PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.70 boy spyder?

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 19:03
Merhaba abilerim, kardeşlerim. Foruma yeni üye oldum, bende yakında bir rr almayı düşünüyorum. rr spyder almak istiyorum çok hoşuma gitti, boyum 1.70:( spyder sürebilir miyim?[smilie=greencolorz:

Wolki
23.Ocak.2014, 19:18
Zaten boyu kısa motor rahatlıkla sürersin.

Wolki
23.Ocak.2014, 19:19
Celil abi var bizde onunda kısa ama ne kadar boyu bilmiyorum çok süper kullanıyor sıkıntı yok :)

CELİL
23.Ocak.2014, 19:22
Merhaba abilerim, kardeşlerim. Foruma yeni üye oldum, bende yakında bir rr almayı düşünüyorum. rr spyder almak istiyorum çok hoşuma gitti, boyum 1.70:( spyder sürebilir miyim?[smilie=greencolorz:
Merhaba Kerim Aramıza hoş geldin :D
Kendini tanışma başlığında tanıtırsan seviniriz

Benim boyum 1.68 spyder kullanıyorum fakat şöyle bir durum var 2011 model öncesinin ayak pedalları daha ileride onlara boyun biraz kısa gelebilir ama üzerine oturup bakmadan tam anlaşılmaz kişinin bacak boyuna göre değişebilir 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 19:32
Zaten boyu kısa motor rahatlıkla sürersin.

Celil abi var bizde onunda kısa ama ne kadar boyu bilmiyorum çok süper kullanıyor sıkıntı yok :)

Oh içim rahatladı vallahi. Teşekkürler cevapların için:cheesy::cheesy:

Merhaba Kerim Aramıza hoş geldin :D
Kendini tanışma başlığında tanıtırsan seviniriz

Benim boyum 1.68 spyder kullanıyorum fakat şöyle bir durum var 2011 model öncesinin ayak pedalları daha ileride onlara boyun biraz kısa gelebilir ama üzerine oturup bakmadan tam anlaşılmaz kişinin bacak boyuna göre değişebilir 8)

Merhaba, hoşbuldum, tamamdır birazdan açarım başlığı :)
2011 model öncesinde bi parça da yoktu adını bilmiyorum tam. Dün bütün konuları okumuştum onu çok tartışmışlar. Bende foruma kaydolayım dedim.:mrgreen: Ben zaten 2013 model sıfır almayı düşünüyorum, şu linktekini;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-varmi-daha-uygun-fiyata-ve-kredi-kartina-vade-farksiz-taksitle-150287158/detay

custom olayı hakkında pek bilgim yok bunun lastiklerini ne kadar kalınlaştırabilirim motorun kaldırabileceği kadar?:mrgreen:

CELİL
23.Ocak.2014, 19:40
2011 Model altında titreşimi kesen blansör yok
spyder in arka lastik kalınlığı yeterli genişlikte 160 taban var daha kalını makinaya ağır gelir şanzumanda sorun çıkarabilir
sıfır düşüyorsan alttaki linke bak daha uygun ve hem forum sponsorumuz 8)
http://www.motosikletcim.com/?newUrun=1&Id=691182&CatId=bs436678&Fstate=&/Regal-Raptor-Spyder-250-%C3%9CR%C3%9CN-DETAYLARINI-%C4%B0NCELE---

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 19:55
2011 Model altında titreşimi kesen blansör yok
spyder in arka lastik kalınlığı yeterli genişlikte 160 taban var daha kalını makinaya ağır gelir şanzumanda sorun çıkarabilir
sıfır düşüyorsan alttaki linke bak daha uygun ve hem forum sponsorumuz 8)
http://www.motosikletcim.com/?newUrun=1&Id=691182&CatId=bs436678&Fstate=&/Regal-Raptor-Spyder-250-%C3%9CR%C3%9CN-DETAYLARINI-%C4%B0NCELE---

Anladım peki bu şanzıman üzerinde daha kalın kaldırması için bi değişiklik yapılamaz mı? Linke baktım sanırım alırsam o siteden alacağımz. Teşekkür ederim.:mrgreen:

CELİL
23.Ocak.2014, 20:10
Anladım peki bu şanzıman üzerinde daha kalın kaldırması için bi değişiklik yapılamaz mı? Linke baktım sanırım alırsam o siteden alacağımz. Teşekkür ederim.:mrgreen:
Şanzumana herhangi değişiklik yapmak mümkün değil malesef 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 20:23
Şanzumana herhangi değişiklik yapmak mümkün değil malesef 8)

Anladım teşekkür ederim, bir sorum daha olacak kusura bakmazsanız, forumda dolanırken bi site buldum spyder custom yapmışlar.

Sıfır bi spyder'ı bu hale getirmek ne kadar tutar? İstanbulda yapabilecek bi yer var mı ve ne kadar sürer?:mrgreen:

http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_3_komp.png
http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_7_komp.jpg
http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_10_komp.png
http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_9_komp.png
http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_1_komp.png
http://www.regalraptor.ch/images/RR-Vorlage-Neue-Bilder-RR_Badass_2012_Rampe_Logo_2_komp.png

CELİL
23.Ocak.2014, 20:50
Modifiye için fiyat vermek mümkün değil her parçanın pekçok kalitesi ve fiyatı var o işlemi yapan firmayla yapılan görüşmede ortaya çıkar fakat modifiye çok pahalı bir işlemdir
spyder i resimdeki görüntüye sokmak çok kolay gidon bağlantı ayağını kısatmış tekli sele takmış (150 tl) gerisi boya işi 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 20:55
Modifiye için fiyat vermek mümkün değil her parçanın pekçok kalitesi ve fiyatı var o işlemi yapan firmayla yapılan görüşmede ortaya çıkar fakat modifiye çok pahalı bir işlemdir
spyder i resimdeki görüntüye sokmak çok kolay gidon bağlantı ayağını kısatmış tekli sele takmış (150 tl) gerisi boya işi 8)

Heee anladım güzel olmuş ama :mrgreen: boya olayı değil de gidon olayı çok güzel olmuş. Bi de spyder'da beğenmediğim tek şey arka farları, sinyalleri ve o arkadaki stop lambası sanırım onun yeri değişebilir mi? :mrgreen: Çok soru soruyorum galiba maruz görün başka soracak, bu işlerden anlayan tanıdık kimse yok.:(

CELİL
23.Ocak.2014, 21:02
Heee anladım güzel olmuş ama :mrgreen: boya olayı değil de gidon olayı çok güzel olmuş. Bi de spyder'da beğenmediğim tek şey arka farları, sinyalleri ve o arkadaki stop lambası sanırım onun yeri değişebilir mi? :mrgreen: Çok soru soruyorum galiba maruz görün başka soracak, bu işlerden anlayan tanıdık kimse yok.:(
Stoplar sinyaller en kolayı onlardan zevkine göre pekçok çeşit bulabilirisin 8)
Not :Resimdeki makinanın arka çamurluğu orjinal değil değiştirlmiş modifiye çamurluk onu yazmayı atlamışım 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 21:08
Stoplar sinyaller en kolayı onlardan zevkine göre pekçok çeşit bulabilirisin 8)
Not :Resimdeki makinanın arka çamurluğu orjinal değil değiştirlmiş modifiye çamurluk onu yazmayı atlamışım 8)
Oh süper süper :cheesy: Bende ona dikkat ettim orjinal çamurluğu sevmedim garip duruyor, peki hocam bi sorum daha var, yeni başlayacağım malum tecrübe yok ama kursa gitmeyi düşünüyorum, 250lik mi alayım 350lik mi? 350 olan kaldırır mı daha kalın lastiği.:mrgreen: ve onun dışında alacağım rr spyder'a bi o kadar daha masraf yapmaya değer mi? Uzun süreli kullanabilir miyim? 1 - 2 sene kadar.

CELİL
23.Ocak.2014, 21:32
Oh süper süper :cheesy: Bende ona dikkat ettim orjinal çamurluğu sevmedim garip duruyor, peki hocam bi sorum daha var, yeni başlayacağım malum tecrübe yok ama kursa gitmeyi düşünüyorum, 250lik mi alayım 350lik mi? 350 olan kaldırır mı daha kalın lastiği.:mrgreen: ve onun dışında alacağım rr spyder'a bi o kadar daha masraf yapmaya değer mi? Uzun süreli kullanabilir miyim? 1 - 2 sene kadar.

İlk makina için 250 cc yeterli ama 350 cc de istersen alınabilir chopper makinalar ağır devirli olduğundan altından kaçacak kadar seri değildir 350 cc nin farkı yokuşlarda ve iki kişi binerken daha kuvvetli çekişi vardır yani torku kuvvetlidir
iki makinanında şanzumanları aynıdır büyük lastik zorlar
modifiye tamamiyle keyfi bir işlem olduğundan satarken harcadığın parayı alamazsın cepten gider
Spyder i uzun seneler kullanabilirsin sağlam makinadır 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 21:41
İlk makina için 250 cc yeterli ama 350 cc de istersen alınabilir chopper makinalar ağır devirli olduğundan altından kaçacak kadar seri değildir 350 cc nin farkı yokuşlarda ve iki kişi binerken daha kuvvetli çekişi vardır yani torku kuvvetlidir
iki makinanında şanzumanları aynıdır büyük lastik zorlar
modifiye tamamiyle keyfi bir işlem olduğundan satarken harcadığın parayı alamazsın cepten gider
Spyder i uzun seneler kullanabilirsin sağlam makinadır 8)

Ağır devirli ve kaçmama olayı çok iyi oldu. O zaman 350cc alayım ben, pek tek sürmicem çünkü. Lastik olayı da orjinali kalsın artık ne yapalım.:| Farklı modifiyeler yaptırırım o zaman.. Çamurluk farlar vs. Peki motoru verdiğiniz siteden alacağım çok büyük ihtimalle, onun dışında bu modifiye olayı için önerebileceğiniz bir yer var mı istanbul içinde? Tanıdıklara gitmek daha iyi olur diye düşündüm.:) Tekrar teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için.:cheesy:

Ekleme: motorun sesini daha tok yaptırma imkanım var değil mi? Masrafı önemli değil, biraz olsun harley gibi ses çıkartabilir mi? http://www.regalraptor.net/forums/images/smilies/GreenColorz4_PDT_14.gif

CELİL
23.Ocak.2014, 21:53
Ağır devirli ve kaçmama olayı çok iyi oldu. O zaman 350cc alayım ben, pek tek sürmicem çünkü. Lastik olayı da orjinali kalsın artık ne yapalım.:| Farklı modifiyeler yaptırırım o zaman.. Çamurluk farlar vs. Peki motoru verdiğiniz siteden alacağım çok büyük ihtimalle, onun dışında bu modifiye olayı için önerebileceğiniz bir yer var mı istanbul içinde? Tanıdıklara gitmek daha iyi olur diye düşündüm.:) Tekrar teşekkür ediyorum verdiğiniz cevaplar için.:cheesy:

Ekleme: motorun sesini daha tok yaptırma imkanım var değil mi? Masrafı önemli değil, biraz olsun harley gibi ses çıkartabilir mi? :mrgreen:
Tanıdık bir yer yok yukarıda linki olan motomanıa ufak tefek modifiye işlemleri yapıyor ama fiyat pek uygun değil onun dışında internette imalatçı modifiye işi yapan bir yer var her bütçeye göre işlem yapılır yazıyor onla görüşülebilir alta linkini yapıştırıyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-keeway-moto-berlin-custom-chopper-bir-efsaneye-binmek-istemezmisiniz-133961850/detay/

Pekçok yeni arkadaşımız senin gibi modifiye projeleri yaptı ama motoru alıp modifiye fiyatlarını ögrenince vaz geçip makinaya ufak aksesuarlar ekleyip olduğu gibi kullandı
Egsoz sesi için yeni egzos yaparak çok güzel ses alınabilir 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 21:57
Tanıdık bir yer yok yukarıda linki olan motomanıa ufak tefek modifiye işlemleri yapıyor ama fiyat pek uygun değil onun dışında internette imalatçı modifiye işi yapan bir yer var her bütçeye göre işlem yapılır yazıyor onla görüşülebilir alta linkini yapıştırıyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-keeway-moto-berlin-custom-chopper-bir-efsaneye-binmek-istemezmisiniz-133961850/detay/

Pekçok yeni arkadaşımız senin gibi modifiye projeleri yaptı ama motoru alıp modifiye fiyatlarını ögrenince vaz geçip makinaya ufak aksesuarlar ekleyip olduğu gibi kullandı 8)

Fiyat olayı hiç önemli değil, linke baktım irtibata geçerim motorumu alınca, konu da açacağım aldığım zaman.

Dediğim gibi fiyatının pek önemi yok öyle ki, şu motorların kaçma olayı cc olayını bilmediğim zaman yani bundan 2 hafta öncesi alacağım motor v-rod'du maddi açıdan sıkıntı yok yani. Keşke V-Rod sürebilseydim.:cry: (CC ve kaçma olayını öğrenince dehşete kapıldım o ayrı :) )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-ss-motors-2012-harley-davidson-v-rod-vrscaw-149375150/detay

Artık mecbur rr spyder'ı tamamen custom yapacağım.:(

CELİL
23.Ocak.2014, 22:05
Fiyat olayı hiç önemli değil, linke baktım irtibata geçerim motorumu alınca, konu da açacağım aldığım zaman.

Dediğim gibi fiyatının pek önemi yok öyle ki, şu motorların kaçma olayı cc olayını bilmediğim zaman yani bundan 2 hafta öncesi alacağım motor v-rod'du maddi açıdan sıkıntı yok yani. Keşke V-Rod sürebilseydim.:cry: (CC ve kaçma olayını öğrenince dehşete kapıldım o ayrı :) )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-ss-motors-2012-harley-davidson-v-rod-vrscaw-149375150/detay

Artık mecbur rr spyder'ı tamamen custom yapacağım.:(
V-rod hepimizin hayran olduğu sınıfının en güçlü makinası başlangıç için tehlikeli
bütçe sıkıntısı olmaması çok iyi modifiyede özgürce hareket edersin 8)

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 22:10
V-rod hepimizin hayran olduğu sınıfının en güçlü makinası başlangıç için tehlikeli
bütçe sıkıntısı olmaması çok iyi modifiyede özgürce hareket edersin 8)

Evet biraz forumlarda dolaşınca başlangıç için 250cc den yukarı çıkmayın diyordu herkes. Chopperlar'da 350'ye kadar sıkıntı olmaz o halde.:cheesy: Öyle ama güzel bi modifiye yapan mekan bulmalıyım istediğim şekile soka bilmem için. Bu arada etkinlik yapıyor musunuz? Toplanıp falan gezi gibi bişeyler var mı? Aranıza katılma şansım var mı?[smilie=greencolorz:

CELİL
23.Ocak.2014, 22:26
Evet biraz forumlarda dolaşınca başlangıç için 250cc den yukarı çıkmayın diyordu herkes. Chopperlar'da 350'ye kadar sıkıntı olmaz o halde.:cheesy: Öyle ama güzel bi modifiye yapan mekan bulmalıyım istediğim şekile soka bilmem için. Bu arada etkinlik yapıyor musunuz? Toplanıp falan gezi gibi bişeyler var mı? Aranıza katılma şansım var mı?[smilie=greencolorz:
Yazın toplu gezilerimiz moto festivallerde çadır kamplarımız oluyor sende katılabilirsin 8)
Modifiye işinde en üst seviye TT CUSTOM ama orada yapılacak işlemler için motoru aldığın fiyattan fazla ücret alırlar

RespectMyAuthoritah
23.Ocak.2014, 22:43
Yazın toplu gezilerimiz moto festivallerde çadır kamplarımız oluyor sende katılabilirsin 8)
Modifiye işinde en üst seviye TT CUSTOM ama orada yapılacak işlemler için motoru aldığın fiyattan fazla ücret alırlar

Çok iyi oldu yaza anca tamamlarım zaten isteklerimi. TT Custom hakkında bir arkadaş;

"bir televizyon programında izlediğim kadarıyla sürekli "ben ben yaptım ben zenginim ben çok insan tanıyorum ben ben beni bilin ben ben" diyen ve "türkiye'nin en pahalı motosikletlerini üretiyoruz" diye övünen bir sahibi vardır. yani bu şirket, en dayanıklı değil, en hızlı değil, en konforlu değil... bi motosikletin sahip olması gereken sıfatlardan hiçbiri değil ama pahalı motosikletler üretiyor. ben demiyorum, sahibi diyor.

"evim arkasında barbekü partisi vericem, gelin bakın yüzlerce ünlü görürsünüz" demişliği de vardır aynı programda bak şimdi aklıma gelince kahkaha attım."

"buranın çok net özeti: paranız kadar adamsınız. çok parası olan ve gösteriş için ölen abilere tavsiye ediyorum, doğru yerdesiniz. lakin standart motor kullanıcısı kişiler mümkün olduğunca uzak dursun. burası bir motorcu, tamirci vs. değil; paranızla gösteriş satın aldığınız biryer. motor yaptırıp teslim almayan, mağazada bırakan ve senede sadece birkaç kez gelip sürüp geri bırakan insanlar mevcut."

Bu tavırları doğruysa hiç hoş değil. Sırf bu yüzden başka bi mekanda yaptırırım daha iyi. Elbet vardır istanbul'da kaliteli modifikasyon garajı/dükkanı.:mrgreen: