PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Double (çift)fan

ALTAN
07.Mayıs.2013, 10:15
Arkadaşlar spyder ve daytonalara 2.ci bir fan ekleyebilirmiyiz.eklersek elektrik yada akü aksamıyla ilgili bir sorun olurmu yada çekişle?

CELİL
07.Mayıs.2013, 11:02
mrh. Altan iki modelinde 2.inci fan ihtiyacı yok en sıcak yaz gününde istanbul trafiğinde bile sorun yapmadı
ama takıcam dersen elektrik tesisatı ikinci fan için kablo çekmek şartıyla kaldırır aküye ekstra yük verir ama oda kaldırır çünki eski klasik kasalarda 2 fan vardı
fanları bağlayabilmek için fan bağlantı ayakları yaptırman lazım orjinal haliyle vidalayacak yeri yok 8)

ALTAN
07.Mayıs.2013, 11:14
mrh. Altan iki modelinde 2.inci fan ihtiyacı yok en sıcak yaz gününde istanbul trafiğinde bile sorun yapmadı
ama takıcam dersen elektrik tesisatı ikinci fan için kablo çekmek şartıyla kaldırır aküye ekstra yük verir ama oda kaldırır çünki eski klasik kasalarda 2 fan vardı
fanları bağlayabilmek için fan bağlantı ayakları yaptırman lazım orjinal haliyle vidalayacak yeri yok 8)
teşekkürler abicim.ama mersin çok sıcak muhtemelen takacağım

CELİL
07.Mayıs.2013, 11:17
teşekkürler abicim.ama mersin çok sıcak muhtemelen takacağım

Doğru mersin çok sıcak ama bence önce bir test et ihtiyaç duyarsan takarsın boşuna orjinalliğini bozma 8)

marlox
07.Mayıs.2013, 22:56
ben 350 spyder ile 1 saat oyunca yaklaşık 90-100 km hiç durmadan yol yaptım fan sürüş harici sadece 6 saniye çalıştı :D ikinci bir fan bende düşünmüştüm ama gerek olmadığını görünce vazgeçtim yinede sen bilirsin..

Anilgardiyan
07.Mayıs.2013, 23:27
boşuna icat çıkarmanın bir anlamı yok , spyder veya daytona'nın soğutma sistemiyle ilgili hiç bir olumsuzluk yok , sadece bizim ülkemize gelmiyor bu makineler , dünyaya dağıtılıyor, brazilya gibi ateş gibi yanan bir ülkeye ve venezuella gibi bir memlekete dahi gidiyor , düşünülmüş bir soğutma sistemi var üzerinde o yüzden hiç gerek yok diye düşünüyorum , saygılarımla :)

mustanq
09.Mayıs.2013, 13:22
çok çok yavavaş gidilmediği takdirde doğru düzgün fan dahi açmıyormuş ziledeki usta bana ötle söylemişti

AHRAZ
09.Mayıs.2013, 17:59
ben senin yerinde olsam ikinci bir fan yerine daha büyük çapta başka bir fan takmayı düşünürdüm ama gerek yok bence... buna benzer bir başlık daha vardı yanlış hatırlamıyorsam, genel kanı "acaba ikinci fan nasıl olur, bir faydası olur mu vb" şeklinde, ama "gerçekten ihtiyaç var mı" sorusunu kimse sormuyor genelde, bence yok...

ozguralic
09.Mayıs.2013, 18:05
İkinci bir fandan ziyade yazın sık sık radyatörün suyunu kontrol etmek daha önemli. Eğer siz farketmeden su azalırsa, fanlar otomatik olarak çalışmayacağından dolayı conta yakabilirsiniz. 2 günde 1 su kontrolü yapılmalı gerekliyse eklemeli.

Hatırlatma : 1 litrelik şişeye su ve antifreeze karıştırıp ihtiyaç olduğunda elinizin altında bulundurun ve eklemeyi bunla yapın.Sürekli su eklemek karışımı bozacaktır.

AHRAZ
09.Mayıs.2013, 21:40
İkinci bir fandan ziyade yazın sık sık radyatörün suyunu kontrol etmek daha önemli. Eğer siz farketmeden su azalırsa, fanlar otomatik olarak çalışmayacağından dolayı conta yakabilirsiniz. 2 günde 1 su kontrolü yapılmalı gerekliyse eklemeli.

Hatırlatma : 1 litrelik şişeye su ve antifreeze karıştırıp ihtiyaç olduğunda elinizin altında bulundurun ve eklemeyi bunla yapın.Sürekli su eklemek karışımı bozacaktır.

Ben yanlızca antifriz koyuyorum??? Susuz??

ozguralic
09.Mayıs.2013, 22:43
Buda çok yapılan bişey ama bence gereksiz oluyor. Tahminimce insanların sürekli olarak su eklemesine karşılık önlem olarak önerilmiş olabilir. Ama artık devir ekonomi devri, antifriz ucuz bişey değil, zaten doğru karışımı yaptığınızda -50/-60 gibi anca donar ve kaynama noktası da çok çok yükselir yani görevini yapar.

Sonuçta bir kimyasaldır, arabamda radyatörün ağız kısmının (plastik) çürümesi yüzünden komple radyatör değiştirmek zorunda kalmıştım bunu su yapmış olamazdı diye düşünüyorum.