PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu ne olaki yardım

CR0W
17.Ocak.2014, 19:29
Selamlar arkadaşlar...

motoru az önce çalıştırıp biraz ısıtıp kapadım yerime döndüm 1 saat sonra yanına gittiğimde de egsoz borusunun tam ortasına yakın yerden iki taraftanda gaz gibi birşey akıtmış motoru çalıştırdım gaz verip yere baktığımda ise sanki camsil den su fışkırtmışsın gibi iki yanda da yerde nokta nokta damlacıklar oluştu bu ne olabilir sizce

ozguralic
17.Ocak.2014, 19:32
Zengin karışımdan dolayı çiğ benzin atıyor muhtemelen.

CR0W
17.Ocak.2014, 19:34
egsoz borusunun orta kısmından nerden atıyorki çıkıştan atmıyor ?

Ömer
17.Ocak.2014, 19:43
Bende ilk başlarda bu işten tedirgin oldum ama Özgürün söylediği gibi zengin karışım veya Celil ekzozda biriken suyun atıldığını söyleyip içime su serpmişti.
İkisini birleştir ve kafana takma, bir sorun değil çünkü, motor ısınınca geçiyor 8)

ozguralic
17.Ocak.2014, 19:47
aynen öyle suyu da atıyor. tarif ettiğin bölgede konik bi yüzük parçası vardır. ince borudan kalına geçişte. oranın altında kaynak var. oradan sızdırıyorsa kaynakta çatlak olabilir. çok önemli bişey değil ama zırıltı yapabilir bi de sesi bozar.

CELİL
17.Ocak.2014, 19:57
Soğuk motoru kışın ilk çalıştırdığımızda egsozdan gelen sıcak hava ile borudaki soğuk hava karışımından su damlası oluşur ve ısınıncaya kadar egsozdan atar ısınınca keser normal bir durum seninki tahminimce katalizatörün ek yerlerindeki vidalar gevşek ordan dışarı atmış o vidaları bir yokla gevşekse sık 8)

CR0W
17.Ocak.2014, 19:59
aynen tam o bağlantı yerinden atıyor muhtemelen yeni olduğu için gevşek olabilir bian tırsıttı çatlak matlak ama bakıcam birde elimi sürüp kokladığımda benzin gibi kokuyor :)

CELİL
17.Ocak.2014, 20:02
aynen tam o bağlantı yerinden atıyor muhtemelen yeni olduğu için gevşek olabilir bian tırsıttı çatlak matlak ama bakıcam birde elimi sürüp kokladığımda benzin gibi kokuyor :)
Hafif benzin kokusu olması normal ilk çalışmada bir süre çiğ benzin atar normal 8)

ozguralic
17.Ocak.2014, 20:08
Doğru sizin egzostlar flanşlı bağlantılı. ben unuttum kaynak sandım.

CR0W
17.Ocak.2014, 20:20
motoru arkadaşıma verdim şimdi biraz turlayıp getircek durumuna bakıcam yazarım buraya arkadaşlar son durumu

CR0W
17.Ocak.2014, 23:30
arkadaşlar sizinkilerde de varmı bilmiyorum ama bizim tamirci vardır dedi, sizin dediğiniz gibi ısındıktan sonra damlatma kesildi o damlatan yerde elimi gezdirdiğimde küçücük bir delik farkettim her iki egsozun aynı yerinde nizami bilerek delinmiş yani tam inceden kalına geçerken o yokuş gibi olan kısım varya heh ordan atıyormuş tamircide normaldir bide motorun hakkını veremiyorsun henüz acemi olduğundan dedi ki haklı 3. vitese daha bugün geçebildim kullanamıyorum işlerimin yoğunluğundan bende forumdan bir arkadaşımızla anlaştım hafta sonu trafkya tarafına gidip gelicek biraz açıcak motoru ve bende nizami olarak her hafta turlıcam motorla şimdilik bir sıkıntı yok gibi yardımlar için teşekkürler

CELİL
17.Ocak.2014, 23:40
Evet o delikler hepsinde var onu unuttum 8)