PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dd150e-2 yardım lütfen

Sado39
30.Nisan.2014, 12:46
Selamlar abilerim kardeşlerim..
Öncelikle kendimden bahsetmek isterim, 96 Doğumlu 1.90 boyunda 110 kiloyum. 3 senedir faal olarak kullandığım 100 cclik cg tipi motosikletimi değiştirmek istiyorum. Forumda da araştırıp kendime uygun bir cevap bulamadığım motosiklet hakkında bilgilerinize sığındım. Açıkçası 2 model arasında kaldım ybr ve dd150e-2. Alacağım motor kesinlikle sıfır olacak çünkü tamamiyle benim olsun istiyorum yola beraber başlamak istiyorum rodaj vs. aklımda soru işareti kalmamalı.
Size diyeceğim şudur dd150e-2 bana sorun çıkarır mı yaşadığım bölge (Kırklareli) dolayısıyla başıma ne gibi sorunlar gelir. Titreşim çekiş kalite vs. Ne konularda beni üzer kronik rahatsızlıkları var mıdır. Artçılı da kullanıcam rahatsız olur muyuz. Ne kadar süratle rahat sürülebilir ne kadar benzin tüketir. Ve aklıma gelmeyen bilmem gereken ne varsa söylemenizi yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Okuyup ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum.

Buyrun bu da adı geçen küheylan..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-dd-150-e-2-regal-raptor-beyazzzz-avcilar-motorda-162495655/detay

Sado39
30.Nisan.2014, 17:40
Bir tek yorum bile yok mu arkadaşlar?

mustafa77yilmaz
30.Nisan.2014, 18:57
150e-2 hiç bir şekilde sorun çıkarmaz. Titreşim var ama fazla yok. çekişi çok güzel. Kronik bir rahatsızlığı da yok. 2 kişi 120 km. Hıza ulaştım ama sağlıklı değil. 2 kişi 60-80 çok rahat bir sürüşü var. Kesinlikle öneririm.

Sado39
30.Nisan.2014, 19:22
150e-2 hiç bir şekilde sorun çıkarmaz. Titreşim var ama fazla yok. çekişi çok güzel. Kronik bir rahatsızlığı da yok. 2 kişi 120 km. Hıza ulaştım ama sağlıklı değil. 2 kişi 60-80 çok rahat bir sürüşü var. Kesinlikle öneririm.
Bu yorumun beni fazlasıyla rahatlattı dostum çok teşekkür ediyorum. Bu arada sizin Raptor kaç kilometrede ve ne gibi sorunlar yaşadınız.

CELİL
30.Nisan.2014, 21:33
Merhaba Sadık aramıza hoş geldin :)
150 cc kullanan arkadaşlar konuyu görünce yorum yapacaklardır
Genel olarak RR piyasadaki en dayanıklı çin makinadır kronik arızası yok yolda kalmaz dayanıklıdır ikinci el piyasası güzeldir
Bütçe sıkıntın yoksa senin kilon boyun ve artçılı kullanımı göz önünde bulundurursak 150 cc sana küçük gelir 250 cc sana uygun
RR un tüm modellerinde 2011 ve üstü modellerde motorları revize edildi titreşim için blansör kondu ve daha dayanıklı hale geldi 8)

Sado39
30.Nisan.2014, 23:11
Merhaba Sadık aramıza hoş geldin :)
150 cc kullanan arkadaşlar konuyu görünce yorum yapacaklardır
Genel olarak RR piyasadaki en dayanıklı çin makinadır kronik arızası yok yolda kalmaz dayanıklıdır ikinci el piyasası güzeldir
Bütçe sıkıntın yoksa senin kilon boyun ve artçılı kullanımı göz önünde bulundurursak 150 cc sana küçük gelir 250 cc sana uygun
RR un tüm modellerinde 2011 ve üstü modellerde motorları revize edildi titreşim için blansör kondu ve daha dayanıklı hale geldi 8)
Hoşbuldum Celil abi. Dediğim gibi sıfır alıcam açıkçası 250 likler fiyat konusunda bana sıkıntı yapıyor. Yakıt konusunda da 150 cc bana daha makul geldi. Bu güzel yorumlarınız yüzümde tebessümler oluşturdu çok teşekkür ediyorum abi. Rüzgarınız bol olsun. :)

KamilErgün
01.Mayıs.2014, 02:03
Hoş geldin kardeşim. Önce hangi tarz motora binmek istediğine karar vermelisin. Ybr commuter tarzı ve duyduğum kadarıyla çok çevik ve iyi bir motor. 150E2 de chopper tarzı güzel bir motor. Yazlıkta olduğu için çok fazla kullanamadım ama gayet memnunum bindiğim kadarıyla.

zendarr
01.Mayıs.2014, 02:04
1 hafta önce aldım dd 150 şu anda 160 kilotmetredeyim motora aşık oldum diyebilirim. :) ev arkadaşımda ybr var bende dd150 tam sorusunu sormuşsun. Bir kaç kere de onun motorunu surdum 2013 oda 950 kilotmetrede daha ama iyiki regal almışım diyorum.

Sado39
01.Mayıs.2014, 02:10
Hoş geldin kardeşim. Önce hangi tarz motora binmek istediğine karar vermelisin. Ybr commuter tarzı ve duyduğum kadarıyla çok çevik ve iyi bir motor. 150E2 de chopper tarzı güzel bir motor. Yazlıkta olduğu için çok fazla kullanamadım ama gayet memnunum bindiğim kadarıyla.

Hoşbuldum abicim sağolasın. Evet farklı kulvardalar ama bi sorayım dedim yinede cevap için çok teşekkür ediyorum.

Sado39
01.Mayıs.2014, 02:15
1 hafta önce aldım dd 150 şu anda 160 kilotmetredeyim motora aşık oldum diyebilirim. :) ev arkadaşımda ybr var bende dd150 tam sorusunu sormuşsun. Bir kaç kere de onun motorunu surdum 2013 oda 950 kilotmetrede daha ama iyiki regal almışım diyorum.

Seni allah gönderdi diyebilirim o zaman. :D Gözüme ve fiziki durumuma tamamiyle hitap eden bir motor bu Raptorlar. Umarım aranıza dahil olurum.

Bu yorumlar içimi çok rahatlattı kafamdaki acabalar gidiverdi tüm cevaplayan abilere dostlara ayrıca teşekkür ediyorum alakanız için. Rüzgarınız bol olsun. :)

Tanju Mayda
01.Mayıs.2014, 03:11
Selamlar kardeşim,
Henüz 2 saat önce evimin garajına kamyondan bir DD 150 indirdiler :))) Henüz 1 ( yalnızca bir) km de. Zevkine chopper model hitap ediyorsa DD150 yi tavsiye ederim.

Bu arada profil bilgilerimde de gördüğün gibi Babaeski'denim.Motorumu Lüleburgaz dan Yaman Hotel in oradaki TMD MOTOR dan aldım.Peşin alacaksan indirim de yapıyorlar.

Tanju Mayda
01.Mayıs.2014, 03:23
Bu arada sen Kırklareli den olduğuna göre şunu da yazmadan edemedim.Şöyle ki; RR bayileri olan Kırklareli de Gülce Motor da ve de Tekirdağ da Moto Tek de şu anda ellerinde DD150 yok. Geldiğinde de fiat farkı olacağını söylediler bana.
Lüleburgaz'da ki TMD Motor da var.Şu an bitmeden alabilirsin.Çünkü yenileri geldiğinde ona da zamlı olarak gelecek.Piyasa da en ucuz yer İst. Kadıköy deki Motorsikletçim...Fiatı 4 bin lira . Ancak onun da şu anda elinde yok.15 Mayıs da yenileri gelecek ancak fiat farkı olabileceğini söyledi bana.

