PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'li dostlarım RR motorlarınızı nereye yaptırıyorsunuz?

Meph
17.Ağustos.2012, 17:37
Merhaba aranıza yeni katıldım motorum RR Spyder-250, benzer başlıklar daha önceden açıldıysa özür diliyorum ama aradığımı bulamadım bir türlü.

Aynalardaki titreşimden arkadaki aracın uzaklığını seçemiyorum.(titreşimden yağlarım eridi zaten :scared:)

Motorun yan kapağındaki vidaların biri düştü.

Vites pedalındaki vidalardan da biri düştü.

Vites arada boşta takılı kalıyor 1 e geçirene kadar baya bi çabalıyorum.(sanırım bu çoğunda var)

Motorumu sadece 2 haftadır kullanıyorum 300 km civarında yol aldım ve motor bu hale geldi.

Ne yapmamı önerirsiniz internette aradım bulamadım götürebileceğim uygun bir yer.

CELİL
17.Ağustos.2012, 17:51
merhaba Gökhan aramıza hoş geldin 8)
makinanın titreşimi o kadar çok olması normal değil izmirdeki arkadaşlar konuyu okuyunca bölgedeki servisler hakkında yardımcı olacaklardır ayrıca servisler listesinden sana uygun servis nerde var bakabilirsin geçmiş olsun kolay gelsin 8)

RR SERVİS ve BAYİLER
http://www.buttik.net/emre/wp-content/uploads/2012/01/logomini3.png (http://www.emremotor.com/)

Servisler

http://www.emremotor.com/wp-content/uploads/2012/01/SERV%C4%B0S21.png

Bayiler

http://www.emremotor.com/wp-content/uploads/2012/01/BAY%C4%B0-2.png

Meph
17.Ağustos.2012, 17:55
Attığınız linkler doğru mudur Celil abi, şöyle birşey gözüküyor.

RR SERVİS ve BAYİLER
http://www.buttik.net/emre/wp-content/uploads/2012/01/logomini3.png (http://www.emremotor.com/)

Servisler

Bayiler

CELİL
17.Ağustos.2012, 17:57
Attığınız linkler doğru mudur Celil abi, şöyle birşey gözüküyor.

RR SERVİS ve BAYİLER

Servisler

Bayiler
galiba çökmüş iş yerinden bağlandıgımdan blok var göremiyorum akşam evden bakarım veya görebilen arkadaşlar bir el atıversin 8)

Emrehan
17.Ağustos.2012, 18:02
Merhaba aranıza yeni katıldım motorum RR Spyder-250, benzer başlıklar daha önceden açıldıysa özür diliyorum ama aradığımı bulamadım bir türlü.

Aynalardaki titreşimden arkadaki aracın uzaklığını seçemiyorum.(titreşimden yağlarım eridi zaten :scared:)

Motorun yan kapağındaki vidaların biri düştü.

Vites pedalındaki vidalardan da biri düştü.

Vites arada boşta takılı kalıyor 1 e geçirene kadar baya bi çabalıyorum.(sanırım bu çoğunda var)

Motorumu sadece 2 haftadır kullanıyorum 300 km civarında yol aldım ve motor bu hale geldi.

Ne yapmamı önerirsiniz internette aradım bulamadım götürebileceğim uygun bir yer.

Kardeş hoşgeldin öncelikle.
Makinanın modeline göre titreşim yenilerden biraz fazla olabilir ama anlattığın kadar olmaması lazım.
Karbüratör senkron subap ayarları doğru yapılırsa titreşim çok daha az olur der büyüklerimiz. 8)
Boştan 1'e geçmeden de debriyajı bi bırakıp tekrar sıkıyoruz, geçiyor. En pratik çözümü bu. :mrgreen:

Meph
17.Ağustos.2012, 18:04
Teşekkür ederim sorunu yaşadığımda dediğinizi bir deneyeceğim.

Diğer söylediklerinizi anlayamacak kadar fikir sahibi değilim, servis önerisi bekleceğim artık.

