PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz takılması

CR0W
07.Ocak.2014, 13:42
selamlar a dostlar benim düldüle nazar değdi gaz kolu takılı kalıyor yani gazlarken sıkıntı yokta elimi çektiğimde en son nerdeyse orda duruyor yani gazlamaya devam ediyor kendim yapabileceğim birşeymi ? birde şu egsozdaki sararma yapan zımbırtıyı çıkartmak istiyorum bayiiden başka yerde yaptırsam sıkıntı olurmu zira daha 300 dolmadı yani daha sonra garantisinde sıkıntı olurmu makinanın bakımları için bayiiye dittiğimde ?

CELİL
07.Ocak.2014, 14:00
selamlar a dostlar benim düldüle nazar değdi gaz kolu takılı kalıyor yani gazlarken sıkıntı yokta elimi çektiğimde en son nerdeyse orda duruyor yani gazlamaya devam ediyor kendim yapabileceğim birşeymi ? birde şu egsozdaki sararma yapan zımbırtıyı çıkartmak istiyorum bayiiden başka yerde yaptırsam sıkıntı olurmu zira daha 300 dolmadı yani daha sonra garantisinde sıkıntı olurmu makinanın bakımları için bayiiye dittiğimde ?
Merhaba nuri senin makina daha sıfır takılma gaz telinin gevşekliğinden veya ayarsızlığından olabilir gaz tellerinin karbiratöre girdiği yerde ayar vidaları var 2 somunla sabitlenmiştir somunları gevşetip telin boşluğunu aşağı doğru gerip(alıp) somunları sıkabilirsin veya zor ihtimal ama telin biri kopmuş olabilir öyleyse alttaki ayar yerinden teli çekince yavaş yavaş tel komple çıkar gelir
egzos katalizatörünü sökmek için servis zamanını beklemene gerek yok yoldan geçerken ugrasan sökerler ücret bile almazlar kolay bir iş başka yetkisiz bir yerde söktürürsen egsozda olacak garanti gerektiren bir durum olursa garanti şartlarını bozmuşsun diye bahane edebilirler 8)

CR0W
07.Ocak.2014, 14:26
durum şöyleki benim ufaklık elcik çok oynuyor diye yandan bi kaç defa vurmuş sözde elciği oturtmak için ben ondan şüpheleniyorum bi akşam olsun dediğini bi denicem celil hocam, birde dün motordan garip sesler geldi sanki benzin bitmiş gibi stop etti tekrar çalıştırdığımda çalıştı ama kalkarken stop etti egsoz sesi dengesizleşti bende benzindendir diye tahmin edip yedek depoyu aktif ettim biraz sonrada kendine geldi ama kalkarken birkaç defa öne attı kendini benim tahminim yeni makine olduğu için orasına burasına ilgi istiyor sıkılmak okşanmak istiyor ama 300 ü daha dolduramadım o yüzden servisede gidemiyorum şuan 60 km de daha iş alanımda tam sezon olduğu için vakit bulup gezemiyorumda

CELİL
07.Ocak.2014, 14:52
durum şöyleki benim ufaklık elcik çok oynuyor diye yandan bi kaç defa vurmuş sözde elciği oturtmak için ben ondan şüpheleniyorum bi akşam olsun dediğini bi denicem celil hocam, birde dün motordan garip sesler geldi sanki benzin bitmiş gibi stop etti tekrar çalıştırdığımda çalıştı ama kalkarken stop etti egsoz sesi dengesizleşti bende benzindendir diye tahmin edip yedek depoyu aktif ettim biraz sonrada kendine geldi ama kalkarken birkaç defa öne attı kendini benim tahminim yeni makine olduğu için orasına burasına ilgi istiyor sıkılmak okşanmak istiyor ama 300 ü daha dolduramadım o yüzden servisede gidemiyorum şuan 60 km de daha iş alanımda tam sezon olduğu için vakit bulup gezemiyorumda
senin ufaklıktan kaynaklı bir sıkışmada olabilir o zaman :mrgreen:
stop olayı benzin az olabilir ana depo bitmiştir yedeğe geçince düzelmiş veya benzinden pislik su falan gelmiş olabilir düzeldiyse sorun değil 8)

özgürr
08.Ocak.2014, 23:07
bu gaz kolunun takılma olayı bende de oldu durduğum zaman özellikle ışıklarda veya dur kalk yaptığım zaman sıklıkla oluyordu ben ustaya gittim rölanti çok fazla dedi bayağı bi düşürdü ayarını o gün bugündür böyle bi sıkıntı olmadı :)