PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet lambası

raptors
12.Mayıs.2014, 22:03
herkese slm bugün akşam trafiğine takıldım sahilden gelirken 1-2 viteste dur kalk yapa yapa yaklaşık bir saat kadar kaldım trafikte hararet lambasının yandığını fark ettim çektim sağa bekledim biraz bi 10 dk sonra söndü.benim makina fanda açmıyor galiba.bunun için ne yapılabilir bilgisi olan yada başına gelen var mı?

kadiragir
12.Mayıs.2014, 22:07
sanırım istanbuldasın çok sıcak günlerde değiliz hararet yapmaması lazım. su seviyesini ve yedek su deposunu kontrol ettin mi? fan açmadıysa fan müşürünü değiştirmeni öneririm. geçici çözüm istiyorsanmüşür sorununu giderene kadar fanları kontakla aktifleşen bir kablodan elektrik alarak sürekli çalışır hale getirebilirsin.

serkangungor
12.Mayıs.2014, 22:21
Fan çalışıyor mu bunu kesinlikle kontrol etmen gerekli, eğer ki çalışmıyorsa başına büyük dert açar.

raptors
12.Mayıs.2014, 22:40
sanırım istanbuldasın çok sıcak günlerde değiliz hararet yapmaması lazım. su seviyesini ve yedek su deposunu kontrol ettin mi? fan açmadıysa fan müşürünü değiştirmeni öneririm. geçici çözüm istiyorsanmüşür sorununu giderene kadar fanları kontakla aktifleşen bir kablodan elektrik alarak sürekli çalışır hale getirebilirsin.hava bugun 20 dereceydi ist da su seviyeleri ve yedek su deposu ok.

raptors
12.Mayıs.2014, 22:44
Fan çalışıyor mu bunu kesinlikle kontrol etmen gerekli, eğer ki çalışmıyorsa başına büyük dert açar.bundan önce havalar serindi çok önemsemedim fanı motor nasıl olsa soğur diye.ama çalışmıyor ara ara konrol ediyorum yolda giderken tık yok.fanı nasıl test ederiz.

CELİL
12.Mayıs.2014, 23:04
Uğur fan açmıyor ondan makina hararet yapmış müşür arıza yapmış olabilir fan müşünün fişini (deponun altında) çekip motor tarafında kalan kısmındaki iki ucu birbirine değirip kısa devre yap kontağı aç fan çalışırsa müşür bozuk çalışmazsa fanda sorun vardır fan çalışmıyorsa fan motoruna giriş kablosunun içine gizlenmiş bir siğorta diyot var o patlamıştır değiştir çalışır kolay gelsin 8)

serkangungor
12.Mayıs.2014, 23:05
bundan önce havalar serindi çok önemsemedim fanı motor nasıl olsa soğur diye.ama çalışmıyor ara ara konrol ediyorum yolda giderken tık yok.fanı nasıl test ederiz.

Motoru biraz kullan, sonrasinda cek saga bekle 10 dakika falan calissin durdugu yerde, o sirada fan acacaktir eger acmazsa hemen ustaya gitmen gerek.

raptors
12.Mayıs.2014, 23:29
Uğur fan açmıyor ondan makina hararet yapmış müşür arıza yapmış olabilir fan müşünün fişini (deponun altında) çekip motor tarafında kalan kısmındaki iki ucu birbirine değirip kısa devre yap kontağı aç fan çalışırsa müşür bozuk çalışmazsa fanda sorun vardır fan çalışmıyorsa fan motoruna giriş kablosunun içine gizlenmiş bir siğorta diyot var o patlamıştır değiştir çalışır kolay gelsin 8)teşekkür ederim yarın denerim olmadı motorland ı bi ziyaret ederim.

raptors
12.Mayıs.2014, 23:31
Motoru biraz kullan, sonrasinda cek saga bekle 10 dakika falan calissin durdugu yerde, o sirada fan acacaktir eger acmazsa hemen ustaya gitmen gerek.denedim yok açmadı maalesef .yarın celil abinin dediklerini deniyeyim olmazsa ustaya giderim.tesekkür ederim.

CELİL
12.Mayıs.2014, 23:35
teşekkür ederim yarın denerim olmadı motorland ı bi ziyaret ederim.
Motorland güneşliye RR genel merkezin altına taşındı biliyorsun değilmi ?

raptors
13.Mayıs.2014, 00:16
Motorland güneşliye RR genel merkezin altına taşındı biliyorsun değilmi ?biliyorum bana yakin orasi :)yeni yerlerine gitmedim hic ama arar sorarim.

raptors
14.Mayıs.2014, 00:24
bugun güneşli motorland da hallettik müşür değişti şimdi çalışıyor artık.15 dk lık iş 50 tl ye mal oldu.

serkangungor
14.Mayıs.2014, 00:30
bugun güneşli motorland da hallettik müşür değişti şimdi çalışıyor artık.15 dk lık iş 50 tl ye mal oldu.

Merak etmistim tam yazcaktim sen yazmissin :) simdi calisiyor olmasi guzel. Baska sorun yokmus anlasilan ?

raptors
14.Mayıs.2014, 00:39
Merak etmistim tam yazcaktim sen yazmissin :) simdi calisiyor olmasi guzel. Baska sorun yokmus anlasilan ?teşekkür ederim bi iki kabloyu söküp taktı müşürü söktü bitmiş bu dedi motorun içindeki suyu boşalttı müşürü sökünce aktı sıcak su yenisini taktı işlem tamam.müşür pahalı bişeymiş onu anladım.