CELİL
17.Ağustos.2012, 21:09
link çökmüş sağlamını bulamadım aşagıya distibütörün nosunu yazıyorum onlara izmir servislerini sorabilirsin kolay gelsin 8)

0212 5990111

Meph
17.Ağustos.2012, 21:43
Çok teşekkür ediyorum Celil abi.

kofitürk
17.Ağustos.2012, 22:17
benim motorun yan kapak vidalarının ikisi de kırılıp içinde kalmıştı. balçova sanayide tornacıya 10-tl ye çıkarttırdık. yerlerine çelik vida taktık bir yıldır milim oynama olmadı. aynadaki titreşim benimde sorunum ama gidonda titreme olmuyor. artık sorun değil normal gibi geliyor. alış yani. vitesin bire geçmeme durumu ise genelde motor sabitken vitese geçerken nazlanır.hafif ileri ya da geri oynatman gerekecek. motordaki sökebileceğin çoğu vidayı özellikle fanı radyatöre bağlayan iki küçük vidayı çelik vidalarla değiştirmen şiddetle tavsiye edilir. kırıldımı işler sarpa sarıyor. saygılarımla. kazasız sürüşler...

Meph
17.Ağustos.2012, 22:30
Cok tesekkur ediyorum sizede kofiturk. anlattiklarinizi dikkate alicam.

CELİL
17.Ağustos.2012, 22:33
benim motorun yan kapak vidalarının ikisi de kırılıp içinde kalmıştı. balçova sanayide tornacıya 10-tl ye çıkarttırdık. yerlerine çelik vida taktık bir yıldır milim oynama olmadı. aynadaki titreşim benimde sorunum ama gidonda titreme olmuyor. artık sorun değil normal gibi geliyor. alış yani. vitesin bire geçmeme durumu ise genelde motor sabitken vitese geçerken nazlanır.hafif ileri ya da geri oynatman gerekecek. motordaki sökebileceğin çoğu vidayı özellikle fanı radyatöre bağlayan iki küçük vidayı çelik vidalarla değiştirmen şiddetle tavsiye edilir. kırıldımı işler sarpa sarıyor. saygılarımla. kazasız sürüşler...

servise nereye gidiyorsun tavsiye edecegin bir yer varmı 8)

kofitürk
17.Ağustos.2012, 22:37
Rica ederim. Bu arada ustanı yaz sana kim olduğunu söyleyeyim. Izmir de gitmediğim tamirci-servis kalmadı.

Meph
17.Ağustos.2012, 22:38
gercekten komple bakim yaptirmam icin bana bir usta onerebilirsen cok sevinicem

kofitürk
17.Ağustos.2012, 22:53
Ufak bakımlarını biz de yaparız. Ağır bakımları için tek adres basmane postahanesinin arkasında meta motor. Mobiletten harley e kadar geniş yelpazede. Harley deyince bunlar adamı soyar anlama.
ücretler minimum. Zaten ustada makine mühendisi. Reklam gibi oldu ama onlarca usta görünümlü adamdan sonra kendisiyle tanışınca hakkını vermek istedim.

Meph
17.Ağustos.2012, 23:22
yarin sabahtan gidicem sadece ayakligin vidasini yapsak bayrami geciririm beni araya skistirir umarim bos cevirmez

kofitürk
17.Ağustos.2012, 23:25
Hafif bakımsasorun değil. Orada çalışan emre var. O göz atsa yeter

Meph
18.Ağustos.2012, 12:22
Bu sabah erkenden gittim Meta Motor'a. Eski vidaları, farı, arka fren balatasını değiştirdi. Ön freni temizledi. 12-13 lira aldığım parçalara verdim, 20 lira da Mehmet Ustaya.
Çok iyi bir adama benziyor acemi olduğumu söyledim herşeyini kontrol etti motorun güzelce. Lastiklerimede olması gereken değerleri söyleyip hava bastırttı. Telefon numarasınıda aldım ama şahsi numarası olduğundan pek vermek istemedi gibi, yine de forumdan isteyen olursa özelden ulaşsın numarasını veririm.

kofitürk
18.Ağustos.2012, 17:42
Ben de öğleden sonra bir uğradım. Sinyalle ilgili sorunum vardı. Mehmet usta fazla iyi işinin gereği de asabidir. Telefon konusunda da herhalde olumsuz birikimleri olmuştur. Ama yolda kaldığında arasan çıkar gelir.

