PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düştüm, dövüştüm kaza yaptım :(

Ekrem Özdemir
26.Temmuz.2012, 01:46
Arkadaşlar motorla ilk kazamı ve çok çok uzun yıllar sonra sokağın ortasında yumruk yumruğa kavga etmiş bulunuyorum :(

Olay şöyle gelişti.
Bugün bir minibüsçü arkadaş virajda sanki ben yokmuşum gibi üzerime üzerime gelip beni kaldırımlara doğru sıkıştırdı... Bende sen ne yapıyorsun tarzında elimi kaldırdım. aynı tepki ondanda gelince karşılıklı el kol hareketleri...
Ben fesupallah çekip yoluma devam ederken ışıklarda yanıma sıfır (gidona sürttü ) çekip camdan sen kime el kol yapıyorsun dedi ve kasklı kafama bir tane vurdu.
tabi o an bende şalterler attı minibüstende aşağı indi o arada ve üzerime yürüdü ben tabi artık dayanma sınırlarımı aştığımdan yumruklar olaya dahil oldu. ( arkadaşlar umarım kimsenin başına gelmez ama öyle bir durumda sakına kaskı çıkartmayın hiçbir darbeyi hissetmiyorsunuz ) 1 yıllık kickboks geçmişim sayesinde kendimi güzelce savundum ve minibüsçünün burnunu kırdım....

Etraftaki insanlar bizi ayırdıktan sonra millet bin motoruna hadi git bekleme başınız daha çok belaya girer diye konuşunca o anın ruh haliyle hemen atladım motora bir nevi kaçtım ama bu seferde 1 km gittim yada gitmedim. 2 şeritli yolda soldan en sağa dönmeye çalışan bir polis ekibi saolsun motoru düşürmeme sebep oldular. tabiki benimde hatam vardı o yolda 50-60la gidiyordum ve onlar benim şeridime geçince yavaşlamak için ani fren yaptım ama baktım çarpacağım motoru devirdim bende motordan atladım...
bende allaha şükür ne kavgadan nede kazadan sonra hiçbirşey yok motordada aslında bişey yok sol ayna ile sol manet kırıldı.

anlayacağınız bugün tam bir kabustu :(

Emrehan
26.Temmuz.2012, 02:19
Çok geçmiş olsun.

Sende bir hasar olmaması sevindirici ama yaşadığın iki olay da aslında "motorcu" olarak hepimizin kaderinde var.

"Aman keşke böyle şeyler yaşanmasa, herkes birbirine saygılı olsa" falan filan güzel dilekler evet ama; açıkçası ben o konuda çok da barışçıl olamıyorum. Hayvanlığı yapan taraf dayağı yiyip dersini aldıktan sonra; yaşansın efendim böyle şeyler, pekala yaşanabilir. :mrgreen:

İkinci olay da başta söylediğim gibi; hepimizin her an karşılaşabileceği bir durum. Bunu da yaralanmadan atlatmış olman sevindirici.

Bak; aslında iki olay da sevindirici, kabus falan değil. :mrgreen:

Tekrar geçmiş olsun.

Burakçalık
26.Temmuz.2012, 02:23
Çok talihsiz bir gün olmuş geçmiş olsun.Gerçekten trafikte motor kullanmak inanılmaz sabır istiyor.Ve dolmuş şöforlerinin neredeyse hepsi aynı.Allah sabır versin hepimize

Alper K
26.Temmuz.2012, 02:59
kaza için geçmiş olsun, sende bişey yok asıl önemli olan.

zamanla öğrencekler, "motorcu" olayını... zaten dayak cennetten çıkma..

ankara da benim de bi iki olay olmuştu :) eline sağlık...

teoman25
26.Temmuz.2012, 03:28
ellerin dert görmesin dostum... ve büyük büyük geçmiş olsun.. allah korumuş senide motorunuda.. aslında kaskı çıkarıp onunla vurmak gibi alternatiflerde üretilebilir :))

DIESEL
26.Temmuz.2012, 03:35
çok geçmiş olsun kardeşim üzüldüm senın adına. ama bırakın keskelerı ıyı dıleklerı. benı sıkıstıran munubuscunun yanına yaklasıp aynaya bakmıyomusun usta yanasırken dıyorum adam yooooo diyo. bu herıfle daha ne konuscam ben. alın bırertane elekro sok 60 tl fln. yapıstırın camdan catur cutur bayılsın içerde. hakedıyolar yemınle.