2014 Modeller DD 150 E2-F...Emre motor bunları daha yeni piyasaya sürecek(Sahibiyle ve de satır sorumlusuyla bizzat görüştüm). E2-F lerde E2 lere nazaran sadece depo kapaklarında farklılık var.Başka da hiçbir farklılık yok.

Sonuç : Eğer paran hazırsa fiat farkı yemeden L.burgaz'dan E2 yi hemen kapmanı tavsiye ederim

Sado39
01.Mayıs.2014, 20:15
Tanju abi motorun hayırlı olsun iyi günlerde kullanırsın inşallah. Facebookta size mesaj attım iletişime geçelim. Verdiğiniz bilgiler için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah ben de bir Raptor sahibi olurum. En kısa zamanda görüşücem TMD ile.

Tanju Mayda
02.Mayıs.2014, 00:58
:)))))))))
Yanlış Tanju Mayda ya atmışsın

At larla fotoğrafı olan benim yahu :)))))))))

Sado39
02.Mayıs.2014, 11:38
Hesap doğru abi sana attım
https://www.facebook.com/tanju.mayda?fref=ts
Bu değil mi?

Tanju Mayda
03.Mayıs.2014, 05:12
ok, ok :)))
gördüm mesajını

Gezgin
03.Mayıs.2014, 09:53
Bende aynı yoldan geçtim yakın zamanda,2.el 250 lik aldım,şimdi çok doğru bi kara aldığımı biliyorum,neden dersen? 250 lik motor bile çok küçük,1000 km yaptım daha 100 ü geçemedim korkutuyor çünkü,150 likle 120 km hıza çıkman için yokuş aşşağı tam gaz vermen gerekir heralde diye düşünüyorum,o da hem canın için hem de motor için çok tehlikeli, ama ben uzun yol yapmayacam diyosan 150 lik sıfır motor bence de mantıklı

Gezgin
03.Mayıs.2014, 10:14
Burgaz veya babaeski taraflarına gelip benm be tanju abinin motorlara bakabilirsin,içine iyice sinsin

Sado39
03.Mayıs.2014, 22:22
Yardımlarınız icin tesekkur ediyorum Tanju abi biraz meşgul heralde hızlı mesajlaşmalar pek sağlıklı olmuyo.
Gezgin, tanışmak isterim irtibata geçmek için facebook adresiniz vs. Olabilir teşekkür ederim. :)

Tanju Mayda
05.Mayıs.2014, 03:24
Evet kardeşim, bizim sezon olduğundan Kasım - Aralık ayına kadar oldukça yoğunum.
İstediğin zaman B.eski ye benim motor u görmeye gelebilirsin, PTT nin çaprazında Filomingo da Elit Fotoğrafçılık.
Ben dışarıda çekimde olsam da farketmez, stüdyodaki arkadaşlara söyle, bana cepden ulaşsınlar, sana ne zaman oraya gelebileceğimi bildiririm telefonda.

decimate
05.Mayıs.2014, 03:35
selam arkadaslar bende 150likle basladim bu sene yazin almistim. cok guzel cok tatli bir motor hic uzmedi sorun yaratmadi canavar gibi bir 3500km yaptim ustune aldigim fiyata sattim oylede kaliteli bir hizmeti var lakin konuyu acan arkadas 1.90 110 kg demis, ben 1.75 85 kiloyum bana bile kucuk geliyordu. ilk bindiginizde belki sigarim diyorsunuz ama motoru ogrendikce aslinda kucuk oldugunu anliyorsunuz. butce olarak tabii ki anliyorum yorabilir 250lik. fikrim fiziken hele ki articyla motorunuzla rahat edemeyeceginiz yonunde bence biryerlerde deneyin gorun bakin.ayaklarinizi basamaklara koyup ellerinizle aradaki mesafeyi gorun

