PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk (kısa) uzun yolumu yaptım

demiratlı
05.Haziran.2012, 00:35
19 mayısta olduğu gibi sabah işten çıktım marşa bastım doğruuu çorlu.. 110da vıbrasyon başladı normal midir? ve bu yaz için uzun bi tatil planlıyorum şöle karadeniz sahilinden gidip geri gelecem. benimki 2007 model 25000de ne gibi bakımlar yaptırmam lazım zira çorludan geri dönüş yolunda kendiliğinden gaz kesmeye başladı motor .
http://e1206.hizliresim.com/y/4/7gslu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Emix
05.Haziran.2012, 01:00
yağını suyunu eksik etmeyin elektrik tesisatından emin olun yedek sigorta ve yedek bujileriniz daima olsun

yılı ve km'si miladını dolduruyor diyemem bakımsız bir o kadar daha gider ancak illaki olacaktır problemleri

ön arka dişli zincir setinizi kontrol edin iyi durumda değillerse şanzumana ciddi zararlar verebilirler zamanla.

debriyajjdan en ufak bir şüpheniz varsa debriyaj telini değiştirin ve oldukça iyi bir debriyaj ayarı yaptırın eğerki halen çözülmüyor ise debriyaj balatınızı kontrol edin

Daha önce bu km'ye kadar debriyaj set olarak değişmedi ise ( sadece plaka olarak balata değiştirmiş olsanı bile)

110 tl ye kıyıp debriyak set satın alın inanın

zincir,dişli ve debriyaj set bizim motorlarda büyük rol oynarlar ve motorun kaderini belirlerler

ortalama bir durumda hora yakın kullanılmış rr'larımızın Hilallerinin ömrü 30.000 km civarıdır hilaller 70 tl civarı ancak işçiliği bir kaç katı fazla ( yaptıracağınız yere bağlı ) şanzuman inmesi gerekiyor

şöyle tarif edeyim

Zincir Dişli Set ( marka ve özelliğe göre fiyatta değişiklik gösterebilir )
Debriyaj set en son 110 120 tl civarlarındaydı
hilaller 75 tl civarlarındaydı

bu 3'lüyü yeniler iseniz.

rektefiyeden farksız olur inanın bana :) nice 25.000'ler yaparsınız

2005 2007 vs balansörsüz modellerde 110'da vibrasyon başlar
110'dan sonra motorada zarar verir sizede rahatsızlık verir ki öyle 110-120+ basılacak motor değil bunlar zorlamadan tadında kullanılacak motorlardır ve yeri geldiğinde sollama durumunda vs hızlanmak isteidğinizdede yarı yolda bırakmaz ( 4. vitesde gerçekten çok iyi uzuyorlar )

( bi yağını suyunu bujisini hava filtresini değiştirip işinin ehli birisine iyi bir subab ayarı yaptırır iseniz vibrasyon azalacak. yakıt azalacak performans artacaktır ;) )

Hayırlı yolculuklar diler kazasız belasız sürüşler dilerim

istanbuldasınız sanırsam orada Ali usta RR'ların babası :) sesinden arızasını anlat nedeni sonuçları ve çözümüyle birlikte anlatır size :)

CELİL
05.Haziran.2012, 09:16
emix harika anlatmış başka diyecek bir şey yok 8)
ek olarak yanına yedek gaz ve debriyaj teli albilirsin
yola çıkmadan aliye götür makinayı kontrol etsin gerekenleri yapsın korkamadan çık yola keyfini çıkar
bizim makinalar kolay kolay yolda kalmaz tabi zorlayıp hırpalamamak şartıyla 8)

Emix
05.Haziran.2012, 10:08
emix harika anlatmış başka diyecek bir şey yok 8)
ek olarak yanına yedek gaz ve debriyaj teli albilirsin
yola çıkmadan aliye götür makinayı kontrol etsin gerekenleri yapsın korkamadan çık yola keyfini çıkar
bizim makinalar kolay kolay yolda kalmaz tabi zorlayıp hırpalamamak şartıyla 8)

şanzumanım dağıldığı gün yağ akıyor dişliler bloklar param parça

marşa bastım çatur çutur çalışıyordu :D

Umut can
06.Haziran.2012, 23:33
Of of of, Karadeniz sahil yolu planını biz de düşünüyoruz. 8) Hazırlıklara başlarken iletişimde olalım Demiratlı. :mrgreen: 8)

demiratlı
06.Haziran.2012, 23:36
Of of of, Karadeniz sahil yolu planını biz de düşünüyoruz. 8) Hazırlıklara başlarken iletişimde olalım Demiratlı. :mrgreen: 8)

irtibatta olalım belki istanbnula kadar takarım sizi peşime :)

Umut can
06.Haziran.2012, 23:39
irtibatta olalım belki istanbnula kadar takarım sizi peşime :)

Hele ki konser zamanı olursa İstanbul'a da geliriz. Hem konsere hem RR İstanbul tayfasıyla tanışmaya hem de bizim İstanbullu arkadaşları görmeye geliriz. Hepsini aradan çıkartırız. :mrgreen: 8)