mrtglc
18.Ağustos.2012, 20:00
Bu sabah erkenden gittim Meta Motor'a. Eski vidaları, farı, arka fren balatasını değiştirdi. Ön freni temizledi. 12-13 lira aldığım parçalara verdim, 20 lira da Mehmet Ustaya.
Çok iyi bir adama benziyor acemi olduğumu söyledim herşeyini kontrol etti motorun güzelce. Lastiklerimede olması gereken değerleri söyleyip hava bastırttı. Telefon numarasınıda aldım ama şahsi numarası olduğundan pek vermek istemedi gibi, yine de forumdan isteyen olursa özelden ulaşsın numarasını veririm.

bahsettiğin aşırı titreşim son buldumu.? ben motoru ilk aldığımda çok titriyordu. sibop ayarını yapınca eskiden motora değil masaj aletine biniyormuşum ben dedim. Titreşim yarı yarıya azaldı.

Meph
18.Ağustos.2012, 21:01
bahsettiğin aşırı titreşim son buldumu.? ben motoru ilk aldığımda çok titriyordu. sibop ayarını yapınca eskiden motora değil masaj aletine biniyormuşum ben dedim. Titreşim yarı yarıya azaldı.

Titreşim sorunu geçmedi şimdilik önemli şeyleri yaptırdım, bayramdan sonra da titreşim için gitmeyi planlıyorum.

guento
05.Mart.2013, 15:55
Slm arkadaşlar, bende izmirde rr daytona 350 motorumu bakıma götürmek istiyorum... Meta motor demişsiniz. nette baktığım kadarıyla mondial servisi yazıor? RR yedek parçası, fren balatası falan varmıdır. Yoksa uydurma parçalarlamı değiştiriyor? Tam olarak yeri neresi? Teşekkürler

marlox
05.Mart.2013, 16:21
enes izmirde neredesin?

daytona250
05.Mart.2013, 16:54
izmirde rr daytona 350 mi

ana benim neden haberim yok =)

marlox
05.Mart.2013, 17:03
10 mart buluşmasına gelin orada konuşuruz bunları :D

http://www.regalraptor.net/forums/showthread.php?t=7068

daytona250
05.Mart.2013, 17:04
hasretle bekliyor iple çekiyorum, konuyu dağıttığım için özürrr

daytona250
05.Mart.2013, 17:07
arkadaşlar

karşıyaka alaybey girişindeki regal raptor bayisine geçen bi zincir yağlatayım diye uğradım ama usta yok dediler, ordaki eski usta ayrılmış ve kendine çiğlide dükkan açmış..

karşıyaka girne caddesi sonunda motoshop var, ordaki usta tatlı birisi, derdinizi çözer

1.sanayi sitesi girişinde moto hızlı var, o da derdinize derman olur

bildiğim ve tecrübe ettiğim yerler bunlar

guento
05.Mart.2013, 18:38
enes izmirde neredesin?

Konaktayım. Bu arada RR ın kendi servisi yok galiba. Şöyle bu marka motorun herşeyinden anlayan. Ayarları ona göre yapan.. :/?

marlox
05.Mart.2013, 21:01
karşıyaka girişinde tersane yanında Karşıyaka motor bunun yetkili servisi... ben bu cumartesi gidicem oraya gel sende istersen... buluşup gidelim...

daytona250
05.Mart.2013, 23:46
karşıyaka girişinde tersane yanında Karşıyaka motor bunun yetkili servisi... ben bu cumartesi gidicem oraya gel sende istersen... buluşup gidelim...

engin karşıyaka motor yetkiliservis de, ben zincir yağlatmaya gittim yapçak adam yoktu diyorum canım kardeşim..

eski ustaları ayrıldı yanlarından, şu an kim ne yapıyor bilmiyorum..

marlox
06.Mart.2013, 09:00
serkan da usta dır tamir yapabiliyor diye biliyorum...

guento
06.Mart.2013, 22:31
engin karşıyaka motor yetkiliservis de, ben zincir yağlatmaya gittim yapçak adam yoktu diyorum canım kardeşim..

eski usta ayrıldı yanlarından, şu an kim ne yapıyor bilmiyorum..

