PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkıyede cok populer olmayan cafe tarzı sızce neden populer degıldır..

ozzy
29.Temmuz.2012, 17:15
http://img28.imageshack.us/img28/2471/zachnessjudge.jpg
By ozzy1453 (http://profile.imageshack.us/user/ozzy1453) at 2012-07-29

Ekrem Özdemir
29.Temmuz.2012, 20:01
Çünkü Türkiye yeni yeni kahvehane kültüründen çıkıp kafe kültürüne geçiyor...

serdarozgec
29.Temmuz.2012, 20:42
cafe anlamında mı soruyorsun motor tarzı anlamında mı?

ozzy
29.Temmuz.2012, 21:18
yanı arkadaslar ıyı kafa yapmıssınız da caferacer anlamında demıstım neyse ıyı eglence olmuss

ozzy
29.Temmuz.2012, 21:21
eğer motocafe ise

neredeyse hiç bayan gelmeyecektir
motoru olmayanlar gelmeye çekinecektir
motorcular bira ister cafede bira satılmaz...

ayrıca bursada var motocafe
bayan olduktan sonra bıryerlere sıkıstırırız bayanı..marmarıste cafelerde bıra ve benzerı urunler satılır.
kardesım

serdarozgec
30.Temmuz.2012, 02:06
genclerin cogu racing kucuk bir kısmı naked kucuk bir kısmı enduro kalan küçük kısımlardan biraz çok chopper olunca caferacer e yer kalmıyor. şahsi fikrim benimde pek hoşuma gitmiyor bunlar. alternatif olarak seç deseler naked seçerim.

birde fiyatlarını falan bilmiyorum. bunu alana kadar diğerlerinden alınıyorsa tercih sebebi olmamış olabilir.

Salih
30.Temmuz.2012, 03:39
Amerikan kültürü-Avrupa kültürü arasında hangisi Türkiye'nin üzerinde daha etkili olmuştur, veya Türk halkı ABD kültürünü filmlerden tanır ama Avrupa'yı ve geçmişini ne kadar tanır?
Caferacer'da amaç yarışmak mı (ki bugünkü Japon teknolojisi bu hissi fazlasıyla tatmin ediyor, bir hayabusa ile 60 lı yıllara gidilseydi o dönem gençleri makineyi görünce demoralize olurlardı) Retro modellere duyulan ilgi mi? Bu noktada caferacer'in görsel çekimi acaba eksik midir?

Öncelikle bu soruları cevaplamak gerek sanırım.8)

ozzy
30.Temmuz.2012, 11:49
salıh bey hayabusa yada bugunkı racıng motorlarla cafe racer motorları kıyaslamak pek dogru olmayacagını dusunuyorum bu motorlar sade ama sportıf duruslu motorlar.ayrıca yeterınce tatmın edıcı gucude var 118 hp bu motor mesela.

Salih
30.Temmuz.2012, 15:23
salıh bey hayabusa yada bugunkı racıng motorlarla cafe racer motorları kıyaslamak pek dogru olmayacagını dusunuyorum bu motorlar sade ama sportıf duruslu motorlar.ayrıca yeterınce tatmın edıcı gucude var 118 hp bu motor mesela.

Doğru, naked motorların da halen varlığını sürdürmesi de benzer nedenlerle açıklanabilir. O halde bu seçeneğin üzerini çizersek geriye ya kültürel etkileşim, ya da görsel çekim kalıyor.
Bu makine ile atıyorum Kadıköy'de dolaşıp tarzı bilenlerden olumlu tepki alırken, Fatih'te 'Ne tipsiz motor bu' diye bir tepki alınabilir. Halkımız caferacer'ı tanımıyor, kendi kişiliğini bu makine ile özdeşleştiremiyor. Chopper makineyi ilk gördüğümde bu maşayı niye uzatmışlar ne kadar çirkin demiştim mesela. Ama yıllar sonra ( Orange County Choppers izleye izleye :mrgreen:) Spyder'ı gördüm almaya gittim-fakat yine de marjinal çizgilerine bakıp buraya dikkat (belki temel neden bu) ''cesaret edemedim'' şimdiki makinemi aldım.

ozzy
30.Temmuz.2012, 20:55
dedıgınıze katılıyorum mesela yıllar once chopper denınce yuksek gıdon caylak gıdon akla gelırdı ama sımdı dusuk daha uzerıne yatarak kullandıgımız chopper cruıser motorları da tercıh etmeye basladık sızın daytona gıbı