06-SPYDER CUSTOMS
26.Temmuz.2012, 03:48
cok gecmıs olsun.sende bısey olmaması ıyı ama yınede ınsanın tadı kacıyo.bende kaza yaptım dı halen kırık parmagım tam ıyılesmedı ama 2 tekere saygısız ınsanlarla dolu şu yollarda allah yardımcımız olsun:)

CELİL
26.Temmuz.2012, 08:38
Ekrem Geçmiş olsun :(
Bir günde iki olay anlaşılan kötü bir günündeymişsin allahtan sana bir şey olmamış
ve mal canın yongasıdır diyerek makinanında fazla hasar almaması sevindirici allah bir daha göstermesin

cihan54
26.Temmuz.2012, 09:13
Allah bi daha göstermesin çok geçmiş olsun. Teo'nun da dediği gibi ellerin dert görmesin. Ben de hep istemişimdir beni sıkıştıranları tehlikeye sokanların bikaç el kol hareketiyle arabadan inmesini sağlayıp ağız burun dağıtmayı. Daha dün gece eve dönerken yine çok sık karşılaştığımız gibi bi araba tarafından sıkıştırıldım. Gerizekalı 3-5 ergenin babasının arabasını kaçırıp çarşıda apaçi apaçi dolaşması da en az minibüsçüler kadar tehlike arz ediyor, akşam yaşadığım gibi. Bendeki fark sana naZaran genelde şöyle oluyor (Ki dün akşam da öyle oldu). Adam beni sıkıştırıyor ben zor bela duruyorum. Adam ilerliyor 20-30 metre ilerde ışık veya trafikten dolayı duruyor. Ben motoru bağırta bağırta yanına geliyorum, zaten motorun gürlemesinden tırsıp bi gerivites yapıyor. El kol yapıp napıyosun lan gibisinden bağırıyorum. Bazıları korkan tavırlarla bakakalıp bişey diyemiyolar bazıları da dün akşamki gibi, pardon abi görmedik diyolar. ben de yardıra yardıra kalkıyorum yanlarından.

Ama hissediyorum bana da bu tarz bişey olacak o yüzden boş gezmemem lazım. Elektroşok fikri çok hoşuma gitti aslında. Biber gazı düşünüyordum. Bi de aklımda (Fantazi işte :mrgreen:) kalınca bi zincir de var :mrgreen:

Kaza için de çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun :(

Erkan 28
26.Temmuz.2012, 09:26
geçmiş olsun, 1 günde 2 olay sinirlerini zıplatmıştır ama sende birşey olmaması iyi.nazar

minibüsçü dedinmi korkacan aga, yanlarına bile yanaşmayacan, onlar senin yanına yanaşıyorsa hemen uzaklaşacaksın ondan. kuralları pek takmazlar, kendi aralarında yarış yaparlar, ayna falan kullanmazlar, birden önüne kırarlar, arkandaysa kornayla seni sinir ederler, ışıklara yaklaştıkları zaman hemen sağ tarafa geçer ve kapıyı açarlar, kısacası uzak duracaksın onlardan. (Aralarındaki iyi ve dürüst olanlara kesinlikle lafım yok ama geneli böyledir. özellikle istanbulda Kadıköy - Pendik hattı):evil:

ozguralic
26.Temmuz.2012, 09:29
geçmiş olsun kardeşim

CrimsonLove
26.Temmuz.2012, 11:07
:D işini bitirdikten sonra ordan gitmekle iyi yapmışsın, motorsuzda olsa benzer bir olay benim başıma gelmişti otomobilde iken, taksi sürücüsünün önüme kırmasıyla başlayan kavga adamın bayılmasıyla bitti, adamı ayıltıyım derken diğer taksiciler geldi ve 2 hafta hastanede yattım :)

tek iken yakalayın benden tavsiye sonrasında uzaklaşın hemen ordan,

geçmiş olsun motor için üzüldüm :(

CrimsonLove
26.Temmuz.2012, 11:08
kaza için geçmiş olsun, sende bişey yok asıl önemli olan.

zamanla öğrencekler, "motorcu" olayını... zaten dayak cennetten çıkma..

ankara da benim de bi iki olay olmuştu :) eline sağlık...

ayıp ediysun alper abi bi telefonuna bakar verdiğin adresi yıkarız :p

Alper K
26.Temmuz.2012, 11:45
nazar , eywllh 8), aynen

Ekrem Özdemir
26.Temmuz.2012, 11:51
Arkadaşlar, abiler hepinize çok saolun...
İlk trafiğe çıktığım yıllarda abim "trafikte çok mal insan vardır döve döve bitmeyecek kadar o yüzden sen herzaman yoluna bak boşver onları derdi". ama gerçekten motor kullanmaya başladıktan sonra insan çok daha iyi anlıyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Cihan54 muhtemelen el kol hareketinden ileri gitmemesinin sebebi, küçük şehirlerde pek öğrenciye saygı duymazlar sivasta bunlardan biri, sırtımda çanta ayağımda converse üniversite yolunda olunca düşündü heralde ben bununla bir güzel stres atarım diye..

Saolsun olayı duyan motorcu arkadaşlarım hepsi yanıma geldiler... Onlarlada bu kendini savunma konularını konuştuk. Meğer ben hariç hepsi zaten biber gazı taşıyormuş :)
Elektroşoku bilmiyorum ama bibergazı taşımak yasal olarakta serbestmiş.