bende zaten oraya ksk motor a yaptırıodum.. telefonla aradım, usta işten ayrılmış, servis kapalıymış...ondan sonra buraya bi fikir danışayım dedim ;) ... ki benim bildiğim bi yıl içinde bu 3. "usta" işten ayrılan... :)
bakım yaparken şöyle karbüratör ayarına, zincirine, filtresine, herşeyine bakacak, "hacı baba" işi değil de, adam gibi bakan bi usta, bir servis izmir de yok mu yahu :? :lol::(

marlox
07.Mart.2013, 09:00
ben bugün bu sorunun cevabını araştırıp sizlere kesin dönüş yapıcam... takip etmeye devam lütfen..

RACER35
07.Mart.2013, 11:59
bucada sağlam temiz işlik isterseniz oraya yönlendirebilirm rr servisi değil ama gerçek usta 8)

daytona250
07.Mart.2013, 12:06
arkadaşlar rr servisi diye illaha araştırmayın, motorsikletten anlayan ve insana saygısı olan her ustaya götürün gönül rahatlığıyla..

bu arada 1.sanayi sitesindeki moto hızlı, sabırla, ne isterseniz yapmaya gayret eden dürüst bir aile işletmesi..benim dükkan da burada olduğu için isteyen izmirli üyelerimize refakat ederek beraber gidebiliriz..

daytona250
07.Mart.2013, 12:08
bende zaten oraya ksk motor a yaptırıodum.. telefonla aradım, usta işten ayrılmış, servis kapalıymış...ondan sonra buraya bi fikir danışayım dedim ;) ... ki benim bildiğim bi yıl içinde bu 3. "usta" işten ayrılan... :)
bakım yaparken şöyle karbüratör ayarına, zincirine, filtresine, herşeyine bakacak, "hacı baba" işi değil de, adam gibi bakan bi usta, bir servis izmir de yok mu yahu :? :lol::(

karşıyaka motorun ayrılan ustrası ekrem (eko) çok tatlı işini seven bir kardeşimizdir, işyeri çiğli tarafındadır, ama cep telefonundan ulaşırsanız allah korusun yolda dahi kalsanız gelir yardım eder gereğini yapar, isteyene pmden yazarım cep telefonunu..

CELİL
07.Mart.2013, 13:32
garantisi bitmiş makinalar için güvenilen iyi bir ustaya gitmekte fayda var ama garantide olan makinarı servis dışında bir yere götürürseniz garantiden çıkar bilğiniz olsun 8)

daytona250
07.Mart.2013, 16:30
ismi lazım değil bir yetkili servis ustasının ağzından;

abi ne garantisi, adamlar zaten sadece açılamaz erişilemez olan marş motoru vs gibi parçalara garanti vermişler, en son ne zaman garantiden onarım yaptığımı unuttum..

bu işler çok enteresan, mesela benim motor garantide, ama bakım kitapçığına kaşe basılmamış servisler tarafından ilk sahibi önemsememiş, allaha emanet olduk otomatikman..

allah başvurmak zorunda bırakmasın garantiye inşallah

marlox
07.Mart.2013, 16:42
ben alırken işte o kaşedir ıvırdır zıvırdır onlara çok dikkat ettim öyle deme çok şey fark ediyor...

CELİL
07.Mart.2013, 16:46
ismi lazım değil bir yetkili servis ustasının ağzından;

abi ne garantisi, adamlar zaten sadece açılamaz erişilemez olan marş motoru vs gibi parçalara garanti vermişler, en son ne zaman garantiden onarım yaptığımı unuttum..

bu işler çok enteresan, mesela benim motor garantide, ama bakım kitapçığına kaşe basılmamış servisler tarafından ilk sahibi önemsememiş, allaha emanet olduk otomatikman..

allah başvurmak zorunda bırakmasın garantiye inşallah

doğru söylüyorsun motorun sökülemeyen asıl önemli olan motor şanzuman gibi yerlerde garanti geçiyor önemli olan arızalarda bunlar zaten çok büyük masraflara patlıyor dış aksamlar girmiyor ama hiçbir markada girmiyor RR özel değil satıcı garanti kitapcığına kase ve imza şartı koymuş bunun amacı makinanın kendi kontrolunde olmasını dışarıda ellenmesini engellemek ve satıcı kendini korumak için bunu yapmak zorunda kullanıcıda uymak zorunda uymazsa satıcıya kıvırması için koz verir mağdur olur 8)

marlox
07.Mart.2013, 18:20
ÖZGÜL MOTOR

Adres : 526 Sokak No:14 Yağhaneler, Konak, İzmir.
Telefon : 0 (232) 256 68 31
Mehmet Bey
Gözde Hanım,

Gökhan Usta
0533 594 01 94

Özlemkayra
08.Mart.2013, 11:36
Arkadaşlar İstanbulda ki Emre Motor'un burda bayisi varmış... Bende yeni öğrendim...

RACER35
08.Mart.2013, 11:58
ÖZGÜL MOTOR

Mehmet Bey
Gözde Hanım,

Gökhan Usta
0533 594 01 94

gökhan benim eski ustamdır :? tesadüfe bak 8):cheesy::lol:

marlox
08.Mart.2013, 13:15
benim 300 bakımında gidelim seninle hem hasret gider hem benim bakımı beleşe getir :D

RACER35
08.Mart.2013, 13:16
benim 300 bakımında gidelim seninle hem hasret gider hem benim bakımı beleşe getir :D

olur gidelim :)

marlox
08.Mart.2013, 13:17
bakımı sana kitlerim ama :D:D:D:D madem tanıdık eski ustam falan diye havalanıyorsun hiç karışmam :D

RACER35
08.Mart.2013, 13:22
olur gidelim :)

canın sağolsun aramızda ne zamn bunun lafı oldu 8) ben yapaıyım bakımlarını hiç sorun deil biliyorsun gideriz sadece kaşe attırz ;)8) nasılsa tanıdık :p

mrtckrt
08.Mart.2013, 13:27

Engin 300 km de neyin bakımını yaptiracaksin? Bana 750 km de rodaj bakımına getir dedi usta benimki 600 de önümüzdeki hafta goturecem ama içime kurt düştü şimdi :(

marlox
08.Mart.2013, 13:27
:) cansın can :D

RACER35
08.Mart.2013, 13:35
Engin 300 km de neyin bakımını yaptiracaksin? Bana 750 km de rodaj bakımına getir dedi usta benimki 600 de önümüzdeki hafta goturecem ama içime kurt düştü şimdi :(

kitapcığın arka sayfasında kaçtan kaça bakım yapacağın yazar 8)

makina sıfır iken yağın çok çabuk fonksiyonunu yitirir ne kadar temiz yağ okadar uzun km 8)

ben ilk 1000 kmde 3 kez yağ değiştirdim, 2 kez de buji, hava filtresi 1 kez, ondan sonra aynı işlemi her 1000 km de bir tekrarladım o yüzdendirki motorumun maşallahı var :cheesy:

marlox
08.Mart.2013, 13:41
biz berkan la araba konusundan alışkınız araçlara 10bin de değilde her 2500 km de yağ servisi yapardık hem araç daha performanslı olur hemde motorun daha uzun ömürlü..

mrtckrt
08.Mart.2013, 13:44
Ben o kitapçığa hiç bakmadım ya :( tüh hemen ilk fırsatta gidiyorum bakıma

marlox
08.Mart.2013, 13:47
ya kitapçığa uymayacağımı ben ilk günden biliyordum ben bakım tarihi gelmeden bakıma götürmeye alışkın olanlardanım zaten..

CELİL
08.Mart.2013, 13:51
ilk bakım 300km de içindeki rodaj yağı boşaltılıp çapaklardan kurtulunuyor sonraki 1000 km de sonraki 3000 km ve son 5000km de perodik bakımlar var sonrası her 3000 de bir genel bakım 8)

marlox
08.Mart.2013, 14:14
benim sıralama

250 ----(Rodaj yağı değişimi civata sağlamlaştırma ve genel bakım)
500 ----( yağ değişimi ve buji değişimi + genel bakım )
750 ---- "
1000 -- "
1500 -- "
2000 -- "
2500 -- "
3000 -- "

guento
14.Mart.2013, 14:23
ÖZGÜL MOTOR

Mehmet Bey
Gözde Hanım,

Gökhan Usta
0533 594 01 94

Merhaba arkadaşlar...
Geçen bu servise gittim; ama açıkçası hiç memnun kalmadım. T
Gitmeden önce aradım; ustanın müsait bi zamanında geliim dedim. Tamam dediler, Saat zaman verdiler.
Gittiğimde usta değil motora... suratıma bile bakmadı. :evil: :?
ya sabır çeke çeke bekledim gelecek bakacak diye... dışar çıkıo, sohbet ediyo, içeri giriyo... başka motora bakıyo falan derken...."adam"a soru soruyoz, uzaktan zorla cvp veriyo ya da duymamazlıktan geliyo.. ilginç bi tip.
Ordaki elemanın biri de "bu motor nerden açılıyo abi diyince" sadece yağ, buji değiştirttim, uzaklaştım.. 90 tl aldı.. yazık günah.. ben bir daha uğramam ve hiç kimseye tavsiye de etmiyorum.

RACER35
14.Mart.2013, 14:27
merhaba arkadaşlar...
Geçen bu servise gittim; ama açıkçası hiç memnun kalmadım. T
gitmeden önce aradım; ustanın müsait bi zamanında geliim dedim. Tamam dediler, saat zaman verdiler.
Gittiğimde usta değil motora... Suratıma bile bakmadı. :evil: :?
Ya sabır çeke çeke bekledim gelecek bakacak diye... Dışar çıkıo, sohbet ediyo, içeri giriyo... Başka motora bakıyo falan derken...."adam"a soru soruyoz, uzaktan zorla cvp veriyo ya da duymamazlıktan geliyo.. Ilginç bi tip.
Ordaki elemanın biri de "bu motor nerden açılıyo abi diyince" sadece yağ, buji değiştirttim, uzaklaştım.. 90 tl aldı.. Yazık günah.. Ben bir daha uğramam ve hiç kimseye tavsiye de etmiyorum.

02322646506 teknik motor

cengiz abi. Burayı tavsiye ederim

marlox
14.Mart.2013, 14:59
ben orayı tavsiye ettim ama hiç gitmemiştim kusura bakma quento

dün berkan ile cengiz abinin mekana gittik çok sıcak karşıladı bizi Regal etknik servis sertifikasını da dün itibari ile almış buradan kendisine hem hayırlı olsun dileklerimi tekrar sunuyorum hemde herkese tavsiye ediyorum

karabağlar yolunda çamlık ayrımının orada köşem müzikhol var onu geç 19. noter sokağına gir ilerde sağda
TEKNİK MOTOR
0232 264 65 06

guento
14.Mart.2013, 16:54
ben orayı tavsiye ettim ama hiç gitmemiştim kusura bakma quento

dün berkan ile cengiz abinin mekana gittik çok sıcak karşıladı bizi Regal etknik servis sertifikasını da dün itibari ile almış buradan kendisine hem hayırlı olsun dileklerimi tekrar sunuyorum hemde herkese tavsiye ediyorum

karabağlar yolunda çamlık ayrımının orada köşem müzikhol var onu geç 19. noter sokağına gir ilerde sağda
TEKNİK MOTOR
0232 264 65 06

Bende sen tavsiye edince gittin sanmıştım. Keşke "adres beriyorum ama fikrim yok " deseydin..:( neyse yapçak bişi yok artık..

Özlemkayra
14.Mart.2013, 17:02
ÖZGÜL MOTOR

Mehmet Bey
Gözde Hanım,

Gökhan Usta
0533 594 01 94

Ben geçen yaz Özgül motora Lifan Discovery bakmak için gitmiştim, çok ilgisiz ve sorulara zorla cevap vermişlerdi... iyi ki almamışım çünkü daha sonra orası hakkında çok olumsuz yorumlar duymuştum...

marlox
14.Mart.2013, 17:27
Bende sen tavsiye edince gittin sanmıştım. Keşke "adres beriyorum ama fikrim yok " deseydin..:( neyse yapçak bişi yok artık..

yok yaa gitmemiştim sadece forumda regal servisi arayanlara burada da bir regal servisi var anlamında söylemiştim söylemez olaydım :(