PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım

espana
07.Ağustos.2014, 10:37
Selamlar. Ben ıkı hafta kadar önce 250 cc spyder aldım sıfır. Suan ıkı sıkıntı cekiyorum. Birincisi hareket halinde on tekerden ses geliyor. Bana fren disklerinden geliyormuş gibi geldi. Hızlandıkça tekrarı da artıyor. Sorun ne olabilir ve nasıl çözülür sizce? İkinci problem de selenin altından ufak bir yol bozuklugunda bile ses geliyor. Daha 500 bakımına gitmedi. Bir hafta sonra giderim nelerin yapılması gerekir sizce? Şimdiden teşekkürler

Zafer
07.Ağustos.2014, 10:45
Selamlar. Ben ıkı hafta kadar önce 250 cc spyder aldım sıfır. Suan ıkı sıkıntı cekiyorum. Birincisi hareket halinde on tekerden ses geliyor. Bana fren disklerinden geliyormuş gibi geldi. Hızlandıkça tekrarı da artıyor. Sorun ne olabilir ve nasıl çözülür sizce? İkinci problem de selenin altından ufak bir yol bozuklugunda bile ses geliyor. Daha 500 bakımına gitmedi. Bir hafta sonra giderim nelerin yapılması gerekir sizce? Şimdiden teşekkürler

RR Ailesine Hoş geldin kardeşim 1. sorun seninde tahmin ettiğin gibi fren diklerinden geliyor ona cok yapacak birşey yok sanayıde gidip palatayı caktırıyorsun anca o şekilde geçiyor bu işlemi yaptıran oldumu bilmiyorum ama meşhur Ali ustamız ancak bu sekilde ses giderilir demişti, 2. sorun ise zincir mesafesi cok uzun oldugu için zincirin ufak bir tumsekte bile zincir kapagına carpıyor zinciri biraz gerdirdikten sonra ses bir sure kesiliyor ve orda bir lastik takoz var onuda degiştirirsen bir süre seni idare eder diye düşünüyorum. Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin 8)

Tanju Mayda
07.Ağustos.2014, 22:35
Motorun henüz yeni olduğu için ve rodajda olduğundan henüz parçalar birlikte çalışmayı yeni öğrenmekteler. 500 bakımı için servise gittiğinde zaten bu sorunlarını söylediğinde hepsi çözülecektir ve 1000 km rodaja kadar da bunlar normaldir.

espana
07.Ağustos.2014, 22:37
Ses çok rahatsız edici 500 e kadar beklemem gerekir mi? Kendim birşey yapabilirmiyim on frenden gelen ses motor sesini bile bastırır oldu

CELİL
08.Ağustos.2014, 12:28
Ses çok rahatsız edici 500 e kadar beklemem gerekir mi? Kendim birşey yapabilirmiyim on frenden gelen ses motor sesini bile bastırır oldu
Ses çok fazlaysa Servise ugra bir baksınlar fren klaper pistonlarını yağlasınlar 8)

espana
08.Ağustos.2014, 15:25
Şuan edirnedeyim en yakın servis lüleburgazda. 500 bakımına kadar beklicem sanırım

CELİL
08.Ağustos.2014, 15:35
Şuan edirnedeyim en yakın servis lüleburgazda. 500 bakımına kadar beklicem sanırım
Makinaya bir zararı yok sadece ses rahatsız eder çok ses yaptığında freni birkaç kez pompola bırak ses birsüre biraz azalır 8)

Tanju Mayda
09.Ağustos.2014, 04:36

Hımm,
Bak işte işler şimdi değişir:)
Babaeski'deyim.Yardımcı olabilirim.

532 542 20 39