PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt

Uğur Yalçın
24.Temmuz.2013, 00:52
Merhaba arkadaşlar en son karbüratör bakım gördükden sonra 15 kuruşdan 18 kuruşa çıktı yakıtı zamlarıda hesaplarsak normalmi E9-b lerde.

eralp_goksu
24.Temmuz.2013, 02:12
18 kurus normaldır. yakıttakı artısı da soyle yorumladım: bakım oncesı karburatorde ufak capta bır tıkanma ya da yakıt yollarında bır darlık vardı. bakımdan sonra o darlık ya da tıkanma ortadan kalktıgı ıcın km basına zaten yakması gereken ortalama deger olan 18 kurusu yakmaya basladı. yakıttakı artıs cok kucuk duzeyde oldugu ıcın performanstakı artıs da hıssedılmeyecek kadar az.

Kısaca problem yok 8)

CELİL
24.Temmuz.2013, 12:38
Uğur bence yakışı gayet iyi normalde 20- 22 kuruş yakar seninki az yakıyor karbiratör ayarından sonra gaz yeme çekiş açısından memnunsan sorun yok güle güle kullan 8)

marlox
24.Temmuz.2013, 17:15
buldu bunuyor yahu :D

eralp ne zaman izmir yolculuğu :D beraber süreriz burada bol bol :D

Uğur Yalçın
24.Temmuz.2013, 22:10
Uğur bence yakışı gayet iyi normalde 20- 22 kuruş yakar seninki az yakıyor karbiratör ayarından sonra gaz yeme çekiş açısından memnunsan sorun yok güle güle kullan 8)

Hani 15 olupda şimdiki performansı olsaydı iyiydi :mrgreen: 8) tek sorunum kaldı öndiskler sanırım yamukluk var ön frene basınca kesik kesik tutuyor Duran motordan Murat usta biraz daha böyle kullan düzelmezse garantiden değiştirelim dedi çok memnun oldum valla ne yalan söyleyim Ankara bölge sorumlusu Ufuk beye de sorunu anlattım disklere bakmamız lazım çarpma veya darbe yoksa garantiden değiştiririz demişti zaten.

huseyinaydogan_20
25.Temmuz.2013, 22:48
Merhaba arkadaşlar en son karbüratör bakım gördükden sonra 15 kuruşdan 18 kuruşa çıktı yakıtı zamlarıda hesaplarsak normalmi E9-b lerde.

Oha 18 kuruş yakıyorsa çok çok iyi ya E9 b var bende de 22 kuruş yakıyor. Egsozlar falan boş belki de ondan bu kadar çok yakıyor benimki de. Ama 18 kuruş mikemmel :D