nenickila
05.Mayıs.2014, 09:50
merhaba hoşgeldiniz,

Regal raptor çok şık ve gösterişli, bu bütçede alabileceğiniz en eliyüzü düzgün şey bence :)
bende dd250-e var beni bu aralar üzüyor ama nazını çekmem gerekiyor sanırım8)

bedo
05.Mayıs.2014, 19:28
merhaba hoşgeldiniz,

Regal raptor çok şık ve gösterişli, bu bütçede alabileceğiniz en eliyüzü düzgün şey bence :)
bende dd250-e var beni bu aralar üzüyor ama nazını çekmem gerekiyor sanırım8)

hayrdır ne gıbı sorunlar km nın yukselmesıne baglı problemler mi :(

Sado39
06.Mayıs.2014, 01:01
En yakınım sağolsun Tanju abi. En kısa zamanda yanına uğrayacağım umarım motor için izin verir. :) Pazar günü gelmiştim ama istirahatli olduğunu öğrendim başka bir güne kaldı hayallerim. Havanın müsade ettiği bir gün tekrar geleceğim ziyaretine Tanju abi. :)

Yorumlar için teşekkür ederim beyler tek tek okuyup dikkate alıyorum. :)

Tanju Mayda
06.Mayıs.2014, 01:18
En yakınım sağolsun Tanju abi. En kısa zamanda yanına uğrayacağım umarım motor için izin verir. :) Pazar günü gelmiştim ama istirahatli olduğunu öğrendim başka bir güne kaldı hayallerim. Havanın müsade ettiği bir gün tekrar geleceğim ziyaretine Tanju abi. :)

Yorumlar için teşekkür ederim beyler tek tek okuyup dikkate alıyorum. :)

532 542 20 39

Gelmeden önce beni ara, çünkü hafta sonları devamlı dışarıda çekimdeyimdir.Senin geldiğin gün akşam 17:00 gibi çekimim vardı.O saatlerde oralardaydım.

Sado39
06.Mayıs.2014, 01:34
Peki sağ ol Tanju abi. En yakın zamanda görüşmek üzere. :)

nenickila
06.Mayıs.2014, 09:22
hayrdır ne gıbı sorunlar km nın yukselmesıne baglı problemler mi :(

günaydın herkese,
sabah zor çalışma konusunda abiler yardımcı oluyor sağolsun nazar ama şu şanzıman sorununu bi türlü aşamadım açıkcası kardeş. Radyatöre bakım yaptırdıktan sonra motoru biraz zorlamak için 30km yokuşlu yola vurdum hayvanı :) radyatör performansı iyi, yolda hafif bi yana (sola) yatırdım motoru barzo bi şöför yüzünden, sonra kaldırdım aynanın dışı hafif çizildi sorun yok. Ama ondan sonramı oldu bilmiyorum vites en fazla boşa düştü, daha aşağı inmedi ışıklarda ileri geri almama rağmen 1'e düşmedi. 2 ile kalktım sonra motoru kilitleyip yattım, sabah ne göriim bu sefer hiçbir vitese atmıyor, sabit olarak 2 yada 3. viteste kaldı. yağdanmıdır, debriyajdanmıdır, vites-pedal bağlantısındaki olası bir deformasyondanmıdır baktıracam artık. forumdaki milletide bıktırmak istemiyorum bu motor yüzünden :?
bu arada km daha 17.000 olacak eğer doğruysa tabii (2005 model)

