Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    semocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet şemo
    freelance
     Raptor 250 dd e10
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Exclamation Ön freni sıkınca gacır gucur ses?

Ön freni sıkınca gacır gucur ses geliyodu diskleri ve balataları yağladım ses kesildi ancak şimdide fren tutmuyo doğru dürüst!!! Yağladığım bölgeyi yağ çıkarıcıyla çıkarttım basınçlı suyla temizledim fren tutuyo ama ses yine devam. Fikri olan. Regal raptor motosiklet 6 ayllık.

kofitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abuzer
    BOŞ
     Marauder 800
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    balatalar yağlanmaz, balataları iten pistonları yağlaman gerekir di.

mslmchc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm Cuhacı
    oparator
     spyder-250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    aynı sorun bende de var arkadslar bir yardım lutfen

semocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet şemo
    freelance
     Raptor 250 dd e10
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı kofitürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balatalar yağlanmaz, balataları iten pistonları yağlaman gerekir di.
    Balataları iten piston neresi? nereyi yağlamam gerekir? Bir resimle işaretliyerek gösterebilen olursa çok memnun olurum.

Salih Özler
    unemployed
     DD350 E-6c Daytona
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı semocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön freni sıkınca gacır gucur ses geliyodu diskleri ve balataları yağladım ses kesildi ancak şimdide fren tutmuyo doğru dürüst!!! Yağladığım bölgeyi yağ çıkarıcıyla çıkarttım basınçlı suyla temizledim fren tutuyo ama ses yine devam. Fikri olan. Regal raptor motosiklet 6 ayllık.
    Balata ötme sesi balatayı sıkan kaliper vs.. mekanizmadan gelmiyordur. Dolayısıyla yağlamak çözüm olmadığı gibi fren de tutmaz. Balatalar bir müddet sonra ne yazık ki ötmeye başlıyor. Kaliteli değil. Balata spreyi de çözüm değil.Ya çıkarıp zımparalayacaksın(forumdaki arkadaşların tavsiyesi) , ya da muadili olan iyi bir balata bulacaksın(kalıcı çözüm). Bende ve forumdaki birkaç arkadaşta aynı sorun var.
    Konu TWO-WHEEL TANGO tarafından (31.Temmuz.2011 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

erk
    .
     V strom
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    abi batata yağlanımı yauv hem ses yapar ayrıca firende tutumaz tavsiyem balatardaki yağı sökmen için hafik sıcak suyla yıkaman

kofitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abuzer
    BOŞ
     Marauder 800
     İZMİR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Spyder motosikletleri sanırım ortak sorunu bu. Aldığımdan beri balatalardan ses gelmekte. İyi balata takmama ve temizleme rahmen bir ay kadar sornra gene ötme sesi geliyor. Diske bağlı sistemi 12 lik anahtarla açacağın iki vida tutmakta. önce onları sökünce balata takımı direk eline gelir. Sonra uygun alyanla da balataları merkezden çıkarman gerekecek. Sonra dediğim iki küçük pistonu göreceksin. Bunlar frene bastığında hidroliğin pistona baskı yapması sebebiyle balataları iter ve diski sıkıştırıp durmayı sağlar. Yağlayacağın kısım burası. Ama bu kalıcı bir çözüm değil. Zaten kalıcı olsaydı belli aralıklarla motosikletin bir takım ayarlarını yapmamamız gerekir di.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,892
    Beğenilmiş
    5,905
    arkadaşlarında dediği gibi kesinlikle balataya yağ değirmeyin pistonu yağlamakta çözüm değil ötmenin tek sebibi balatanın sertleşmesinden kaynaklanıyor kaliteli bir balata ötme sorununu çözer

onki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur
    Finans
     Korkut
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Dostlar kesin çözümü buldum. Baya uzun uğraşlar sonucu , normalde balataları açan bir mekanizma var orda yay görevi gören , yalnız normal araçlarda bu olay bi tek balatayı açar ve kapar , diğer taraftaki balata ise sabittir, yer,inden oyanamz. Bizim motrlarda ise iki tarafta sabit olmadığından bir iki ön fren sıktıktan sonra balata diske yaklaşıyor. ve malum ses cırt cırt cırt.... Bunu çözmek için önce ben o parçayı ordan çıkardım, balata direklerinin üstüne göre bir yay buldum , taktım fakat sonuç tine hüsran. DAha sonra ise eski parçasını yerine taktım ve bir taraftaki balatayı(sabit kalacak olan aman dikkat edin de oynayan parçayı sabitlemeyin) bali ile sabitledim. Artık ne ses , ne bir şey frenlerde gayet iyi tutmakta. Foruma fazla giremiyorum, girdikçe sorusu olanlara cevap verebilirim.

mslmchc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm Cuhacı
    oparator
     spyder-250
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bu dedgiin islemi biz yapabilirmiyiz acaba? yoksa bir ustayamı yaptırsak... gerci ben arka frene alıstım artık on freni fazla kullanmıyorum ama ister istemez elim arada gidiyor ve cıkan ses uyuz ediyor beni

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)