PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garanti kapsamı

ukant
23.Nisan.2014, 00:03
Merhaba arkadaşlar,
2. el regal raptor motorum var. aldığım kişi garantisinin devam ettiğini söyledi. Faturası mevcut. Garanti kapsamına neler giriyor neler girmiyor bu konu da pek fikrim yok. Bir de diğer ürünler de olduğu gibi motorda da garanti kapsamından çıkma durumu var mıdır? Bunlar nelerdir? Geçenlerde motoru çalıştıramamıştım, zorlayınca bozmuştum. Yakında bir usta geldi beyne giden kabloyu kesti bujiyi değiştirdi vurdurarak çalıştırdık. Daha sonra o kabloyu tekrar bağladı. Daha önce regal de çalışmış ve bu durumda motor kendini kitliyormuş, çözüm yöntemi de buymuş. Bunu da onlara bir mühendis söylemiş. Bu tamir yöntemi garantiyi bozar mı? Bir ben motorla bi kere sürüklendim arka sinyal kırıldı, ufak tefek çizikler oldu. Garanti bunları karşılar mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

CELİL
23.Nisan.2014, 00:32
Merhaba Ümit kaza için Geçmiş olsun Allah beterinden korusun
0 makinanın 2 yıl resmi garantisi olur garantiye motor bloğu içindeki ana parçalar ve üretim hatası olan ana parçalar girer bunun kararını servis verir elektirik aksamı balatalar amortisörler yürür aksam garantiye girmez
Garantinin geçerli olması için periodik bakımlarını aksatmadan yetkili servilere yaptırp garanti kitapcığına yazdırman kaşe vurdurman şarttır yetkili servis dışında yapılan müdahaler garantiden çıkmasına sebep olabilir
düşmeden kullanımdan oluşan parça değişimleri garantiye girmez 8)
senin yaptırdığın beyne giden kablonun kesilmesi olayını daha önce hiç duymadım bana mantıklı gelmedi :|

Hayalet
23.Nisan.2014, 01:11
Konuyu acmisken benimde bi sorum olucak..:D
Bende sifir daytona aldim ama aldigim dükkanda service sifirdi...
Baska bi motosiklet bayisinin servicine götürüp bi kac seyler takdirdim..
Simdi ilk 300km de service gitmesi gerek..
Aldigim yeremi vermem lazim yada baska bi servisteki ustaya verebilirmiyim?
ve servisleri kim karsiliyor yani nekadar para tutuyor?
Su an motorum 150km de. 300km de servise gidecekmis. Yada 500 gibi biseydi galiba..
Tam anlamadim bende yazdiklarimi anlayan varsa cevaplasin lütfen haha

ukant
23.Nisan.2014, 01:23
Aldığımda garanti kitapçığı yoktu. Sadece faturasını verdi satıcı bana. Onunla servise gitsem sorun çıkar mı? Başka bir ürün alırken de artık pek garanti kitapçığı yada onayı vermiyorlar. Faturayı ibraz et yeter diyorlar. O yüzden alırken önemsememiştim. Aldığım çocukta bana servisi değil de başka bir usta önermişti daha ucuz diye. Ben direkt servisine gitmeyi düşünüyorum. Yarın açık olur herhalde 23 nisan dolayısıyla kapalı değildir umarım yoksa hafta sonuna kalacak.

CELİL
23.Nisan.2014, 10:30
Aldığımda garanti kitapçığı yoktu. Sadece faturasını verdi satıcı bana. Onunla servise gitsem sorun çıkar mı? Başka bir ürün alırken de artık pek garanti kitapçığı yada onayı vermiyorlar. Faturayı ibraz et yeter diyorlar. O yüzden alırken önemsememiştim. Aldığım çocukta bana servisi değil de başka bir usta önermişti daha ucuz diye. Ben direkt servisine gitmeyi düşünüyorum. Yarın açık olur herhalde 23 nisan dolayısıyla kapalı değildir umarım yoksa hafta sonuna kalacak.

Konuyu acmisken benimde bi sorum olucak..:D
Bende sifir daytona aldim ama aldigim dükkanda service sifirdi...
Baska bi motosiklet bayisinin servicine götürüp bi kac seyler takdirdim..
Simdi ilk 300km de service gitmesi gerek..
Aldigim yeremi vermem lazim yada baska bi servisteki ustaya verebilirmiyim?
ve servisleri kim karsiliyor yani nekadar para tutuyor?
Su an motorum 150km de. 300km de servise gidecekmis. Yada 500 gibi biseydi galiba..
Tam anlamadim bende yazdiklarimi anlayan varsa cevaplasin lütfen haha

Kullanma kılavuzu & Garanti kitabının en arka sayfasında periodik bakımların yapılması gereken zamanı yazar ilk bakım 300 km de ve bu bakımların yapıldığını kanıtlayan kaşe yerleri var bakımları RR yetkili serviste yaptırmak ve garanti kitabını kaşeletmek zorunludur yapılmazsa garantiden çıkar 8)

ukant
23.Nisan.2014, 13:27
Celil abi sağolasın her konuda cevabını esirgemiyorsun. Aldığım elaman sadece faturasını verdi dediğim gibi kullanım klavuzunu da vereceğim diyordu o da broşür çıktı. Daha 2 yıl dolmamış garantisi devam ediyor dedi.

Az önce servisine götürdüm herhangi bir sorun varsa iyice baksınlar diye yağını falan değiştirdirdiler başka bir sorun yok dediler. Faturasını falan da gösterdim garanti kitapçığı falan sormadı adamlar. Bu işlem için de 60 tl istediler.

Geçen ki hareket etmeme problemi için de frene çok basmışsın dediler. Aynı şey servisin orada da oldu sıcağı sıcağına işte sorun bu dedim. Başka bi yerden kaynaklı olabilir mi bakın dedim. Ben o kadar frene aşırı bastığımı düşünmüyorum ama dedikleri şey o.

CELİL
23.Nisan.2014, 16:58
Celil abi sağolasın her konuda cevabını esirgemiyorsun. Aldığım elaman sadece faturasını verdi dediğim gibi kullanım klavuzunu da vereceğim diyordu o da broşür çıktı. Daha 2 yıl dolmamış garantisi devam ediyor dedi.

Az önce servisine götürdüm herhangi bir sorun varsa iyice baksınlar diye yağını falan değiştirdirdiler başka bir sorun yok dediler. Faturasını falan da gösterdim garanti kitapçığı falan sormadı adamlar. Bu işlem için de 60 tl istediler.

Geçen ki hareket etmeme problemi için de frene çok basmışsın dediler. Aynı şey servisin orada da oldu sıcağı sıcağına işte sorun bu dedim. Başka bi yerden kaynaklı olabilir mi bakın dedim. Ben o kadar frene aşırı bastığımı düşünmüyorum ama dedikleri şey o.
Ümit bakım için garanti kitabına ihtiyaç yok garantiden değişim gereken bir parça olduğunda sorun çıkacaktır örneğin frenin sıkma probleminde
Frenin ısınıp kitlemesi uzun süre frene basılı kullanırsan olur örneğin uzun yokuş inişlerinde bir daha normal kullanımda yaparsa götür fren klaper'lerini söküp temizlesinler balatalar sıkışma yapıyordur bakım için 60 tl uygun fiyat sadece yağ parası almışlar kolay gelsin 8)

centaur
25.Nisan.2014, 18:21
Kullanma kılavuzu & Garanti kitabının en arka sayfasında periodik bakımların yapılması gereken zamanı yazar ilk bakım 300 km de ve bu bakımların yapıldığını kanıtlayan kaşe yerleri var bakımları RR yetkili serviste yaptırmak ve garanti kitabını kaşeletmek zorunludur yapılmazsa garantiden çıkar 8)

Celil abi benim direksiyon sınavı yarın.. 400 kmyi buldu daha bakım yok.. Şimdi yandı mı benim garanti:)

KamilErgün
26.Nisan.2014, 01:47
Benzer bir durumdayız ukant. Motorun faturası var fakat kullanma klavuzu ve garanti kitapçığı yok. Aldığımda 300 km deydi şu an yazlıkta ve 470 km de. Yazın servise götürücem ama garanti durumu ne olur acaba. Birde çocuk motoru düşürdü ve ayna en alt bağlantı noktasından kırıldı. debriyj kolunu nereden temin edebilirim.

CELİL
26.Nisan.2014, 10:48
Celil abi benim direksiyon sınavı yarın.. 400 kmyi buldu daha bakım yok.. Şimdi yandı mı benim garanti:)
Yok garanti yanmaz ama laf ederler 8)

Benzer bir durumdayız ukant. Motorun faturası var fakat kullanma klavuzu ve garanti kitapçığı yok. Aldığımda 300 km deydi şu an yazlıkta ve 470 km de. Yazın servise götürücem ama garanti durumu ne olur acaba. Birde çocuk motoru düşürdü ve ayna en alt bağlantı noktasından kırıldı. debriyj kolunu nereden temin edebilirim.
Geçmiş olsun yedek parçaları yukarıda linki olan demirtaş motosiklette bulabilrisin 8)