya sahibiz, o kadar daytona filan falan,,,, yok abii spyder ın karizmasına kapılıyor insan:)