CELİL
06.Mayıs.2014, 10:15
günaydın herkese,
sabah zor çalışma konusunda abiler yardımcı oluyor sağolsun nazar ama şu şanzıman sorununu bi türlü aşamadım açıkcası kardeş. Radyatöre bakım yaptırdıktan sonra motoru biraz zorlamak için 30km yokuşlu yola vurdum hayvanı :) radyatör performansı iyi, yolda hafif bi yana (sola) yatırdım motoru barzo bi şöför yüzünden, sonra kaldırdım aynanın dışı hafif çizildi sorun yok. Ama ondan sonramı oldu bilmiyorum vites en fazla boşa düştü, daha aşağı inmedi ışıklarda ileri geri almama rağmen 1'e düşmedi. 2 ile kalktım sonra motoru kilitleyip yattım, sabah ne göriim bu sefer hiçbir vitese atmıyor, sabit olarak 2 yada 3. viteste kaldı. yağdanmıdır, debriyajdanmıdır, vites-pedal bağlantısındaki olası bir deformasyondanmıdır baktıracam artık. forumdaki milletide bıktırmak istemiyorum bu motor yüzünden :?
bu arada km daha 17.000 olacak eğer doğruysa tabii (2005 model)
Egemen geçmiş olsun sana birşey olmaması sevindirici motora gelince düşme esnasında vites pedalından şanzumana giden aktarma çubukları yamulmuş olabilir öyleyse kolay usta düzeltir ayarlar ama o değilse viteslerin kitlenmesi pek iyi bir durum değil dişli kırmış olabilir veya debriyaj balatasından olabilir usta bakınca anlacaktır kolay gelsin 8)

nenickila
06.Mayıs.2014, 10:25
Egemen geçmiş olsun sana birşey olmaması sevindirici motora gelince düşme esnasında vites pedalından şanzumana giden aktarma çubukları yamulmuş olabilir öyleyse kolay usta düzeltir ayarlar ama o değilse viteslerin kitlenmesi pek iyi bir durum değil dişli kırmış olabilir veya debriyaj balatasından olabilir usta bakınca anlacaktır kolay gelsin 8)

sağol abi,
o çubuğa bakmıştım, çift taraflı ters yönde diş açılmış somunlu ,ama düz duruyodu pedal ve dişli kutusuna girişteki kolda düzgün bir şekilde aşağı yukarı hareker ediyor. Bide koruma demiri var o çubuğa temas nasıl olurki?
Eğer tek dişli kırdıysa tek dişli bulup taktırmalı sanırım, komple değişirse o zaman çok üzecek.
Bide şu şanzıman dişlilerine yüzey sertleştirme işlemi uygulamıyolarmı? yada ben dışarıdan uygulatsam? o zamanda kırılgan bir yapı oluşup ani yüklenmelerde kırılır diceksin ama :)

CELİL
06.Mayıs.2014, 11:08
sağol abi,
o çubuğa bakmıştım, çift taraflı ters yönde diş açılmış somunlu ,ama düz duruyodu pedal ve dişli kutusuna girişteki kolda düzgün bir şekilde aşağı yukarı hareker ediyor. Bide koruma demiri var o çubuğa temas nasıl olurki?
Eğer tek dişli kırdıysa tek dişli bulup taktırmalı sanırım, komple değişirse o zaman çok üzecek.
Bide şu şanzıman dişlilerine yüzey sertleştirme işlemi uygulamıyolarmı? yada ben dışarıdan uygulatsam? o zamanda kırılgan bir yapı oluşup ani yüklenmelerde kırılır diceksin ama :)
ayar çubukları değil o zaman dişli olabilir blansörsüz klasik kasalara uyumlu tek dişli satan birtek firma var ordan temin edebilirsin kızıl işlemi tek dişli için pek uygun olmaz set olarak yaptırabiliyorsan düşünülebilir kolay gelsin 8)
http://www.deltamotorluaraclar.com/index.php?route=product/category&path=60_117

Emrehan
06.Mayıs.2014, 11:52
sağol abi,

Egemen ısıl işlem veya indüksiyonla sertleştirme tüm dişliler için yapılabilir, ben de düşünmüştüm geçmişte fakat vazgeçtim. Çünkü işin bir mühendislik yönü var. Dişlilerin ne kadar sert, esnek veya kırılgan olması gerektiği bazı parametrelere göre hesaplanmalıymış. Şanzımanı kilitlemek veya daha kötüsü kranka, pistonlara zarar vermek yerine dişlinin kırılmasının tercih edilmesi gerektiği durumlar olabiliyor. o yüzden bana sorarsan hiç dokunma. :cheesy:

nenickila
06.Mayıs.2014, 12:02
Egemen ısıl işlem veya indüksiyonla sertleştirme tüm dişliler için yapılabilir, ben de düşünmüştüm geçmişte fakat vazgeçtim. Çünkü işin bir mühendislik yönü var. Dişlilerin ne kadar sert, esnek veya kırılgan olması gerektiği bazı parametrelere göre hesaplanmalıymış. Şanzımanı kilitlemek veya daha kötüsü kranka, pistonlara zarar vermek yerine dişlinin kırılmasının tercih edilmesi gerektiği durumlar olabiliyor. o yüzden bana sorarsan hiç dokunma. :cheesy:

evet kardeş bende bu şekilde düşünüyorum. o işlemler ustalık ve tecrübe isteyen, yapanında uzmanlığına bağlı olan şeylerdir diye tahmin ediyorum. Ben o işe girmeyeyim. O zaman öncelikle ustaya götürüp arızanın şanzumanmı yoksa başka arızadanmı kaynaklandığını kesinleştirmeliyim(inşallah debriyaj veya başka bi arızadır). Şanzımandansa tek vites dişlisi veya 1-2 vites dişlisi değiştirilerek olup olamayacağını öğreneceğim, olursada CELİL abinin verdiği siteye üye olup sipariş geçeceğim.
Bide şanzıman işleri ince işlerdir kanımca, ustanın yaptığı montaj ve ayarlamalar çok önemli, başındada beklenmezki :?

Sado39
07.Mayıs.2014, 00:27
Bu gün SIFIR NOKTASI nickli Tanju abimi ziyarete gittim. Sağolsun beni iyi misafir etti çay ikram etti o kadar işin gücün arasında bana vakit ayırdı. Uzunca sohbet ettik gerçekten insanı sıkmayan hoş bir sohbeti var. Sağolsun kafamdaki her soruya cevap verdi. Tabi gelelim RR a, kimsenin yapmayacağı kıyağı Allah razı olsun Tanju abi bana yaptı. Daha taptaze henüz 70 küsür kilometredeki motorunu kullanmam için bana verdi. Birsürü de fotoğrafımı çekti. :) Herşey için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum abi. Hayatta tanıdığım güzel karakterli ender insanların arasındadır. Tanıdığıma çok memnun oldum.

Kafası benim gibi ikilemde kalan arkadaşlara;
Bu gün +200 kilo ile gezdik motorla rodajda olmasına ve o kadar kiloya rağmen çekişi tek kelime ile harikaydı banamısın demedi.
Motorun cüssesi ve endamına zaten diyecek laf yok. Gören ufak tefek çocuklar abi bu kaçlık abi ne malı bu kaç gidiyor diyince insanın yüzünde tebessüm oluşuyor. :)
Sadece motoru değil paket olarak ilgiyi ve çevreyi de yanında veriyorlar adeta. :)
Tahminimce rodaj dolayısıyla bir titreşim mevcut tabi daha 70 kmde. :)
Motorun seleleri aşırı güzel böyle koltuk rahatlığında ayrıca şık.
Şanzıman ve parçaların rodajdan sonra daha yerli yerine oturacağına eminim ama şuan dahi sorunsuz.
Ve ses.. Sesi harika insanın durmadan ara gaz yapası geliyor. Özellikle kompresördeki egzoz çatırtısı ilgi çekici ve hoş. :)

Almak isteyenler asla pişman olmazlar diye düşünüyorum şehir içi ve kısa menzilli geziler için oldukça yeterli ve keyifli.

