PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Regal Raptor DD 150-E

Pinhan
27.Nisan.2014, 13:04
Arkadaşlar merhaba...
Ben hem burada hem de motor üstünde yeniyim.
Birkaç gün önce Motobull'dan satın aldığım motoruma dün kavuştum. Sürüş eğitimi veren bir arkadaş motorumu getirdi ve bir saat CBF 150 üzerinde eğitim verdi.
Eğitim sonrasında motoruma tek başıma binmem için en az bir saat daha eğitim almam gerektiğini belirtti fakat işin biraz akçeli olması nedeniyle böyle söylediğini düşünerek sabah motorumu 5 km kadar kullandım. Hem zorlanmadım hem de düne göre çok daha iyiydim. (Tam kapalı kaskımı ve diz korumamı almıştım.)
Motorun sele döşemesi düğmeli olduğu için (eski babaanne koltukları gibi) motoru eve getirtmeden önce Motosay'da sele kaplamasını değiştirttim. Şimdi daha iyi görünüyor (fakat beklediğim kadar da iyi olmadı).
Hasılı, hoşbulduk...

CELİL
27.Nisan.2014, 13:17
Merhaba Murat aramıza hoş geldin :)
Yeni RR 'un hayırlı olsun Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin nazar
Eğitim ve koruma techizatını alarak işe Doğru bir başlangıç yapmışsın 8)

Pinhan
29.Nisan.2014, 12:24
Yeniden merhaba...
Motorumu buraya yazmaya başladığım ilk gün 40 km kadar kullandım. İlk günün sonunda sol elciğin ucundaki kapağın düştüğünü gördüm. Ufak bir şey olsa da temin etmek isterim fakat bilmiyorum nereden bulabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
Bir de, far çalışmıyor. Sanırım ampül patlamış. Nasıl değiştirilir, ben değiştirebilir miyim, nereye gitmem, nasıl bir ampül almam gerekir, bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim...

CELİL
29.Nisan.2014, 12:31
Yeniden merhaba...
Motorumu buraya yazmaya başladığım ilk gün 40 km kadar kullandım. İlk günün sonunda sol elciğin ucundaki kapağın düştüğünü gördüm. Ufak bir şey olsa da temin etmek isterim fakat bilmiyorum nereden bulabilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
Bir de, far çalışmıyor. Sanırım ampül patlamış. Nasıl değiştirilir, ben değiştirebilir miyim, nereye gitmem, nasıl bir ampül almam gerekir, bilgi verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkür ederim...
Merhaba elcik ucundaki parça denge topuzu sanırım vidası gevşek kalmış o yüzden düşmüş
Ampül ve gidon denge topuzunu servislerde veya yukarıda linki olan demirtaş motordan temin edebilirisin far ampulünü kendin değiştirebilirsin ön çerçevenin altında ortasında 2 vidası var vidaları çıkart vidaların olduğu yeri kendine doğru alttan çek ayır üst taraf tırnaklıdır yukarı kaldırınca çıkar kolay gelsin 8)