PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka ferenım tutmuyor

yeşilkurt
09.Ağustos.2014, 14:35
Hayırlı gunler arkadaslar spyderı ön fren balatası ötuyordu ses cıkarıyordu sıkınca servise bursadan yalovaya 500 km bakımı ıcın göturdum adam sprey sıktı pas sokucu heralde paslanmıs balata dedı arka balatayada sıktı tur at bakam olmusmu dedı attım bir tur frenler tutmuyor denilcek kadar az tutuyor dedim abiye frenler tutmuyo yeni sıktım ıcındır dedı nese bekledık 20dk flan cıktık yola kımseye arkadan koymadan vardım eve 3gun oldu on balata cok sıkınca yine otuyor arka frende yine aynı tutmuyor denilcek kadar az tutuyor balata temıxleyıcısı alsam temıxlesem kesılırmı ses arka fren tutarmı guzel gevsek cok az tutuyor nasıl halledebilirim saolun arkadaslar :)geldık aldılar parayı sade yağını degiştirmekle kaldım şu rr şirketı fırması kurulusu neyse bursayada bi servis acsa guzel olucak

CELİL
09.Ağustos.2014, 15:29
Bilal servis balatalara muhtemelen balata temizleme spreyi yerine wd40 gibi birşey sıktıki frenler tutmuyor yanlış işlem bu durumda balatara bulaşan yağı frenleri giderken basılı tutarak ısıtıp balatan atmasını sağlamak lazım o zaman normale döner bunun yanında balata temizleme spreyide sıkabilirsin geçmiş olsun 8)

yeşilkurt
09.Ağustos.2014, 16:11
Saol abi teşekkurler yapıcam dedını kaza yapmadan halledeyim saolasın

ukant
09.Ağustos.2014, 18:16
Yanlış ustalara gitmemek lazım. RR serviside çözüm değil boşuna heveslenme. Benim de frenle ilgili sıkıntım vardı. İlk seferinde servisine götürdüm adam baştan savdı. İkincisinde daha önce rr servisinde çalıştığını söyleyip ahkam kesen bir ustaya baktırdım. Yapıyormuş gibi orasını burasını söktü taktı yine sorun çözülmedi. En sonunda RR Ankara ekibinden öğrendiğim bir usta sorunumu şıp diye çözdü ve adam para bile istemedi benden. Ben ustanın hakkıdır diye zorla eline tutuşturdum.

Ha bu arada o çakma usta zincirin yağına bakarmısın dediğimde zincire o pas sökücülerden sıktı. Bu doğru bir şey mi? Bana pek mantıklı gelmedi ama anladığım kadarıyla ellerine almışlar bir pas sökücü her yere onu sıkıyorlar herhalde.

yeşilkurt
09.Ağustos.2014, 21:36
Aynen abi öle ellerinde pas sökucu heryere sıktı nerden bileyim adam nasıl ilk defa gördum ilk bakım daha bidaha gitmem diyebilirim .senın zıncıre pas sökucu değilde zincir için özel yağlı spreyler var ondan sıkması doğru olurdu. bende garantıden cıkmasın diye 70km gidip motoru fısfıslayıp 100 kagıdı yedirip döndüm bursada motorcu kardeslerimle iletişime geçerek iyi bir motorsiklet ustasıyla tanısıp ona baktırıcam motoru

turkalaturka
09.Ağustos.2014, 21:49
selam yalovada hangi ustaya gittiniz bende yalovada yaşıyorum bileyim ona göre yolum düşmesin oraya

yeşilkurt
09.Ağustos.2014, 23:55
Merhaba kardeşim yoğurtcuoğlu motor servisin adı kendın daha iyi bir usta bulursan ona git bulamazsan kucuk sorunlar ıcın ugra sana yakın rr servisi:)

Tanju Mayda
10.Ağustos.2014, 03:02
RR servisleri dışındakileri tercih etmeyin, hele hele motorunuz garanti içinde iken.

yeşilkurt
10.Ağustos.2014, 22:14
Abi konu dısı ama zincirden ses geliyor çarpıyor herhalde ses cıkıyor çat die nedendir

CELİL
10.Ağustos.2014, 23:11
Abi konu dısı ama zincirden ses geliyor çarpıyor herhalde ses cıkıyor çat die nedendir
Zincir ayarı gerekiyor olabilir zincir gevşedikçe karuma saçına vurmaya başlar gerince bu ses azalır
sebebi Spyder ve Daytona'nın zincir boyunun tüm standart motor zincirlerinden daha uzun olmasından kaynaklanıyor uzun olunca esneme çoğalıyor ve koruma saçına değiyor ses yapıyor 8)

yeşilkurt
11.Ağustos.2014, 00:07
Nasıl gerdirebilirim abi zinciri

CELİL
11.Ağustos.2014, 00:46
Nasıl gerdirebilirim abi zinciri
Arka teker göbek vidasını gevşetip az gerisinde arka maşanın sonunda dışa bakan çift somunlu sağ ve soldaki somunların dıştakilerini gevşetip içteki sağ ve sol somunu eşit olarak yarım'şar tur sıkıp zincirin boşluğunu kontrol ederek uygun ayara kadar bu işlem yapılır uygun ayarı bulunca durup ikinci kontra somunlarını sıkıp sonra göbek vidasını sıkıcan iki vidanın eşit sıkılması gerekiyor yanlış olursa tekerleğin dengesi bozulur .
Uygun ayar zincirin gerginken yukarı aşağı 1-2 santim esnemesi gerekiyor çok gergin olursa dişlileri zorlar gevşek olursa ses yapar
Yada en kolayı bir motorcuya ugrayıp 5 dakikakada yaptırmak 8)

yeşilkurt
11.Ağustos.2014, 01:00
Teşekkurler abi sağlıklı olanı motorcuya gostereyım hayırlı geceler