PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balansör gerçekten faydalı mı?

Gezgin
09.Mayıs.2014, 12:37
Arkadaşlar merhaba,
Eski yazılanları okudum cevabı bulamadım,bu balansör gerçekten çok faydalı mı? 2 tür motoru da kullananlar arkadaşlara soruyorum,hatta balansörlü motor getirtip kendi motoruyla değiştiren bir arkadaştan bahsedilmiş eski yazılarda,özellikle onun yorumlarını dinlemeyi isterim,balansörün hiç bir işe yaramadığını sadece satış stratejisi olduğunu söyleyenler var çevremde( bir tanesi motorsiklet satıcısı :) )
Benm 250 lik parsım 80 den sonra titremeye başlıyor,100 de artık yorucu oluyor, balansörlüler 100 e kadar çok rahat mı geliyor mesela?

omer_cip23
09.Mayıs.2014, 15:35
250e-9b kullandım 120 de bile titreşim yoktu balansörsüz kullanmadım ama kendi motorunla bir kıyaslama yaparsan eğer aradaki farkı görebilirsin balansör bence çok faydalı satıcıya herzaman inanma elinde balansörsüz makina kaldıysa onu satmak istiyecektir :)

Rona
09.Mayıs.2014, 18:21
Arkadaşlar merhaba,
Eski yazılanları okudum cevabı bulamadım,bu balansör gerçekten çok faydalı mı? 2 tür motoru da kullananlar arkadaşlara soruyorum,hatta balansörlü motor getirtip kendi motoruyla değiştiren bir arkadaştan bahsedilmiş eski yazılarda,özellikle onun yorumlarını dinlemeyi isterim,balansörün hiç bir işe yaramadığını sadece satış stratejisi olduğunu söyleyenler var çevremde( bir tanesi motorsiklet satıcısı :) )
Benm 250 lik parsım 80 den sonra titremeye başlıyor,100 de artık yorucu oluyor, balansörlüler 100 e kadar çok rahat mı geliyor mesela?

Otomobillerde zamanla balans ayarı kaybolur lastikçiye gidip balans ayarı yaptırırız ki yüksek sürate çıktığımızda otomobilimiz zangı zangır titremesin diye değilmi ?

Adı üstünde balansör bir yöne olan devinimin aksi tarafına ağırlık ilavesi.Bu sayede titreşimi minimum seviyede tutmaya yarar.

İşe yaramasa niye taksınlarki niye boşuna maliyet çıkarsınlar üretici malmı gerizekalı mı ki balansörlü motor üretiyor.Bansörün farkını 120 km/h ten sonra anlarsın otomobil gibi titreşimsiz sıkıntısız yağ gibi yol alırsın.

Titreşim hiç bir araç için iyi değildir bunu unutma.................................... 8)

Gezgin
09.Mayıs.2014, 19:34
Balansörün kelime anlamını biliyorum,teşekkür ederim
Üreticiler de aptal değildir.Aksine çok zekidirler,hiç bir işe yaramayan birşeyi çok önemli birşeymiş gibi pazarlayıp satarlar,tüketiciler de çok iyi bir alışveriş yaptıklarını sanarlar,bu durumda kesin böyledir demiyorum,bunu ancak iki motoruda uzun süre kullananlar bilebilir,soruyu da onlara sordum zaten,
Siz hem balansörlü hem de balansörsüz motoru kullandınız mı? Kullandıysanız tecrübelerinizden bahseder misiz?

kadiragir
09.Mayıs.2014, 20:48
250 9 lara balansör takılabiliyormu titreşim kesilirmi yani?

Gezgin
09.Mayıs.2014, 20:57
Daha önce konuşulmuş kadir kardeşm,arama dan taratabilirsin,
Cevap ise hayır maalesef

CELİL
09.Mayıs.2014, 22:53
Hiçbir firma olmayan bir parçayı var diye lanse edemez ama kelime cambazlığına yönelebiliir RR makinalarda 2011 ve üstü modellerde blansör var bu parça krank'ın dönüş titreşimini alması için krank üzerine konulmuş ağırlıktır temel olarak motordaki titreşimin kaynağı krak'ın dönüşünden oluşan titreşimdir 8)
İki modeli kullanmış biri olarak diyorumki blansörlü revize edilmiş motorlar titreşimi çok az daha iyi daha sağlamdır 8)

emcho
09.Mayıs.2014, 23:12
Dostum kanuni filan kullan sonra raptor balansörlüye bin ne kadar burda konuşsak boş mutlaka denemen lazım anca o zaman anlarsın farkı.ben titreşim konusunda master yaptım çünkü :cheesy: