PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemilikten Hep, Valla :)

nenickila
07.Mayıs.2014, 15:34
Motorla tanıştığım andan şimdiye kadar yaptığım şapşallıklar, yaşadığım gerilimler :p

1) Sürücü kursunda motoru alır almaz daha ilk denemede sürüş sahası yakınındaki duran tırın altına girme (tır çok güzel duruyodu dayanamadım :mrgreen:)
SONUÇ:Sınav öncesi kolda geniş sıyrık, dikiz aynasında yamulma, cesarette inceden kırılma - ama hırsta patlama :x
2) Duruş alıştırması yaptıran arkadaşın çizdiği çizgiye yaklaşıp tam ön frenle duriim derken gaza hafif aşağı yüklenerek arkadaşın motorunun üstüne sürme, onun motorunuda devirme
SONUÇ: Arkadaşın aramalarında azalma :(
3) Sabah alarmı açmadan motorun üstüne atlama
SONUÇ: Ödün patlaması, yüksek desibeldenmidir yada yediim küfürlerdenmidir bilmem ama kulakta uzun süren çınlama :shock:
4) Küçük akşam gezisi dönüşü sitenin otomatik kapısını uzaktan açıp motoru durdurmadan girme cambazlığı teşebbüsü (ulan senin neyine)
SONUÇ: Aralığı tutturamama gürültüyle hareketli kapıya çarpma, karizmanın chopper chopper dökülmesi :oops:
5)Yokuş çıkarken su kaynatan ve bacağa sıcak su fışkırtan radyatörü farkedip durma ve hemen sıcak kapağını açma çabası
SONUÇ: Kapağı açmayı becerememe ve sinir olma, mecburen yol kenarında 10dk bekleme, arkadaşı aradıktan sonra zaten açmamam gerektiğini öğrenip o gün şans topu oynama (tutmadı ama)
.
.
.
to be continued...

Erkan 28
07.Mayıs.2014, 16:30
Çok iyi ya :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
şöyle yazıları akşam yazında evde rahat rahat gülelim.

Her yaşanan olay bir tecrübedir ve her yaşanan olaydan ders alınır. Çok şükürki buyuk olay yok

Ömer
07.Mayıs.2014, 16:43
Devamını bekliyorum desem mi bilemedim. Ama yazı güzel olmuş. Geçmiş olsun :)

Rona
07.Mayıs.2014, 16:54
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :cheesy: :cheesy: :cheesy:

CELİL
07.Mayıs.2014, 17:17
Egemen azmini tebrik etmek lazım bu azimle senin elinden uçanla kaçan kurtulur geçmiş olsun inşallah bunlar son olur8)

nenickila
07.Mayıs.2014, 18:20
Egemen azmini tebrik etmek lazım bu azimle senin elinden uçanla kaçan kurtulur geçmiş olsun inşallah bunlar son olur8)

valla abi sakarlıktanmı, toprakmı çekiyo çözemedim :mrgreen:
motosiklet konusunda şimdiden çevre baskılarına direnmeye başladım

Melih
07.Mayıs.2014, 18:56
hahaha bastım kahkahayı çok iyiymiş bu kadar küfür edilecek şeyleri böyle anlatınca güzel oluyor. Neyse ki sana ciddi birşey olmamış aman kendine dikkat abi.

raptors
07.Mayıs.2014, 21:34
iyiymiş:)) zamanla ustalaşırsın küçük şeyler bunlar

frknulas
07.Mayıs.2014, 23:10
çok güldüm ya :D bakalım benim başıma neler gelicek alınca :cheesy:

Tanju Mayda
08.Mayıs.2014, 01:13
Ha ha ha, müthişsin baba, kırıp geçirdin beni yahu :))))

Dur ben de bir iki şey yazayım bari;

50-60 bin km değişik marka motor kullanmışlığım var. 6 gün önce DD-150 E2 aldım. Aldım ama arkadaş, daha önce hiç vitesli motor kullanmamıştım.Ehliyetime A2 yi bile ekletirken vitessiz 125 lik kendi motorumla ve sağ kolum dirseğime kadar alçıda şekilde dreksiyon sınavına girmiştim.(alçıdan açıkta kalan parmaklarımla zar zor gaz vermiştim motora :)))....)

Neyse gelelim 1 Mayıs 2014 sabahına.Motor garaja 1 gece evvel satıcı tarafından bırakılmıştı.Benim garajın çıkışı 45 derece yokuş.Motor da tam meyil in bittiği yerde.Motoru vitese takıp, hızlanıp yokuşu çıkma şansım yok.E arkadaş debriyajı ayarlayamıyorum bir türlü.Kalıyorum yokuş yukarı.Orada da kaldıramıyorum bir türlü.Baktım olmayacak, çağırdım motoru itmeye yardım edecek birini.Ama yiğitliğe de bok sürmüyorum arkadaş.Tam meyilin bittiği yerde kaldırım taşı var.Hafif yüksek.Motorun altı 1-2 cm yukarıdan geçiyor.Adama dedim motorun altı çarpabilir:))))

Ertesi gün yine itecek bir komşu buldum.Baktım bu iş böyle olmayacak.Aradım kimsenin beni görmeyeceği bir yokuş yukarı sota bir yer.Başladım yokuş yukarı motoru arkaya kaçırmadan , stop ettirmeden kaldırmaya.5 dak. da olayı çözdüm kimse görmeden, öğrendim, şimdi artık garajdan kaldırıyorum motoru, ön tekerlek kaldırım taşını geçtikten sonra duruyorum, inip motoru iterek altını çarptırmadan atlatıyorum .

Eşime anlattım böyle böyle yaptım, utandığım için gittim kimse görmeden çalıştım diye.O da bastı kahkahayı.YAhu bu yaşta adamsın, bunun utanılacak neyi var, kimse anasının karnından vitesli motor kullanmayı bilerek doğmuyorki dedi.Durup düşündüm, kendi kendime yaptığımdan utandım.Hatta şimdi bunun utanılacak bir şey olmadığını farkettiğimden acemiliğimi forumda bile sizle paylaşabiliyorum artık :))))

Bahadır
08.Mayıs.2014, 09:19
Yokuş yukarı aracı hareket ettirme sıkıntısını ilk alınca bende çok çekmiştim.1 yokuşta abartmıyom en az 20 kere istop etmişliğim var :p

nenickila
08.Mayıs.2014, 09:23
Ha ha ha, müthişsin baba, kırıp geçirdin beni yahu :))))

Dur ben de bir iki şey yazayım bari;

50-60 bin km değişik marka motor kullanmışlığım var. 6 gün önce DD-150 E2 aldım. Aldım ama arkadaş, daha önce hiç vitesli motor kullanmamıştım.Ehliyetime A2 yi bile ekletirken vitessiz 125 lik kendi motorumla ve sağ kolum dirseğime kadar alçıda şekilde dreksiyon sınavına girmiştim.(alçıdan açıkta kalan parmaklarımla zar zor gaz vermiştim motora :)))....)

Neyse gelelim 1 Mayıs 2014 sabahına.Motor garaja 1 gece evvel satıcı tarafından bırakılmıştı.Benim garajın çıkışı 45 derece yokuş.Motor da tam meyil in bittiği yerde.Motoru vitese takıp, hızlanıp yokuşu çıkma şansım yok.E arkadaş debriyajı ayarlayamıyorum bir türlü.Kalıyorum yokuş yukarı.Orada da kaldıramıyorum bir türlü.Baktım olmayacak, çağırdım motoru itmeye yardım edecek birini.Ama yiğitliğe de bok sürmüyorum arkadaş.Tam meyilin bittiği yerde kaldırım taşı var.Hafif yüksek.Motorun altı 1-2 cm yukarıdan geçiyor.Adama dedim motorun altı çarpabilir:))))

Ertesi gün yine itecek bir komşu buldum.Baktım bu iş böyle olmayacak.Aradım kimsenin beni görmeyeceği bir yokuş yukarı sota bir yer.Başladım yokuş yukarı motoru arkaya kaçırmadan , stop ettirmeden kaldırmaya.5 dak. da olayı çözdüm kimse görmeden, öğrendim, şimdi artık garajdan kaldırıyorum motoru, ön tekerlek kaldırım taşını geçtikten sonra duruyorum, inip motoru iterek altını çarptırmadan atlatıyorum .

Eşime anlattım böyle böyle yaptım, utandığım için gittim kimse görmeden çalıştım diye.O da bastı kahkahayı.YAhu bu yaşta adamsın, bunun utanılacak neyi var, kimse anasının karnından vitesli motor kullanmayı bilerek doğmuyorki dedi.Durup düşündüm, kendi kendime yaptığımdan utandım.Hatta şimdi bunun utanılacak bir şey olmadığını farkettiğimden acemiliğimi forumda bile sizle paylaşabiliyorum artık :))))

Öncelikle günaydın ve hayırlı olsun motorun abi,
bu tür acemilik ve sakarlıkları samimi bişekilde paylaşmak beni rahatlattı, sizde aynı düşünüyorsunuz demekki :)
bende yokuşta hala hafif kaçırıyorum (motoru yani :p)
ben şahsen ışıklarda veya yokuşta kalkamayıp öyle ortada kalınca inip motorda sanki bi sorun varmış gibi motora bakıyorum, millet ilerlesin bana mal mal bakmasın diye :cheesy::cheesy:

Tanju Mayda
09.Mayıs.2014, 01:46
Öncelikle günaydın ve hayırlı olsun motorun abi,
bu tür acemilik ve sakarlıkları samimi bişekilde paylaşmak beni rahatlattı, sizde aynı düşünüyorsunuz demekki :)
bende yokuşta hala hafif kaçırıyorum (motoru yani :p)
ben şahsen ışıklarda veya yokuşta kalkamayıp öyle ortada kalınca inip motorda sanki bi sorun varmış gibi motora bakıyorum, millet ilerlesin bana mal mal bakmasın diye :cheesy::cheesy:

Sağolasın kardeşim, sana da ehliyet ve motorun hayırlı olsun.

Ha ha ha ,
Benim de değişik bi taktiğim oldu güzelim, gel abine gel, indir ayaklığı, çıkar cebi, telefonla konuş :)))))

Yolun karşısında gideceğim adresi telden soracaktım.Tam boğazda kaldım motoru stop ettirince.E bari arayacaktım buradayken arayayım dedim kendim motoru durdurmuş gibi.O sırada tarafik aracı falan geçse görecek malın biri boğazda telefonla konuşuyor, yapacak anonsu, tam rezillik :))))

Aklıma gelmedi de değil o sırada.Len Tanju dedim, sen ne mal adamsın dedim.Zaten aracın daha ikinci günü plaka falanda yok.Trafik memuru plakayı da görmeyince hem seni tam silüet tarif edecek, hem de basacak cezayı 160 kaat plakasız araç kullanmaktan :))))

Çok şükür ki ilk 2 günü atlattım, son 6 günü vukuatsız geçirdim.Her gün motora hakimiyetimin daha kuvvetlendiğini hissediyorum.

Ama arada acemilikten olursa da aksi pozisyonlar, mallığa devam :))))

nenickila
09.Mayıs.2014, 09:24
Sağolasın kardeşim, sana da ehliyet ve motorun hayırlı olsun.

Ha ha ha ,
Benim de değişik bi taktiğim oldu güzelim, gel abine gel, indir ayaklığı, çıkar cebi, telefonla konuş :)))))

Yolun karşısında gideceğim adresi telden soracaktım.Tam boğazda kaldım motoru stop ettirince.E bari arayacaktım buradayken arayayım dedim kendim motoru durdurmuş gibi.O sırada tarafik aracı falan geçse görecek malın biri boğazda telefonla konuşuyor, yapacak anonsu, tam rezillik :))))

Aklıma gelmedi de değil o sırada.Len Tanju dedim, sen ne mal adamsın dedim.Zaten aracın daha ikinci günü plaka falanda yok.Trafik memuru plakayı da görmeyince hem seni tam silüet tarif edecek, hem de basacak cezayı 160 kaat plakasız araç kullanmaktan :))))

Çok şükür ki ilk 2 günü atlattım, son 6 günü vukuatsız geçirdim.Her gün motora hakimiyetimin daha kuvvetlendiğini hissediyorum.

Ama arada acemilikten olursa da aksi pozisyonlar, mallığa devam :))))

bu taktiği sevdim, cebime koydum :)
ama bundan sonra yol kenarında cep telefonuyla konuşan motorcu görürsem çok gülecem :mrgreen:

Tanju Mayda
10.Mayıs.2014, 02:23
Hah işte bir de motoru DD-150 E2 olup uzun da saçlı, pala bıyıklıysa bil ki o ıhchyar benimdir :))))

Bu arada sana gönderdiğim özel mesajı bi oku bakalım