PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemiler için regal raptor

almora
21.Nisan.2014, 12:41
Merhaba Arkadaşlar ,

Aranıza yeni katıldım İsmim erdi, İzmir bornovadayım. Öncelikle hem sizinle tanışmak hemde yeni aldığım regalimin bazı sorunlarını paylaşmak istedim . chopper fanıyım ancak kullanmasını dahi bilmeden regal raptror dd 250 e9 aldım , Bazı yaşadığım sıkıntıları paylaşmak isterim eminin bu konular defalarca açıldı ancak değerli vaktinizi ayırıp bana özel paylaşımlar yaparsanız çok mutlu olurum .

-En cok sıkıntı çektiğim konu bos vites :( bulamıyorum vitesi, cok hassas ya bire düşürüyorm yada ikiye çıkartıyorum tam bir çile oldu ayrıca durduğumda hiç geçiremiyorum bosa regalin kronik sıkıntısımıdır yoksa sıkıntı bendemi

- Diğer bir konu titreme sorunu motorda her daim bir titreme var suana kadar yaptığım en yüksek hız 80 km :| o hızda titreme daa fazla ve oldukça rahatsız edici ustalık bir durum varmı acemi olduumdan ustalardan da korkuyorum malasef herkz iyi niyetli olmuyor.

- Motor ısındığında ve durduğumda vitesin orda ince bir yağ sızınıtısı var telde ustaya sordum kecelerden dolayı dedi daha ağır bi problem olabilirmi

izmirde olan arkadaslar ve ustalar varsa bana lütfen ulaşsın tanışmak isterim . çevemde chopper tutkunu arkadasm yk malasef bi ben cıkmısım numunelik:)

yardımlarınızı bekliyorum
Sevgiler .

http://i.hizliresim.com/O2ZArn.jpg
http://hizliresim.com/zRV5GR

http://i.hizliresim.com/O2ZArn.jpg

http://i.hizliresim.com/zRV5GR.jpg

Emrehan
21.Nisan.2014, 13:34
Erdi hoşgeldin. Motosikletin hayırlı uğurlu olsun. nazar

Boş vites dediğin gibi başlarda kaçırılabiliyor fakat tamamen motora alışmanla ilgili. Zamanla çok daha rahat bulacağına eminim. 8)
Motor hareketsizken vitese geçmemesi de normal, yani bir sorun değil. Hepsi o şekilde. Debriyaj tazeleyerek, motoru ileri geri biraz oynatarak veya ara gaz vererek geçirebilirsin ancak. 8)

Bizim motorlar biraz titreşimlidir aslında ama titreşim aşırıysa en son ne zaman bakım gördüğüne bakmak lazım. Hava filtresi, bujiler, karbüratör ayarı, subap ayarı, yağ... Bunların hepsi titreşime neden olabilir. :|

Yağ sızıntısı için bir şey söyleyemeyeceğim, eklediğin fotoğraflar o bölgenin fotoğrafları muhtemelen ama maalesef işyerinden göremiyorum.

Güvenilir bir usta bulup motoruna sezonluk bir bakım yaptırman bütün sorunları çözecektir bence. :cheesy:

Opie
21.Nisan.2014, 14:56
Aramıza hoşgeldiniz :) Kazasız belasız kullanın 8)

almora
21.Nisan.2014, 14:56
teşekkürler tanis, ustaya göstericem suan için hiç bir ekipmanım yok hangi eldiven ceket tavsiye edersiniz bide izmirde gruplaraa katılıp motorumuu maviliklere sürmek istiyorum yokmu izmirliii

Sogukdag
21.Nisan.2014, 15:06
Hayırlı Uğurlu olsun Kazasız belasız kullan nazar

CELİL
21.Nisan.2014, 23:17
Merhaba Erdi aramıza hoş geldin RR 'un hayırlı olsun güle güle kullan nazar
Emrehan sorularını cevaplamış ek olarak senin makina eski kasa blansörsüz modellerden 80 km ye kadar çok az titreşim olur 80 km den sonra az daha artar ana dediğin hızlarda rahatsız edicek titreşim olmaması lazım makinanın bakım zamanı gelmişse titreşim fazlalaşır iyi bir servis bulup kontrol ettirmen iyi olur
yağ damlatma olayı ustanın dediği gibi keçeden olabilir küçük ucuz bir parça 8)

canyildiz
21.Nisan.2014, 23:30
Merhaba Erdi, hoşgeldin. Bu konularda uzman olmama rağmen deneyimlerimden yola çıkarak vitesle ilgili sana iki tavsiye verebilirim.

Birincisi motorun yağını değiştirmediysen bir an önce değiştir. Bende yağ değiştirmeden önce, özellikle biraz ısındıktan sonra boşa geçmiyor ya da kalkıştan sonra ikiye çok zor geçip boşta kalıyordu. Yağ değişiminden sonra çok rahatladı vites geçişleri.
Bir diğer önerim de sürekli debriyajı basılı tutmaman. Bu debriyajın çok ısınmasına neden oluyor. Bu da vites geçişlerini zorluyor.

Zamanla elin daha çok alışacaktır. Bizim motorlar durduğu yerde, özellikle birden boşa çok zor geçiyor. İkiden geçirmek her zaman daha kolay. Ben artık durmaya iyice yaklaşınca durmadan önce ikiden boşa atıp, sonra son frenle duruyorum. Bu şekilde çok daha rahat oluyor :)

nenickila
27.Nisan.2014, 19:36
merhabalar,
mersinden yazıyorum 250 DD E-9B sahibiyim ve aynı sorunları yaşıyorum sanırım bu modellerde kronik :)
bendede boşa geçmiyor hatta bazen boşa geçti ışığı yandığı halde beni kandırıp viteste kalıyor, motoru stop etmek suretiyle karizmayı yerle bir ediyor :)
hatta aynı farlar benim makinadada var aynı motor değildir inşallah :)

sevgiler saygılar