PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor 150 E-2F Classic

frknulas
25.Nisan.2014, 10:40
herkese iyi forumlar dilerim abilerim kardeşlerim. forumda aradım ama bulamadım eğer böyle bi konu varsa kusuruma bakmayın lütfen.

bazılarınızın bildiği üzere henüz motorum yok. aklımda hayalimde olan spyder ile başlamaktı ama bütçeden dolayı malum :( daha önce hiç motorum olmadı ve ilk motorumun ilk sahibi olmak istiyorum sıfır alıcam o yüzden. sizce 150 e-2f classic ile başlamam nasıl olur? acemilikte zorluk çekermiyim motorla alakalı olarak? titreşim yakıt performans olarak nasıldır? bu model hakkında bilgisi olanlar beni geniş bi şekilde aydınlatırsa çok sevinirim. şimdiden ilginiz için iyi günler dilerim :)

İlker Akgül
25.Nisan.2014, 10:50
Iyi arastirmadin formu sanirim 150 tek silindir 2011 sonrasi balansorludur nakit varsa 250 derim yada bulabilirsen 125cc çift silindirli dir cebe uygun ben kullanıyorum 3 aydır cok memnunum saygilar

frknulas
25.Nisan.2014, 11:07
Iyi arastirmadin formu sanirim 150 tek silindir 2011 sonrasi balansorludur nakit varsa 250 derim yada bulabilirsen 125cc çift silindirli dir cebe uygun ben kullanıyorum 3 aydır cok memnunum saygilar

arama kısmından aradım direk fakat herhangi bi sonuca ulaşılamadı. belirttiğim gibi ilk motorum olucak o yüzden ilk marşa basanda ben olmak istiyorum sıfır alıcam bu yüzden. 250 ye bütçe yetmiyo malesef. diğer markalarında chopper olan 150 cc lik motorları pek hoşuma gitmedi. alternatif olan kuba superlight var sadece bana göre

sercan.m
25.Nisan.2014, 11:35
150cc düşük kmli al bi ikinci el bak keyfine. Sıkıldımı 300 500 aşağısına verirsin

İlker Akgül
25.Nisan.2014, 11:42
Bende motoru seçerken çok zorlandım çok araştırdım. Ustalarla ve bayilerle konuştum.

1) Sürekli olarak 150cc lik olanın şişme yapacağı söyleniyor. Ustaların söylediği 4 zamanlı tek silindirli bir motosiklete şişme yaptırmanın çok zor olduğu. Hafta sonları işe 150cc motrum ile gidiyorum 60km ortalama 80-90 km hızla ilerliyorum bir şişme olmuyor . Belki daha fazla yol yapabilsem olacak onun için birşey söyleyemiyorum.

2)Bir diğer söylenti ise sürekli hararet problemi olduğu yönünde. Kesinikle böyle bir sıkıntı olmuyor. Şehir içi gezintilerimde genellikle artçımla gezerim Sürekli dur kalk yaptığım halde böyle bir sıkıntı çok şükür böyle bir sıkıntı yaşamadım Belkide benim şansıma makina canavar :cheesy:

3)250 liklere göre bir diğer avantajı daha sorunsuz olması. 250cclerde radyötörden kaynaklı sıkıntılar boy gösteriyor.

4)Bir diğer avantajı ise aradaki yarıyarı olan fiyat farkı. Her iki motoruda kullandım. 120 km ve üstüne çıkmayacaksanız gerçekten aradaki farkı vermeye değmez.

5)yakıt tüketimine gelirsek bugün itibari ile benzin 4.97tl ( o ne be öyle :D ) motor normal kullanımda 13-14krş civariında yakıyor

Haaaaa tabi eksi yöleride yok değil

1) 90 km hıza çok rahat çıkıyor biraz zorlama ile 100 km hızı düz yolda görürsünüz. Ancak 250cc kullnan arkadaslar 120km hıza çok rahat çıktıklarını ifade ediyorlar.

2)250cc lerin ön tekerinde çift disk fren var 150liklerde tek.

3)250liklerde krom detaylar daha fazla

Saygılar hörmetler[/QUOTE]

Alıntıdır

emcho
25.Nisan.2014, 11:59
benim ilk motorum kanuni caracal 200 dü 6.150 km de aldım 100 e zor çıkıyordu 80 den sonra vibro masaj olayına geçiyorduk :) sonra bir haftalığına tanıdığımda regal 150 vardı onunla değiştik.tanrım bu ne konfor ne rahatlık ve ben 200 lük motorla yapamadığım hızları 150 lik motorla çok rahat yapıyordum. ve bence tabiri caizse raptorlar gariban mercedesi.çin menşeili makinalarda böylesine bir kalite bence mükemmel. bana kalırsa raptor sizin için iyi bir tercih olacaktır.bu arada ben kanuniden sonra venox 250 düşünüyordum ama spyder 250 aldım :)

frknulas
25.Nisan.2014, 21:30
yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim :)