PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Model tavsiyesi

serotizm
27.Şubat.2012, 10:46
Arkadaşlar merhaba;
Aranıza yeni katıldım.
Aylardır süren uğraşlarım sonucu dün hanımı ikna ettim ve bir chopper almaya karar verdim.
Daha önce motor üzerine oturmuşluğum dahi yok. Ancak bisiklet ve arabayı iyi kullanırım.
Boyum 190, kilom 107. Motorla hız yapma sevdam yok. Benim için keyif ve konfor önemli. Genelde işe gidiş geliş için kullanacağım.

Bu bilgiler ışığında, sizce: :)
- 250'lik bir motor mu tercih etmeliyim 350'lik mi?
- Spyder veya Daytona modeli düşünüyorum. Yeni başlayan birisi için hangisi daha uygundur?
- Motorla birlikte almam gereken alet edevat nelerdir?
- Regal Raptor fanlarına sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama bu motorları tavsiye eder misiniz? Bir aceminin hatalarına dayanabilir mi?
- Üzerindeki lastiklerin pek iyi olmadığını okudum. Hangi marka lastik tavsiye edersiniz? Anadolu Yakası'nda nerede bulabilirim?

Sizlerden yanıt alabilirsem bu akşam iş çıkışı Yüksel Bey'in yolunu tutacağım ben de.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Emix
27.Şubat.2012, 11:18
Arkadaşlar merhaba;
Aranıza yeni katıldım.
Aylardır süren uğraşlarım sonucu dün hanımı ikna ettim ve bir chopper almaya karar verdim.
Daha önce motor üzerine oturmuşluğum dahi yok. Ancak bisiklet ve arabayı iyi kullanırım.
Boyum 190, kilom 107. Motorla hız yapma sevdam yok. Benim için keyif ve konfor önemli. Genelde işe gidiş geliş için kullanacağım.

Bu bilgiler ışığında, sizce: :)
- 250'lik bir motor mu tercih etmeliyim 350'lik mi?
- Spyder veya Daytona modeli düşünüyorum. Yeni başlayan birisi için hangisi daha uygundur?
- Motorla birlikte almam gereken alet edevat nelerdir?
- Regal Raptor fanlarına sormak ne kadar doğru bilmiyorum ama bu motorları tavsiye eder misiniz? Bir aceminin hatalarına dayanabilir mi?
- Üzerindeki lastiklerin pek iyi olmadığını okudum. Hangi marka lastik tavsiye edersiniz? Anadolu Yakası'nda nerede bulabilirim?

Sizlerden yanıt alabilirsem bu akşam iş çıkışı Yüksel Bey'in yolunu tutacağım ben de.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kilonuzu ve artçı alıcağınızı düşünürsek 350'lik ileriye dönük olacaktır.
daytona ve spyder arasında gözünüze hoş geleni seçin üzerlerine bi oturun rahat hissettiğiniz 350'liliği seçin

motor la birlikte buji anahtarı bir kaç anahtar vs gelmektedir alet edevattan kastınız tamir vs şeyleri ise lokma takımı vs alabilirsiniz

koruma vs kaskdan kastınız ise

bir adet LS2 Kask
Deri(korumalı) veya Korumalı motorsiklet ceket
dizlik dirseklik vs alablirsiniz
fan'ıyım. acemiye dayanır ve acemilik dediğimiz şey en fazla 1 haftada atlatırsınız ;)
üzerindeki lastikler sert lastikler ve yazlık yerlerin lastiğidir yaz geliyor zaten kışa kadar fazlasıyla idare eder ve tatmin eder ancak kışın değişim yapmalısınız ve net bir fikrim yok istanbul konusunda

synapse333
27.Şubat.2012, 11:36
350 lik ileriye yönelik düşünüldüğünde iyi olur ancak 250 ve 350 ler arasında bayağı bi ötv farkı var diye biliyorum bi araştırın isterseniz

turq
27.Şubat.2012, 12:00
Tecrubeli arkadaslar sorularini yanitlayacaktir.

Benim tavsiyem kesinlikle dizlik kullanman, ben esseklik ettim burada yazilanlari dinlemedim. Simdi bacak, diz agrisindan geberiyorum

CELİL
27.Şubat.2012, 12:38
Merhaba serhan aramıza hoş geldin 8)
regal raptor fan ları arasındasın ama gerçekten çinli makinaların içinde en iyisi ve dayanıklısı regal raptordur
senin kilon + artçın için 350cc daha uygun ama fiatı ötv farkı + cc farkı derken 250cc ye göre bayağı farklı bütçe sıkıntısı olursa 250 cc de olur sorun olmaz yolda kalmaz gider
SPYDER in dengesi ön teker ileride olduğundan biraz alışmak ister
DAYTONA nın dengesi daha kolaydır fakat iki makinanında esnekliği az sert makinalardır oturuş pozizyonu konforu en rahatı DAYTONA nın çaylak gidonlusudur yüksel beyde bütün modeller mevcut üzerlerine biner denersin sana en rahat hangisi gelirse onu seçersin
lastik konusu yazın sorun olmuyor ama kışın sert kalıyor kayma yapıyor gerçi son gelen makinalardaki lastikler bana iyileştirilmiş gibi geldi ben memnunum 8)

serotizm
27.Şubat.2012, 13:59
Arkadaşlar çok çok teşekkür ederim. Çok aydınlatıcı oldu benim için.
Muhtemelen artçı olmayacak veya çok nadiren olacak. O zamna fiyata göre, zorunlu kalırsam 250'lilik de işimi görecek.
Tekrar teşekkürler.

Emre
27.Şubat.2012, 15:17
6 - 7 aydır 250' lik dd250-e9 modelini kullanıyorum. Kiloluyum ve artçımda var ve hiç sıkıntı yaşamıyorum. Yani seni taşıma noktasında için rahat olsun diye bilgi vermek istedim.

reshoden
27.Şubat.2012, 15:35
Bence 250 lik bir makine alman daha mantıklı. 350 lik makinalar gereksiz pahalı. 350 lik bir makina alacağıma japon temiz bir ikinci el alırdım ben olsam. Bizim makineler kötü demiyorum, ki gayet iyi de, çinli olduğunu hissettiriyor öyle ya da böyle.(dışardan değil de kullanana =D )

Spyder dengesi zor bir makina. Trafikte üzer adamı. Ama sürmesi keyifli bir makina. Hafif de ego okşuyor. En son Dorock önüne park ettiğimde 6 kişi gelip ayrı ayrı motoru sordu. 20 dakika gideceğim yere gidemedim :D

Diğer makineleri de bilen anlatsın tabii =)

Alman gerekenler:
Kask ( LS2 ler iyidir. Paran varsa Nolan bence şık)
Eldiven (Korumalarına dikkat et)
Dizlik (kolay giyilen ok kaba olmayan güzel bir model al, yoksa giymezsin)
Ceket (Deri ceketlerin bir kısmında nedense koruma yok. Ama tercih edilebilir.)
Kilit ( Ben aldım hiç kullanmadım :D )
Örtü (Dışarı parkedeceksen bu şart)

Bence lastiğini değiştir. Bunu sanırım bininci defa zikrediyorum bu sitede. Ben bazı arkadaşlar kadar tecrübeli değilim, ama eski orjinal lastiklerle, şimdi kullandığım metzeller arasında dağlar kadar fark var.

serotizm
27.Şubat.2012, 17:04
Bence 250 lik bir makine alman daha mantıklı. 350 lik makinalar gereksiz pahalı. 350 lik bir makina alacağıma japon temiz bir ikinci el alırdım ben olsam. Bizim makineler kötü demiyorum, ki gayet iyi de, çinli olduğunu hissettiriyor öyle ya da böyle.(dışardan değil de kullanana =D )

Spyder dengesi zor bir makina. Trafikte üzer adamı. Ama sürmesi keyifli bir makina. Hafif de ego okşuyor. En son Dorock önüne park ettiğimde 6 kişi gelip ayrı ayrı motoru sordu. 20 dakika gideceğim yere gidemedim :D

Diğer makineleri de bilen anlatsın tabii =)

Alman gerekenler:
Kask ( LS2 ler iyidir. Paran varsa Nolan bence şık)
Eldiven (Korumalarına dikkat et)
Dizlik (kolay giyilen ok kaba olmayan güzel bir model al, yoksa giymezsin)
Ceket (Deri ceketlerin bir kısmında nedense koruma yok. Ama tercih edilebilir.)
Kilit ( Ben aldım hiç kullanmadım :D )
Örtü (Dışarı parkedeceksen bu şart)

Bence lastiğini değiştir. Bunu sanırım bininci defa zikrediyorum bu sitede. Ben bazı arkadaşlar kadar tecrübeli değilim, ama eski orjinal lastiklerle, şimdi kullandığım metzeller arasında dağlar kadar fark var.

DD250 E10 benim ilk tercihim şu an. Zorluk kısmına zamanla alışırım diye düşünüyorum :) Ses ve görüntü açıkçası daha ön planda. Kapalı garaj olduğu için sanırım örtüye gerek yok. Geri kalan herşeyi toparlamak lazım.
Tekrar teşekkürler yorumlarınız için.

Casper
27.Şubat.2012, 18:18
Hocam bende ilk motorumu 350'lik Daytona tercih ettim. Aslında Celil abinin dediği gibi bu motorları satan yerler var git üstüne otur hangisi seni cezbediyosa onu tercih et bencede. Ben Daytonayı tercih ettim hiç sorun yaşamadım motorumuda çok seviyorum. Tüm motorlara bi şekilde alışırsın aralarında bi tek spyder önü biraz uzun olduğu için alışma aşamasında azcık kasabilir ama onada alışırsın. Önemli olan senin içine sinen ve cebine uyanı bulman.. Bu arada foruma hoşgeldin...

reshoden
27.Şubat.2012, 19:29
DD250 E10 benim ilk tercihim şu an. Zorluk kısmına zamanla alışırım diye düşünüyorum :) Ses ve görüntü açıkçası daha ön planda. Kapalı garaj olduğu için sanırım örtüye gerek yok. Geri kalan herşeyi toparlamak lazım.
Tekrar teşekkürler yorumlarınız için.

Tekrar söylüyorum lastik konusunu bir araştır. Bizim lastik ölçülerinde high end bir lastik bulursan bence kaçırma.

Görüntü konusunda da merak etme, bakanı çok motorun. 5 araba önümdeki adamın camdan sarkıp benim spyder a baktığını bilirim.

Modifiye planlıyorum bakalım fuardan sonra. Yaptırınca resimleri atarım =)

ağfndrdm
01.Mart.2012, 05:37
Hocam bende ilk motorumu 350'lik Daytona tercih ettim. Aslında Celil abinin dediği gibi bu motorları satan yerler var git üstüne otur hangisi seni cezbediyosa onu tercih et bencede. Ben Daytonayı tercih ettim hiç sorun yaşamadım motorumuda çok seviyorum. Tüm motorlara bi şekilde alışırsın aralarında bi tek spyder önü biraz uzun olduğu için alışma aşamasında azcık kasabilir ama onada alışırsın. Önemli olan senin içine sinen ve cebine uyanı bulman.. Bu arada foruma hoşgeldin...

alkışlıyoruz:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::al kis::alkis::alkis:

extreme34
07.Mart.2012, 04:54
Merhaba arkadaslar bende bir DD 250E-9B alacağım hatta satan varsa bana yardımcı olabilirse sevinirim.
Aslında 1 senedir motor kullanıyorum bir nostalji 125 im var cok keyıflı gunler gecırdım ama artık bana yetmiyor :)

CELİL
07.Mart.2012, 10:08
Merhaba Tolgahan aramıza hoş geldin 8)
senin 125t harika sevimli bir makina ama seninde dediğin gibi değiştirme zamanın gelmiş 8)
250e-9b doğru bir seçim seni istediğin yere üzmeden götürebilecek bir makina işallah kısa zamanda gönlüne göre bir makina bulursun 8)

extreme34
09.Mart.2012, 03:43
Tesekkür ederim sizlerin arasında olmak büyük bir keyif çok güzel seyler var bu sitede ins RR ımı alınca dahada keyifli olacak.

saygılar.