PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : regal raptor 150 _ yardımınızı istiyorum

seiko
16.Ağustos.2014, 15:14
selam arkadaşlar.

1 hafta içinde regal raptor 150 klasik motor alacağım inşallah. ancak bugün mevcut motorumu bakıma götürdüğümde bir çok kişi pişman olacağımı söyledi. yedek parça bulamayacağımı falan. canım sıkıldı. tavsiyelerinizi bekliyorum.

saygılar..

KamilErgün
16.Ağustos.2014, 17:05
Yedek parça ihtiyacım olmadığı için bilemiyorum ama bu motoru getiren Emremotor onuda düşünmüştür. Ben şu anlayışa kızıyorum. 150 lik alırsan pişman olursun. Yok öyle bir şey. Bende ısrarla şunu yazıyorum kesene göre motor bak. 150 liğe gücün yetiyorsa o motor sana yetecektir. En ucuz 250 lik 150 liğin iki katı fiyatında. Gösterişini saymazsak sadece hız baz alınarak karşılaştırırsak sadece 10 kmh hızlı gidiyor. Bu borca girip büyüğünü almaya değermi kararını sen ver.
Ha paran çoksa seni 250 likte 350 likte kesmeyecektir. Hep gözün daha hacimli motorlarda olacaktır. Ama Benim olduğum bölgede 100 lük motora binen çok insan var. Uzun yol falanda yaparım arada tura çıkarım dersen o zaman 150 lik yetmeyebilir.

SÜRÜCÜ
16.Ağustos.2014, 17:46
kamil üstat gerekeni söylemiş zaten bende aynı fikirdeyim bende 150lik regalim vardı uzun zaman sürdüm satarkende ayrılmak istemedigim için yok parasına bana 10 dk uzaklıkta bırıne sattım...150 ıstersen al pişman olucagını sanmıyorum tabı bakımlı motorsa.YEDEK PARÇA KONUSUNA GELİNCE BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM ABİ BEN İŞİM GEREĞİ ŞEHİRDEN KÖYE TAŞINDIM BURDA PARÇA BULUYORUMDA SEN İSTANBULDA MI BULAMICAN ALLAH AŞKINA İNANMA KİMSEYE

özgürr
16.Ağustos.2014, 18:04
Kuzen sıkma canını Hallederiz ;)

seiko
16.Ağustos.2014, 22:30
Kamil Ergün abi teşekkürler bilgileriniz için. Ancak uzun yol ve tur için 150 lik yetmeyebilir demişsiniz. Neden yetmeyebilir, öğrenebilir miyim?

seiko
16.Ağustos.2014, 22:33
SÜRÜCÜ nickli arkadaş; haklısın aslında herkese inanmamak lazım. Ama böyle laflar duyunca insanın aklında soru işareti oluşuyor. Henüz 3 -4 aylık motorcuyum ve şuanda sym scooter kullanıcısıyım. Regal raptor motor hakkında fazla bilgim yok. Daha doğrusu çoğu motor hakkında bilgim yok, yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Bilenlere sormak istedim oyüzden.
Motoru sıfır alacağım bu arada.

seiko
16.Ağustos.2014, 22:34
Kuzen senin şu rahatlığın hakikaten rahatlatıyo beni J

Irkıl
17.Ağustos.2014, 01:20
dd150 ile istanbul-sakarya gibi bir mesafe pürüzsüz gidilir mi acaba?

Crime
17.Ağustos.2014, 04:25
150 lilik motor uzun yolda şu şekilde yeterli olmaz su sogutmalı degıldır hava sogutmalıdır 3 5 saat kullanırsın kenara ceker motorun sogumasını beklersınız.Yarım saat 1 saat kadar sonra devam.Bu noktada istanbul sakarya arası bır bucuk saat sız ortalama 70 le gıtsenız 2 bucuk hadı olsun 3 saatte varırsınız purussuz goturecektır. soylenıldıgı gıbı 250 lıkle 110 yaparsın 150lilikle 100 ile 95 arası gidersin ki bence chooperda cok ta gerekli bir şey değil 110 yada 100 yapması malum dık suruyorsunuz racıng gıbı kapanarak değil ruzgarda yamulur kalırsınız.Bunun dısında 150 liliğin bence tek kotu yanı sehır ıcı ayaklık soz konusu buda bazen yorucu olabılıyor bunun dısında uzucek pekte bır seyle karsılasacagınızı zannetmıyorum.
Bunun dısında 0 alıcaksın yedek parcalık bır ısın olmaz surada sezon bıtmesıne benım gozumde 2 3 ay var kısın motor surulmez :) seneye 0 motorunla devam e ondan sonrakı senede rahat tasır sonraki sene gider zaten 250lilik alırsın sonrasını bılemem yedek parcalık ısın olsada ufak tefek seyler olur( bujidir kablodur ampuldur ) onlardada pek servis aranmaz.Ama ben abanırım rodaj bıtmeden 100 cakarım dersen ıllakı motoru bulup toplaman zor olur her motor ıcın aynısı gecerlıdır:) Sımdıden hayırlı olsun

Tanju Mayda
17.Ağustos.2014, 08:16
Kamil Ergün abi teşekkürler bilgileriniz için. Ancak uzun yol ve tur için 150 lik yetmeyebilir demişsiniz. Neden yetmeyebilir, öğrenebilir miyim?

Ortalama 90 km hız ile Türkiye'yi gezersin.Araç sollarken 110-120 arada yapacaksın tabii.Ancak 2013-2014 modeller le.

150 lilik şişer uzun yolda , ama nasıl, 4-5 saat durmadan gidersen.Ortalama 90 km ile gittiğini farzedersek bu da demektir ki 360-450 km civarları.Yahu tek seferde ortalama 400 km yol katetmek zaten normal değil ki.Adam kaza yapar, bel ağrısından geberir, motordan inerken bacaklarının bağı çözülür.Normalde uzun yol sürüşlerinde 150-200 km civarlarında yol katetdikten sonra zaten mola verilir.E sen dinlenirken zaten motorun da soğuyacaktır :):):)

2014 150 lik kullanıyorum, en son yaptığım yolculukda,130 km yolu atçım ile 100-120 km ortalama ile katettiğimde, 120 km hız civarlarında gittiğimde motoru zorlamama rağmen ise, toplamda bugüne kadar 2700 km yol yapmış olan makinamın daha da açıldığını hissettim ve yolculuk sonunda da hiç bir sorunla karşılaşmadım:)

Parça bulup bulamama sorununa ise sadece güler geçerim.Bu forumda binlerce RR kullanan var.Bizler makinalarımızın parçalarını nasıl buluyorsak, sen de rahatça piyasadan temin edebilirsin:)

seiko
17.Ağustos.2014, 14:21
Tanju Mayda abi ve crime nickli arkadaş; bilgileriniz için sağolun. Şuanda içim gerçekten rahat. Motorla ilgili kolay kolay sorun yaşayacağımı da düşünmüyorum artık. Çünkü regal raptor kullanıcıları sizlersiniz ve şuana kadar kimseden olumsuz bir bilgi almadım.
Bu arada 3 – 4 saat motor üzerinde gitmek benim için imkansız gibi bir şey : )

oknglr
17.Ağustos.2014, 20:34
İstanbul sakarya arası çocuk oyuncağı olur. Ben o mesafeleri altımdaki scooterla çok gittim :D Bende kendimi ikna ettim RR 150 için gün sayıyoruz bakalım. Sizin içinde hayırlısı olur umarım

CELİL
17.Ağustos.2014, 21:14
Merhaba Serkan aramıza hoş hoş geldin :)
Arkadaşların dediği gibi makinayı kullanmayıp dışarıda bilğisiz konuşan kişileri boşver RR kendi katağorisinde alınabilecek en iyi makinadır 8)
Bütçe durumuna göre sana hangisi uyarsa onu alabilirsin uzun yol ve artçılı kullanımlar için 250 cc ve 350 cc daha uygundur 8)

seiko
17.Ağustos.2014, 22:20
Merhaba Serkan aramıza hoş hoş geldin :)
Arkadaşların dediği gibi makinayı kullanmayıp dışarıda bilğisiz konuşan kişileri boşver RR kendi katağorisinde alınabilecek en iyi makinadır 8)
Bütçe durumuna göre sana hangisi uyarsa onu alabilirsin uzun yol ve artçılı kullanımlar için 250 cc ve 350 cc daha uygundur 8)

Teşekkürler Celil abi :D verdiğin bilgiler için :D genelde artçılı kullanıyorum ve 250 cc daytonayı da alabilirim :D

seiko
17.Ağustos.2014, 22:30
Arkadaşlar geçen gün yüksel abinin yanına motoru görmeye gittim benim aklımda hep mat siyah rengi vardı ama yüksel abi mat siyahın leke bırakabilceğini söyledi bu gerçekten sıkıntı olurmu veya temizlenmesi zor mu olur ??

özgürr
17.Ağustos.2014, 22:33
Arkadaşlar geçen gün yüksel abinin yanına motoru görmeye gittim benim aklımda hep mat siyah rengi vardı ama yüksel abi mat siyahın leke bırakabilceğini söyledi bu gerçekten sıkıntı olurmu veya temizlenmesi zor mu olur ??

Serkan yüksel abi dediyse bir bildiği vardır :D :D

CELİL
17.Ağustos.2014, 22:40
Mat siyah tozu kiri daha fazla gösterir ama bez elince olur sürekli ugraşırsan güzel durur 8)