PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk kazam ve ilk arızam :)

Besim
22.Nisan.2013, 13:19
Geçtiğimiz hafta izin günümde yine vurdum kendimi yollara:) Sirkeciye gideyim ön cam bakayım dedim dolaşırken, Beşiktaş evlendirme dairesinin oralarda önümde bir ticari gidiyordu. Bende arka sol tarafındaydım 2. viteste ilerlerken ticarinin sağında bir boşluk oluştu bende sağından geçeyim diye düşünüp arkasında solda sağın geçmek üzere motoru hafif sağa yatırdım ki taksici yolcu görüp kazıp bir fren yaptı :) tabi bende scooter dan geçtiğim için acil durumlarda ayakla fren yapmaya alışamadım ne varsa acilde elimde var hala ... Malum sağa yatık haldeyken taksiye çarpmamak için ön freni sıkmamla birlikte motorun ön lastik kayıp sağa doğru düştüm. Düşmemin akabinde bir de yaklaşık iki metre sağa yatık halde kayarak taksinin altına girip ön lastiğimi taksinin arka sağ lastiğine çarpaarak durdum.

En eğlenceli kısmı burada başladı. Benim vücudumun yarısı taksinin altında motorla yatıyorum :) Millet hemen koştu beni tutup çekiyorlar ama ben ellerimle gidona öyle yapışmışım ki çıkaramıyorlar.

Adam gelmiş "oğlum bıraksana motoru" diyor. Ben "beni bırakın motorumu çıkarın daha yeni aldım" diye bağırıyom :)

Neyse bir süre sonra bıraktım ikimizi de çıkardılar. Millet toplanmış bana bakıyor bişey oldumu diye ben motora bakıyorum. Mal canın yongasıymış gerçekten :)
Neyse bayağı inceledim çok ilginç bir şekilde hiç bir yerinde çizik bile yok nasıl oldu bu iş anlamadım. Fakat şunu farkettim bu tip kazalarda koruma demiri gerçekten çok işe yarıyor. Benim bacağım ezilirdi koruma demiri olmasaydı.

Neyse baktım motor temiz kendime baktım :) bir iki zıpladım bende de sorun yok herkese teşekkür ettim. Bindim motora gittim. Yolda giderken ön freni yavaşlamak için hafif sıktığımda motorun hızına göre sıkıp sıkıp bıraktığını farkettim. Ön sağ fren diski yere sürtünmüştü kayarken onu farkettim. Herhalde disk filan yamuldu bu hafta bir Ali usta ziyareti gözüküyor.

Şimdi diyeceksiniz adam ufacık kaza yapmış 5 sayfa yazı yazmış aslında başlarken bir paragrafla bitirecektim ama bende hastalıktır illa detaya girecem :) Bir de ilk kazamı yapmışım size uzun uzun anlatmayacam da kime anlatacam ya :)

sezar
22.Nisan.2013, 13:23
Geçmiş olsun Besim, Nazarlık diyelim buna artık...

ozguralic
22.Nisan.2013, 13:51
Çok geçmiş olsun, bi kaza bu kadar mı eğlenceli anlatılır :mrgreen:

Erkan 28
22.Nisan.2013, 14:15
Besim çok geçmiş olsun. yalnız istanbulda yaşadığın için ÇOK önemli bir kuralı atlamışsın; Taksi, Dolmuş, Minibüs ve özel halk otobüslerin arkasında yol alıyorsan Kesinlikle ve kesinlikle sağından geçmeyi düşünmeyeceksin ve mümkün olduğu kadar onlara yaklaşmayacaksın:lol::lol:
neyse nazarlık olsun bu Allah beterinden saklasınnazar

