PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3. vites sorunsalı

rally_driver
19.Haziran.2014, 17:10
Merhaba,

Tüm rutin bakım ve ayarlarımı semt tamircimde yaptırmış olmama rağmen nedense 3. vites dişlisi dağıldığında Ali Usta'ya gitmekten kendimi alamadım. Forumu uzun süredir izliyorum ve ilgimi çeken , daha önce yaşanmış hemen hemen tüm arızalar ile ilgili bilgi ediniyorum. Ali Usta ile ilgili de bir dolu olumlu ve olumsuz şey okumama rağmen hani derler ya Şeytan dürttü diye , bakalım akşam saatlerinde motor açıldığında içine ne kadar sıkışmış denecek ...

Herkese iyi forumlar :)

Bahadır
19.Haziran.2014, 17:12
Merhaba,

Tüm rutin bakım ve ayarlarımı semt tamircimde yaptırmış olmama rağmen nedense 3. vites dişlisi dağıldığında Ali Usta'ya gitmekten kendimi alamadım. Forumu uzun süredir izliyorum ve ilgimi çeken , daha önce yaşanmış hemen hemen tüm arızalar ile ilgili bilgi ediniyorum. Ali Usta ile ilgili de bir dolu olumlu ve olumsuz şey okumama rağmen hani derler ya Şeytan dürttü diye , bakalım akşam saatlerinde motor açıldığında içine ne kadar sıkışmış denecek ...

Herkese iyi forumlar :)

haber bekliyorum abi :|

rally_driver
19.Haziran.2014, 17:25
haber bekliyorum abi :|

Muhtemelen 1,5 - 2 saate kadar ararlar . Ben de heyecanla bekliyorum :)

rally_driver
20.Haziran.2014, 12:36
Beklenen cevap geldi . :( Vites dişli takımı , egzantrik mili ve zinciri , contalar, bilyalar değişecekmiş. işçilik ile 1.305 TL masraf çıktı. Pazarlık ile 1.200 TL'ye indirdi fiyatı.

Yorumlarınızı alabilir miyim ? İyi birşey mi yaptık kötü birşey mi bilemedim ...

Bahadır
20.Haziran.2014, 12:40
Beklenen cevap geldi . :( Vites dişli takımı , egzantrik mili ve zinciri , contalar, bilyalar değişecekmiş. işçilik ile 1.305 TL masraf çıktı. Pazarlık ile 1.200 TL'ye indirdi fiyatı.

Yorumlarınızı alabilir miyim ? İyi birşey mi yaptık kötü birşey mi bilemedim ...

geçmiş olsun baya kötü olmuş :( bana sadece şanzumana 700 lira demişti

eek
20.Haziran.2014, 12:41
Kaç km'de oldu bunlar?

rally_driver
20.Haziran.2014, 12:42
geçmiş olsun baya kötü olmuş :( bana sadece şanzumana 700 lira demişti

Teşekkürler . Yani iyi fiyat verdi mi diyorsun ?

rally_driver
20.Haziran.2014, 12:42
Kaç km'de oldu bunlar?

33.500 km de oldu . Hatta dün sabah ...

Bahadır
20.Haziran.2014, 12:48
Teşekkürler . Yani iyi fiyat verdi mi diyorsun ?

bilmem başka biryerden fiyat almadığım için kıyaslama yapamadım.zaten paramda yoktu yaptırmadım.3. vitesten 2. vitese geçişte zorlanıyo ara gaz verip debriyajı bırakıp yeniden sıkıyom geçiyo öyle gidiyom idare ediyom

rally_driver
20.Haziran.2014, 13:10
bilmem başka biryerden fiyat almadığım için kıyaslama yapamadım.zaten paramda yoktu yaptırmadım.3. vitesten 2. vitese geçişte zorlanıyo ara gaz verip debriyajı bırakıp yeniden sıkıyom geçiyo öyle gidiyom idare ediyom

Nereye kadar ? :) Sanırım gittiği yere kadar diyorsun :)

Bahadır
20.Haziran.2014, 13:53
Nereye kadar ? :) Sanırım gittiği yere kadar diyorsun :)

aynen gittiği yere kadar gitsin bende bu arada para biriktirmiş olurum :)

serkangungor
20.Haziran.2014, 14:25
33.500 'e kadar daha önce hiç debriyaj balatalarınızı değiştirdiniz mi ?

rally_driver
20.Haziran.2014, 14:52
33.500 'e kadar daha önce hiç debriyaj balatalarınızı değiştirdiniz mi ?

Hadisenin yaşandığı günden 1 gün önce debriyaj balatasını değiştirmiştim ... Neden ki ?

serkangungor
20.Haziran.2014, 16:35
Hadisenin yaşandığı günden 1 gün önce debriyaj balatasını değiştirmiştim ... Neden ki ?

Değişim vakti geldiği için mi yaptı acaba diye düşünmüştüm ama değilmiş8)

rally_driver
20.Haziran.2014, 16:38
Değişim vakti geldiği için mi yaptı acaba diye düşünmüştüm ama değilmiş8)

Anladım. Sıkışmış bir 1.200 TL var . Sıkışınca ondan yapmış :)

serkangungor
20.Haziran.2014, 16:47
Anladım. Sıkışmış bir 1.200 TL var . Sıkışınca ondan yapmış :)

:p :p Geçmiş olsun şimdiden

cemal06
20.Haziran.2014, 16:58
Slm kardeş geçmiş olsun ya arkadaşlar neden kırmış dişli yi usta öyle böyle diye bir şey söyledi mı bizim de bilgimiz olsun en azından

rally_driver
20.Haziran.2014, 18:08
:p :p Geçmiş olsun şimdiden

Çok teşekkür ederim

rally_driver
20.Haziran.2014, 18:10
Slm kardeş geçmiş olsun ya arkadaşlar neden kırmış dişli yi usta öyle böyle diye bir şey söyledi mı bizim de bilgimiz olsun en azından

Teşekkür ederim. Usta sert kullanımdan bahsetti. Başka bir arkadaş kronik 3. vites dişlisi sıkıntısı işte dedi. Bir başkası da boş viteste yokuş aşşağı salıyorsanız motosiklet durmadan 3. vitese atıp yürümüşsünüzdür gibi birşey söyledi. Yani kısaca rivayet ve hikaye çok :)