PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Ses Önleyici Lastik

Linos
19.Haziran.2014, 17:53
Merhaba arkadaşlar... Motosikletimi ikinci el aldım. Aldığım çocuk uyarmıştı beni, çabuk çözülür bir durum olduğunu düşünmüştüm açıkçası. Zincir, zincir koruma muhafazasına vuruyor. Dün serviste zincir ayarı yapıldı lâkin ses hâlâ tam olarak kesilmiş değil. Eğer satın aldığım çocuk yanlış bilmiyorsa, zincir ses önleyici lastiğin düştüğünden bahsetmişti. Işıl Motor'a 15 Temmuz'da gelecekmiş parça. Yıba çarşısında sordum, bulamadım. Başka bulabileceğim bir adres bilen var mı? Umarım sorun o parçadadır elbette...

Levent
19.Haziran.2014, 18:20
Zincir muhafazasını söktüğünde zincir ses önleyici lastiğin ne kadar küçük olduğunu göreceksin.
Kendin kolayca bu işi halledebilirsin.
Lastiğin bulunduğu bölgedeki çıkıntıları traşlayarak elde ettiğin düz zemine eğer boydan boya kauçuk yapıştırırsan zincir, muhafazaya vurmaz ve ses kesilir.

http://i.hizliresim.com/oQ17k9.jpg

Linos
19.Haziran.2014, 22:39
Zincir muhafazasını söktüğünde zincir ses önleyici lastiğin ne kadar küçük olduğunu göreceksin.
Kendin kolayca bu işi halledebilirsin.
Lastiğin bulunduğu bölgedeki çıkıntıları traşlayarak elde ettiğin düz zemine eğer boydan boya kauçuk yapıştırırsan zincir, muhafazaya vurmaz ve ses kesilir.

Teşekkürler, kendim deneyeceğim. Peki o muhafaza kısmını sökmek zor mu? Vida mı tutuyor yahut geçmeli mi?

Bahadır
19.Haziran.2014, 22:48
Teşekkürler, kendim deneyeceğim. Peki o muhafaza kısmını sökmek zor mu? Vida mı tutuyor yahut geçmeli mi?

hem vidalı hem geçmeli diye biliyorum

serkangungor
19.Haziran.2014, 22:59
8mm lokma ucuyla kolayca sökebilirsiniz 8)

Levent
20.Haziran.2014, 14:41

Sadece 4 veya 5 vida tutuyor. Geçmeli bir yeri yok. Resimde okla gösterilen vidayı sökmene gerek yok. O içteki kauçuğu tutuyor.

http://i.hizliresim.com/zRbkV9.jpg

Linos
20.Haziran.2014, 22:43
Bugün elimdeki takımla bakayım dedim. Dediğiniz gibi 8mm ile oluyor. Yalnız arkadaki vida, egzozun hemen üzerinde ve uzun bir uç girmiyor. Kısa bir lokma takımı lâzım. Deneyecek arkadaşlara bilgi olsun. Ayrıca lastik yerinde duruyor görünüyor. Kapağı tam sökemediğimden, nereye vurduğunu anlayamadım maalesef. :(

serkangungor
20.Haziran.2014, 23:16
Bugün elimdeki takımla bakayım dedim. Dediğiniz gibi 8mm ile oluyor. Yalnız arkadaki vida, egzozun hemen üzerinde ve uzun bir uç girmiyor. Kısa bir lokma takımı lâzım. Deneyecek arkadaşlara bilgi olsun. Ayrıca lastik yerinde duruyor görünüyor. Kapağı tam sökemediğimden, nereye vurduğunu anlayamadım maalesef. :(

Egzozun altında 12mm civata var, katalizör birleşim yerindeki civatalarda 8mm onları sökerseniz tamamen ayrılır gelir zincir koruma parçası

Linos
21.Haziran.2014, 23:40
Bugün o parçayı sökmeyi başarabildim. Önce egzozu söktüm, ardından paçayı. Ses önleyici lastik de muhafazanın iki noktası da hayli aşınmış. Ya zinciri bir daha ayarlatmalıyım ya da o lastiği beklemeliyim anlaşılan. Yardımlarınız için hepinize teşekkürler...