REALİST
22.Nisan.2013, 14:29
Geçtiğimiz hafta izin günümde yine vurdum kendimi yollara:) Sirkeciye gideyim ön cam bakayım dedim dolaşırken, Beşiktaş evlendirme dairesinin oralarda önümde bir ticari gidiyordu. Bende arka sol tarafındaydım 2. viteste ilerlerken ticarinin sağında bir boşluk oluştu bende sağından geçeyim diye düşünüp arkasında solda sağın geçmek üzere motoru hafif sağa yatırdım ki taksici yolcu görüp kazıp bir fren yaptı :) tabi bende scooter dan geçtiğim için acil durumlarda ayakla fren yapmaya alışamadım ne varsa acilde elimde var hala ... Malum sağa yatık haldeyken taksiye çarpmamak için ön freni sıkmamla birlikte motorun ön lastik kayıp sağa doğru düştüm. Düşmemin akabinde bir de yaklaşık iki metre sağa yatık halde kayarak taksinin altına girip ön lastiğimi taksinin arka sağ lastiğine çarpaarak durdum.

En eğlenceli kısmı burada başladı. Benim vücudumun yarısı taksinin altında motorla yatıyorum :) Millet hemen koştu beni tutup çekiyorlar ama ben ellerimle gidona öyle yapışmışım ki çıkaramıyorlar.

Adam gelmiş "oğlum bıraksana motoru" diyor. Ben "beni bırakın motorumu çıkarın daha yeni aldım" diye bağırıyom :)

Neyse bir süre sonra bıraktım ikimizi de çıkardılar. Millet toplanmış bana bakıyor bişey oldumu diye ben motora bakıyorum. Mal canın yongasıymış gerçekten :)
Neyse bayağı inceledim çok ilginç bir şekilde hiç bir yerinde çizik bile yok nasıl oldu bu iş anlamadım. Fakat şunu farkettim bu tip kazalarda koruma demiri gerçekten çok işe yarıyor. Benim bacağım ezilirdi koruma demiri olmasaydı.

Neyse baktım motor temiz kendime baktım :) bir iki zıpladım bende de sorun yok herkese teşekkür ettim. Bindim motora gittim. Yolda giderken ön freni yavaşlamak için hafif sıktığımda motorun hızına göre sıkıp sıkıp bıraktığını farkettim. Ön sağ fren diski yere sürtünmüştü kayarken onu farkettim. Herhalde disk filan yamuldu bu hafta bir Ali usta ziyareti gözüküyor.

Şimdi diyeceksiniz adam ufacık kaza yapmış 5 sayfa yazı yazmış aslında başlarken bir paragrafla bitirecektim ama bende hastalıktır illa detaya girecem :) Bir de ilk kazamı yapmışım size uzun uzun anlatmayacam da kime anlatacam ya :)

Yav ne komik adamsın Bes olm bana niye bukadar geyik anlatmadın Ben "beni bırakın motorumu çıkarın daha yeni aldım" diye bağırıyom :) kısmı yardı beni :duvar:ne manyak adamsın gebereceksin hala motorum diosun neyse Allah korudu dikkatli ol hala schooter kullandığını zannediyorsun ara falan yok dikkatli ol sende koruma demiri var bizde yok napıcaz aslında bizim spyderlara bu demir uygun değil ama sembolik güzel bişi yapılabilir gibi geliyor bana.:cheesy:

Zafer
22.Nisan.2013, 14:31
Çok geçmiş olsun kardeşim.

iskenderyaz
22.Nisan.2013, 14:38
Çok geçmiş olsun ya merak ettim taksiciye hiç bişey yapmadınmı yada gelip özür falan diledimi ?

cihan54
22.Nisan.2013, 14:39
Geçmiş olsun hem sana hem motoruna birşey olmaması sevindirici... 8) Ben de kazamda kendime bile bakmadan motoruma koşmuştum. Halini görünce önünde diz çöküp kaldım öyle.. adamlar bana sarıyordu birşeyin var mı hastaneye götürelim diye. Benim ağzımdan sadece "motorum :cry: " çıkıyordu. :|

ecel felek
22.Nisan.2013, 14:53
çok geçmiş olsun kardeşim....

mrtglc
22.Nisan.2013, 14:59
Geçmiş olsun umarım ilk ve son kazan olur.

Emre
22.Nisan.2013, 16:25
En son kazan bu olur inş., çok geçmiş olsun.

ekinoks
22.Nisan.2013, 18:32
geçmiş olsun umarım bir daha yaşamazsın motoru düşünmek gayet normal sanırım bende ilk kazamda ayağımı kırmıştım ama bana yardım etmek isteyenlere ilk önce motoru yoldan kaldırın diyordum

CELİL
22.Nisan.2013, 19:44
Besim çok geçmiş olsun sana birşey olmaması en önemlisi ama dediğin gibi mal canın yongası insanın aklına hemen makinayı yerden kaldırmak geliyor işallah bu son kazan olur nazar

Besim
22.Nisan.2013, 22:54
Besim çok geçmiş olsun. yalnız istanbulda yaşadığın için ÇOK önemli bir kuralı atlamışsın; Taksi, Dolmuş, Minibüs ve özel halk otobüslerin arkasında yol alıyorsan Kesinlikle ve kesinlikle sağından geçmeyi düşünmeyeceksin ve mümkün olduğu kadar onlara yaklaşmayacaksın:lol::lol:
neyse nazarlık olsun bu Allah beterinden saklasınnazar

Haklısın Erkan uzak durmakgerek...

Besim
22.Nisan.2013, 22:56
Yav ne komik adamsın Bes olm bana niye bukadar geyik anlatmadın Ben "beni bırakın motorumu çıkarın daha yeni aldım" diye bağırıyom :) kısmı yardı beni :duvar:ne manyak adamsın gebereceksin hala motorum diosun neyse Allah korudu dikkatli ol hala schooter kullandığını zannediyorsun ara falan yok dikkatli ol sende koruma demiri var bizde yok napıcaz aslında bizim spyderlara bu demir uygun değil ama sembolik güzel bişi yapılabilir gibi geliyor bana.:cheesy:

Ya tekrar söylüyorum koruma Demiri kesinlikle çok işe yarıyor. Olmasaydı hem bacağım gitmişti hemde motorun sağtarafı boydan boya giderdi. Allah icatedenden razı olsun...

Besim
22.Nisan.2013, 23:01
Çok geçmiş olsun ya merak ettim taksiciye hiç bişey yapmadınmı yada gelip özür falan diledimi ?

Yok ya önce beni çıkaramadılar taksiciye ileri al diye bağırdılar sonra o biraz ileri aldı ben çıktım indi geldi arabasına baktı hasar varmı diye :shock: bana bişey demeye kalmadı aslında arkadan vuran ben olduğumdan hatalı olmama rağmen direk arabasına eğilip bakınca toplananlardan tepki gördü. Bana söyleyecek bişey kalmadı tepki gösterenlere ters yapınca dayak yemeden basıp gitmekten başka çaresi kalmadı.

dtahir
24.Nisan.2013, 10:31
Çok geçmiş olsun.Sana da motora da birşey olmaması sevindirici.

LİONE3XT
24.Nisan.2013, 11:06
Geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın

marlox
26.Nisan.2013, 10:35
kardeşim geçmiş olsun
bir daha bu tür bir olay yaşamazsın umarım
mal canın yongası tabi
benim, araba geçerken motora su sıçramasın diye araba ile motor arasına atlayışım geldi aklıma :D

Besim
26.Nisan.2013, 11:57
kardeşim geçmiş olsun
bir daha bu tür bir olay yaşamazsın umarım
mal canın yongası tabi
benim, araba geçerken motora su sıçramasın diye araba ile motor arasına atlayışım geldi aklıma :D

Bak bu da güzelmiş :)

marlox
26.Nisan.2013, 12:10
anlatayım hatta hastanenin karşısında ki tekel den sigara alıcam ve Racer35 in çalıştığı firmaya gidicem
tam orada da biraz su birikmiş motoru park ettim tam indim yürümeye başladım bi baktım arabanın biri suya doğru ilerliyor hemen geri dönüp motorla araç arasında bir duvar olmaya çalıştım ama fayda etmedi :D çok ıslanmadım ama motora da gelmedi nasıl olduysa :D

REALİST
26.Nisan.2013, 15:04
Bak bu da güzelmiş :)

Çok iyimiş bende yağmur yağdığında kaçacak delik arıyorum Besim bilir.:?