Umut can
26.Temmuz.2012, 12:22
(yazan barış) :) dün bende bir otobüs şoförüyle papaz oluyordum..sağdan yola çıkıyor sola doğru arkadan gelen arabayı gördü yol verdi beni de gördü nasıl olsa bu motosiklet aynı zamanda pire zıplar geçer bir yerden diye düşündü sanırım. cart diye koca cüssesiyle onüme yığıldı...korna fren falan banamısın demiyor tınmadı bile.elinde de telefon var ayının..ilerledim sağına geçtim ön kapı açıktı.içeri doğru ağzım köpürerek bağırdım :mrgreen: nolduğunu şaşrdı beklemiyordu böyle bir şey..aklınca yakalamaya çalıştı sonra da yetişemedi haspam :mrgreen:

ekinoks
26.Temmuz.2012, 13:48
geçmiş olsun kaskla direk dal hocam tek darbede seriliyo yere tecrübe ile sabittir .

cihan54
26.Temmuz.2012, 13:52
geçmiş olsun kaskla direk dal hocam tek darbede seriliyo yere tecrübe ile sabittir .

Kafaya kask darbesi oldukça etkili oluyo diyosun 8)

İronik. Kask kafayı korumuyor muydu :p

Emrehan
26.Temmuz.2012, 14:23
Kafaya kask darbesi oldukça etkili oluyo diyosun 8)

İronik. Kask kafayı korumuyor muydu :p

Ekrem'in önerisine kadar ben de direk kaskla girme taraftarıydım aslında. Hatta bi abimden de o yönde tavsiye almıştım. Kendisi uyguluyormuş, verimli de oluyormuş. :p

Alper K
26.Temmuz.2012, 15:41
kask kafada bile olsa eldivenler de epey etkili... :p

DIESEL
26.Temmuz.2012, 15:41
kask iyidir, güzeldir :D

ozzy
26.Temmuz.2012, 16:48
bnmde aklıma zamanında bır yontem gelmıstı.sızle paylasayım.teleskobık joplar war bılıyormusunuz onu debrıyajın oldugu elcıgın ıcıne sokup bır dugme yardımıyla serbest kalmasını saglamak cok ıse yarardı.super bır alet cok fazla etkılı.ama tabıkı uzak durmak lazım.boyle seylerden ama kacınılmazsa tabıkı kendını savunman gerek.yurtdısında bızım motor tarzı motor kullanan bırıne dıger suruculer fazla bulasmazlar.ama burası Turkıye herkes horoz burda onun ıcın bazen kavga kacınılmaz oluyor.bu teleskobık joplar kesınlıkle ıse yarıyor bırde kucuk heryere sıgıyor

av. Cevdet Yılmaz
26.Temmuz.2012, 17:12
Cok gecmis olsun kardesim herhangi bir yara almamis olman bzim icin sevindirici,aslına bakarsan sakinligi korumak lazım ancak hepimizi cıgırdan cıkartack adamlar ckabiliyor,olay yernden uzaklasman iyi olmus sonrasnda sikayetci olmasi durumunda birde mahkemede hakliligini ispatlamayla ugrascktın..kask varken koy kafayi bas git yontemi bu adamlar icin ideal olani:)

demiratlı
27.Temmuz.2012, 10:19
bende bi beyzbool sopası yerleştirdim motora :) geri geri neredeyse üzerime çıkmak üzere olan minibüsten çıkan herifi gözüm kesmedi tek başıma bende bi dost edindim tavsiye ederim

ruhumm
27.Temmuz.2012, 12:21
önce biber gazını sıkalım sonra rahat rahat kasklamı sopaylamı dövelim düşünürüz direk etkisiz kalıorlar :cheesy:

Emix
27.Temmuz.2012, 13:30
bende bi beyzbool sopası yerleştirdim motora :) geri geri neredeyse üzerime çıkmak üzere olan minibüsten çıkan herifi gözüm kesmedi tek başıma bende bi dost edindim tavsiye ederim

bendede mevcut bir adet beyzbol sopası 1 adette yıldız anahtarım var kolumdan uzun ve kalın gelende ustalar sente ayarı ve motor indiriken kullandıklarından

tabi bu ikiside araba mevcut birisine ayar olduğumda arabanın camından ucunu gösteriyorum sorun hiç başladan sonlanıyor :) çok etkili..

mrtglc
27.Temmuz.2012, 14:22
çok geçmiş olsun. ne kadar sakin olmaya çalışırsan çalış işte trafikte adamın fitilini ateşliyolar.

esadRG
29.Temmuz.2012, 22:01
ekrem abi gerçekten çok geçmiş olsun ama dikkat et sivasta sayılı regal var sesinden bile tanırlar seni 05466058231 numaram bi sorun olduğunda çağır takar 14 lüyü gelrim havaya 2 el sıkınca kimse kalmıyo ortalıkta ama 2 hafta flan plakyı sökmek lazım şikayet ediyo ......