Tanju Abime tekrardan Teşekkürler.. Selamlar.. :)

Tanju Mayda
07.Mayıs.2014, 00:44
Bu gün SIFIR NOKTASI nickli Tanju abimi ziyarete gittim. Sağolsun beni iyi misafir etti çay ikram etti o kadar işin gücün arasında bana vakit ayırdı. Uzunca sohbet ettik gerçekten insanı sıkmayan hoş bir sohbeti var. Sağolsun kafamdaki her soruya cevap verdi. Tabi gelelim RR a, kimsenin yapmayacağı kıyağı Allah razı olsun Tanju abi bana yaptı. Daha taptaze henüz 70 küsür kilometredeki motorunu kullanmam için bana verdi. Birsürü de fotoğrafımı çekti. :) Herşey için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum abi. Hayatta tanıdığım güzel karakterli ender insanların arasındadır. Tanıdığıma çok memnun oldum.

Kafası benim gibi ikilemde kalan arkadaşlara;
Bu gün +200 kilo ile gezdik motorla rodajda olmasına ve o kadar kiloya rağmen çekişi tek kelime ile harikaydı banamısın demedi.
Motorun cüssesi ve endamına zaten diyecek laf yok. Gören ufak tefek çocuklar abi bu kaçlık abi ne malı bu kaç gidiyor diyince insanın yüzünde tebessüm oluşuyor. :)
Sadece motoru değil paket olarak ilgiyi ve çevreyi de yanında veriyorlar adeta. :)
Motorun seleleri aşırı güzel böyle koltuk rahatlığında ayrıca şık.
Şanzıman ve parçaların rodajdan sonra daha yerli yerine oturacağına eminim ama şuan dahi sorunsuz.
Ve ses.. Sesi harika insanın durmadan ara gaz yapası geliyor. Özellikle kompresördeki egzoz çatırtısı ilgi çekici ve hoş. :)

Almak isteyenler asla pişman olmazlar diye düşünüyorum şehir içi ve kısa menzilli geziler için oldukça yeterli ve keyifli.

Tanju Abime tekrardan Teşekkürler.. Selamlar.. :)

Ben de teşekkür ederim kardeşim senin gibi efendi ve saygılı bir evlat yetiştiren anne-baba ya :)))

Bu civarlarda RR bulmak zor.Senle aynı sorunları 6 gün öncesine kadar ben de yaşıyordum.Sağolsun baba admin Celil baba ya cep den ulaştım da beni detaylıca bilgilendirmişti, bu vesileyle buradan ona da tekrar teşekkür ederim ilgisine :))))

cagtili
22.Haziran.2014, 23:03
:)

benimde moturum yeni daha 100 km olmadı ve 50 km hıza çıkınca aynalar ve ayak bastığım yerler titriyor. ben de dedim bir sıkıntı mı var.

bu yazı içimi biraz rahatlattı inşallah rodajdan sonra titreşim kalmıycak 8)

teşekkür ettim.

Tanju Mayda
23.Haziran.2014, 00:59
benimde moturum yeni daha 100 km olmadı ve 50 km hıza çıkınca aynalar ve ayak bastığım yerler titriyor. ben de dedim bir sıkıntı mı var.

bu yazı içimi biraz rahatlattı inşallah rodajdan sonra titreşim kalmıycak 8)

teşekkür ettim.

Henüz ilk günlerdi motoru aldığım ve acemilik de vardı.Vites yükseltme işlemini motorun sesini sevdiğim için bazen geç yapıyordum ve o da hafif bir titreşime neden oluyordu her motorda olduğu gibi.

cagtili
23.Haziran.2014, 12:41
Henüz ilk günlerdi motoru aldığım ve acemilik de vardı.Vites yükseltme işlemini motorun sesini sevdiğim için bazen geç yapıyordum ve o da hafif bir titreşime neden oluyordu her motorda olduğu gibi.

Bende sıkıntı olduğu kesin ilk motorum ve ilk kullanislarim. Umarım motorda da yoktur sıkıntı :cry: